Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Да похвалим децата си

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #76
    До: Да похвалим децата си

    Приятелю, никога родители и деца не са се разбирали, и никога не са били доволни едни от други. Мисля си, че всички сме пример за това. Доколкото разбирам още си от едната страна само, но почакай, ще видиш.
    Има ли желание-има и начин!

    Коментар


    • #77
      До: Да похвалим децата си

      Това и аз съм го забелязала , много рядко съм на едно мнение с моите родители
      Последно редактирано от Маги; 21-11-07, 21:59.

      Коментар


      • #78
        До: Да похвалим децата си

        Първоначално публикуван от ~m@g!~ Преглед на мнение
        Това и аз съм го забелязала , много рядко съм на едно мнение с моите родители
        То лошото идва когато всички станат на едно мнение. Това със сигурност означава, че някой (обикновено децата) са намислили нещо...
        Има ли желание-има и начин!

        Коментар


        • #79
          До: Да похвалим децата си

          Така или иначе всички минаваме по един път и на нас ще ни дойде времето и на децата ни така че всичко се променя;и ни е ще си спомним какви сме били и какво са ни казвали но поне при мен я има надеждата за добро непроблемно разбиране не баш без проблеми но поне за повечето неща но дали ще е така никой не знае
          8)!!!Живей за деня в който ще умреш!!!8)
          bg.wikipedia.org [url]www.free.hit.bg/igrite[/url]
          [url]http://translate.google.com/translate_t?sl=en&tl=bg[/url]

          Коментар


          • #80
            До: Да похвалим децата си

            Първоначално публикуван от seslav Преглед на мнение
            Така или иначе всички минаваме по един път и на нас ще ни дойде времето и на децата ни така че всичко се променя;и ни е ще си спомним какви сме били и какво са ни казвали но поне при мен я има надеждата за добро непроблемно разбиране не баш без проблеми но поне за повечето неща но дали ще е така никой не знае
            Бе, то и аз като ми се караха преди 20 години си казвах, че няма да се карам на децата си, но... Всъщност вече писах за това. Само дето майка ми непрекъснато ми напомня какво съм говорил, и какво правя в действителност:-((((
            Има ли желание-има и начин!

            Коментар


            • #81
              До: Да похвалим децата си

              И аз да похваля моята единайсетгодишна тийнейджърка. Днес(по конкретен повод), чудейки се докъде се простира моето желание за въдворяване на ред и дисциплина, я запитах: "Кажи, но не като на родител, а като на приятел, приемаш ли да ти налагам изисквания за подредба и правила в отношенията между хората или предпочиташ да те оставя на воля да бъдеш свободна по детски?", на което принцесата отговори: " Миии, предпочитам изобщо да не ми се караш. Но...тогава какво ще излезе от мен?"
              НИКОЙ НЕ Е ТОЛКОВА СЛЯП, КОЛКОТО ОНЗИ, КОЙТО НЕ ИСКА ДА ВИДИ!
              Omnia vincit amor !

              Коментар


              • #82
                До: Да похвалим децата си

                Първоначално публикуван от Петя Преглед на мнение
                " Миии, предпочитам изобщо да не ми се караш. Но...тогава какво ще излезе от мен?"
                Дам....това всяко разумно дете го знае...А аз като все още под родителски контрол мога да кажа, че е много "по-гадно" за детето да му се говори, в такъв смисъл по-дълго и мъчително е и ще, не ще му влиза нещо в главата, ако мухата там не го изсмуче веднагически де та с думи е много по-ефективно...На мене като почнат да ми "мелят" си мисля, не може ли да ми лепнат един шамар и да карам нататък..ама не би, не съм случила на такива родители....та го караме "по-сложния начин" и си говорим и обясняваме...за което само мога да ми благодаря!
                Все, что делаешь, надо делать хорошо, даже если совершаешь безумство.
                A2 (+)

                Коментар


                • #83
                  До: Да похвалим децата си

                  Първоначално публикуван от cveti Преглед на мнение
                  ...А аз като все още под родителски контрол мога да кажа, че е много "по-гадно" за детето да му се говори...
                  Има и по-гадно от това да му се говори, например да се мълчи.
                  Land Rover Discovery I; Jeep Wrangler 4.0; Jeep Grand Cherokee 5.2.
                  Honda Transalp XL600V; Suzuki DR-Z400; BMW F800GS.

                  Коментар


                  • #84
                    До: Да похвалим децата си

                    Първоначално публикуван от giorgio Преглед на мнение
                    Има и по-гадно от това да му се говори, например да се мълчи.

                    А кой би мълчал на детето си.На мен лично винаги ми се карат и никога не са мълчали а и несъм чувал за щастие на някое дете родителите му да мълчат
                    8)!!!Живей за деня в който ще умреш!!!8)
                    bg.wikipedia.org [url]www.free.hit.bg/igrite[/url]
                    [url]http://translate.google.com/translate_t?sl=en&tl=bg[/url]

                    Коментар


                    • #85
                      До: Да похвалим децата си

                      Все пак темата е "Да похвалим децата си" и аз като родител-ка на двама синове, които вече навлизат и в сложната възраст на пубертета ще споделя, че от личен опит, а не само четейки разнообразна литература за възпитанието на децата, за взаимоотношенията деца-родител и т.н., съм установила, че дори само една похвала за нещо сторено добре, нещо хубаво направено, казано дори, направо ОКРИЛЯВА децата ( а всички знаем, че не само децата ).
                      И нека не забравяме личния пример, който им даваме , и да не забравяме какви сме били НИЕ и как сме се заричали като младежи: "Така никога няма да говоря на моите деца!", "Никога не бих им сторил/а нещо подобно!" и пр.
                      Ние например, особено след дълги поучителни нравоучения или яростни крясвания , често питаме нашите деца: Много ли сме лоши? А те винаги великодушно отговарят: Нееее, ние знаем, че ни обичате
                      Така че освен да ги (по)хвалим, добре е и да ги чуваме
                      ИСКАМ БЪЛГАРИЯ ЧИСТА!

                      Коментар


                      • #86
                        До: Да похвалим децата си

                        Моята красвица е родена 04.04.2006 и само мога много, ама много да се хваля.
                        VARADERO SD2

                        Коментар


                        • #87
                          До: Да похвалим децата си

                          Прикачени файлове
                          VARADERO SD2

                          Коментар


                          • #88
                            До: Да похвалим децата си

                            Първоначално публикуван от rosslan Преглед на мнение
                            Ама тя отсега запалена по джипките!
                            Има ли желание-има и начин!

                            Коментар


                            • #89
                              До: Да похвалим децата си

                              Често се случва да незнаеш как точно да реагираш- дали да се караш или по другия метод с разговор и похвала ако е заслужена. Моята дъщеричка е на 4.5 години и е палава като момче. Сега се учим на ски и естествено аз искам да ме слуша много, а тя обръща всичко на игра, но напредваме. Най-важно е да прекарваме повече време с децата и семейството- това според мен. А ето я и нея:
                              Прикачени файлове
                              Борислав Русенов - 0889593977

                              Коментар


                              • #90
                                До: Да похвалим децата си

                                Първоначално публикуван от Фани Преглед на мнение
                                Все пак темата е "Да похвалим децата си" и аз като родител-ка на двама синове, които вече навлизат и в сложната възраст на пубертета ще споделя, че от личен опит, а не само четейки разнообразна литература за възпитанието на децата, за взаимоотношенията деца-родител и т.н., съм установила, че дори само една похвала за нещо сторено добре, нещо хубаво направено, казано дори, направо ОКРИЛЯВА децата ( а всички знаем, че не само децата ).
                                Фани е много права! Сещам се един случай: тъй като за повечето деца редът в къщи е с никакъв приоритет, а родителите все натискат да създадат добри навици, веднъж така с кавга изпращам сина ми - тийнейджър, да изхвърли боклука. Докато беше навън, ми стана жал за начина, по който се отнесох с детето. Той си влезе намусен и сърдит, а аз го целунах по бузата и му благодарих за това, че ми е помогнал. Лицето му веднага грейна, а мирът и любовта в къщи бяха възстановени.
                                Добри са ни децата, може би ние, улисани в тежкото ежедневие, пропускаме да им отделяме нужното внимание, за да се чувстват обичани и подкрепяни от нас - най-близките им хора в момента...
                                НИКОЙ НЕ Е ТОЛКОВА СЛЯП, КОЛКОТО ОНЗИ, КОЙТО НЕ ИСКА ДА ВИДИ!
                                Omnia vincit amor !

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X