Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Помощ при избор на моторна коса

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Здравейте,някой ако може да даде мнение относно косата на Дрангозов /китайката/ и Деуто ДБЦ 520.Интересува ме коя е с по малки вибрация на дръжките и по лесно откриваеми части.Иначе от предишния китаец ,след косене 3 часа после 2 дни ръцете дават заето.Знам,че Щил,Хуск и Олеото са добри ма 800 лв. не ми се дават,преко сила 300.

    Коментар


    • KingofROAD
      KingofROAD коментира
      Редактиране на коментар
      Аз съм с китаеца на Драгозов. Общо взето няма проблеми с машинката. Няма много вибрации, но работя и с ръкавици. След 2-3 часа косене няма проблеми с ръцете.

      Ако трябва обърни внимание на баланса на главата. Може там нещо да не е сглобено както трябва.

    • u_bo
      u_bo коментира
      Редактиране на коментар
      Ако ти трябва за двор - вече има избор от електрически моторни коси с кабел. Тези с кабел са под 200 лв и определено няма вибрации.

  • С по големия двигател BC 430
    На нас клиренс ни трябва , не скорост

    Коментар


    • Младежи, може ли някой да сподели впечатления от по-жилава корда? Аз обикновено използвам 4 мм с квадратно сечение. Първо беше някаква Хитачи, после ми попадна Райдер. Последно единствената, която намерих на бегом ръбата и по-дебела беше 3 мм Деу.
      Е няма такава чуплива корда. Удари ли в камък - направо се чупи. Рекордът беше отчупване на парче на 3-тата секунда работа.

      Общо взето, почвам работа с пълен джоб резервни парчета.
      Ние не сме неутрални!

      Коментар


      • Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
        Младежи, може ли някой да сподели впечатления от по-жилава корда? Аз обикновено използвам 4 мм с квадратно сечение. Първо беше някаква Хитачи, после ми попадна Райдер. Последно единствената, която намерих на бегом ръбата и по-дебела беше 3 мм Деу.
        Е няма такава чуплива корда. Удари ли в камък - направо се чупи. Рекордът беше отчупване на парче на 3-тата секунда работа.

        Общо взето, почвам работа с пълен джоб резервни парчета.
        https://www.festabg.bg/produkt/%D0%B...0%B8%D0%B5-4m/
        И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

        Коментар


        • Няма ли чалъм за автоматична кордова глава? Аз съм с такава и даже да не уцеля правилната корда, поне не спирам през пет минути да зареждам
          Миналата година си купих на щил ролка на някаква прИмоция, много ми допадна. Свършва вече и сигурно пак такава ще потърся.

          Коментар


          • Чавдар (V93)
            Чавдар (V93) коментира
            Редактиране на коментар
            Може и да взема да пробвам една. Макар че не знам колко ще живее пластмасата при наличието на голяяямо количество камъни.

          • veskov
            veskov коментира
            Редактиране на коментар
            Имам две автоматични, заредени, не ги ползвам. По пресечено с камънак две години съм с алуминиева глава, шестограм на ремичка и нарязани парчета корда в джоба. Сменява се за минута, кордата е DENZEL 3мм квадратна или усукна. По- дебелата се чупи по- лесно, металната може да е опасна, а и дава ядове. Преди време го коментирахме- бях с въже3мм

          • сто
            сто коментира
            Редактиране на коментар
            Баш по камъни не кося, ако изключим два квадрата в двора с паркинг-елементи от бетон, но стари пънове и стари лози има. За около два-три декара косене вече повече от осем-девет години съм си купил общо две глави, като сложа и двете с косачките - стават четири. В момента от тях имам една почти нова, една читава стара и една леко счупена, но все още работеща.

        • Цитираната - с една смяна половин декар трева + храсти


          ПП понеже китайците си горят, два резервоара ми е половината декар, та като свърши горивото сменям и кордата.
          И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

          Коментар


          • s_s1
            s_s1 коментира
            Редактиране на коментар
            Моята коса е щил. Кося с 3 мм квадратна корда От миналото лято не съм слагал нова корда. Този уйкенд понеже ми преправяха поливната инсталация поверих косачката в ръцете на профеиналист. Окоси по- бързо от мен, но изхаби 3 пъти повече гориво, свърши кордата, намота нова на барабана, отново я свърши и пак намота. Коси само на прекъсвач и до 10 м. от него хвърчи пръст и камъни, които бият здраво и ме държат на разстояние.

          • veskov
            veskov коментира
            Редактиране на коментар
            Ще се пробва и тази.
            пп и от моите хвърчи наоколо, китаеца също работи нон стоп само на прекъсвач, има едни 350-400м2 равно, само трева/ливада, там кордата остава както е сложена

          • p-pleven
            p-pleven коментира
            Редактиране на коментар
            Повече от половината ми косенета са с квадратна корда и като впечатление - държи повече.

        • За жилава корда сравнително съм доволен от Щил 3.0мм квадрат, за тази дебелина е жълта на цвят. Повечето кръгли корди са меки и при по - дебели храсти се чупят много лесно. Подходящи са основно за тънка трева според мен. Кося лозето с такава, а там излизат доста бодили, които са жилави и дебели. С Щилската корда, нямам проблем. С Кръгла на Хуск уж Х форс, която е доста мека се чупи на поразия. Единственият недостатък е, че за еднаква дебелина спрямо кръгло и квадратно сечение, то при квадратното машината се товари мъничко повече, но аз си карам основно с квадрат.
          Последно редактирано от ivodianov1992; 12-06-22, 14:47.
          Ако е машина, нека бъде немска!
          XJR 1200
          ETZ 150
          Kawasaki Ninja ZX10R

          Коментар


          • Имам нужда от съвет.Купих 20-та година моторна коса ,разглобяема МТД BC SMART 43,но след две връщания за счупен двигател (няма и на резервоар бензин) и изтече гаранцията и двигателя пак се счупи.Имах съмнения в маслото,но го купих заедно с косата.Явно имат някакъв проблем с този двигател защото признаците са едни и същи и след като го разглобих се оказа,че биелата сериозно е прегряла в лагера на коляновия вал и лагера е затегнал и разбит,а лагера на буталото си е здрав и омаслен,както и лагерите на коляновия вал са си здрави.Виждам,че се продават резервни биели с колянов вал и само двигатели.
            Колебая се дали да и правя ремонт,дали да взема нов двигател,нова подобна коса (китаец),за да я ползвам за части или да я изхвърлям и да си купя Щил ?

            Коментар


            • Първоначално публикуван от gy6ter Преглед на мнение
              Имам нужда от съвет.Купих 20-та година моторна коса ,разглобяема МТД BC SMART 43,но след две връщания за счупен двигател (няма и на резервоар бензин) и изтече гаранцията и двигателя пак се счупи.Имах съмнения в маслото,но го купих заедно с косата.Явно имат някакъв проблем с този двигател защото признаците са едни и същи и след като го разглобих се оказа,че биелата сериозно е прегряла в лагера на коляновия вал и лагера е затегнал и разбит,а лагера на буталото си е здрав и омаслен,както и лагерите на коляновия вал са си здрави.Виждам,че се продават резервни биели с колянов вал и само двигатели.
              Колебая се дали да и правя ремонт,дали да взема нов двигател,нова подобна коса (китаец),за да я ползвам за части или да я изхвърлям и да си купя Щил ?
              От колегата Драгозов преди няколко години, купих HUSQVARNA 553RS, кося от няколко години на селото ни а там си е истинска джунгла, работи безотказно, има доволно мощност и да чукна на дърво, пали и работиш веднага, за тези години само въздушния филтър съм чистил, нищо друго не съм пипал, горещо го препоръчвам, ето и модела и снимка:

              HUSQVARNA 553RS

              Натиснете снимката за да я уголемите  Име:12.jpg Прегледи:0 Размер:67.2 КБ ID:6915182

              Коментар


              • 553 е хубава, ако търсиш по-лека виж Echo SRM-3021TES/U с 5 години гаранция. Машината е 100% произведена в Япония, части и сервиз също има. Ако те интересува звънни или пиши. Иначе 553 в момента е намалена на 999 лв и си заслужава от всякъде.

                Коментар


                • gy6ter
                  gy6ter коментира
                  Редактиране на коментар
                  Благодаря за съвета ,ако се разглобяваше нямаше въобще да я мисля.

              • Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
                Младежи, може ли някой да сподели впечатления от по-жилава корда? Аз обикновено използвам 4 мм с квадратно сечение. Първо беше някаква Хитачи, после ми попадна Райдер. Последно единствената, която намерих на бегом ръбата и по-дебела беше 3 мм Деу.
                Е няма такава чуплива корда. Удари ли в камък - направо се чупи. Рекордът беше отчупване на парче на 3-тата секунда работа.

                Общо взето, почвам работа с пълен джоб резервни парчета.
                Миналата година правих експерименти с глави за косене, и корди и тн. Пробвах и с кофражна тел, медна жица, и други подобни, никак не става. В крайна сметка набарах на бай ти Валерий груп една макаричка 100м. 3,3 корда, общо взето жилава и издръжлива, и две глави алуминиева, и желязна. Алуминиевата като че ли има по-добър захват за кордата. Желязната нещо не й е както трябва и при 2,5 или 3,3 кордата се измъква.

                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:SCR00041.jpg
Прегледи:410
Размер:61.5 КБ
ID:6915257 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:SCR00042.jpg
Прегледи:408
Размер:33.8 КБ
ID:6915255 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:SCR00043.jpg
Прегледи:400
Размер:30.1 КБ
ID:6915256
                Прикачени файлове
                -Чем занимаетесь по жизни?
                -Ну в последнее время - в основном офигеваю от происходящего.
                -Историята се пише с кръв, а се чете с пот!

                Коментар


                • Първоначално публикуван от gy6ter Преглед на мнение
                  Имам нужда от съвет.Купих 20-та година моторна коса ,разглобяема МТД BC SMART 43,но след две връщания за счупен двигател (няма и на резервоар бензин) и изтече гаранцията и двигателя пак се счупи.Имах съмнения в маслото,но го купих заедно с косата.Явно имат някакъв проблем с този двигател защото признаците са едни и същи и след като го разглобих се оказа,че биелата сериозно е прегряла в лагера на коляновия вал и лагера е затегнал и разбит,а лагера на буталото си е здрав и омаслен,както и лагерите на коляновия вал са си здрави.Виждам,че се продават резервни биели с колянов вал и само двигатели.
                  Колебая се дали да и правя ремонт,дали да взема нов двигател,нова подобна коса (китаец),за да я ползвам за части или да я изхвърлям и да си купя Щил ?
                  Нещо си набарал дефектна партида сигурно. Части за китайците има, така че си прецени според парите. Ако новия двигател е с гаранция и не е много по-скъп може и така. Като си купиш Щил, трябва да е по-високия клас, тоест 1000+ лв. Ако ти се дават, взимай. Ако си мислиш, че не се чупи, много поздрави от мен. Частите са поне х3 на китайците. Бонус - след 8-10 години ще ти кажат, че е стар модели части няма. Имам китаец от 14 години, вече май е за ремонт . Купих си миналата година друг за село, 52 см3 за 160 кинта, коси здраво. На работа им купих 50 см3 Хускварна за 950 на промоция, барната машинка, но това са 6(шест) китаеца - 12 години гаранция, другото бонус. За моите цели ще си карам китаеца.
                  Ford Maverick II 2.3 XLT
                  Ford Mondeo MK5

                  Коментар


                  • gy6ter
                    gy6ter коментира
                    Редактиране на коментар
                    Най-вероятно е дефектна,ама в рамките на година?Отзивите за тази марка бяха все добри,явно моя късмет...Двигатели има за стотина лева,не съм се обаждал за гаранции и да питам какви са присъединителните размери,резервните части са петдесетина лева биела,колянов вал и гарнитури.А за парите-ползвам го няколко пъти в годината и за това се колебая,ама май ще върви на нов двигател,или нов китаец,а този за запасни части.Не,че не съм и пред подобна дилема за косачка и фреза...

                  • Asen Kushlev
                    Asen Kushlev коментира
                    Редактиране на коментар
                    Ако си я правиш ти може да си вземеш части, но ако ще я даваш на сервиз по-добре нов двигател, стига да дадат гаранция де. Ако не косиш декари постоянно няма смисъл от скъпа, а марковите ниския клас не са нищо особено.

                • Хм, аз ползвам МТД ВС 33 и е купувана 2014 или 2015 г. и кося около 1,5 - 2 дка на сезон и за момента само масло, бензин и корда. Маслото е Арнолд - оригиналното. Миналата година смених главата, пак с оригинална.
                  Не бързай ако искаш да стигнеш
                  __________________________________
                  Discovery II TD5 10P

                  Коментар


                  • kbot
                    kbot коментира
                    Редактиране на коментар
                    @gy6ter: Какво косиш с нея? При мен е 1.5 дка - два-три пъти годишно, кофти терен и тревата не е "буйна" навсякъде.

                  • gy6ter
                    gy6ter коментира
                    Редактиране на коментар
                    Главно трева ,може би около декар се събира с двора ,окило него,преди две години едни къпини,но така и не съм успявал повече от един път защото се чупи.Отделно се опитвам да я моря с пръскане.Общо взето не е натоарвана с нещо особенно.Мислех си за палцова ,но е малко за нея,сега гледам самоходните поне за равното.

                  • kbot
                    kbot коментира
                    Редактиране на коментар
                    Да не е пръскането причината? Нещо прикаваш към мотора

                • Аз съм много доволен от Husqvarna 545FR, ползвам я с 3мм корда на Щил, квадрат, жълта- за жилави треви и бодли е добре. С кръгла 3мм за всякаква друга трева. Кося няколко декара годишно лични площи, но има работа из село и взех от миналата година да ходя да кося дворове и градини на частно. С хубав самар, не се усеща теглото, има добра антивибрационна система, отделно е комплект с диск и нож. Ползвам масло XP, пълна синтетика. Машината е рязка и има сила.
                  Ако е машина, нека бъде немска!
                  XJR 1200
                  ETZ 150
                  Kawasaki Ninja ZX10R

                  Коментар


                  • dragozow
                    dragozow коментира
                    Редактиране на коментар
                    Това си е профи машина и може да работи цял ден или до като издържи косача. Всичко и е профи, голям мотор със запас от мощност, дебел вал, страшен самар, здрава ъглова предавка.... както се казва дай боже всекиму, защото си е скъпа играчка.

                • Благодарение на dragozow и изписаното в него тук и в друг форум, както и от препоръките на продавача на място в магазина, се спрях на Husqvarna 553RS. Днес я пуснах за пръв път в работа, с оригиналната корда навита на главата- машинката е чудесна! Единствено като забележка мога да кажа, че съм нисък (166см) и въпреки опитите ми за нагласяне на самара ми тежеше на кръста, понеже мястото за монтаж на ръкохватките е твърде далече за моите къси крайници и височина. Ще го мъча в събота, че утре Свят ден- не се работело... (чудя се как ще ме свърти).
                  В този ред на мисли- може ли (разбирайте губи ли се гаранцията), да преместя ръкохватките по- напред от зададеното от производителя място с 2-3см? Имах MTD Smart BC 52, което експоатирах 3г- при него нямаше точно къде да поставя ръкохватките и го бях балансирал като аптекарска везна- хем ми беше удобно, хем като вдигна ръце се повдигаше от земята на 40см. В ръководството на Хускварна имаше тема за баланса,но нещо ми убягва...
                  Иначе съм впечатлен от ниската консумация на гориво от мотора, развърта бързо, но има една мъртва зона, която не я бях усетил толкова силно с китаеца- явно си иска форсаж. Косих ниска, дебела, гъста и водниста трева- "жебина", както му казваме по нашия (търновски) край. Справи се чудесно, като изключим проблема с ръстта ми и може би неправилната настройка на самара.
                  Усеща много по- удобна от бившата китайка, вибрациите също са по- слаби- профи машината е на друго ниво, макар и с базовия самар и може би не толкова добре настроен.
                  Поздрави!
                  Редакция: Как си чистите моторните коси? Моята от първото косене днес заради воднистата и тлъста трева стана ужасТ, заедно с мен, но дрехите се перат да кажем. Косата я почистих с метла и парцал, но така ще се налага да я ползвам на друг имот, за който ще се наложи да я возя в ежедневното комби, т.е. искам да я почистя донякъде?
                  Последно редактирано от mosferatu; 13-04-23, 23:33.

                  Коментар

                  Активност за темата

                  Свий

                  В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                  Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                  Зареждам...
                  X