Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Да похвалим децата си

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До: Да похвалим децата си

    ето га и мой бандит, дразни сестрата си
    Прикачени файлове
    Three witches watch three Swatch watches.
    Which witch watch which Swatch watch?

    Коментар


    • До: Да похвалим децата си

      Кольо, а ти на младежа обяснявал ли си му, че тези неща са ценни по някакъв начин за теб и че държиш на тях? Защото оттам започва всичко, си мисля, поне от моя опит. И аз като бях малка, вдъхновена от пионерски плам замъкнах в пункта за вторични суровини една стара желязна помпа от ония едновремешните и майка ми после ме гони да ме бие, крещя...
      Крясъци, обвинения, засрамване със сигурност не са добрият подход и няма да доведат до резултата, който искаш. Освен това и младежите тук много добре са обяснили - когато им се крещи развиват така удобната "защитна глухота" и файда никст
      Казаното от Паджеровод прилагаме и ние, и наистина действа, но искам да те предупредя, че е бавен процес, не става като с магическа пръчица. Трябва да мине време, да му се "усладят" заработените със собствени усилия пари и тогава "стой та гледай"
      Освен това как му даваш джобните? Всеки ден определена сума или цялата сума за седмицата в понеделник? Защото и това има голямо значение: най-успешна е тактиката да дадеш цялата сума в началото на седмицата и младежа сам да прецени как да си я разпредели, така, че да му стигне до петък примерно. А ако я изхарчи преди това - не даваш допълнително! Но това трябва да го съгласувате двамата предварително и след това И ТИ да се придържаш към договорените условия
      ИСКАМ БЪЛГАРИЯ ЧИСТА!

      Коментар


      • До: Да похвалим децата си

        Първо, да благодаря за съветите.
        Благодаря!
        И така:всички тези неща, дето сте ги написали уж ги знам, но като се замислих по-сериозно, май не ги прилагам. Знам ги, а на практика само викането и наказването са задействани. В събота-неделя ще сея царевицата, и ще ми трябва човек да се вози на сеялката, и да вдига и сваля маркирите, май той ще е този човек, ще се разберем за надника. Също знам, че по-голям ефект има един спокоен, смислен разговор, с откровения, с третиране на детето като равен, но нали е по-лесно да се развикам... Ще пробвам, пък да видим, дано да стане. Ама наистина процеса е дълъг, а ми се иска да видя крайния резултат по-скоро.
        Още веднъж благодаря, а ако някой има нещо да сподели, да казва, може да е само от полза.
        Последно редактирано от Кольо; 09-04-08, 19:44.
        Има ли желание-има и начин!

        Коментар


        • До: Да похвалим децата си

          Не "май" - той да е! Но ако никога досега не е правил това, обясни му и му покажи как точно и правилно се прави, а после, дори да не се справя съвсем добре, повече го похвалвай, отколкото да го хокаш!
          Ако пък имаш повече от едно дете - създай конкуренция, представа си нямаш колко добре действа, а и по-бързо
          ИСКАМ БЪЛГАРИЯ ЧИСТА!

          Коментар


          • До: Да похвалим децата си

            Да, ще му покажа, но си, мисля че, е малко слаб за тази дейност. Висок е около 1,50, пък тежи 40 кила, като женско, та не съм сигурен, дали няма да има обратен ефект. за незапознатита да кажа, че почти всичко в земеделието е свързано с големи усилия, трябват си мускули. И май се отвращава от физическа работа, веднъж след критика, че другите работят, а той седи пред телевизора, отговора му беше-ами като са тъпи...(нещо в тоя смисъл) И още-ако те са родени за работници, аз съм роден за компютърджия... То вярно, че е доста по-напред от мен в тази област, ама аз съм администратора в къщи. Точка.
            Има ли желание-има и начин!

            Коментар


            • До: Да похвалим децата си

              Ти сега какво, да не го жалиш ... или се "разкая" за критиките?
              Знам много добре колко тежка и енергоемка е селската работа, защото от съвсем малка баба ми (Бог да я прости!) ме приобщаваше към нея. За жалост хората с вродена любов към земята и съзидателния земеделски труд са на изчезване, такива баби и дядовци също... Това може само да се предаде и колкото по-отрано, толкова по-добре! ...Макар, че познавам и доста хора, открили в по-късен етап, че носят тази любов у себе си.
              И не се притеснявай за младежа - такива дребни и хилави, обикновено са много жилави Обясни му, че след като си хвърли един душ, ще е като новороден, за разлика от висенето пред компа (и умствената работа въобще, където и душа не помага за умората ). А ако е наследил любовта към земята от теб, ще го усети като заработи, но и това не става отведнъж
              ИСКАМ БЪЛГАРИЯ ЧИСТА!

              Коментар


              • До: Да похвалим децата си

                Здравейте,

                Аз съм щастлив женски татко:



                Каката е на 9г, а малката е на 1г и половина. Определено най-много радост те ми дават, душичките ми те...

                Който си няма, а би искал, му пожелавам от сърце!
                Поздрави от Lincoln, UK! :)

                Mitsubishi Pajero II 2.8 TDI GLS '95 (дълга база)

                Коментар


                • До: Да похвалим децата си

                  Да са ти живи и здрави малките дяволчета.
                  Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                  Коментар


                  • До: Да похвалим децата си

                    Благодаря, sparkybg !

                    Съчувствам ти Кольо! И аз си признавам, че съм пипал портмонета, я за да си купя дъвки "Би-Бип" (турски, със снимки на коли, помните ли ги?), я за нещо друго. Пък не съм станал изрод. Ако бях на твое място и аз щях така да се развикам.

                    Ако трябва обаче мен да ме наказват с такава работа, мали-и-и-и-и-и-и... Загинал съм! Хич не я либя, пък обичам природата и много уважавам труда на земеделските стопани и т.н. Дай ми мотика и след 1 минута съм с пришки... Но, ако това е начина честно да си заработя нещо, що не? Слагам два чифта ръкавици и почвам!

                    Успех ти желая!
                    Поздрави от Lincoln, UK! :)

                    Mitsubishi Pajero II 2.8 TDI GLS '95 (дълга база)

                    Коментар


                    • До: Да похвалим децата си

                      Първоначално публикуван от Dr.Jend Преглед на мнение
                      Слагам два чифта ръкавици и почвам!
                      И аз съм с две моми, опасни са. Вече съм писал де.

                      П.П. ръкавиците не помягат в случая. Практика трябва. Едно време го можех, сега хич.
                      Не е луд, който яде баницата.... Кучето си лае, кервана си върви... ДОКОГА?
                      Форд Фокус 1,4 1999 г., Крайслер Гранд Вояджър, Corvette C5
                      ИСКАМ БЪЛГАРИЯ ЧИСТА

                      Коментар


                      • До: Да похвалим децата си

                        Първоначално публикуван от Dr.Jend Преглед на мнение
                        Дай ми мотика и след 1 минута съм с пришки... Но, ако това е начина честно да си заработя нещо, що не? Слагам два чифта ръкавици и почвам!
                        Стига, бе! Аз като малка колко съм копала покрай баба, много е забавно, па и нищо не ми е станало!
                        Все, что делаешь, надо делать хорошо, даже если совершаешь безумство.
                        A2 (+)

                        Коментар


                        • До: Да похвалим децата си

                          Айде да не е 1 минута, малко хиперболизирах... Като малък и аз съм помагал на бабите (мир на праха им) и сега бих го направил, ама не ме влече тази работа хич. Може като одъртея още малко нещо да се пречупи в мен, знам ли?
                          Поздрави от Lincoln, UK! :)

                          Mitsubishi Pajero II 2.8 TDI GLS '95 (дълга база)

                          Коментар


                          • До: Да похвалим децата си

                            Първоначално публикуван от Dr.Jend Преглед на мнение
                            Ако трябва обаче мен да ме наказват с такава работа, мали-и-и-и-и-и-и... Загинал съм! Хич не я либя, пък обичам природата и много уважавам труда на земеделските стопани и т.н. Дай ми мотика и след 1 минута съм с пришки... Но, ако това е начина честно да си заработя нещо, що не? Слагам два чифта ръкавици и почвам!

                            Успех ти желая!
                            То, ако е до мотика, и аз не я обичам, никак! И ако трябва да работя с този инструмент(даже не искам да споменавам името и) няма да се занимавам със земеделие, въобще. Всъщност, кой знае...
                            На мен ми дай трактори, и комбайни, техниката ме влече!


                            Да разкажа какво стана с дЕтетето: Взех го да ми помага на сеялката, той си изпълняваше задълженията безпрекословно, изпълняваше каквото му кажех, но малко без желание, не ми се видя ентусиазиран.
                            Не свършихме кой знае каква работа, но не по негова вина-сеялката малко стачкуваше, и накрая си му платих уговореното-10 лева, с уговорката, че ако има още работа може и да го потърся пак...
                            По-важното според мен-Покрай преджътвения ремонт на комбайна, естествено ми трябват флашки и метчици. Не мога да ги намеря. Питам брат ми къде са- и той не знае. И тогава си помислих, че пак Чоко ги е задигнал, и продал някъде. Питам-Не ги бил виждал.
                            Обяснявам му, че няма да му се карам, да си каже ако е той- не съм ги вземал. Не вярвам, и му го заявявам, той само вдига рамене.
                            И преди два-три дни брат ми излиза от мазата с кутийката в ръцете, и пита: това ли търсиш? Ееее, къде бяха беее?
                            Вечерта се извиних на Чавдар, че съм се усъмнил, той мисля се зарадва, че го зачитам, и май сега сме в по-добри отношения.
                            Та извода е: Третирайте децата като равни, те го оценяват, и са ви благодарни, ефекта е добър.
                            Има ли желание-има и начин!

                            Коментар


                            • До: Да похвалим децата си

                              Браво, Кольо! Много се радвам за това развитие! Пу-пу...
                              Поздрави от Lincoln, UK! :)

                              Mitsubishi Pajero II 2.8 TDI GLS '95 (дълга база)

                              Коментар


                              • До: Да похвалим децата си

                                Е и аз да се похваля.Голямата магарица на 23.05.2008 год. приключи етап от живота си,като ученичка в една от гимназиите на гр.Ямбол.Доволен съм ,пълна отличничка от 7 до 12 клас.Сега минахме един предварителен идпит по история и чакаме резултат.Следват матурите и пак изпити и дай,Боже на есен с песен.Иска да учи,дано правилно го казвам ,японистика,абе японски.Дано това което е избрала да стане и да и харесва.
                                А ,с червената рокля.
                                Прикачени файлове
                                Ланд Ровър-Дискавъри,ТД5-1999 год.,готин е.
                                "Мъжко е да обещаеш,човешко да не го изпълниш."
                                "Правото на глас,не винаги означава да имаш право на избор."

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X