Обява

Свий
Няма добавени обяви.

МНЕНИЕ ЗА Т.НАР. АНОДЕН КОТЕЛ

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    От: МНЕНИЕ ЗА Т.НАР. АНОДЕН КОТЕЛ

    Първоначално публикуван от mihov_1969 Преглед на мнение
    Скоро един приятел ми спомена за някакви котли от подводници които ги предлагали във Варна.Били малки и компактни,на електролизен принцип и отоплявали цялата подводница.Негов пък приятел си отоплявал цялата къща с такъв и плащал малко ток.Сега имаме план на място да видим инсталацията и после да си купим по едно.Предлагат ги по 350 лева.Явно в работата има хляб.
    Малко-то за едни е огромна сума за други.

    Може да се окаже, че има не само хляб, а и пържоли... Айде "Юруш" на подводниците!
    Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

    "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

    Коментар


    • #62
      От: МНЕНИЕ ЗА Т.НАР. АНОДЕН КОТЕЛ

      Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
      Мда. Дърпа енергия от "етера" и "торсионните полета". Секретна военна руска изработка. С 5W вкарана мощност топли 300 квадрата помещение.

      ...в Русия съм, в Русия съм!
      Спарки, разсмя меАма и Альошите не са за подценяване особено в математика,теоретична физика/водещи в Света/ и конверсия.Бая работи измъкнаха напоследък дето им викаме Мууу.Арктическите им експедиции са еталон в света-сигурно поназнайват туй-онуй за студа и борбата с него .Тежьолай влекач и шейно гъсеничните им машини са всепризнати.Ние не можем да си запалим барутниците при -20 ,а те как палят там,че сонди бият.Айде да не отричаме всичко на ангро.
      МБ124 200Д седан 5 скорости 88 год. МБ 124 Е300Д Т 24 в 93 год. ОПЕЛ ФРОНТЕРА А ДБ 2,8ТДИ 95год. Не е проблем че човек е смъртен,проблема е че е внезапно смъртен!

      Коментар


      • #63
        От: МНЕНИЕ ЗА Т.НАР. АНОДЕН КОТЕЛ

        Първоначално публикуван от mihov_1969 Преглед на мнение
        Спарки, разсмя меАма и Альошите не са за подценяване особено в математика,теоретична физика/водещи в Света/ и конверсия.Бая работи измъкнаха напоследък дето им викаме Мууу.Арктическите им експедиции са еталон в света-сигурно поназнайват туй-онуй за студа и борбата с него .Тежьолай влекач и шейно гъсеничните им машини са всепризнати.Ние не можем да си запалим барутниците при -20 ,а те как палят там,че сонди бият.Айде да не отричаме всичко на ангро.
        Съвсем не подценявам альошите. Те могат каквото могат, ама въпреки това са далеч от Господ. Тия горните твърдения не можеш да ги докажеш нито с математика, нито с теоретична физика и "конверсия", каквото и да значи това. Ако имаш излишни пари за харчене - друг въпрос, ама не мисля че това е случая.

        За стоплянето на нещо трябва някакво количество енергия. Тая енергия идва или от тока, или от горивото, дето блъскаш вътре. Ако искаш сам сметни при КПД 100% какво се получава - това вече е проста математика. Данни за калоричността на разни горива има достатъчно в интернет.

        ПП: Впрочем, поне до колкото ми е известно, дори в "биенето на сонди" не са на гребена на вълната като технологии. Купуват си каквото нямат.
        Последно редактирано от sparkybg; 10-02-12, 11:31.
        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

        Коментар


        • #64
          От: МНЕНИЕ ЗА Т.НАР. АНОДЕН КОТЕЛ

          Легендите, за "печки от подводници" се разпространяваха още с настъпването на демокрацията.
          Такова нещо, аз лично, обаче още не съм виждал.
          Life is too short to drive dull cars!

          Fight global warming !
          ... turn on your A/С !

          Коментар


          • #65
            От: МНЕНИЕ ЗА Т.НАР. АНОДЕН КОТЕЛ

            Първоначално публикуван от mitkochanev Преглед на мнение
            Легендите, за "печки от подводници" се разпространяваха още с настъпването на демокрацията.
            Такова нещо, аз лично, обаче още не съм виждал.
            А да запитам запознатие: Каква е темп на водата в тези дълбочини където плуват подводниците? И от ядрения реактор мисля, че има енергия за отопление даже в излишък.
            Сори за спама.

            А по темата към автора:Има ли вече някакви предварителни резултати за качеството на отоплението и разхода на ел. енергия?
            Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

            "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

            Коментар


            • #66
              От: МНЕНИЕ ЗА Т.НАР. АНОДЕН КОТЕЛ

              Първоначално публикуван от s_s1 Преглед на мнение
              И от ядрения реактор мисля, че има енергия за отопление даже в излишък.
              Определено.

              Иначе температурата е в общия случай между 4 градуса (дъното) и колкото е на повърхността.

              Коментар


              • #67
                От: МНЕНИЕ ЗА Т.НАР. АНОДЕН КОТЕЛ

                Виждал съм такова котле от "подводница". Представлява нещо като проточен бойлер - тръба с електроди, подобни на лъжичките и бръснарските ножчета, с които в казармата си правехме кафе. Минало е покрай подводница... . Със сигурност ще грее водата, но със сигурност няма да е безплатно или по-евтино от конвенционален нагревател. Също така съм склонен да мисля, че ако системата е разумно заредена с антифриз, нагревателят ще бере ядове с проводимостта на електролита
                "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                Коментар


                • #68
                  От: МНЕНИЕ ЗА Т.НАР. АНОДЕН КОТЕЛ

                  Някакво развитие по Темата има ли? Че следя с интерес, и мисля и аз за замяна на дървата с ток.
                  -------Honda CR-V 128к.с.--------
                  "Нищо не е толкова лошо, колкото изглежда !"

                  Коментар


                  • #69
                    От: МНЕНИЕ ЗА Т.НАР. АНОДЕН КОТЕЛ

                    Цвете, доста време мина топло ли е, каква е сметката за ел. енергия?

                    Мой познат много сериозно се интересува от това чудо, много моля за впечатления.
                    Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                    "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                    Коментар


                    • #70
                      От: МНЕНИЕ ЗА Т.НАР. АНОДЕН КОТЕЛ

                      Първоначално публикуван от s_s1 Преглед на мнение
                      Цвете, доста време мина топло ли е, каква е сметката за ел. енергия?

                      Мой познат много сериозно се интересува от това чудо, много моля за впечатления.
                      Някои хора вече здраво пестят и си мълчат...
                      Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                      "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                      Коментар


                      • #71
                        От: МНЕНИЕ ЗА Т.НАР. АНОДЕН КОТЕЛ

                        Първоначално публикуван от s_s1 Преглед на мнение
                        Някои хора вече здраво пестят и си мълчат...
                        Да бе. Дърпат енергия от "етера" и "торсионните полета".
                        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                        Коментар


                        • #72
                          От: Re: МНЕНИЕ ЗА Т.НАР. АНОДЕН КОТЕЛ

                          Извинявам се за закъснението. Обаче при нас експеримента приключи с пълно фиаско. Сиреч, въпросния "приятел" наистина плаща малко ток, въпреки че топли същата квадратура като нашата. Но той си има подземен кабел, с който не се хвали...естествено. При нас засичането на контролния електромер отчете три пъти за три дни по 130 лв.разход само за отопление. Добре, че не го оставихме да работи цял месец. Сега щях да вия срещу луната.
                          Ама нали за това питах тук чувал ли е някой за подобно нещо...за да не експериментираме на собствен гръб.

                          Коментар


                          • #73
                            От: МНЕНИЕ ЗА Т.НАР. АНОДЕН КОТЕЛ

                            Егоист е тоя, да знаеш! Да беше вмъкнал идеята за подземен кабел а не за някакви аноди.
                            Sent from my Nokia s fenerche

                            Коментар


                            • #74
                              От: МНЕНИЕ ЗА Т.НАР. АНОДЕН КОТЕЛ

                              Първоначално публикуван от //Радо// Преглед на мнение
                              Егоист е тоя, да знаеш! Да беше вмъкнал идеята за подземен кабел а не за някакви аноди.
                              По-скоро е търгаш...ако мине номера.

                              Коментар


                              • #75
                                От: Re: МНЕНИЕ ЗА Т.НАР. АНОДЕН КОТЕЛ

                                Първоначално публикуван от cveta68 Преглед на мнение
                                Извинявам се за закъснението. Обаче при нас експеримента приключи с пълно фиаско. Сиреч, въпросния "приятел" наистина плаща малко ток, въпреки че топли същата квадратура като нашата. Но той си има подземен кабел, с който не се хвали...естествено. При нас засичането на контролния електромер отчете три пъти за три дни по 130 лв.разход само за отопление. Добре, че не го оставихме да работи цял месец. Сега щях да вия срещу луната.
                                Ама нали за това питах тук чувал ли е някой за подобно нещо...за да не експериментираме на собствен гръб.
                                Ми ти пита, беше ти отговорено, ама не слушаш.

                                Утре инсталирайте и бълбукатор в колата, та да е пълна картинката.

                                ПП: Тоя и подобните нему, са за бой, и после глоба в троен размер на това, дето сте си извадили от портмонетата, ако питаш мен.
                                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X