Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Домашна пастърма, суджуци и луканки

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Домашна пастърма, суджуци и луканки

    Аз не мисля, че трябва да се рискува да държиш сурово месо на температура над тази в хладилника. Всеки сам си решава.
    0885600006 - Чичо Коце

    Коментар


    • От: Домашна пастърма, суджуци и луканки

      От снощи виси със страшна сила в мазата. Шведско месо с български подправки. На външен вид го докарах. Да видим съседите дали няма да се разреват-мазата е стайчета тип клетки отделени с мрежа. Със сигурност ще мирише на подправки.

      Коментар


      • От: Домашна пастърма, суджуци и луканки

        Първоначално публикуван от kikimora Преглед на мнение
        От снощи виси със страшна сила в мазата. Шведско месо с български подправки. На външен вид го докарах. Да видим съседите дали няма да се разреват-мазата е стайчета тип клетки отделени с мрежа. Със сигурност ще мирише на подправки.
        Като простирам и при мен ситуацията е същата ама нямам проблеми ! Проблеми имат само тези дето слизат долу гладни че може им престърже . Иначе и с немското телешко става !
        По Ясенски : Истинският МОДЕРАТОР (полицай ) винаги може да намери нарушение.

        Коментар


        • От: Домашна пастърма, суджуци и луканки

          Първоначално публикуван от HD Преглед на мнение
          Тъкмо да питам - дайте акъл какво да ги правя?
          Жената ми беше донесла от Тибет сушено месо от як.
          Парче подметка в найлонова опаковка
          Толкова добре изсушено, че като го чукна в масата и се разпада.
          Абе все едно е месо от мамут.
          Но като го сложа в устата си, се накисва и става за ядене.
          Та така - продължаваш със сушенето, докато стане като изкопаемо, после режеш на тънко и даваш на чаветата да дъвчат. Ако обаче има жили, става за дъвка.
          Месо е, грях е да се хвърля, животно е умряло за него.

          Коментар


          • От: Домашна пастърма, суджуци и луканки

            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0311[1].jpg
Прегледи:1
Размер:123.6 КБ
ID:5636108

            Хайде и аз да се похваля. В главните роли теуешки шоу и неговата приятелка рибицата.

            Коментар


            • От: Домашна пастърма, суджуци и луканки

              Привет и от мен.И аз да се похваля пъстарма от контра филе и горнооряховски суджук и ловджйска наденица,ама голяма жега във варна и ще я суша май в хладилника;-)))))))))))
              п.с. Не е по темата ама щото няма с какво да се заразя от вас днес си поръчах 200 литров опушко и до седмица ще е готов та и от там ще има снимки;-)))))))))Наздраве ви;-)))))Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMAG0273.jpg
Прегледи:1
Размер:70.0 КБ
ID:5636390Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMAG0274.jpg
Прегледи:1
Размер:72.0 КБ
ID:5636391Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMAG0275.jpg
Прегледи:1
Размер:75.6 КБ
ID:5636392Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMAG0277.jpg
Прегледи:1
Размер:49.6 КБ
ID:5636393
              За тези които се мислят за дяволи да не забравят че и на него някой му е сложил рога!!!!!!!:mrgreen::mrgreen::mrgreen:

              Коментар


              • От: Домашна пастърма, суджуци и луканки

                Добре, че си помислил за гларусите, да не останат гладни

                Коментар


                • От: Домашна пастърма, суджуци и луканки

                  хххахаааахахааа е няма как да стане пазачите са ми 3 ма ;-))))))))))))летящи не преминават щот ще е посладният им дом по цял ден спят и се углеждат на терасата;-))))))))))))
                  За тези които се мислят за дяволи да не забравят че и на него някой му е сложил рога!!!!!!!:mrgreen::mrgreen::mrgreen:

                  Коментар


                  • От: Домашна пастърма, суджуци и луканки

                    Привет на всички!
                    Искам да благодаря още веднъж за напътствията. След седмица чакане започна дегустацията. Най - тънките парчета от телешкото. Даже можеше по-рано да се дегустира.
                    Всички одобриха продукцията. Може би следващият път ще намаля солта на 100г на литър. Като за първи опит просто съм очарован от резултата!
                    И малко фотоматериал..
                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0190.jpg
Прегледи:1
Размер:613.2 КБ
ID:5637079Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0185.jpg
Прегледи:1
Размер:570.1 КБ
ID:5637080

                    Коментар


                    • От: Домашна пастърма, суджуци и луканки

                      Солта не я намалявай повече от 150 гр на литър. Ако ти е солено ползвай морска. Другата е с незнайна концентрация.
                      0885600006 - Чичо Коце

                      Коментар


                      • От: Домашна пастърма, суджуци и луканки

                        Коце , свинското стана невроятно,може би защото по принцип не съм фен на телешкото. Много са солени. Може би проблема е , че бях купил доста едра морска сол, която не се разстваряше. Затова кипнах вода и така я разстворих. После охладих и затиснах благините.
                        Солта я дават специално за такива неща. Следващият път ще пробвам със ситно смляна морска сол. Мислиш ли , че може да има проблем ако солта е под указаната/в смисъл да се развали/.
                        В петък почивам и смятам да заложа нова реколта. Този път ще наблегна на "прасето вратлето", рабира се приемам напътствия.

                        Коментар


                        • От: Домашна пастърма, суджуци и луканки

                          Първоначално публикуван от Georgi_G Преглед на мнение
                          Колеги помагайте,
                          Малко обърках рецептата. Свинска плешка, парчетата са по 6-7см дебели, в саламура 250гр. сол на 1л. вода, ама видях, че съм прекалил със солта. Като гледам единствения начин е обезсоляване. Накратко, моля дайте идея за време за обезсоляване в чиста вода.
                          Колеги, да върна малко информация за моята галимация по-горе.
                          Четох, умувах и реших. Изплакнах ги 2-3 часа в чиста вода, цедих 24часа, после подправки и на терасата на софийски въздух. На 4-тия ден ги подкарахме и голямото притеснение за солеността се оказа напразно.
                          Нормално солени, идеални за мезе. Само нещо не съхнат, ама ще ги почакаме още малко (ако останат). Така че някой, ако е прекалил като мен с 250 гр/л сол дълго разтваряна в хладка вода, хич да не му се притеснява, плакне няколко часа и .....

                          Забравих да пиша, че солта беше българска, морска, от малко по-дребната.

                          Коментар


                          • От: Домашна пастърма, суджуци и луканки

                            Тази година малко закъснях, но ето резултата:

                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG00090-20150129-1409.jpg
Прегледи:1
Размер:118.0 КБ
ID:5638008
                            Кольо "Дупетата вървят и с мастика... "

                            Ясен Супер Модератор: "Абе при мене как не увисва?" "хм, представих си Багера по бельо."

                            Коментар


                            • От: Домашна пастърма, суджуци и луканки

                              Първоначално публикуван от SLAVIKA1980 Преглед на мнение
                              Абе народе големи подвеждачи сте вие.Нагласил съм тука едни мръвки по различни рецепти и ще ги пращам към тавана пък каквото излезе.След 2 седмици -резултат.Накратко рецептата-СВИНСКО МЕСО,сол и подправки...
                              Влизам у тоя клуб дай некакви рецепти.Едно време като дете по Балкана маах спържа и сушено месо,та прати некоя рецепта за сушено.
                              Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

                              Коментар


                              • От: Домашна пастърма, суджуци и луканки

                                Първоначално публикуван от Georgi_G Преглед на мнение
                                ...на терасата на софийски въздух...Само нещо не съхнат...
                                Прибери ги вътре да съхнат.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X