Обява

Свий
Няма добавени обяви.

МНЕНИЕ ЗА Т.НАР. АНОДЕН КОТЕЛ

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: МНЕНИЕ ЗА Т.НАР. АНОДЕН КОТЕЛ

    Най добре засечете електромера за 10 дни и си изчислете разхода на ток, за да не се набутате много! Преди десетина години, сложих нагреватели от бойлер в моя котел, какво да ви кажа - електромера се побърка. Платих страшно много ток и стигнах до извода, че няма по ниско бюджетно решение от твърдото гориво! Има и нещо друго, като топлите котела, имате голям разход, ако парното ще е на ток, по добре отделен малък котел и големия да се изключи!
    Ще се радвам да не съм прав и да сте доволни!

    Коментар


    • #47
      От: МНЕНИЕ ЗА Т.НАР. АНОДЕН КОТЕЛ

      Цвете, залагам на сметка над 800 лв. за янауари даже бих заложил на 1000, ако е вярно ,че топлиш 360 кв.м. Т'ва от личен опит.
      Токът няма алтернатива от към цена, висока, имам в предвид.
      подаръци за мъже от FACOM
      промоция на читави инструменти

      и на хоби такива

      тел. О879 Ч8Ч 2З5

      Коментар


      • #48
        От: МНЕНИЕ ЗА Т.НАР. АНОДЕН КОТЕЛ

        Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
        Напълно възможно. Ама трябват термопомпа и добра изолация. ...
        Варианти за термопомпа проучвах миналата година. Е колкото и да смятам няма как да излезе по-евтино.
        За моята кубатура излиза около 3 пъти по-скъпо от климатиците, като първоначална инвестиция. За колко време ще се изплати и дали по това време ще работи тази термопомпа или вече ще е дала фира, лесно може да се предвиди.
        Та дори и с котел за пелети излиза около 1.5 пъти по скъпо.
        Говоря за една от най-качествените марки климатици, а съответно и една от най-скъпите.

        Коментар


        • #49
          От: МНЕНИЕ ЗА Т.НАР. АНОДЕН КОТЕЛ

          Първоначално публикуван от druncho Преглед на мнение
          Варианти за термопомпа проучвах миналата година. Е колкото и да смятам няма как да излезе по-евтино.
          За моята кубатура излиза около 3 пъти по-скъпо от климатиците, като първоначална инвестиция. За колко време ще се изплати и дали по това време ще работи тази термопомпа или вече ще е дала фира, лесно може да се предвиди.
          Та дори и с котел за пелети излиза около 1.5 пъти по скъпо.
          Говоря за една от най-качествените марки климатици, а съответно и една от най-скъпите.
          Климатикът също е термопомпа. Термопомпите към вода са по-скъпи, защото се продават по-малко, а практически са същото, даже без някои скъпи елементи.

          Коментар


          • #50
            От: МНЕНИЕ ЗА Т.НАР. АНОДЕН КОТЕЛ

            Да, така е. Имах предвид тези към вода. Или пък вода-въздух. И двете с конвектори по стаите (то с друго май няма как, защото течността не е с висока температура).
            Реално термопомпата с тези вентилаторни конвектори е с комфорта на климатиците.

            Коментар


            • #51
              От: МНЕНИЕ ЗА Т.НАР. АНОДЕН КОТЕЛ

              Първоначално публикуван от druncho Преглед на мнение
              то с друго май няма как, защото течността не е с висока температура.
              Има,има. Тази температура е идеална за подово, а забележи, че Цвета твърди, че температурата на изхода на анодния й котел е същата. Става и с обикновени радиатори, само че площта им трябва да се умножи по 1.5

              Коментар


              • #52
                От: Re: МНЕНИЕ ЗА Т.НАР. АНОДЕН КОТЕЛ

                Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
                Опа, изтървал съм площта.
                Ама това са три апартамента като моя. Сметката ми за ток(без да ползвам електрика за отопление) е някъде към 70-80 лева. Ако се топля на ток може да стане и над 200 лева. Нека да е 300, умножено по 3 пак е под 1000 лева. Ама задълбахме в парите, а темата е за ефективността на различните видове отопление.

                Помислете колко ресурс се изразходва за да може да постигнем стоплянето на сграда до някакви градуси с един или друг вид енергоносител.
                На ток: От въглища или уран енергията се превръща от химична в топлинна. После парата върти турбината-от топлинна в механична. Генератора я превръща в електрическа, в котела по някакъв метод се превръща пак в топлинна. Четири прехода, като при всеки има КПД, отделно загуби при пренасянето(никак не са малко), и се оказва, че за да получим един джаул енергия отдадена в помещението се налага в електроцентралата да се употребят може би пет.
                При отопление с твърдо гориво имаме само един преход-от химическа в топлинна енергия. И тук имаме КПД на котел, печка или каквото и да е, но е само един преход, и се похабява доста по-малко енергия за отопляване на сградата.
                Само дето не вярвам, че ще стигнат.
                И моя ток е 70-100лв. без да се отоплявам с него, но си мисля, че същото умножено по 7-8 би било, ако го ползвах за целта.
                Life is too short to drive dull cars!

                Fight global warming !
                ... turn on your A/С !

                Коментар


                • #53
                  От: МНЕНИЕ ЗА Т.НАР. АНОДЕН КОТЕЛ

                  Необходимата енергия за отопление трябва да се изчисли от инженер ОиВ.
                  Скоро имах среща със специалист в областа и той си бе направил труда да сметне ефективноста на отделните видове отопление в лв.,сметките изглеждаха горе долу така
                  твърдо гориво 6ст кв
                  пелети 8ст кв
                  газ 11ст кв
                  ток 16ст кв
                  термопомпа 5ст кв
                  нафта 18ст кв.
                  MG RACING

                  Коментар


                  • #54
                    От: МНЕНИЕ ЗА Т.НАР. АНОДЕН КОТЕЛ

                    Аз съм се спрял на такава термопомпа...може сами да видите реалния разход на енергия...графиката се обновява автоматично

                    http://napravisam.bg/forum/viewtopic.php?f=10&t=28205
                    MG RACING

                    Коментар


                    • #55
                      От: МНЕНИЕ ЗА Т.НАР. АНОДЕН КОТЕЛ

                      Първоначално публикуван от Станислав_ Преглед на мнение
                      Необходимата енергия за отопление трябва да се изчисли от инженер ОиВ.
                      Скоро имах среща със специалист в областа и той си бе направил труда да сметне ефективноста на отделните видове отопление в лв.,сметките изглеждаха горе долу така
                      твърдо гориво 6ст кв
                      пелети 8ст кв
                      газ 11ст кв
                      ток 16ст кв
                      термопомпа 5ст кв
                      нафта 18ст кв.
                      Съвсем ориентировъчно, но проверено през годините на база на проби с ел. нагревател 6kW и многократни замервания на изразходените дърва с котел LING 25D при 60 лв за 1 м3 дърва и 150 лв за 1 тон се получава разход около 0.04 лв за 1 kW/h добити от сухи дърва, като не смятам труда по зареждането, почистването, разхода на ел. енергия и амортизацията на системата. Това е изчислено на база разхода за няколко зими след като махнах стария котел самоделка.
                      Много ми е интересно какво количество енергия се получава от изгарянето на 1 кг. пелети с отчитане загубите на горелката.
                      Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                      "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                      Коментар


                      • #56
                        От: МНЕНИЕ ЗА Т.НАР. АНОДЕН КОТЕЛ

                        Много ми е интересно и на мене какъв ще е резултата в края на месеца. моята къща е около 100 м2 и температурата е около 20 градуса. Като в мазата ни е парното и то е около 50м2. Изолация има 2см фибран и дограмата е дървена, като си мисля че е доста добра, без да духа от нея. От 13 години имам епарно на твърдо гориво. В началото пробвахме с дърва, но 3-4 кубика заминаха за месец. Купихме 4 тона въглища и изкарахме зимата. Първите години ползвахме брикети. След това минахме на думбаски въглища. С тях заминават около 3т. Сметката ни е около 1000лв за въглища и 1-2кубика дърва. Дървата при нас са доста на по разумни цени. 40лв кубик, ненарязани метровки, но аз за 1 ден се справям с 10 кубика.

                        Коментар


                        • #57
                          От: МНЕНИЕ ЗА Т.НАР. АНОДЕН КОТЕЛ

                          Скоро един приятел ми спомена за някакви котли от подводници които ги предлагали във Варна.Били малки и компактни,на електролизен принцип и отоплявали цялата подводница.Негов пък приятел си отоплявал цялата къща с такъв и плащал малко ток.Сега имаме план на място да видим инсталацията и после да си купим по едно.Предлагат ги по 350 лева.Явно в работата има хляб.
                          МБ124 200Д седан 5 скорости 88 год. МБ 124 Е300Д Т 24 в 93 год. ОПЕЛ ФРОНТЕРА А ДБ 2,8ТДИ 95год. Не е проблем че човек е смъртен,проблема е че е внезапно смъртен!

                          Коментар


                          • #58
                            От: МНЕНИЕ ЗА Т.НАР. АНОДЕН КОТЕЛ

                            Михов, голямо момче си! Колко подводнци е имало във Варна изобщо, какви котли ще разпродават!
                            Уредите, за които става въпрос, може и да са много добри, може и да си заслужават цената и всичко останало - но да знаеш, нямат нищо общо с подводници.
                            Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                            Коментар


                            • #59
                              От: МНЕНИЕ ЗА Т.НАР. АНОДЕН КОТЕЛ

                              Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
                              Михов, голямо момче си! Колко подводнци е имало във Варна изобщо, какви котли ще разпродават!
                              Уредите, за които става въпрос, може и да са много добри, може и да си заслужават цената и всичко останало - но да знаеш, нямат нищо общо с подводници.
                              Забравих да уточня че се касае за руски подводници.Че е във Варна работата ,може би е по географско-логистични причини.Иначе нямам навик да отричам нещо които не познавам и не съм изпробвал.То че нямаме подводен флот ми е ясно-имаше една консерва и те я сложиха на док или щяха да я потапят за коралов риф.Човек се учи постоянно.Помня преди години заради инверторен климатик живота си давах,а сега знам че докато съм жив и в ясно съзнание няма да наближа това нещо.Може би като мине време и за котела на донбас и дърва така ще кажа.Сега предстои да ни газифицират улицата на природен газ и мисля да изкопая една траншея към 5-6 метра до котелното,пък да видим колко ще е сметката.Като сложа и анодно котле ще съм изцяло дивесифициран от разни Руско-Украински и зимни капризи.
                              МБ124 200Д седан 5 скорости 88 год. МБ 124 Е300Д Т 24 в 93 год. ОПЕЛ ФРОНТЕРА А ДБ 2,8ТДИ 95год. Не е проблем че човек е смъртен,проблема е че е внезапно смъртен!

                              Коментар


                              • #60
                                От: МНЕНИЕ ЗА Т.НАР. АНОДЕН КОТЕЛ

                                Първоначално публикуван от mihov_1969 Преглед на мнение
                                Скоро един приятел ми спомена за някакви котли от подводници които ги предлагали във Варна.Били малки и компактни,на електролизен принцип и отоплявали цялата подводница.Негов пък приятел си отоплявал цялата къща с такъв и плащал малко ток.Сега имаме план на място да видим инсталацията и после да си купим по едно.Предлагат ги по 350 лева.Явно в работата има хляб.
                                Мда. Дърпа енергия от "етера" и "торсионните полета". Секретна военна руска изработка. С 5W вкарана мощност топли 300 квадрата помещение.

                                ...в Русия съм, в Русия съм!
                                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X