Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Хранене според кръвната група!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Хранене според кръвната група!

    Уф. Да обясня подробно. Човекът питаше дали в аптеките се продава тест за определяне на кръвна група. Отговорът е, че може да се достави, ама няма никакъв смисъл. Ще е скъпо а и трябва да знаеш какво правиш. Кръвната група могат да му определят във всяка клинична лаборатория, спешно отделение или кръвна банка, а може и да има купчина места за които не се сещам.
    При кръводаряване 1. ще му е безплатно(вкл. шоколада и русенското ), без направления, без чакане и даже ще му се радват. и 2. ще има полза не само лично за него.

    Та така.
    - Зверь, самый лютый, жалости не чужд.
    - Я, леди, чужд. Так, значит, я не зверь.

    Коментар


    • От: Хранене според кръвната група!

      Е като даваш бележката някой пита ли те?
      А тези простотии се правят от името на всички ни.
      Даника
      Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

      Коментар


      • От: Хранене според кръвната група!

        Първоначално публикуван от veskov Преглед на мнение
        Е като даваш бележката някой пита ли те?
        Е, а като взимаш бележката ти питаш ли някой?
        - Зверь, самый лютый, жалости не чужд.
        - Я, леди, чужд. Так, значит, я не зверь.

        Коментар


        • От: Хранене според кръвната група!

          Не. Дал съм доста бележки. Днес нищо не изисква да си знаеш групата.
          А тези простотии се правят от името на всички ни.
          Даника
          Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

          Коментар


          • От: Хранене според кръвната група!

            Давам съм кръв няколко пъти(май 3 пъти). Не са длъжни да ти казват каква ти е групата, но е 99% сигурно, че ако попиташ ще ти кажат.
            Дори да си знаеш кръвната група, винаги я проверяват, че е опасно ако стане грешка.
            Също и при преливане винаги се проверява групата на пациента, независимо дали пише някъде каква е или той си я знае и може да я каже. Може би при някой спешен случай или невъзможност за проверка да се прелива на доверие, но по принцип не се рискува.
            Също така различна кръвна група се прелива в много ама много краен случай.
            Тъй като съм любопитен винаги разпитвам за такива неща като имам възможност, примерно докато лежа на кушетката и ми точат кръвта.
            Citroen C-Crosser 2.4 бензин ръчка 2009г.
            Телефон - в профила!

            Коментар


            • От: Хранене според кръвната група!

              Първоначално публикуван от veskov Преглед на мнение
              Не. Дал съм доста бележки. Днес нищо не изисква да си знаеш групата.
              Диетата изисква
              - Зверь, самый лютый, жалости не чужд.
              - Я, леди, чужд. Так, значит, я не зверь.

              Коментар


              • От: Хранене според кръвната група!

                Първоначално публикуван от veskov Преглед на мнение
                Днес нищо не изисква да си знаеш групата.
                Нищо, нищо, ама това, че на каската ми пише кръвната ми група и резус-фактора, не ми е натежало много, пък не се знае кога може да е от полза.

                Коментар


                • От: Хранене според кръвната група!

                  И аз я знам, има я и писана, така е и с децата. Но понеже темата я завъртяхме от здраве към кила, кръвопреливане, кръвосмешение... . Затова.
                  А тези простотии се правят от името на всички ни.
                  Даника
                  Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                  Коментар


                  • От: Хранене според кръвната група!

                    Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                    0 +


                    Има и бая сланинка в месото ако не се види под доматито
                    Те тва си е точно за 0+,моите закуски са нещо такова ма с още някоя бройка ,нооо разнообразявам с мекици със сиренье,пържени яйца с беконче и ръчен хляб,но това само в почивни дни ,през седмицата тостери най-вече и с мътеница е гарнирано всичко и гоуемо кафе в канчок!То тая група е доказано научно ,че не може без месо даже и малко алангле,впрочем суровата кайма е вкусна, а за енерган и против умора по 2-3 сурови яйца с някоя лъжица захар поне един път в седмицата!
                    Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

                    Коментар


                    • От: Хранене според кръвната група!

                      Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
                      Ромска кръв има в излишък, щото всички роми в БГ са от една кръвна група, нещо В май беше, ако не бъркам. Лошото е, че става само за преливане на човек със същата група. А на мен как ми се радват, ако знаете, щото 0 става на всички групи.
                      Като попитах сестрата "Кво станА с групата ? ", и тя това ми каза, че съм "циганската", демек В, ама за да ме успокои ми посочи един, почти тъмно син, в съседна стая който бил 0 и вече така са се поомешали всички, че това не било съвсем така.
                      Е, преживях го за час два, пък и мангал да съм, нали и ние сме хора !
                      ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                      Коментар


                      • От: Хранене според кръвната група!

                        Тук намерих нещо за разпространението на кръвните групи, според етноса.

                        http://www.nauchensviat.eu/2012-03-1...-23-09-03.html

                        Коментар


                        • От: Хранене според кръвната група!

                          Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                          Не разбира се. Статистиката е интересна наука.
                          С тоя пост €%@ мамата на темата !

                          Първоначално публикуван от Alexfield Преглед на мнение
                          Аз (А група) от известно време взех да обръщам внимание на това, което ям.

                          Поради сериозни килограми (предизвикани от бившата ми жена - 107кг на ръст 184см) взех да се чувствам все по-зле. Всичко ми тежи, все повече ме мързи - така да се каже мотивацията ми за физическа активност се беше изпарила, нови дрехи... Като се наплюскам вечер с две пържоли покрити с топено сирене, изпия 2-3 бири и не мога да спя. Бившата викаше, че било от бирата... Лошото беше, че дори да не пия тази вечер бира, пак не мога да спя. Ама то не било от тежката храна, а просто време трябвало да мине за да се усети разликата от липсата на бира. Според мен просто си ме искаше дебел, грозен и трезвен

                          Както и да е. Бившата е бивша, а с нея и ужасният хранителен режим. В момента съм се докарал до 82-87кг като ям на обяд, каквото ми се яде, но в малки количества - обикновено някаква супа с хляб или скара със зеленчуци. Вечер ям само салата.<strong> Моите опити показват, че нито бирата, нито ракията ми влияят на килограмите.</strong> Обикновено от обяд до вечерта изпивам 1-4 бири, а вечер 200-500 гр ракия.

                          Тази тема ме заинтригува. Честно казано до сега не съм се интересувал има ли връзка между хранителен режим и кръвна група и затова реших да я следя.
                          И моят скромен опит показва, че проблема идва от "мезенето", "маането" или "муането".
                          Около 17-18 години бях 95+/-2кг. почти без грам сланина, но преди 10г. си играех по-често с едни свине, дето като седнат на масата и наставаше състезание по тъпчене, а всичко течно се ползваше за помощ в преглъщането, та неволно повлечен в тая трапезна вакханалия за 4-5 месеца около новогодишния период качих 10-12кг. сланина, но се усетих в началото на февруари, когато всичко което правех ми беше трудно и се потях яко, лицето ми беше станало кръгло, и дрехите щяха да ми се пръснат.
                          От тогава взимам мерки какво, как и кога ям, и още се опитвам да падна под 100 (103 съм от бая време и не мърдам), като мисля, че нещата трябва да се случват без екстрмизъм за да не си стресирам излишно Ургънизъма, че и без това в други отношения не му прощавам.

                          P.S. Странното е, че за 6-7 месеца два пъти влизам в болница за по седмица, като там нарочно почти не ям допълнително, и падам до 97-8кг., и като изляза 103.200-103.300 с парцалите, това на Еконтски кантар, и не мърдам.

                          P.P.S. А ся се оказа, че не трябва да ям и домати, а аз на тях живея, и хептен се объркАх !

                          Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                          И яденето, и пиенето, и пушенето може да се правят с качествени продукти, и с некачествени такива. Аз дето изобщо не пуша правя принципна разлика между миризмата на тютюн и гнусната смрад от евтини цигари. Трудно мога да повярвам че за здравето няма разлика.
                          Никога не съм пушил, но има некви смрадища дето не знам как ги сецат пушачите. Сега, нали, "хита на сезона" е свиването на цигари, и тези тютюни с бандерол смърдят що-годе прилично, но има некви в пликове по кило, е там работата е страшна ! По-гадно от това смърдяха едни цигари, дето вече ги няма, "Шипка" !
                          ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                          Коментар


                          • От: Хранене според кръвната група!

                            Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                            И яденето, и пиенето, и пушенето може да се правят с качествени продукти, и с некачествени такива. Аз дето изобщо не пуша правя принципна разлика между миризмата на тютюн и гнусната смрад от евтини цигари. Трудно мога да повярвам че за здравето няма разлика.
                            Точно щото си непушач за това усещаш разликата . Аз я усещам чак като си дръпна от цигарата стига да не е някой силно ароматизиран тютюн .
                            Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                            Коментар

                            Активност за темата

                            Свий

                            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                            Зареждам...
                            X