Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Подходяща ли е Каракачанска овчарка?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #76
    От: Подходяща ли е Каракачанска овчарка?

    Да разкажа нещо полезно...

    Понеже го гледам в двор между блокове, а е гласовит, като джафне, прозорците треперят!

    Получих няколко забележки от съседите, особенно след една нощ когато нещо му стана и виеше така,че спираше кръвта в жилите на спящите.. та какво се случи..

    Замислих се за алтернативите :

    1. изгаряне на гласните струни с киселина /масова практика в Япония - официална/
    2. електрошоков нашийник срещу лай - щом джафне го удря ток - цена 200 лева.
    3. друго решение

    И нали сиромах човек - жив дявол, избрах вариант 3!

    Едно шише с дупка в капачката, като джафне през ноща, го поливам обилно с шишето през балкона и чудеса - след 3 СПА процедури, кучето онемя!

    Сега котките се разхождат около него а той им говори само с поглед!

    Коментар


    • #77
      От: Подходяща ли е Каракачанска овчарка?

      Засега нямам наблюдения за характер, още ми е рано, но от хората с който говорих разбрах, че не са чак толкова тъпи но пък са своенравни и заинатят ли се....
      Вече на 4 месеца го научих на седни, ела тук и да донася хвърлена пръчка, изпълнява командите, но понякога си показва ината, знае какво трябва да направи но просто неиска.
      Засега непоказва страх от нищо, подминава лаещите го големи кучета с безразличие, или им се зъби.
      "Джипът започва да върви, като спре да ти е жал за него"УАЗ 469ТЕРАНО 2,7ТДПЕЖО 307 1,6хди

      Коментар


      • #78
        От: Подходяща ли е Каракачанска овчарка?

        Злите кучета към днешна дата са проблем единственно за стопаните..

        Когато се разхождаш по улицата и те гледат гражданите от първите етажи през арматурни решетки, не ти ли е смешно?
        Живи пандизчии!

        На всяка порода и стига една една флоберка между очите и няма да чуеш и гък! А и флоберовия патрон е като хлъцване в шумообразуването..

        Злото куче може да създаде пролеми, но не и на този, който иска да влезне..

        Коментар


        • #79
          От: Подходяща ли е Каракачанска овчарка?

          Каквото и да е кучето НЕ забравяйте,че ако нямате време за него да го обучавате и разхождате докато е малко то резултата ще е пагубен психически и физически за него,а и за вас също.Имам овчарско куче на 2 години Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC03069.jpg
Прегледи:1
Размер:197.6 КБ
ID:5253483женска,която признава само мен и никои друг от семеиството, но това е така защото аз я разхождам и се занимавам с нея.Идеалния пазач.

          Коментар


          • #80
            От: Подходяща ли е Каракачанска овчарка?

            Виждам, че колегата вече си е избрал куче - да му е живо и здраво и да му върши работа! Изчетох цялата тема и в нея се повтаря общо взето една и съща грешка (не искам да обиждам никой)... А тя е, че всички се натискате на мъжки кучета, а те не стават за пазачи освен ако крадците в района където живеете не са безкрайно тъпи! За пазач винаги се взема женско куче! Сега ще попитате защо! Защото колкото и да е злобен и добре обучен мъжкаря, първата хваната от улицата женска разгонена мастия ще го накара да си забрави и името! Това се знае от крадците и се използва масово! Добре е да го знаете и вие! За разлика от мъжкото куче, женското няма какво да го разсее, ако е обучено както трябва (имах немска овчарка която 6 години не можахме да заплодим - давеше всички ухажори наред)... Относно каракачанката - отличен пазач, но почти никаква податливост на обучение! Това е т. нар. примитивна порода при която инстинктите са все още прекалено силни! Част от тези инстинкти е и този за доминиране в глутницата! Поради тази причина каракачанката признава само един член от семейството (глутницата) за алфа, а останалите просто търпи! Обикновено това е човека който го храни редовно! От една възраст нагоре (над 1 година и 6 месеца) всеки който ходи един път седмично или месечно на село или вилата и там някой друг гледа кучето, трябва да има едно на ум, особено докато кучето се храни...

            П,П, Може би трябва да разясня малко по-подробно защо мъжките екземпляри не са добри пазачи! Когато стопанина го няма (крадците обикновено тогава влизат да крадат) кучето автоматично заема позицията на водач в глутницата! Борбата за тази позиция и при вълците, и при кучетата е за правото върху две неща! Да се хранят първи и да се чифтосат с алфа женската! В природата само тази двойка създава потомство, а цялата останала глутница се грижи за малките им. Та когато кучето остане само неговото поведение се променя! То осъзнава, че лидерството му е временно и се стреми максимално да се възползва от него, а както всички знаем инстинкта за размножаване е водещ при всички двуполови живи същества на тази планета и той няма изкореняване нито с обучение, нито дори и с кастрация! Дори и кастрирани кучета (от тези дето ги скопяват и после ги пускат да си пазили териториите) участват в така наречените кучешки сватби и се бият за правото да качат разгонената женска! А само една разгонена женска може да събере и омотае повече от десетина мъжкаря! На времето когато границите ни се охраняваха, т нар. диверсанти масово са прибягвали до този прийом и то много успешно, ако следовите кучета на заставата са били мъжки! Дано съм ви бил полезен..

            Поздрави
            Последно редактирано от Марто (Мартин Христов); 15-02-11, 23:09.

            Коментар


            • #81
              От: Подходяща ли е Каракачанска овчарка?

              Първоначално публикуван от Marto-Novobranko Преглед на мнение
              Виждам, че колегата вече си е избрал куче - да му е живо и здраво и да му върши работа! Изчетох цялата тема и в нея се повтаря общо взето една и съща грешка (не искам да обиждам никой)... А тя е, че всички се натискате на мъжки кучета, а те не стават за пазачи освен ако крадците в района където живеете не са безкрайно тъпи! За пазач винаги се взема женско куче! Сега ще попитате защо! Защото колкото и да е злобен и добре обучен мъжкаря, първата хваната от улицата женска разгонена мастия ще го накара да си забрави и името! Това се знае от крадците и се използва масово! Добре е да го знаете и вие! За разлика от мъжкото куче, женското няма какво да го разсее, ако е обучено както трябва (имах немска овчарка която 6 години не можахме да заплодим - давеше всички ухажори наред)... Относно каракачанката - отличен пазач, но почти никаква податливост на обучение! Това е т. нар. примитивна порода при която инстинктите са все още прекалено силни! Част от тези инстинкти е и този за доминиране в глутницата! Поради тази причина каракачанката признава само един член от семейството (глутницата) за алфа, а останалите просто търпи! Обикновено това е човека който го храни редовно! От една възраст нагоре (над 1 година и 6 месеца) всеки който ходи един път седмично или месечно на село или вилата и там някой друг гледа кучето, трябва да има едно на ум, особено докато кучето се храни...

              Поздрави
              Управлявал ли си разгонена и обучена кучка?
              С команди, които изпълнява безпрекословно когато не е разгонена?
              Хубаво е синджира да е по як и да се видите седмица след кървенето, личен опит, а не уикилийкс и т.н. общообразователна култура.

              Коментар


              • #82
                От: Подходяща ли е Каракачанска овчарка?

                А когато те няма кой дава команди бе колега..?! Без значение на пола! А...?!! И понеже ми цитираш разни сайтове - вземи ми пусни линк да го прочета някъде другаде това, което съм написал по-горе..?!!! Ама толкова бързо, колкото ми пишеш наизуст... Въпреки аватара ти, се обзалагам, че разбирам в пъти повече от тези животни от всеки писал в тази тема...!!! Готов съм да докажа думите си лично на всеки който желае на място, а не да чаткам по клавиатурата като теб! Но ти все пак си модератор и това ти е работата Простено ти е...

                П.П. И един въпрос с повишена трудност! Колко дни в годината е разгонена женската и колко дни в годината на мъжкия му се чука..?!! Ще се радвам като си отговориш на този въпрос, да се възползваш от модераторските си права и да си изтриеш горния пост! Работата ти тук не е да даваш мнение за познанията на този или онзи, а да следиш за форумните правила!

                Поздрави
                Последно редактирано от Марто (Мартин Христов); 15-02-11, 23:35.

                Коментар


                • #83
                  От: Подходяща ли е Каракачанска овчарка?

                  Първоначално публикуван от Marto-Novobranko Преглед на мнение
                  А когато те няма кой дава команди бе колега..?! Без значение на пола! А...?!! И понеже ми цитираш разни сайтове - вземи ми пусни линк да го прочета някъде другаде това, което съм написал по-горе..?!!! Ама толкова бързо, колкото ми пишеш наизуст... Въпреки аватара ти, се обзалагам, че разбирам в пъти повече от тези животни от всеки писал в тази тема...!!! Готов съм да докажа думите си лично на всеки който желае на място, а не да чаткам по клавиатурата като теб! Но ти все пак си модератор и това ти е работата Простено ти е...

                  Поздрави
                  Айде стига сте се измъквали с клишето "модератор - простено му е или не спори с него".
                  В равни условия мъжки/женски екземпляр, без значение породата му, разгонена женска не признава и стопанина си за период от време.
                  Пиши каквото пожелаеш, но в момента не си прав - биологията и нагона никой не ги е отменял.
                  И, не се пробвай да обиждаш тънко, като защита на хипотезата си.
                  Общо взето е прийом, ползван от, ...

                  Коментар


                  • #84
                    От: Подходяща ли е Каракачанска овчарка?

                    Отговори ми на въпроса и тогава можем да продължим разговора с тебе! До тогава можеш да гледаш Дискавъри Чанел и понеже си зад голямата вода може и на говорещия с кучета да се обадиш - човека наистина разбира! Ще научиш нещо наистина..!!!

                    П.П. Извинявам се за остря тон, но се засегнах наистина! Няма равни условия между мъжки и женски индивиди в природата! И двата пола си имат плюсовете и минусите! В случая говорим за куче-пазач и везната на биологията клони към женските! Дори не предполагаш колко многократно е доказван този факт! Нямаш си на идея в дворовете на колко много обрани къщи и вили иначе дисциплинирания и злобен Рекс или Шаро е намиран да си развява байряка между корените с домати, а мангалите изнесли и дограмата и ел. инсталацията...

                    Жив и здрав!
                    Последно редактирано от Марто (Мартин Христов); 15-02-11, 23:52.

                    Коментар


                    • #85
                      От: Подходяща ли е Каракачанска овчарка?

                      Първоначално публикуван от Marto-Novobranko Преглед на мнение
                      Отговори ми на въпроса и тогава можем да продължим разговора с тебе! До тогава можеш да гледаш Дискавъри Чанел и понеже си зад голямата вода може и на говорещия с кучета да се обадиш - човека наистина разбира! Ще научиш нещо наистина..!!!

                      Жив и здрав!
                      Коригирал си си поста, сега нещо се правиш на парламентарист.
                      Женската се разгонва на шест месеца, мъжкият е постоянно разгонен, но изпълнява командите целогодишно, ако е обучен, за разлика от женската!
                      Работата ми тук е доброволна, не се смятай за повече равноправен участник от мен.
                      Нищо няма да трия - написаното остава, ти помисли прав ли си?
                      Жокер - кучката хваща ли от няколко мъжкаря и защо природата е решила така?
                      ...чаткането по клавиатурата оставям на теб.
                      Приятно чаткане!

                      Коментар


                      • #86
                        От: Подходяща ли е Каракачанска овчарка?

                        Между коригиране и дописване има известна разлика! Още чакам да ми пуснеш линка от уикилийкс или БГ Мама, за да покажеш на всички от къде съм прочел това което съм написал..?!! Пак те питам, като те няма при кучето ти и не му даваш команди, кое определя поведението му..?!! Всяка женска, не само кучката е програмирана да подбере мъжкия с най-добрите гени и да създаде поколение от него! Точен и БЪРЗ отговор! А знаеш ли как се учи женска да не пуска въобще..?! Не знаеш... Потърси пак в гугъла, както потърси инфо за това кога се разгонва женската...!!! Аз си лягам защото ще ти отнеме доста време...

                        Поздрави и приятно сърфиране...!

                        Коментар


                        • #87
                          От: Подходяща ли е Каракачанска овчарка?

                          Първоначално публикуван от Marto-Novobranko Преглед на мнение
                          Между коригиране и дописване има известна разлика! Още чакам да ми пуснеш линка от уикилийкс или БГ Мама, за да покажеш на всички от къде съм прочел това което съм написал..?!! Пак те питам, като те няма при кучето ти и не му даваш команди, кое определя поведението му..?!! Всяка женска, не само кучката е програмирана да подбере мъжкия с най-добрите гени и да създаде поколение от него! Точен и БЪРЗ отговор! А знаеш ли как се учи женска да не пуска въобще..?! Не знаеш... Потърси пак в гугъла, както потърси инфо за това кога се разгонва женската...!!!
                          Нещо си подпалил и не смятам да ти играя по гайдата.
                          Кога се разгонва женска съм наясно, във връзка с разплода на моя пес.
                          За уикилийкс не си ме разбрал и изобщо не исках да те засегна, тълкуванието ти е сбъркано изначално.
                          Как се учи женска да не пуска въобще, въобще не ме интересува - ние с моя пес търсим пускащи.

                          Коментар


                          • #88
                            От: Подходяща ли е Каракачанска овчарка?

                            Незнам какъв ти е двора,но ако е добре заграден и по обширен, може да го пускаш нощно време да си потичва. Моя двор е 3 дка имах 2 немски овчарки и си ги пусках нощно време, ако не всяка вечер то поне 3-4 пъти в седмицата.
                            Mitsubishi Pajero 2.5 TDI 96г.
                            ТРЪНСКА OFFROAD ГРУПА !

                            Коментар


                            • #89
                              От: Подходяща ли е Каракачанска овчарка?

                              За да не пускам друга тема, нека и аз да питам.
                              Имам 6 декара двор и искам голямо куче. Аз нямам проблеми с животните, но децата са малки а жена ми не е най-големия куражлия.
                              Имам приятел който преди години гледаше едно куче от ония мелези на които викат вълча порода. Има-няма 60 кила. Най-голямото подобно което съм виждал. Беше най-злото куче в селото. Пощаджоята не минаваше по тяхната улица въпреки оградата. Та виждал съм тоя звяр да ходи като в паници докато го води за ухото съвсем непознато за него момиченце на 3 годинки. Никой не можеше да се скара на детето докато кучето беше наоколо. Едновременно звяр, пазач, безкрайно влюбен в децата и много умен.

                              Може ли да се разчита, че една каракачанка или БОК ще се разбира с децата и жената дори ако я дърпат за опашката?
                              Не искам истинска чиста Немска овчарка. Вижда ми се малка и приклекнала с тая снишена задница.
                              Гледат ли някъде мелези подобни на описания по-горе?
                              Кучето няма да бъде на синджир и ще се гледа максимално добре. Т.е. няма да му липсва нищо.
                              Ще съм благодарен за всяка информация.
                              Бан-метод с който модераторите налагат на останалите своя начин на мислене.
                              Към модераторите-А изтрийте го сега.
                              Суратя утрепа и тоя форум. Жалко. Сбогом Приятели. Вальо. О888 557Ч7Ч

                              Коментар


                              • #90
                                От: Подходяща ли е Каракачанска овчарка?

                                Потърси читав източноевропеец, след като чистите немци ти се виждат дребни.Моят/лека му пръст, варненския полицейски кучкарник/ стигна 70 кг и 80см холка.Дъщеря ми беше шепа и скачаше отгоре му със засилка, само я близваше кротко и приятелски.Навън - да не си му в периметъра, но след команда.Седем месеца се занимавах само с него, няма как да стане без труд.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X