Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Хранене според кръвната група!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Хранене според кръвната група!

    Първоначално публикуван от p-pleven Преглед на мнение
    На колко си години с тоя ръст и тегло?
    41 г.

    kozeboy, калориите са с оглед свалянето, а тук иде реч и за полезност или вреда. А съчетано-ядеш определените храни, като следиш и калориите......стига да можеш.
    SUV

    Коментар


    • #17
      От: Хранене според кръвната група!

      Първоначално публикуван от tiramisu Преглед на мнение
      Боголюбе, каква кръвна група си, ако не е таина и може ли да публикуваш списъка?
      PDF с "лични данни", требва нещо да го конвертирам, "едитвам"... Но доста хора вече ме попитаха на ЛС за кабинета - оказа се, че още го има и пращам линк към сайта им на лични. Прочее, ходих заедно с жена ми - нейният списък е коренно различен, което много усложни нещата в семейната кухня
      "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

      Коментар


      • #18
        От: Хранене според кръвната група!

        Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
        Различават се тези две категории люде главно по ЕГН.
        Не, категорично. Моят кум (съученик) беше като въже и сега продължава да е такъв. Купуваше си по 30-40 мекици, в едни торби, изсипваше им по кило пудра-захар и така "закусваше" в голямото междучасие. На обяд не можеше покрай манджата да не изяде поне един самун хляб, а аз хляб през живота си не съм ял (може би навик от... КНДР ). Едно време, докато още имах "плочки", ми стигаха два банана, за да ги залича и после един месец търчане по 10 км. сутрин, лостове, три пъти седмично плуване и т.н., докато се покажат пак Личната ми трагедия съвпадна с размножаването на бездомните кучета в СФ и преместването ми да живея в квартал без парк / гора наблизо, както и без басейн на разумно разстояние. Като излезна да тичам сутрин покрай блоковете, всички два-триста кучета от квартала се вдигаха да ме преследват и ако продължа да бягам - и да ме хапят. Трябваше да спирам, да ги гоня, да се правя, че взимам камък и т.н., тамън изгоня пет-шест и тръгна да тичам, покрай следващия блок се вдига нова глутница. Отказах се. Фитнеси тогава още немаше, пък и не ме кефи "халтерофилията", тъпо ми изглежда.
        "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

        Коментар


        • #19
          От: Хранене според кръвната група!

          Лошото е че тези хорица вече не се занимават с това. Понеже имам такива симптоми, бързото проучване на тези неща ми подсказва че Боголюб е кръвна група 0.
          Последно редактирано от jumboframe; 25-05-15, 20:39. Причина: неяснот и тафтологиля
          LZ(единица) Лима Жоро Жоро
          2002 ●||||||● Grand Cherokee Limited 4.7L и Ксантия 2000 HDi 110 коня без едно магаре.

          Коментар


          • #20
            От: Хранене според кръвната група!

            Първоначално публикуван от jumboframe Преглед на мнение
            Понеже имам проблем с тези неща, бързото проучване на тези неща тази вечер ми подсказва че Боголюб е кръвна група 0.
            Да.
            "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

            Коментар


            • #21
              От: Хранене според кръвната група!

              Всичко, което рязко сваля или качва теглото не е на хубаво. Аз свалях 20 кила в продължение на 5 години и сега не ми е никакъв проблем да държа идеалното тегло за годините и ръста си.

              Коментар


              • #22
                От: Хранене според кръвната група!

                Не съм диетолог, но тая работа с кръвните групи ми се чини шарлатанийка. Застоялият начин на живот и оттам ниското ниво на основна обмяна са в основата на освинването. И преяждането, разбира се. Под преяждане разбирам следното-за денонощие изразходваш 2000 ккал., а приемаш 4000. Разликата се превръща в паласки, тумбаци и гъзове. Повечето хора с наднормено тегло упорито поддържат тезата, че са болни и имат нарушена обмяна, и изобщо не ядат много-просто всеки залък им се лепи. Категорично не съм съгласен, няма дебел гладен. Ако се направи баланс на енергоразхода и прихода в калории на един такъв физиологичен феномен, закономерно ще се установи много излишен плюс. Освен това съм бил свидетел как папкат такива "болни"- примерно тава мусака за обяд, пуйка среден калибър с гарнитура, или тенджУра свинсо със зеле...с хлебец 7-8 филии, и две-три ракии за разядка, и галон биричка за прокарване. И следобедна сиеста, докото стане време за вечеря, също толкова диетична... С наднормено тегло има от всички кръвни групи.
                Животът е харизан кон според мен...

                Теди

                Коментар


                • #23
                  От: Хранене според кръвната група!

                  Връзката на кръвните групи, видовете храна спрямо тях и слабеенето, не е предмет на темата, до колкото все пак не оказва влияние на някои. Основната идея е, че ако се ядат противопоказни храни спрямо кръвната група след време спомагат за развитие на определени болести. Това всъщност е и теорията, уж доказана или в опит да бъде доказана от медицинска гледна точка.
                  Ичаче и да е полезно да ядеш нещо, ако прекаляваш пак ще си дебел.
                  SUV

                  Коментар


                  • #24
                    От: Хранене според кръвната група!

                    Има значение кръвната група. Мой сътрудник - екстремно як физически, чат-пат решава, че е понадебелял и почва да "пази диета" като... спира да яде месо, а почва да се храни изключително с... картофи, бобови варива и прочие въглехидрати. След седмица-две обявява, че е "влязъл в норма" и почва да се храни нормално. Аз ако предприема такава "диета" одма ставам 200 кила Пък ако ми посочите някой жив и неполудял "веган" с нулева кръвна група, ще черпя. Няма такива. 0+ без месо = бавна смърт или психическо разстройство.
                    "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                    Коментар


                    • #25
                      От: Хранене според кръвната група!

                      Нулевата кръвна група у нас е достатъчно рядка за да ти развали статистиката.

                      Коментар


                      • #26
                        От: Хранене според кръвната група!

                        Употребата на течности свьрзана ли е, не ми се е случвало да чуя? За храните периодично, но изключително агрессивно се сдобиваме с информация.
                        А тези простотии се правят от името на всички ни.
                        Даника
                        Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                        Коментар


                        • #27
                          От: Хранене според кръвната група!

                          Нулевата я дават всеядна общо взето, А повече да набляга на зеленчуци, Б са месари, а АБ комбинация м/у А и Б, но с определени меса, плодове и зеленчуци. АБ е най-рядката на планетата. Резус фактора е без значение за видовете храна.
                          SUV

                          Коментар


                          • #28
                            От: Хранене според кръвната група!

                            Абе не знам.
                            Аз от примерно 10 години държах едни кила независимо какво ям, а последната половин година съм свалил 6. Ама това е от проблеми, не е свързано с яденето.
                            Но пък ако не ям месо си оставам гладен, независимо от количеството.
                            И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                            Коментар


                            • #29
                              От: Хранене според кръвната група!

                              Аз пък съм обратно-4 пържоли без хляб и без картофи примерно ме надуват, но стомаха си ми стърже. Тава с пържени картофи обаче с хляб или без ме засища идеално. Две седмици бях на месо, салати и яйца и все стържеше коремчето.
                              SUV

                              Коментар


                              • #30
                                От: Хранене според кръвната група!

                                Първоначално публикуван от veskov Преглед на мнение
                                Употребата на течности свьрзана ли е, не ми се е случвало да чуя? За храните периодично, но изключително агрессивно се сдобиваме с информация.
                                С кое да е свързана, с надморненото тегло ли? Ако иде реч за вътрешно съгревающи течности, определено да. Иначе кой какво предпочита да кърка според кръвната група, не съм запознат.
                                Животът е харизан кон според мен...

                                Теди

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X