Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Как се прави ракия?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Как се прави ракия?

    Първоначално публикуван от Keltis Преглед на мнение
    Уреда за варене меден ли е?
    Мед,да.просто не беше изчистен реди това.И понеже имаме петровка круша,аз бях сефтето за годината явно.Както и да е.
    Сега аудиторията какво ще ме съветва - синята течност нали е най правилно да се преври наново?Ракията + патока?
    Диско 300TDI
    Scott Purgatory
    0889 84 6161

    Коментар


    • От: Как се прави ракия?

      Боро, остави синята ракия в някакъв стъклен съд на слънце.
      За ден-два.
      Синьото се утаява, после прецеждаш, и пиеш, или преваряваш, според собствения си кеф.

      Това с преваряването е безсмислица от технологична гледна точка, аз самия откак спрях да вярвам на митове и легенди носещи се из народонаселенеието никога не съм преварявал. Иракията си е супер.
      В допълнение-най-хубавата ракия която съм пил също е варена само веднъж.
      Но после отлежаване в малко буренце, и т.н...
      Има ли желание-има и начин!

      Коментар


      • От: Как се прави ракия?

        Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
        .......
        В допълнение-най-хубавата ракия която съм пил също е варена само веднъж.
        Но после отлежаване в малко буренце, и т.н...
        Потвърждавам / само веднъж / ...но лежането е в - Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20170309_172613.jpg
Прегледи:3
Размер:675.1 КБ
ID:5763185...
        На нас клиренс ни трябва , не скорост

        Коментар


        • От: Как се прави ракия?

          Има ли проблем ракията да отлежава в пластмасови съдове?
          Диско 300TDI
          Scott Purgatory
          0889 84 6161

          Коментар


          • От: Как се прави ракия?

            Първоначално публикуван от boro07 Преглед на мнение
            Има ли проблем ракията да отлежава в пластмасови съдове?
            Зависи от пластмасовите съдове и от претенциите ти за качество на ракията.

            Коментар


            • От: Как се прави ракия?

              Ракията обичайно не отлежава в пластмасови съдове, само се проветрява там. И, както е в случая, за придобиване на цвят. После отива за отлежаване или в стъкло.

              Коментар


              • От: Как се прави ракия?

                Напълно съгласен с предходното мнение, като ми е "свършвала" стъкларията съм съхранявал и в 10л. Ботилки от минерална вода в продължение на месеци и над година - нищо лошо, не се е случило.
                Ако е машина, нека бъде немска!
                XJR 1200
                ETZ 150
                Kawasaki Ninja ZX10R

                Коментар


                • От: Как се прави ракия?

                  Нима толко дълго я съхранявате
                  На нас клиренс ни трябва , не скорост

                  Коментар


                  • От: Как се прави ракия?

                    Е, 1 тон ракия на година как се изпива?
                    Ако е машина, нека бъде немска!
                    XJR 1200
                    ETZ 150
                    Kawasaki Ninja ZX10R

                    Коментар


                    • От: Как се прави ракия?

                      Явно нямаш ,, клиенти ,,
                      На нас клиренс ни трябва , не скорост

                      Коментар


                      • От: Как се прави ракия?

                        Аз също проветрявам и "подправям" ракията в пластасовият бидон. После в дъбовата бъчва, оттам каквото остане се изсипва в пластмасова бутилка тип 10л. за да освободя място за новата ракия. Имам 3 дъбови бъчви, 2х50 л и една малка 10. В големите отлежават съответно мускатова и сливова ракия, в малката имам една стара...
                        Та като освобождавам място изливам остатъка от бурето в пластмасова туба и този остатък се изпива докато поотлежи новата ракия.
                        Ако реколатата е спешъл едишън(като тази когато ми се роди щерката) купувам стъклена дамаджана и я оставам да стои там до правилният момент, но преди това е отлежала в дъбовото буре.
                        При мен динамиката на флуидите е такава и за сега успявам да поддържам баланса.
                        Hyundai TERRACAN J3 2,9 CRDI 200HP 2" lifted on 31" Cooper Discoverer AT3 4s
                        Ford Fiesta 1.4 Tdci

                        Коментар


                        • От: Как се прави ракия?

                          "Клиенти" се намират. Мине не мине някоя вечер и сме заседнали някъде Иначе с какво я оцветявате. Аз използвам сърцевината на черница. Тази година се чудя дали да не пробвам с дъбов чипс, френски, среднопечен. Някъде четох, че за плодови и мускатови ракии, не бил удачен - придавал друг вкус и се губел заложения.
                          Ако е машина, нека бъде немска!
                          XJR 1200
                          ETZ 150
                          Kawasaki Ninja ZX10R

                          Коментар


                          • От: Как се прави ракия?

                            Първоначално публикуван от ivodianov1992 Преглед на мнение
                            "Клиенти" се намират. Мине не мине някоя вечер и сме заседнали някъде Иначе с какво я оцветявате. Аз използвам сърцевината на черница. Тази година се чудя дали да не пробвам с дъбов чипс, френски, среднопечен. Някъде четох, че за плодови и мускатови ракии, не бил удачен - придавал друг вкус и се губел заложения.
                            Тия далудки дето са в бидона са черница . Само това . Пробвал съм и други неща ...не става .
                            На нас клиренс ни трябва , не скорост

                            Коментар


                            • От: Как се прави ракия?

                              дъбов чипс почнах да си правя сам. след малко ровене по руските форуми му намерих рецептата. сухо дъб се нацепва на малки парчета примерно 10/2см. 24 часа се кисне в студена вода като се сменя няколко пъти. след това се кисне в разтвор вода и сода за 6 часа. изплаква се и са слага да ври на котлона на бавен огън за около час. тези всички процедури аз ги обединявам в една-варя чипса заедно със содата дали е грешка не знам. после се оставя да съхне и след 24 часа се пече във фурната 2 часа на 150-160 градуса. между другото аромата е невероятен докато се пече. общо взето туй-то. в началото при първо слагане чипса пуска бързо и боя и аромат. при следващите му употреби нещата са по-умерени. всеки трябва да експериментира сам за да уцели времето и количеството. но наистина вкусът му е силен и може да убие аромата на ракията ако се прекали. дано съм бил полезен

                              ети и цитат директно от братушките по повод колко дълго се пече чипса и каква е разликата във вкусът после:
                              Настаивание дубовых чипсов в самогонеЭтот процесс делится на 3 основных этапа:
                              1. Обжарка . Мы рассмотрели выше прокаливание щепки. Стоит учитывать, что от времени выдержки в духовке или микроволновке зависит аромат и цвет готового продукта. Поэтому здесь можно смело экспериментировать. Сильный обжигпридаёт самогону шоколадные нотки и дымный вкус. Благодарясреднему обжигу домашний коньяк получает аромат миндаля, пряностей или карамели. Лёгкий обжиг даёт удивительно тонкий цветочный аромат и фруктовый или ванильный оттенок. Рекомендуется самую первую партию сделать маленькой, чтобы не сжечь щепки и хорошо потренироваться перед массовой заготовкой.
                              2. Настаивание . Подготовленную щепу заливают самогоном, на 1 литр требуется до 30 гр. Время выстраивание зависит от требований к готовому напитку, колеблется от 3 месяцев до 6. Постепенно Вы сможете наблюдать изменение окраски, она будет становиться более насыщенной.
                              3. Фильтрация через марлю – это заключительный этап настаивания. После него рекомендуется выдержать напиток в течение 3-х дней перед употреблением.


                              ето и лимк към форум:
                              http://distillate.rx22.ru/viewtopic.php?t=5
                              Последно редактирано от deian02; 11-08-17, 21:46.

                              Коментар


                              • От: Как се прави ракия?

                                Класиката е отлежаване в дъбово буре, желателно по-малко, поне за 6 месеца, а по-добре година.
                                След това в стъкло.
                                Ракията зрее докато е в бурето. Преместите ли я в стъклото-каквото сте налели-такова си остава. Стига да е запушено добре де, че иначе отива като "порция за ангелите".

                                На практика-на когото не му се занимава-слага в 10 литрови РЕТ бутилки, и си я пие каквато е.

                                Това с чипсовете е мода от няколко години. Българската класика е сърцевина от черница.

                                Като лапе бях сложил няколко зърна кафе в една бутилка-за експеримент. Ами оцвети се доста добре. За аромат не мога да кажа,ч е беше още по комунизма, а оттогава спомените вече са далечни и доста мътни.
                                Ама цвят даде де. Който иска може да пробва.
                                Има ли желание-има и начин!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X