Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Хранене според кръвната група!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: Хранене според кръвната група!

    Дядото сега лежи в интензивното с инфаркт, а е слаб като клечка.
    Та си мисля, че не са важни килограмите сланина в паласките, а милиграмите холестерол в артериите.

    Коментар


    • #47
      От: Хранене според кръвната група!

      Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
      Алкохолът не бил пиене, а храна. Висококалорична, разпалваща излишен апетит и като пиеш 50 гр. концентрат си заличил 6 месеца режим (туй според "моя списък") и си се заредил с калориЙ за цяла седмица напред .
      Хубаво, че не е по "моя" списък. Защото излиза, че аз всяка вечер заличавам 2-3 години режим и зараждам с калориЙ за месец - месец и половина
      Русия е бензиностанция, въоръжена с ракети.

      Коментар


      • #48
        От: Хранене според кръвната група!

        Първоначално публикуван от Alexfield Преглед на мнение
        Хубаво, че не е по "моя" списък. Защото излиза, че аз всяка вечер заличавам 2-3 години режим и зараждам с калориЙ за месец - месец и половина
        И аз така, но ракията и др. алкохоли са калорични, но в организма не се разгражда цялото прието количество, повечето се отделя.Кръвна група А съм и ям месо винаги, също много консумирам зеленчуци, без салата не сядам, а тя /салатата/ влече и ракийка /малка/ после биричка или вино. 3-4 дена само на плодове и зеленчуци ми скапват стомаха, но не отслабвам. Ако спра да приемам сол свалям килограм-два от загуба на течности. Лошото е, че имам само 2 хранения през делничните дни и 3 през уйкенда, като основното е вечерята.
        Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

        "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

        Коментар


        • #49
          От: Хранене според кръвната група!

          Това генът е голямо копеуе.... ама режимът е още по-гуемо!

          Генът се бори с прилично хранене, приличен режим и умерени тренировки, ама режимът...
          При мен генът е възможно най-отвратителния за един мъж - масни депа в ханша и корема. Тръгна ли да качвам веднага ме удря в бедрата и гз.
          От 5-6 години тренирам сериозно, като последните 2 години съм по 25+ дни/месец в залата и то не като турист - 90+ минути яко блъскане ( около 10 сумарно вдигнати тона на тренировка ). Когато времето позволява вкарвам и половин час крос ( 4,5 - 5км ) на открито 3-4 пъти седмично.
          От храненето съм изключил тестените и сладки работи на 90% ( инцидентно /1-2пъти макс на месец/ нещо пица, баничка, кексче, кроасанче... ) и в общи линии живея на млечни ( сирене, кашкавал, прясно мляко ) и месни ( основно свинско ичистено месо - котлет, филе, бонфиле.. ) продукти, плодове и салати. По този начин съм вече 4+ години. Като количество също не е много - ако си събера дневния порцион на едно място, повечето хора ще ми се изсмеят .
          Та, след този увод да кажа и за режима .
          Миналата година имах възможност да пазя доста добър режим ( спане през нощта, хранене през 2 часа /в общи линии разделях храноденя на равни порциони като общото количество си остава същото/ тренировки горе долу по едно и също време ). Та без промяна в приетата храна и тренировъчната програма ей така - "от нищото" започнах да чистя. За два месеца така бях изчистил, че бях изкарал цялата преса, като същевременно бях запазил и силовите си постижения и обема.
          Лятото успях да се задържа по същия начин, макар да го прекарах на морето в купони и пиене.. явно по инерция.
          Есента обаче нямаше как да продължа с хубавия режим и подкарах пак по старому - 2-3 хранения на ден, спане - когато-тогава, поне две излизания седмично до изгрев, подобаващо поляти с твърд алкохол. И така лека полека си върнах килограмите ( 4-4,5 кила ). От началото на тази година какво ли не пробвах - добавки, утрояване на кардио тренировките за сметка на силовите и не та не. Организмът си знае своето.

          Та така - препоръчвам на всеки, който реши да сваля първо да пооправи храната си и след това да се насочи към режима. Естествено някоя-друга тренировка няма да навреди .

          Коментар


          • #50
            От: Хранене според кръвната група!

            Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
            И колко часа на ден отделяш на такива занимания ?
            40-60 минути, 3-4 дни в седмицата е щангата. Разходки и каране на колело или ролери - събота/неделя.
            Не мисля, че е много, но ефекта е много добър. Точно толкова време ми отнема да изпия 2-3 бири преди салатата.
            Въпрос на личен избор!
            0885600006 - Чичо Коце

            Коментар


            • #51
              От: Хранене според кръвната група!

              Почвам първо с уговорката, че темата ми е актуална от около 10-тина дни (и интересна отдавна, но не си знаех групата), но след първите няколко поста, на тази, спрях да ги чета, защото бягате по същество.

              Според мен става въпрос за кръвна група и съвместимост на храните с организма в съответствие с нея, а не за диети и отслабване.

              Та какво се случи при мен.
              Колкото и тъпо да звучи, преди 10 дни разбрах, че съм В (-), и понеже в болницата имах свободно време се поинтересувах какво се препоръчва, като храни, за мойта група.
              Оказа се, че съм бил "щастливата" такава, и мога да ям каквото и колкото си искам, само с дребните изключения за домати, царевица и леща.
              До тук добре, никой не е умрял без домати, царевица и леща.

              Но проблема ми е, че аз съм шампион по ядене на домати, и особено в сезона, живея само на тях !
              И кво се оказва, ми аз цял живот, до сега, съм се тровил.

              ... както и да е, реших, че ще се пробвам без домати, въпреки че много ги обичам, пък да видим ще има ли ефект и какъв ще е той.

              Ако темата е актуална във времето ще споделя резултата от личният си експеримент.
              ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

              Коментар


              • #52
                От: Хранене според кръвната група!

                Ако някой ми вземе доматите няма да живее дълго. А+...

                Коментар


                • s_s1
                  s_s1 коментира
                  Редактиране на коментар
                  Обичам и домати, и зеленчуци, и месо.
                  А+

              • #53
                От: Хранене според кръвната група!

                Потърси смислено обяснение, защото мисля, че ставаш жертва на дезинформация.
                Ето ти една много подробна таблица с калории и т.н. на повечето хранителни продукти - http://www.1001recepti.com/products/
                Съпостави калориите и другите показатели на "забранените" продукти.
                Имай предвид, че 90-95% от статиите за отслабване, диети и "здравословен" начин на хранене са тотален булшит и копирани от "светила" като нашите Донка Байкова и Доктор Емилова. И двете са търкалящи се лелки, умеещи добре да заблуждават непросветените.
                0885600006 - Чичо Коце

                Коментар


                • #54
                  От: Хранене според кръвната група!

                  ... експеримента ми ще е мазохистичен, но съм решил да се пробвам, па квото сабя покаже, а домати бол !
                  ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                  Коментар


                  • #55
                    От: Хранене според кръвната група!

                    Първоначално публикуван от _kalata_ Преглед на мнение
                    Това генът е голямо копеуе.... ама режимът е още по-гуемо!

                    Генът се бори с прилично хранене, приличен режим и умерени тренировки, ама режимът...
                    При мен генът е възможно най-отвратителния за един мъж - масни депа в ханша и корема. Тръгна ли да качвам веднага ме удря в бедрата и гз.
                    От 5-6 години тренирам сериозно, като последните 2 години съм по 25+ дни/месец в залата и то не като турист - 90+ минути яко блъскане ( около 10 сумарно вдигнати тона на тренировка ). Когато времето позволява вкарвам и половин час крос ( 4,5 - 5км ) на открито 3-4 пъти седмично.
                    От храненето съм изключил тестените и сладки работи на 90% ( инцидентно /1-2пъти макс на месец/ нещо пица, баничка, кексче, кроасанче... ) и в общи линии живея на млечни ( сирене, кашкавал, прясно мляко ) и месни ( основно свинско ичистено месо - котлет, филе, бонфиле.. ) продукти, плодове и салати. По този начин съм вече 4+ години. Като количество също не е много - ако си събера дневния порцион на едно място, повечето хора ще ми се изсмеят .
                    Та, след този увод да кажа и за режима .
                    Миналата година имах възможност да пазя доста добър режим ( спане през нощта, хранене през 2 часа /в общи линии разделях храноденя на равни порциони като общото количество си остава същото/ тренировки горе долу по едно и също време ). Та без промяна в приетата храна и тренировъчната програма ей така - "от нищото" започнах да чистя. За два месеца така бях изчистил, че бях изкарал цялата преса, като същевременно бях запазил и силовите си постижения и обема.
                    Лятото успях да се задържа по същия начин, макар да го прекарах на морето в купони и пиене.. явно по инерция.
                    Есента обаче нямаше как да продължа с хубавия режим и подкарах пак по старому - 2-3 хранения на ден, спане - когато-тогава, поне две излизания седмично до изгрев, подобаващо поляти с твърд алкохол. И така лека полека си върнах килограмите ( 4-4,5 кила ). От началото на тази година какво ли не пробвах - добавки, утрояване на кардио тренировките за сметка на силовите и не та не. Организмът си знае своето.

                    Та така - препоръчвам на всеки, който реши да сваля първо да пооправи храната си и след това да се насочи към режима. Естествено някоя-друга тренировка няма да навреди .
                    Брат,ти си за съжаление,това ти го казвам от позицията на трикратен републикански шампион за юноши и два пъти мъже,на колко си години,активен състезател ли си,ходиш ли на състезания?

                    П.п нямам представа коя кръвна група съм,има ли нещо като тест за бременност в аптеката,да разбера коя съм[emoji3]
                    Последно редактирано от Roninn; 26-05-15, 18:50.
                    Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                    Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                    Анатолий Пейчинов o8875о9815
                    https://dvrbg.com/

                    Коментар


                    • #56
                      От: Хранене според кръвната група!

                      Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение
                      нямам представа коя кръвна група съм,има ли нещо като тест за бременност в аптеката,да разбера коя съм
                      Да си мислил скоро за кръводаряване?
                      - Зверь, самый лютый, жалости не чужд.
                      - Я, леди, чужд. Так, значит, я не зверь.

                      Коментар


                      • #57
                        От: Хранене според кръвната група!

                        Първоначално публикуван от deyan_h Преглед на мнение
                        Да си мислил скоро за кръводаряване?
                        Аз съм дал поне 15 литра досега, за пръв път - на 16 годишна възраст. Дебелината не пречи на това, даже май напротив
                        Истината е това:
                        Първоначално публикуван от jumboframe Преглед на мнение
                        И всъщност, според статистиката най-много Българи са с А група, демек може да мушкат банички с боза безотговорно.
                        Така, че всеки, който обяснява какъв гениален режим на тренировки и т.н. практикува, да се замисли първо над кръвната си група.
                        "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                        Коментар


                        • #58
                          От: Хранене според кръвната група!

                          Първоначално публикуван от deyan_h Преглед на мнение
                          Да си мислил скоро за кръводаряване?
                          Не,ходих за морална подкрепа на един колега който даваше кръв за един негов роднина,оказа се че има високо кръвно и не му дават да даде кръв,после плати на един ром да даде кръв срещу бележка,после трябваше да го утешавам че рома не е повече човек от него,беше съкрушен колегата,та замалко да дам вместо него.
                          Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                          Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                          Анатолий Пейчинов o8875о9815
                          https://dvrbg.com/

                          Коментар


                          • #59
                            От: Хранене според кръвната група!

                            Ромска кръв има в излишък, щото всички роми в БГ са от една кръвна група, нещо В май беше, ако не бъркам. Лошото е, че става само за преливане на човек със същата група. А на мен как ми се радват, ако знаете, щото 0 става на всички групи.
                            "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                            Коментар


                            • #60
                              От: Хранене според кръвната група!

                              Първоначално публикуван от Стария Преглед на мнение
                              ОСЛАБВАСЕ с работа другото е от нечестивия
                              Това е истината. Трябва си изразходване на калориите от храната, независимо колко са. Преди години работех в Коми в гората като моторист. Що пот съм излял в жегите, ядех като разпран /сутрин само закусвах с 10-12 понички, български/ и държах 60кг при ръст 170см. Сега работата ми не е толкова натоварена , ям си нормално и не мога да смъкна под 85кг. Иначе макар и кръвна група А2+ съм всеяден, и ми е най добре като съчетая месата с хубави салатки

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X