Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Да похвалим децата си

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До: Да похвалим децата си

    Първоначално публикуван от господин никой Преглед на мнение
    Не съм сигурен дали е вярното място... но днес ми бръмчаха по телефона - отчетливо бръм, бръм... брррръмм. Забавното е че хлапето (Явор) хваща де що пръст напипа и го върти точно като масура на мотора Явно нещата вървят към още един моторджия във фамилията...
    Да е Здравичък и голям да порасне, като започне да ти седи на врата и да те управлява за ушите ще се разбере със сидурност...

    Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
    То не е много за хвалба, но да кажа-онзи ден на големия, като му върнаха бележника-в него 9 (девет) двойки! Аз по неговите години бях почти отличник, голям яд, имаше скандал, сега е лишен от компютър, всяка вечер го препитвам, и се надявам нещата да се оправят.
    Проблем с оценките ще е предубеденоста на даскалите ....
    ... Рядко се случва дори ученикът да заслугава повече да му пишат колкото трябва , а не по-малко, и то само заради предните оценки в бележника, дори и да са по други предмети. Успех!
    Мария Стоева 0889 82 51 и 87.

    Коментар


    • До: Да похвалим децата си

      Според мен трябва да говориш с класната без детето да знае или с негов приятел-има проблем и трябва да го намериш.Оценките не са важни в този случай!

      Коментар


      • До: Да похвалим децата си

        Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
        То не е много за хвалба, но да кажа-онзи ден на големия, като му върнаха бележника-в него 9 (девет) двойки! Аз по неговите години бях почти отличник, голям яд, имаше скандал, сега е лишен от компютър, всяка вечер го препитвам, и се надявам нещата да се оправят.
        А той кой клас е? И по какво са двойките?

        Питам приятели как така не им пука като имат по n-броя двойки?
        Отговора бешe -След 3-тата се свиква!
        -А взимате ли стипендии във вашето училише?
        -Ееми да! Някои взимат!
        Все, что делаешь, надо делать хорошо, даже если совершаешь безумство.
        A2 (+)

        Коментар


        • До: Да похвалим децата си

          Моят киликандзер няма проблем с успеха. Оплакванията му се свеждат до това, че повечето му съученички или изглеждали като 10-годишни, или "приличали на TIR", каквото и да значи това
          Та се закача с каки от други училища. А мен лично леко ме дразни, че е ревностен фен на "Черно фередже"...
          "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

          Коментар


          • До: Да похвалим децата си

            Първоначално публикуван от Фани Преглед на мнение
            Кольо, психолозите, а и учителите съветват да не се караме на децата си за оценки. Ако съчетаеш това и с незаинтересован или не на мястото си учител и нещата стават трагични...
            А тези психолози имали ли са син, който за два месеца е направил девет двойки? Тогава да ги чуя!
            Това за квалификацията на учителите, и заинтересоваността им не искам да го коментирам, че ще ме баннат.

            Първоначално публикуван от skorpion_vd Преглед на мнение
            Според мен трябва да говориш с класната без детето да знае или с негов приятел-има проблем и трябва да го намериш.Оценките не са важни в този случай!
            С класната може, сега май се замислям да го направя, но с приятел не става-веднага ще ме издаде. Но всъщност това може и да е добро, по този начин сина ще разбере, че съм загрижен за него, не знам, може би ще опитам и двата начина, ще видим.

            Първоначално публикуван от cveti Преглед на мнение
            А той кой клас е? И по какво са двойките?
            В девети клас е. А двойките са по сериозни предмети-Физика, История, Английски, Биология. Последният им урок по Физика е за закона на Ом. След като му го обясних по "бабешкия" начин, и Тихомир разбра, даже и той започна да ми дава примери, а това е цялата електротехника, ако не знаеш този закон, не се и доближавай до жица Наистина учебниците са написани отвратително. На мен, знаещият от много години, и ползващият понякога закона на Ом, ми бе трудно да схвана какво пише в учебника, а какво остава за един ученик, на когото главната задача е да гони гаджетата...

            Първоначално публикуван от Scrapheap Преглед на мнение
            Моят киликандзер няма проблем с успеха. Оплакванията му се свеждат до това, че повечето му съученички или изглеждали като 10-годишни, или "приличали на TIR", каквото и да значи това
            Та се закача с каки от други училища. А мен лично леко ме дразни, че е ревностен фен на "Черно фередже"...
            Адаш, да ти имам проблемите
            Има ли желание-има и начин!

            Коментар


            • До: Да похвалим децата си

              Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
              Последният им урок по Физика е за закона на Ом.
              Ооо! Кой не знае закона на Ома, да си ходи дома!
              Поне това успях да науча!
              Все, что делаешь, надо делать хорошо, даже если совершаешь безумство.
              A2 (+)

              Коментар


              • До: Да похвалим децата си

                Първоначално публикуван от cveti Преглед на мнение
                Ооо! Кой не знае закона на Ома, да си ходи дома!
                Поне това успях да науча!
                Да не учиш в "Киров"?
                "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                Коментар


                • До: Да похвалим децата си

                  Първоначално публикуван от Scrapheap Преглед на мнение
                  Да не учиш в "Киров"?
                  Ааа не! Руската гимнаааазияя, господ нея пааази я! Опа това май беше за френската!
                  Все, что делаешь, надо делать хорошо, даже если совершаешь безумство.
                  A2 (+)

                  Коментар


                  • До: Да похвалим децата си

                    Да, това всеки го знае, ама не знаеш, че тока в даден проводник е правопорпоционален на приложеното напрежение, и обратнопропорционален на съпротивлението на същият проводник.
                    Ох, написах го
                    Иначе I=U/R, това е лесният начин на изразяване, и "Ето- преподадох ви го, мислете му, ако не го знаете другия час..."
                    Има ли желание-има и начин!

                    Коментар


                    • Първоначално публикуван от cveti Преглед на мнение
                      А... господ нея пааази я! Опа това май беше за френската!
                      Що да я пази? Отдавна са изнамерени спирали и пружини разни
                      а за френската - няма смисъл

                      Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
                      Да, това всеки го знае, ама не знаеш, че тока в даден проводник е правопорпоционален на приложеното напрежение, и обратнопропорционален на съпротивлението на същият проводник.
                      Ох, написах го
                      Иначе I=U/R, това е лесният начин на изразяване, и "Ето- преподадох ви го, мислете му, ако не го знаете другия час..."
                      Я това го знам бе С колегата Лама69 дълго и тъжно ни го набиваха в главите някога
                      Ама при променливите тоци нещата са малко по-сложни
                      "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                      Коментар


                      • До: Да похвалим децата си

                        Абе, проблемът е сложен - на приятелка сина влезе в Електротехническия техникум, беше почти отличник и учеше. Още втория срок се срина катастрофално, не искаше да учи, щото не щял да бъде "зубър", "за кво да учел, то всички други не учели" и прочее сегашни ученически премъдрости... Едвам завърши, 2 поредни години оставаше на поправителни изпити и нищо не беше в състояние да го размърда. Едва накрая на 12-ти клас неговите приятели се сетиха, че не щат да ходят да работят, ами искат "да учат" - т.е. да станат студенти и хукнаха на частни уроци И нашия герой също - учителката му се беше хванала за главата - катастрофални дупки в знанията - все едно са били стреляни с адронния колайдер Разгеле, горе-долу го вкара в нещата, та успя да изкара 3 и нещо на изпита по математика и влезе на.... 4-то класиране
                        Това е то сегашното положение на болшинството младеж в България
                        Та, Кольо, виж му и приятелите на сина ти, направи и там една инвентаризация
                        ИСКАМ БЪЛГАРИЯ ЧИСТА!

                        Коментар


                        • До: Да похвалим децата си

                          Фани, благодаря за съветите, ще ги пробвам, дано да са полезни. Иначе това за работенето и ученето се опитвам да го обясня отсега, но нещо не се получава, War of warcraft е много по-интересна от закона на Ом, или Илиада(Ооооффф) А работата е нещо далечно...
                          Но съм се заканил, ако ми донесе двойка за срока да го спра от училище, и да го пратя да работи, да види как се заработват 300 лева с тежък труд, и да помисли кое е по-добре.
                          Има ли желание-има и начин!

                          Коментар


                          • До: Да похвалим децата си

                            Първоначално публикуван от skorpion_vd Преглед на мнение
                            Според мен трябва да говориш с класната без детето да знае или с негов приятел-има проблем и трябва да го намериш.Оценките не са важни в този случай!
                            Този номер май работи. Синът ми имаше проблеми по рисуване в 6-ти клас и беше почнал да се газира покрай това. Говорих с учителя и му ибясних, че не всеки е Микеланджело и това не е причина да му се мачка самочувствието и не помня какво още, но положението рязко се промени. Синът ми доста време след това ме гледаше с възхищение и ме подпитваше "Я признай, какво му каза??"
                            НИКОЙ НЕ Е ТОЛКОВА СЛЯП, КОЛКОТО ОНЗИ, КОЙТО НЕ ИСКА ДА ВИДИ!
                            Omnia vincit amor !

                            Коментар


                            • До: Да похвалим децата си

                              Здравейте, приятели!
                              Мисля, че тази тема е подходящо място да спомена филмчето за децата -индиго, казва се: "What is an Indigo Child?". Всеки по различен начин може да си го намери. То ще ни помогне по - добре да разбираме нашите деца. Разправя се за децата, които притежават тъмносиня аура, и по- голяма сетивност, и как те имат трудности в нашия несъвършен свят.
                              Филмчето ни променя мисленето, както текста по горе.
                              Гледайте го, заслужава си!

                              Коментар


                              • До: Да похвалим децата си

                                Всъщност за филмчето - опитайте да го потърсите в Google под заглавие "The Indigo Evolution"

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X