Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Хранене според кръвната група!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #91
    От: Хранене според кръвната група!

    Първоначално публикуван от s_s1 Преглед на мнение
    И така не разбрах има ли някакво научно обяснение за връзката м/у храните, които поглъщаме и кръвната група.
    Не разбира се. Статистиката е интересна наука.
    И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

    Коментар


    • #92
      От: Хранене според кръвната група!

      Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
      Не разбира се. Статистиката е интересна наука.
      Статистически е доказано е, че всяко живо същество, което поглъща вода умира рано или късно.
      Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

      "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

      Коментар


      • #93
        От: Хранене според кръвната група!

        Първоначално публикуван от s_s1 Преглед на мнение
        ...истинския мъж, който първо го е написал
        Претендирам за авторство на формулировката. Дали съм истински мъж не знам - различни жени в различни моменти са пускали подобни слухове, имам и две деца.

        За връзката между кръвните групи и диетологията аз поне за научно обяснение не знам и от бегло търсене не намерих. Ама не ме бива чак много в медицинските издания.

        Коментар


        • #94
          От: Хранене според кръвната група!

          Първоначално публикуван от s_s1 Преглед на мнение
          Статистически е доказано е, че всяко живо същество, което поглъща вода умира рано или късно.
          Факт. Ама дали нещо работи или не освен чрез статистически анализ няма как иначе.
          И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

          Коментар


          • #95
            От: Хранене според кръвната група!

            Аз (А група) от известно време взех да обръщам внимание на това, което ям.
            Поради сериозни килограми (предизвикани от бившата ми жена - 107кг на ръст 184см) взех да се чувствам все по-зле. Всичко ми тежи, все повече ме мързи - така да се каже мотивацията ми за физическа активност се беше изпарила, нови дрехи... Като се наплюскам вечер с две пържоли покрити с топено сирене, изпия 2-3 бири и не мога да спя. Бившата викаше, че било от бирата... Лошото беше, че дори да не пия тази вечер бира, пак не мога да спя. Ама то не било от тежката храна, а просто време трябвало да мине за да се усети разликата от липсата на бира. Според мен просто си ме искаше дебел, грозен и трезвен
            Както и да е. Бившата е бивша, а с нея и ужасният хранителен режим. В момента съм се докарал до 82-87кг като ям на обяд, каквото ми се яде, но в малки количества - обикновено някаква супа с хляб или скара със зеленчуци. Вечер ям само салата. Моите опити показват, че нито бирата, нито ракията ми влияят на килограмите. Обикновено от обяд до вечерта изпивам 1-4 бири, а вечер 200-500 гр ракия.

            Тази тема ме заинтригува. Честно казано до сега не съм се интересувал има ли връзка между хранителен режим и кръвна група и затова реших да я следя.
            Русия е бензиностанция, въоръжена с ракети.

            Коментар


            • s_s1
              s_s1 коментира
              Редактиране на коментар
              "Обикновено от обяд до вечерта изпивам 1-4 бири, а вечер 200-500 гр ракия..."
              Около 200мл. ракия пия за за седмица, а 700-литър - за месец.
              Бира- по 1 на обяд, ако навън не е студено.
              Явно трябва доста да тренирам, за да постигна добри спортни резултати.

            • Alexfield
              Alexfield коментира
              Редактиране на коментар
              "Явно трябва доста да тренирам, за да постигна добри спортни резултати."
              Недей да се напъваш чак толкова с тренировките. На мен ми раздадоха наградите за добрите спортни резултати: Омазнен черен дроб пред цироза и камъни в жлъчката. Така да се каже: Аз моето пиене вече съм си го изпил. Вече съм само на вода.

          • #96
            От: Хранене според кръвната група!

            Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
            Факт. Ама дали нещо работи или не освен чрез статистически анализ няма как иначе.
            Eто ти една статистика: http://en.wikipedia.org/wiki/French_paradox
            И една друга статистика, правена с търговска цел (продажба на БГ-закваска за кисело мляко), ама я укриват вече, че не е мУдерно: 99 % от столетниците в БГ до последните си дни са хапвали поне по 100 гр. свръх солена сланинка на ден, преглъщайки я с по 100 гр. рИкийка и изпушвайки поне една люта чигара без филтЕр.
            "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

            Коментар


            • #97
              От: Хранене според кръвната група!

              Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
              И една друга статистика, правена с търговска цел (продажба на БГ-закваска за кисело мляко), ама я укриват вече, че не е мУдерно: 99 % от столетниците в БГ до последните си дни са хапвали поне по 100 гр. свръх солена сланинка на ден, преглъщайки я с по 100 гр. рИкийка и изпушвайки поне една люта чигара без филтЕр.
              И колко процента от тях са работили на бюро и са живели в град?
              И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

              Коментар


              • #98
                От: Хранене според кръвната група!

                Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                И колко процента от тях са работили на бюро и са живели в град?
                Повечето изобщо не са работили Напр. баба ми, софийска домакиня - нито ден трудов стаж... но горкичката сигурно заради това изкара само до 97 г. Виж прабаба ми - 107 г., ама се занимавала с "овцевъдство", което май се разминава с представите на Бойко Борисов за това. По спомени на майка ми сутрин я взимала за ръчичка, водела я в... кръчмата, поръчвала си кафе с лъжица бяло сладко в чаша вода, на внучето едно "цариградско на клечка" и почвала да изучава цените на фуража и вълната у вестнико. По обед кръчмата се напълвала с народ и било време да се похапне обилно с две-три оки вино, докато в компания на маса се дискутират прочетените у вестнико лоши за агробизнеса новини. Към два-три часА се оттегляла за следобедна дрямка, от която по икиндия я будели петлите и се разсънвала с малка ракийка, за да проконтролира как чобаните ще приберат стадото и дали някоя бройка не се е изгубила. Вечеря - яко ракийката-салатката и по някое време изгонвала внуците да си лЕгат, та как е продължавало - не знаят. А, забравих - по два пакета "Томасян" без филтЕр, с цигаре дневно.
                "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                Коментар


                • #99
                  От: Хранене според кръвната група!

                  По сведения на дядо, Томасян е правел цигарите си от тютюн, а не клечки и лайна
                  Последно редактирано от turtey; 27-05-15, 14:34.
                  И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                  Коментар


                  • От: Хранене според кръвната група!

                    Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                    По сведения на дадо, Томасян е правел цигарите си от тютюн, а не клечки и лайна
                    Э-э-э-э-эххх, като войник поисках цигара от един дърт горски стражар. Онзи ми заяви, че пушенето е много вредно, той ги отказал през 1949 г., но в знак на "силна воля" си запазил последната купена кутия ("Томасян Второ", демек ІІ-ро качество ) и щял да ме почерпи една, та да видя какви л@йна се продават сега (1986 г. демек), та зер-белким-чунким-санким се откажа и аз Та 40-годишна със сигурност неправилно съхранявана "папироса" ми се видя нещо като хубав класически български жълт "Camel" (дето вече и в чужбина няма такива) с медена жилка като "Clan" за лула Какво ли е било първото качество
                    "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                    Коментар


                    • От: Хранене според кръвната група!

                      Размечтахте се нещо.

                      Коментар


                      • От: Хранене според кръвната група!

                        Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                        Размечтахте се нещо.
                        Обсъждаме научни парадокси. Приказките за здравословно хранене и н`ам-си к`ъв си режим са за отвличане на вниманието на раята от тежкото й положение. Заблуждават хората, че проблемите им се дължат на тях, видиш ли. Прабаба ми и баба ми ако имаха фитнес в къщи ехе-ехеееей... сигурно до 130 г. са щели да откарат ?
                        Чърчил понеже твърдо спазвал тези три правила:
                        1. Хубава пура.
                        2. Хубаво уиски.
                        3. Last but not least: НИКАКЪВ СПОРТ !
                        ... изкарал само до 91 години, ма то от напрежение - война, стрес... Виж, ако буаше цел живот с чуко, сигурно щеше да живее повече, но "так им надо, буржуям"
                        Ако бех и аз кат баба Цола (Драгойчева, помните я) с банкова сметка, в която да ми сипва някой по 1000 лв. на ден, ще бъда строен като фиданка и ще живея до 100 години (тя горката само до 95, щот` нали стрес - осъдена на смърт, пък се наложило да забременее от тъмничар, за да отърве бесилото...)
                        "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                        Коментар


                        • От: Хранене според кръвната група!

                          Здравословното хранене в никакъв случай не отменя здравословното пиене и здравословното пушене.

                          Коментар


                          • От: Хранене според кръвната група!

                            Alexfield, аз пък съм точно обратното по отношение на заспиването, когато съм преял и/или пил. Много си ми е добре, като съм се натъпкал и ме е замаял алкохола, когато се юрна да си лягам. Нищо не ми тежи. Сега обаче от скоро не го правя, както упоменах в началните си мнения.
                            И понеже започнахме да разсъждаваме и около диетите -няма лошо разбира се, но както каза и Джоу в по-предните страници, идеята не е (с риск да се повторя поне още веднъж), дали храненето съобразно кръвната група спомага да отслабнем, а основно дали определената храна вреди на хората със съответната кръвна група и след време води до проява на различни болести. Поради което не споделям и мнението на колега, че темата не била сериозна, че подхождала по-скоро на сайтове, дето пишат бг мамите и т.н. Също така, основното бе, има ли колеги които да се хранят или да са се хранили по този начин и се оказа, че такива са налице. А факта, че по този начин са и отслабнали, още по-добре.
                            Според мен има значение видовете храна върху определените организми, съобразно кръвната им група в по-малка или по-голяма степен, защото това си е обяснено и чисто медицински. А дали ще се проявят непременно съответните болести, кой да знае. Въпросът е, че в момента се чувствам по-добре, от как спрях да се надувам всяка вечер с мръвки, пържени картофи, шоколади и да пия твърд алкохол-често по минимум 200 мл. ракия, колкото и да ми бе приятно да го правя. Също така, не е казано да се спазва стриктно всяка препоръка, ако я приемем за достоверна. Просто лично аз ще огранича мазнотиите, ежедневните шоколадови десерти, късното хранене, въобще количеството храна и алкохола. Колкото и да е, няма как да няма ефект върху организма. И не защото съм с нагласата, че ако ям и пия непремерено, на всяка цена ще се разболея скоро от нещо, а просто защото се чувствам по-добре.
                            SUV

                            Коментар


                            • От: Хранене според кръвната група!

                              Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                              Здравословното хранене в никакъв случай не отменя здравословното пиене и здравословното пушене.
                              Бих го перифразирал така: "Здравословният живот не изключва нездравословното хранене, пиене и пушене". Щото, както казваше един потенциален дълголетник, комуто завистници съкратиха живота само до 71 години със съдебни дела, разследвания и журналистически провокациЙ: "Колко му трябва на човек? Къшей хляб, бутилка уиски и една яхта!"
                              "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X