Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Хранене според кръвната група!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #76
    От: Хранене според кръвната група!

    Така де, това не ми се връзваше.
    LZ(единица) Лима Жоро Жоро
    2002 ●||||||● Grand Cherokee Limited 4.7L и Ксантия 2000 HDi 110 коня без едно магаре.

    Коментар


    • #77
      От: Хранене според кръвната група!

      Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
      Иначе детето може да е 0 даже и никой от родителите да не е 0.
      Ако е осиновено
      "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

      Коментар


      • #78
        От: Хранене според кръвната група!

        Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
        Ако е осиновено
        Може, ако имат и двамата 0 рецесивни гени.
        И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

        Коментар


        • #79
          От: Хранене според кръвната група!

          Покрай тази тема ще объркате взаимоотношенията в доста семейства. Много бащи ще се светнат че децата им не са техни.
          „Дори водата придобива лош вкус, щом се взема по рецепта.“

          Коментар


          • #80
            От: Хранене според кръвната група!

            Ей ги-и съвместимост, и наследственост и унаследяване на резус фактора:
            http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%9A%...83%D0%BF%D0%B0

            Само при родители, от които единият с А, а другият с Б е възможно децата да са с една от всички възможни четири групи - А, Б, АБ или 0. Следващите са възможни най-много 3, но без нулева и то само когато се комбинира АБ с А, АБ с Б или АБ с АБ. Другите варианти са вече само по две възможности, т.е. А+А, Б+Б, А+0 или Б+0, където изходът е съответно А или Б или 0, а когато са 0+0 се унаследява единствено и само 0.
            Последно редактирано от Dydo; 27-05-15, 08:26.
            SUV

            Коментар


            • #81
              От: Хранене според кръвната група!

              Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
              Циганин с нулева група ако ми покажеш... А проблемът е не с разпределението, а с несъвместимостта на кръвни групи. "Циганската" В група просто не става за преливане на хора, освен пак с В или с АВ:
              Нека почнем от това че в днешно време никой не прелива кръв от чужда кръвна група, била тя и "съвместима". Първо защото съвместимостта е относителна и фокусът става само с много малки количества и второ, защото при нормална обстановка разпределението по кръвни групи на дарители и пациенти е приблизително равно и ако употребят "съвместимата" после ще берат ядове с пациентите които имат нужда конкретно от нея.

              Ако имплицираш че сред дарителите има повече цигани, отколкото сред пациентите - ми не си непременно прав, въпреки криминалното платено кръводаряване. Минимум, защото са и по-редовни "клиенти" на здравната система. Освен това циганските "диспечери" много по-лесно реагират на търсене на конкретна кръвна група защото си ги имат записани. При роднинско-приятелските мероприятия не е точно така.

              Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
              Ако е осиновено
              Те ти обяснение:
              Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
              Може, ако имат и двамата 0 рецесивни гени.
              Също както може да се роди синеоко дете от двама родители с тъмни очи. Виж, обратното е по-трудно.

              Ама ако искате да си открием отделна тема за основи на генетиката, Грегор Мендел и т.н.

              Първоначално публикуван от tiramisu Преглед на мнение
              Покрай тази тема ще объркате взаимоотношенията в доста семейства. Много бащи ще се светнат че децата им не са техни.
              Няма. Както виждаш, необходими са някакви минимални познания за целта. Освен това истинският мъж вярва първо на жена си и после на фактите.

              Иначе ще вземе да се окаже че не е могъл да си направи децата - факт значително по-нелицеприятен за мъжа отколкото забежката на жена му.

              Коментар


              • #82
                От: Хранене според кръвната група!

                Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                Ама ако искате да си открием отделна тема за основи на генетиката, Грегор Мендел и т.н.
                Само ако обясниш защо дЪрвинистите не са чели Мендел
                И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                Коментар


                • #83
                  От: Хранене според кръвната група!

                  Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
                  .. Няма такива. 0+ без месо = бавна смърт или психическо разстройство.
                  Колко бавна, че съм на 50? А сам мога ли да си установя разстройството или трябва да питам другите?

                  Иначе: да - 0+ съм, да - месо почти не ям (сумарно десетина килограма на година заедно със саламите). Без хляб не ям - даже хляба го ям с хляб и почти винаги препечен ако не са някакви готови закуски от баничарницата. Вода пия доста под необходимото (почти не пия), но пък допълвам с бира, кафе, консерви с домати зимата и пак с домати, ама пресни лятото. Сол - колкото има в сиренето и маслините, даже риба или картофи пържа без сол. Оцет и олио на никаква храна не слагам - мразя мазно и кисело (туршиите са друго). Движа се достатъчно, поне 10-15 километра на ден (понякога няколко пъти повече) плюс поне 600-800 стъпала сумарно в двете посоки. Пия и пуша. Ръст 176, килограмите 72-75 според сезона. В казарма влязох 65 килограма, но неусетно през годините съм добавил още 10 след като спрях да раста нагоре.

                  И може би най-важното - ям защото и когато съм гладен, не защото нещо ми харесва или е дошло време за ядене. Като и тук има изключения - на сладко и на ядки са ми много слаби ангелите и после ми е тежко на корема.

                  Коментар


                  • #84
                    От: Хранене според кръвната група!

                    Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                    Само ако обясниш защо дЪрвинистите не са чели Мендел
                    Стига си дрънкал тая глупост че заприличваш на Сибирския.

                    Коментар


                    • #85
                      От: Хранене според кръвната група!

                      Първоначално публикуван от сто Преглед на мнение
                      Колко бавна, че съм на 50? А сам мога ли да си установя разстройството или трябва да питам другите?

                      Иначе: да - 0+ съм, да - месо почти не ям (сумарно десетина килограма на година заедно със саламите). .
                      Какво се правиш на луд? Писал съм "веган". Ползвай гугъл, ако не знаеш какво е това.
                      "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                      Коментар


                      • #86
                        От: Хранене според кръвната група!

                        Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                        Стига си дрънкал тая глупост че заприличваш на Сибирския.
                        Ти явно не си чел какво се представя на широката публика като теория
                        И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                        Коментар


                        • #87
                          От: Хранене според кръвната група!

                          Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                          Ти явно не си чел какво се представя на широката публика като теория
                          На широката публика се предлага каквото може да усвои, по възможност в полза на този който е в положение да го определя. Еволюционна теория и генетика "за широката публика" не съм чел ама история примерно "за широката публика" не само съм чел ами са ме и изпитвали на нея.

                          Коментар


                          • #88
                            От: Хранене според кръвната група!

                            Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                            Еволюционна теория и генетика "за широката публика" не съм чел
                            Прочети. Идеална хумореска е.
                            И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                            Коментар


                            • #89
                              От: Хранене според кръвната група!

                              Нямам си работа, ...

                              Коментар


                              • #90
                                От: Хранене според кръвната група!

                                Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                                ... ... истинският мъж вярва първо на жена си и после на фактите.Иначе ще вземе да се окаже че не е могъл да си направи децата - факт значително по-нелицеприятен за мъжа отколкото забежката на жена му.
                                Бих го сложил за подпис, ама нали трябва да цитирам истинския мъж, който първо го е написал.И така не разбрах има ли някакво научно обяснение за връзката м/у храните, които поглъщаме и кръвната група. А относно правилни диети за отслабване без йо-йо ефект бях се намесил в разговора на група жени, които отслабваха гладувайки/пазейки диета/ според лунния и техния месечен цикъл. Малко нахално се намесих и запитах мъжете с чии цикъл трябва да се съобразяват, като започват диетата. Отговориха ми, че истинските мъже са дебели, а путьовците пазят диета заедно с жените си.
                                Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                                "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X