Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Домашна пастърма, суджуци и луканки

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Домашна пастърма, суджуци и луканки

    Първоначално публикуван от Румен Милков - FREEFLYER Преглед на мнение
    Брадати, ми то тея свински вратове, те са едни огромни меса бре. Ако се не отрежат надлъжно стават ебаси и тучовете. И все пак при това рязане има парчета са супер, има и такива които са като дъвка и немат ядене.
    Това ли е причината - рязането ?
    Дедо Попе,човека пише за контра филе.... Иначе врата го дялкам както дойде, но не и на тънки ивици.
    Виден столичен ихтиолог

    Коментар


    • От: Домашна пастърма, суджуци и луканки

      Контра филето си го режа по дължина и нямам никакви проблеми с него. Виж врата пак го режа по дължина и едното парче е супер, а другото гьон....
      Е там ми е проблема
      RAV 4
      F650GS

      Коментар


      • От: Домашна пастърма, суджуци и луканки

        Отче, ако ги направиш различно дебели-тънките изсъхват по-бързо, и трябва да ги свалиш по-рано, докато са още меки, а дебелите да си постоят още някой ден.
        То затова се пресоват-за да станат еднакво дебели, ама мен едно, че ме мързи да го правя, а и с естествената си форма ме кефят повече.


        А ако имаш някое друго гьонесто-прати ми ги по еконт, аз имам зъби за разлика от теб...
        Има ли желание-има и начин!

        Коментар


        • От: Домашна пастърма, суджуци и луканки

          Да ви питам-откъде мога да си купя черва или колагенова обвивка в София? Някаква по-малка разфасовка че в една месарница до нас евентуално можели да ми доставят за 100 кила месо

          Коментар


          • От: Домашна пастърма, суджуци и луканки

            Пробвай в Лиани. Имат магазини в Горубляне и Младост
            edoors.bg- Джаджи за врати и врати

            Коментар


            • От: Домашна пастърма, суджуци и луканки

              И аз да се похваля с първата продукция за сезона.

              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_0427.jpg
Прегледи:1
Размер:128.3 КБ
ID:5736990
              Младо телешко контрафиле, едното олютено и миризмички, другото натурално недоосолено.
              ...TO THE LAST BREATH...ОФРОУД РАЛИ ''ЧЕРНО МОРЕ 2018''- 15 ГОДИНИ ЗАЕДНО

              Коментар


              • От: Домашна пастърма, суджуци и луканки

                Първоначално публикуван от ПЛАМЕН ТЕНЕВ Преглед на мнение
                И аз да се похваля с първата продукция за сезона.

                [ATTACH=CONFIG]894595[/ATTACH]
                Младо телешко контрафиле, едното олютено и миризмички, другото натурално недоосолено.
                Евала, Мастър!



                Абе, я кажете, много ли е опасно, ако се отлепи червото от суджука?
                edoors.bg- Джаджи за врати и врати

                Коментар


                • От: Домашна пастърма, суджуци и луканки

                  Колчо ще ти отговори, че е опасно и требе да му го пратиш по еконтья
                  RAV 4
                  F650GS

                  Коментар


                  • От: Домашна пастърма, суджуци и луканки

                    Именно.
                    Гени, изобщо не си и помисляй да консумираш тази отрова.
                    Както знаеш-тук в Шумен имаме екарисаж. Изпрати ми ги тези гадории, и аз вместо теб ще ги занеса до екарисажа за неутрализиране.

                    А ако и куриера е за твоя сметка...
                    Има ли желание-има и начин!

                    Коментар


                    • От: Домашна пастърма, суджуци и луканки

                      Първоначално публикуван от deian02 Преглед на мнение
                      Да ви питам-откъде мога да си купя черва или колагенова обвивка в София? Някаква по-малка разфасовка че в една месарница до нас евентуално можели да ми доставят за 100 кила месо
                      По месарниците на Женския пазар. Има на метър.
                      Nissan Patrol GR Y60 2.8TD (отлетя)
                      Grand Cherokee 3.0

                      Коментар


                      • От: Домашна пастърма, суджуци и луканки

                        Първоначално публикуван от Румен Милков - FREEFLYER Преглед на мнение
                        Колчо ще ти отговори, че е опасно и требе да му го пратиш по еконтья
                        Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
                        Именно.
                        Гени, изобщо не си и помисляй да консумираш тази отрова.
                        Както знаеш-тук в Шумен имаме екарисаж. Изпрати ми ги тези гадории, и аз вместо теб ще ги занеса до екарисажа за неутрализиране.

                        А ако и куриера е за твоя сметка...
                        Аз за това и попитах. Тайно се надявах някой (Кольо) да каже че е опасно и да ги изхвърлям в тавичка във фурната... .
                        edoors.bg- Джаджи за врати и врати

                        Коментар


                        • От: Домашна пастърма, суджуци и луканки

                          @Пламен Тенев, много добре ви изглежда контра-филето. Бихте ли споделили рецептата?

                          Коментар


                          • От: Домашна пастърма, суджуци и луканки

                            Първоначално публикуван от mejdupraznika Преглед на мнение
                            @Пламен Тенев, много добре ви изглежда контра-филето. Бихте ли споделили рецептата?
                            Тя е свръх проста. Нарязваш почистено контрафиле, слагаш в една кутия или тенджера, зариваш със сол и чакаш 24 часа. После още толкова в студена вода, като я сменяш няколко пъти. Не на течашта вода. Опитваш от месото, безсолно изглежда, но се смалява два пъти от към водно съдържание, а солта остава. Идеята е да не е Солено мезе. Приятно на сол да е.
                            И вИсиш на канап, аз от закачалките от химическото пране си преправям куки и става много жестикулярно. За мерудиите позвам люто чили ( турски пулбибер) черен пипер и нещо като шарена сол, ама без солта. Стандартно, нали?
                            Две седмици на горната палуба и готово.
                            ...TO THE LAST BREATH...ОФРОУД РАЛИ ''ЧЕРНО МОРЕ 2018''- 15 ГОДИНИ ЗАЕДНО

                            Коментар


                            • От: Домашна пастърма, суджуци и луканки

                              Първоначално публикуван от ПЛАМЕН ТЕНЕВ Преглед на мнение
                              И аз да се похваля с първата продукция за сезона.

                              [ATTACH=CONFIG]894595[/ATTACH]
                              Младо телешко контрафиле, едното олютено и миризмички, другото натурално недоосолено.
                              Браво майсторе!
                              Не ме е страх от големи разходи - страх ме е от малки приходи!
                              Най-добрият ром е студеният ром!
                              Кралско правило : Със камила може,с камилар - не!!!

                              Коментар


                              • От: Домашна пастърма, суджуци и луканки

                                Първоначално публикуван от Bat_Pepo Преглед на мнение
                                Браво майсторе!
                                Благодаря, ама е незаслужено, защото от тук съм хванал тънкостите и има наистина просветени майстори, които споделят с нас.
                                ...TO THE LAST BREATH...ОФРОУД РАЛИ ''ЧЕРНО МОРЕ 2018''- 15 ГОДИНИ ЗАЕДНО

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X