Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Хранене според кръвната група!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    От: Хранене според кръвната група!

    Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
    Ромска кръв има в излишък, щото всички роми в БГ са от една кръвна група, нещо В май беше, ако не бъркам.
    Може ли Ясен да поясни защо е така?

    Коментар


    • #62
      От: Хранене според кръвната група!

      Ако знам кръвната група на жената и децата,може ли да се определи моята кръвна група?
      Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
      Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
      Анатолий Пейчинов o8875о9815
      https://dvrbg.com/

      Коментар


      • #63
        От: Хранене според кръвната група!

        Първоначално публикуван от Veni1 Преглед на мнение
        Може ли Ясен да поясни защо е така?
        "Б" групата е "номадската" група.Някъде го четох това
        ''Хубави сте, но сте празни..''- продължи малкият принц. - ''За вас не може да се умре.''.

        Коментар


        • #64
          От: Хранене според кръвната група!

          Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение
          Ако знам кръвната група на жената и децата,може ли да се определи моята кръвна група?
          пробвай тук http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%9A%...83%D0%BF%D0%B0

          но не бих казал че има 100% гаранция

          Коментар


          • #65
            От: Хранене според кръвната група!

            Първоначално публикуван от Veni1 Преглед на мнение
            Може ли Ясен да поясни защо е така?
            На мен също ми е интересно.Ще бъде ли така добър Ясен,да разкаже?

            Коментар


            • #66
              От: Хранене според кръвната група!

              Сега остава и зодиите да вкарате в храненето.
              И да преместват цялата тема при мамите.
              Има ли желание-има и начин!

              Коментар


              • #67
                От: Хранене според кръвната група!

                Кръвните групи могат само да обусловят несъвместимост - определени кръвни групи не могат да имат дете с някаква трета, различна от техните, кръвна група. При съдебни спорове за бащинство това е първият тест, който се прави. Има шанс 50% да се окаже достатъчен да изключи "бащата" и той да не се окаже такъв. Майката, както знаем, е винаги известна. Ако кръвно-груповият тест не изключва бащинството, се преминава към следващи, накрая се стига до ДНК-тест.
                "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                Коментар


                • #68
                  От: Хранене според кръвната група!

                  И на мене мноо ми се радват с 0+ като ходя да давам,па аз мога да давам по повече ,ма не съм ходил отдавна,рециклирам с пържени дробчета мнооого кола и шоколад,обожавам бекон и сланина даже и през лятото,холестеролите са доста в домашните сирена,кашкавали и млека.Сланината по последни изледвания има положително действие за унищожаването им ,разбира се с нищо не трябва да се злоупотребява.Те японските мъдреци са го казали ,че няма вредни неща ,когато са в разумни граници!
                  Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

                  Коментар


                  • #69
                    От: Хранене според кръвната група!

                    Първоначално публикуван от Veni1 Преглед на мнение
                    Може ли Ясен да поясни защо е така?
                    Пак аз, пак аз. Ми обяснявам, с думи и картинки.

                    Първо генетиката:
                    Всеки човек носи два гена за кръвна група - един от мама и един от тате. На всяко от децата си предава по един от своите на случаен принцип. Гените биват A, B и 0 и се комбинират така:
                    Гени AA или A0 правят кръвна група А
                    Гени BB или B0 правят кръвна група B
                    Гени AB правят кръвна група AB
                    Гени 00 правят кръвна група 0

                    Това е простото, иначе има по няколко варианта за A и за B (и всъщност и за 0 ама от тях резултатът е еднакъв).

                    Има освен това и ген за Резус-фактора, пак по едно случайно избрано от мама и от тате. Положителният Rh е доминантен и комбинирането е така:
                    RR или Rr прави Rh+
                    rr прави Rh-

                    Ей тука са се хванали да покажат разпределението на кръвните групи по света: http://anthro.palomar.edu/vary/vary_3.htm . Лесно може да се види откъде циганите са дошли и какво са донесли. Е после са се посмесили ама то е било взаимно.

                    Така че сега циганите в България просто имат по-често група B или AB от средното за страната.

                    Разпределения по страни и по етноси тук: http://en.wikipedia.org/wiki/Blood_t...ion_by_country
                    За нашите цигани няма, но има за унгарските примерно.

                    Това което създава проблеми при циганското организирано кръводаряване не е толкова разпределението по кръвни групи колкото по-високата честота на кръвно-предаваните инфекции. За това нямам статистика, а само впечатления от работещи в кръвен център.

                    Прочее, за диетите и за кръвните групи: поне на мен не ми е известно (и не ми звучи достоверно, ама не съм специалист) гените за кръвна група да определят нещо друго освен кръвната група.
                    Последно редактирано от Ясен; 26-05-15, 21:41.

                    Коментар


                    • #70
                      От: Хранене според кръвната група!

                      E, ако гените се предават по случаен принцип и всеки носи по 2 гена, аритметиката не излиза.
                      LZ(единица) Лима Жоро Жоро
                      2002 ●||||||● Grand Cherokee Limited 4.7L и Ксантия 2000 HDi 110 коня без едно магаре.

                      Коментар


                      • #71
                        От: Хранене според кръвната група!

                        Коя аритметика?

                        Коментар


                        • #72
                          От: Хранене според кръвната група!

                          Случаен, случаен, колко да е случаен.
                          Хората не правят секс като числата от тотото.
                          И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                          Коментар


                          • #73
                            От: Хранене според кръвната група!

                            Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                            Така че сега циганите в България просто имат по-често група B или AB от средното за страната.

                            Това което създава проблеми при циганското организирано кръводаряване не е толкова разпределението по кръвни групи колкото по-високата честота на кръвно-предаваните инфекции. За това нямам статистика, а само впечатления от работещи в кръвен център.
                            Циганин с нулева група ако ми покажеш... А проблемът е не с разпределението, а с несъвместимостта на кръвни групи. "Циганската" В група просто не става за преливане на хора, освен пак с В или с АВ:

                            "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                            Коментар


                            • #74
                              От: Хранене според кръвната група!

                              Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                              ...
                              Първо генетиката:
                              Всеки човек носи два гена за кръвна група - един от мама и един от тате. На всяко от децата си предава по един от своите на случаен принцип. Гените биват A, B и 0 и се комбинират така:
                              Гени AA или A0 правят кръвна група А
                              Гени BB или B0 правят кръвна група B
                              Гени AB правят кръвна група AB
                              Гени 00 правят кръвна група 0
                              ....
                              Това ми изглежда на модел при който има рецесивни и доминантни гени, т.е. понеже 0 е най-старият, А и B го бият
                              Всъщност детето може да има 0 ако единият не е 0
                              LZ(единица) Лима Жоро Жоро
                              2002 ●||||||● Grand Cherokee Limited 4.7L и Ксантия 2000 HDi 110 коня без едно магаре.

                              Коментар


                              • #75
                                От: Хранене според кръвната група!

                                Това дали генът е доминантен или рецесивен не определя каква част от популацията го носи. Ама темичката не е за генетика.

                                Иначе детето може да е 0 даже и никой от родителите да не е 0.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X