Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Как се прави ракия?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Как се прави ракия?

    Някой няма ли да свика дегустация утре? Другото са приказки само.
    Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

    Коментар


    • От: Как се прави ракия?

      Първоначално публикуван от Vlado_Ts Преглед на мнение
      Добре де , фирма - ако ше развиваш стопанска дейност . Демек : ше продаваш ракията . Ако е казанче само за лични нужди - защо ?
      Законодателят така го реши преди години. Алкохол се произвежда само в регистрирани обекти, за да регистрираш обект, трябва фирма. И си на светло, в някаква степен.
      На село имам един апапин. Преди години го хванаха да си вари под навеса. Акт, НП /още го плаща с по някой лев отвреме навреме/ и реши да регистрира казана и без това имаха няква фирма у семейството. Казанчето си му е на старото място, води си стриктно документацията и веднъж в годината си го пали съвсем законно, хаха. Колко пъти му викам - айде бе човек, да ти дам пари и вземи още един 200-250 литра и цяла зима ще си питаш шапката на топло... Еми не ще, хванал се със 100 неща и все го отлага. Иначе имам поглед из района - някои хора си поставиха нещата съвсем професионално и не могат да насмогнат на заявките.

      П.п. Ааа, Тропчо - хладен ум, чисти ръце и горещо сърце. Нал не си го забравил? Виртуално
      Последно редактирано от jordanov sv; 04-11-16, 19:12.

      Коментар


      • От: Как се прави ракия?

        Ракията не е ли акцизна стока. ако е. то митниците трябва да я следят или аз съм недоразбрал.

        Коментар


        • От: Как се прави ракия?

          http://www.odit.info/?s=6&i=31576&f=2

          google - малък обект за дестилиране

          Коментар


          • От: Как се прави ракия?

            Хаха, колега, там в "одита" някакви счетоводителки си чатят. Нека не забравяме, че счетитата обичат и да си намират работа..., не казвам, че им е малко. Нещата са направени все пак и за хора със средно образование, даже и основно, а и се променят конюнктурно /периодично/. Все пак, ако някой иска да е на светло, да пита първо в митническото учреждение което покрива района дето е обектът. В общината - също.

            Коментар


            • От: Как се прави ракия?

              Да ви кажа за захарта и за главоболието.

              От години в нашето семейство варим т.нар. "зърненка". Демек-ракия от захар.
              За материал се слагат кофа-две зърно, каквото има-жито, ечемик, царевица, абе каквото има и в каквито и да е пропорции, може и само един вид.
              Прави се захарен сироп в концентрация 22-23%, малко мая, малко лимонтозу, и като преври се вари. Макар казана ми да е от перални, и ракията която вади да е по-остра, тази от захарта си е супер мека и пивка. Даже и като е прясна.
              Преди години варяхме такава само когато е сезон без плодове, и няма откъде да вземем материал, ама напоследък(поради мързел)-все такава пием.

              Как пък веднъж не ме боля глава. Хем не я жаля ракията...
              Има ли желание-има и начин!

              Коментар


              • От: Как се прави ракия?

                Тя твоята кАртуна и в бордюра да я удариш, пак нема те боли.
                И да почерпиш със зърненката
                Наздраве
                RAV 4
                F650GS

                Коментар


                • От: Как се прави ракия?

                  Не знам, веднъж съм си правил експерименти, съселец вари при дядо ракия от грозде - Мускат Отонел. Заредили казана, не могъл да събере всичко и оставили от единия бидон чепките(гъстото). После човека ги хвърлил на боклука. Прибрах се от града след няколко дни и я разбрах тази работа, отидох от боклука ги събрах, почти исъхнали, сложих ги в един бидон, сложих им малко вода и захар. Бащата като си дойде от работа само изпцува - ти луд ли си, и да пусне нещо ще ни болят глави! Викам си - сложил съм го, каквото такова, като преври ще го варя. Превря си, сварих го, пусна ракия съответно според захарта, но интересното беше, че стана ракия да си такова мамата, да, беше малко, но нито глави ни боляха, даже напротив - беше взела аромата и си имаше аромат на мускат!
                  Ако е машина, нека бъде немска!
                  XJR 1200
                  ETZ 150
                  Kawasaki Ninja ZX10R

                  Коментар


                  • От: Как се прави ракия?

                    Иво, и аз това се опитвам да обясня-че ракията става от захар, и няма значение дали ще я набавиш от плодовете, или от магазина. Захар си требе...
                    А за главоболието е обяснено много пъти в тази(и в други)тема, само, че народа иска да пие, а не да чете...

                    Ма така е по нашите ширини.
                    Има ли желание-има и начин!

                    Коментар


                    • От: Как се прави ракия?

                      Кольо, и аз така си мисля, не от знание, а то няколко опита. Поздрави!
                      Ако е машина, нека бъде немска!
                      XJR 1200
                      ETZ 150
                      Kawasaki Ninja ZX10R

                      Коментар


                      • От: Как се прави ракия?

                        Когато си докарал джибрито до 20-22% захарност, даваш храна на дрождите - те ,,кльопат'' захар и ,,серат'' алкохол, докато % стане нула, демек - требе да се вари!
                        Глава не боли от захарта, боли от много ракия и още нещо...

                        За да имаш казан в къщи работиш по Закона за акцизите и Закона за виното и спиртните напитки и ,,сътворяваш'' СМОД- Специализиран Малък Обект за Дестилация - проектиране, изпълнение, отстояние!!! и го докарваш до акт 16 /има ново име/ и накрая специален № от митницата ...
                        И се почва... Сертифицирани уреди за измерване, три вида бумаги за клиентите, спорадични чиновнически проверки/яки глоби/ и т.н....
                        За сведение - до 30 л. етилов алкохол при 40 гр. струват на клиента 2.20 лв/л, над 30-те литра при същия градус - 4,40лв/л...
                        Последно редактирано от n960; 05-11-16, 05:26.

                        Коментар


                        • От: Как се прави ракия?

                          Първоначално публикуван от n960 Преглед на мнение
                          ....
                          За сведение - до 30 л. етилов алкохол при 40 гр. струват на клиента 2.20 лв/л, над 30-те литра при същия градус - 4,40лв/л...
                          И все пак да уточним - срещу което клиентът получава съответен документ. Някои хора това напълно ги устройва. Други пък дори и държат на това...

                          Коментар


                          • От: Как се прави ракия?

                            Хем искам да си го направя в двора, хем не ми се занимава с фирми, митници, акцизи и прочие. Сумати време стана стои в нас, някой ден ще му дойде времето, ама трябва да си е законен. Иначе ще ми се изсипе една проверка и ще ми вземат и кръщелното като си знам късмета.
                            Ако е машина, нека бъде немска!
                            XJR 1200
                            ETZ 150
                            Kawasaki Ninja ZX10R

                            Коментар


                            • От: Как се прави ракия?

                              Е чак кръщелното - не. Ако е в работен режим, казана и 1000 лева. Евентуално и още 1000, зависи от едни по-тънки моменти. Иначе както казах и преди - това си е едно малко предприятие и семеен бизнес в чиста форма. Не мисля, че е по-трудно от това да направиш магазин, авто или дърводелска работилница например.

                              П.п. Ти имаш и още едно конкурентно предимство. Дядо ти бил казанджия, демек ти си трето или четвърто поколение Праскаш го това у фирмата, традиция и съвременен подход, алабала, хората ги обичат тия гъдели...
                              Последно редактирано от jordanov sv; 05-11-16, 14:03.

                              Коментар


                              • От: Как се прави ракия?

                                Идват изненадващо по сигнал акцизните при бай Иван, претърсват и намират под сайванта казан за ракия.
                                - Айде сега, бай Иване, ще те съдим за нелегално производство на ракия.
                                Гледа ги бай Иван и се чеше по главата:
                                - Вие и за изнасилване ме съдете в такъв случай.
                                - Защо пък за изнасилване бе, бай Иване?
                                - Ами защото аз и за изнасилване имам инструмент, ама вие сега за казана се хващате.
                                На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор.
                                "Погледнато формално, всичко е нормално. Погледнато нормално, всичко е формално!"-Радой Ралин

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X