Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Как се прави ракия?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Как се прави ракия?

    Е, тя тая тема, си е достатъчно разводнена, не знам как ще докараме и патоки от нея.
    Само предполагам, че нискотемпературна вакуумдестилация ще вкара в готовата ракия живи организми, които биха били измрели при високотемпературната дестилация.
    САМО ПРЕДПОЛАГАМ!
    Ще бъда благодарен ако споделиш условията на дестилация (температура и подналягане) както и резултата.
    Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

    Коментар


    • От: Как се прави ракия?

      Ще. Само да намеря помпа.
      На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор.
      "Погледнато формално, всичко е нормално. Погледнато нормално, всичко е формално!"-Радой Ралин

      Коментар


      • От: Как се прави ракия?

        [QUOTE=biol;2829369]Ракия се вари веднъж.

        След това следва варенето. Тук с четене не става трябва си гледане. НО с модерните колонни дестилатори, с добавени масло уловители, всеки път постигаш повторим резултат, ако е и добре е сметната колоната , може и да е хубав дестилата, но това не е ракия.

        Що не е ракия?!

        Коментар


        • От: Как се прави ракия?

          За първа година съм решил да варя на колона,но почвам
          да се чудя.То ако не е ракия,по-добре на стария казан.
          .Карам бавно стигам бързо. А...ма не всеки път.
          Киа спортаж2000тди 98г
          Ауди А3 1.9ТДИ
          Каравана Аdria 390Q

          Коментар


          • От: Как се прави ракия?

            Вари смело!

            Коментар


            • От: Как се прави ракия?

              [QUOTE=n960;2830746]
              Първоначално публикуван от biol Преглед на мнение
              Ракия се вари веднъж.

              След това следва варенето. Тук с четене не става трябва си гледане. НО с модерните колонни дестилатори, с добавени масло уловители, всеки път постигаш повторим резултат, ако е и добре е сметната колоната , може и да е хубав дестилата, но това не е ракия.

              Що не е ракия?!
              Щото няма да те боли главата!

              Коментар


              • От: Как се прави ракия?

                Първоначално публикуван от georgipetkov64 Преглед на мнение
                За първа година съм решил да варя на колона,но почвам
                да се чудя.То ако не е ракия,по-добре на стария казан.
                Може и на нов Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_6530.jpg
Прегледи:3
Размер:149.9 КБ
ID:5683314
                На нас клиренс ни трябва , не скорост

                Коментар


                • От: Как се прави ракия?

                  Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                  Главоболието е главно от количеството.
                  Ха ! Те сега попадам на тоя пост !

                  Живо ме интересува следния въпрос : от колко грама нагоре почва да бОли глАва ?!

                  ПС.
                  aldr , с тЕя тенджери от по 50 кила на снимката требе да вАрим матрияла 1 месец , бре !
                  Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

                  Коментар


                  • От: Как се прави ракия?

                    [QUOTE=jordanov sv;2831120]
                    Първоначално публикуван от n960 Преглед на мнение

                    Щото няма да те боли главата!
                    [QUOTE=n960;2830746]
                    Първоначално публикуван от biol Преглед на мнение
                    Ракия се вари веднъж.

                    След това следва варенето. Тук с четене не става трябва си гледане. НО с модерните колонни дестилатори, с добавени масло уловители, всеки път постигаш повторим резултат, ако е и добре е сметната колоната , може и да е хубав дестилата, но това не е ракия.

                    Що не е ракия?!
                    Първоначално публикуван от georgipetkov64 Преглед на мнение
                    За първа година съм решил да варя на колона,но почвам
                    да се чудя.То ако не е ракия,по-добре на стария казан.
                    При колонните дестилатори разделянето става много добре, все едно си преварвал няколко пъти ракията.
                    Издигащата се гореща пара се охлажда от флегмата и така многократно като на изхода имаш много чиста фракция.
                    Според майстора и според сметките получаваш винаги един и същи градус. Някой колони имат изходи и на различна височина.
                    Прекрасен дестилат ама му липсва аромата, букета, богатството. За мен е хабене на грозде. Става перфектно, ако правиш ракия от ечемик. Еле пък и ако му сложиш дъбов чипс и мускатова есенция..
                    Има една много хубава статия която показва влиянието на местните шамове диви дрожди за аромата, че букета аромата е въпрос на вторичен метаболизъм.

                    Но все пак всичко е въпрос на вкус. Ако харесваш чашката, обичаш дългите вечери и големите компании. А и в много краища мъжествеността е в правопропорционална зависимост с изпития алкохол (нищо че но могат да си я намерят след 1Л) , ползвай колонен дестилатор.
                    Ще се опитам да представя графично концепцията. Има два вида ракия , като се ползват и два вида чаши, всеки си избира
                    едната Натиснете снимката за да я уголемите

Име:show_image_in_imgtagCAS734S98.jpg
Прегледи:1
Размер:17.3 КБ
ID:5683716или Натиснете снимката за да я уголемите

Име:114104.jpg
Прегледи:1
Размер:83.8 КБ
ID:5683717
                    Важното е да носи удоволствие.

                    ag ro,
                    Имаме вакум изпарител, но при него обемите който се получават са много малки.
                    Освен вакум помпа, при него трябва и друг "хладник", бидона няма да свърши работа. Ползва се херметично затворен съд , като в него има хладилна серпентина.
                    Има ги в магазини за лабораторно оборудване - но ефекта ще е само няколко градуса- никакъв смисъл.
                    Ако целиш да извлечеш аромати, защо не смениш философията.
                    Има много рецепти за високо алкохолни настойки, като освен треви, билки, смоли, плодове, гъби , някой слагат и змии вътре.
                    Например немската Jägermeister или Becherovka, В нашата култура имаме много примери- манастирска ракия, ликьори разни , и някой съвсем непрепоръчителни питиета .

                    Коментар


                    • От: Как се прави ракия?

                      Първоначално публикуван от Vlado_Ts Преглед на мнение
                      Ха ! Те сега попадам на тоя пост !

                      Живо ме интересува следния въпрос : от колко грама нагоре почва да бОли глАва ?!

                      ПС.
                      aldr , с тЕя тенджери от по 50 кила на снимката требе да вАрим матрияла 1 месец , бре !
                      от кило и канче нагоре
                      Станимир Дочев - тел.0888 939 434; 0897 800 790.
                      Jeep Grand Cherokee * WJ * 4.7 V8 * Quadra Drive * LPG LR

                      Ако можеш - дай, ако неможеш - признай!

                      Коментар


                      • От: Как се прави ракия?

                        Първоначално публикуван от Vlado_Ts Преглед на мнение
                        Ха ! Те сега попадам на тоя пост !

                        Живо ме интересува следния въпрос : от колко грама нагоре почва да бОли глАва ?!

                        ПС.
                        aldr , с тЕя тенджери от по 50 кила на снимката требе да вАрим матрияла 1 месец , бре !
                        Бат Владо , бях иненадан че у метро то има такива продукти ...та го щракнах и споделих с вас ...наздраве
                        На нас клиренс ни трябва , не скорост

                        Коментар


                        • От: Как се прави ракия?

                          [QUOTE=biol;2832837][QUOTE=jordanov sv;2831120]

                          [QUOTE=n960;2830746]



                          При колонните дестилатори разделянето става много добре, все едно си преварвал няколко пъти ракията.
                          Издигащата се гореща пара се охлажда от флегмата и така многократно като на изхода имаш много чиста фракция.
                          Според майстора и според сметките получаваш винаги един и същи градус. Някой колони имат изходи и на различна височина.
                          Прекрасен дестилат ама му липсва аромата, букета, богатството. За мен е хабене на грозде. Става перфектно, ако правиш ракия от ечемик. Еле пък и ако му сложиш дъбов чипс и мускатова есенция..
                          Има една много хубава статия която показва влиянието на местните шамове диви дрожди за аромата, че букета аромата е въпрос на вторичен метаболизъм.

                          Но все пак всичко е въпрос на вкус. Ако харесваш чашката, обичаш дългите вечери и големите компании. А и в много краища мъжествеността е в правопропорционална зависимост с изпития алкохол (нищо че но могат да си я намерят след 1Л) , ползвай колонен дестилатор.
                          Ще се опитам да представя графично концепцията. Има два вида ракия , като се ползват и два вида чаши, всеки си избира
                          едната Натиснете снимката за да я уголемите

Име:show_image_in_imgtagCAS734S98.jpg
Прегледи:1
Размер:17.3 КБ
ID:5683716или Натиснете снимката за да я уголемите

Име:114104.jpg
Прегледи:1
Размер:83.8 КБ
ID:5683717
                          Важното е да носи удоволствие.




                          Статията не се отваря, ще ми бъде интересно да я прочета, интересно ми е и графичното представяне на концепцията... Светни ме и за чашите...



                          В момента дегустирам черешов дестилат / в най-обикновена стъклена чаша/,Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P9050045.jpg
Прегледи:1
Размер:297.7 КБ
ID:5683757 от горната система - ароматен е етиловия алкохол...

                          Коментар


                          • От: Как се прави ракия?

                            Първоначално публикуван от aldr Преглед на мнение
                            ...наздраве
                            Е наздраве !

                            Аз сега съм си сипАл от мойта си ракия . ДремАла е 3 години у дъбово буре и ше зема да тествам на Дочев мерката . Щото до сега съм стигал до 750 , без да имам ядове на другия ден .

                            ПС.

                            ... само че ...лошо ! Ся като чета критериЙте на колегите тук за това що е то ракия ...баси ! па то тва мойто не е ракия . Аз съм вАрил 2 пъти . Демек : изкарвам всичкото паток от джибрите - и после преварка . То ще да е "дестилат" на базата на остатък от чистокръвно ланско мерло (Бог да го прОсти ! )... а па новото мерло от 2 дена взе да показва характер вече , ма тва е друга тема ...
                            Аре че се омотах нещо . Наздраве и пийте кой що му дУша сАка !
                            Последно редактирано от Vlado_Ts; 29-09-15, 20:39.
                            Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

                            Коментар


                            • От: Как се прави ракия?

                              Привет колеги, подариха ми 2 литра домашна кайсиева ракия, но понеже е прозрачна на цвят и бих искал да има лек приятен цвят, разбрах че най-лесния вариант е да сложа малко кора от сушена синя слива, да слагам ли, ще стане ли, за колко време и после дали трябва да махам парчето слива?

                              Коментар


                              • От: Как се прави ракия?

                                Първоначално публикуван от Vlado_Ts Преглед на мнение
                                Е наздраве !

                                Аз сега съм си сипАл от мойта си ракия .
                                И аз така ....казана и помощника Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Снимка2401.jpg
Прегледи:3
Размер:93.5 КБ
ID:5683762 наздраве
                                На нас клиренс ни трябва , не скорост

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X