Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Лека кола или джип по БГ дупките

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До: Лека кола или джип по БГ дупките

    Да се изкажа и аз ще си изтъкна и доводите , аз съм за това че по подходящ за мен е джипа :
    -омръзнало ми е сутрин като стана за работа първо да погледна дали вечерта не е натрупало сняг , ако има дали някой си е мръднал ..... да почисти и опесъчи , дали както си карам ВиК ЕВН или някой друг не е решил да си пробва новото багерче как копае , като отида за риба да си отида до мястото което съм си харесал без да се налага да нося багажа си на гръб , на вилата да си закача ремаркето да отида с култиватора и да си култивирам лозенцето а на есен пак с него да си го пренеса и да си направя винце , подръжката вярно е по скъпа ама на колата ми броните и гърнетата да не са по евтини , така и не измислиха някаква стандартана височина на тез ,,легнали полицаи,, , като изключа последното ми прикючение завършило със строшен картер и агренажен капак чийто ремонт ми струва близо 1000 лв ........
    Единственото което ме спираше досега да си взема джип доскоро бяха цените им , но те вече са по достъпни и определено следващата ми инвестиция за МПС ще бъде за джип !!!
    Поздрави !!!

    Коментар


    • До: Лека кола или джип по БГ дупките

      ее и аз бих казал на първо четене джипа. лично аз карам от 10 ина години само джипове.разбира се по-здрава ходова част невлияеща се толкова от лошите ни пътища.дотук добре.но имам и малка 4х4 (Ситроенче АХ). ами карам си го по дупките... е смених за година и половина втулките на носачите - 60 лв. ами аз тези пари ги избивам само за една седмица от разликата във разхода на гориво между джипа и малолитражката. та незнам напоследък май си променям мнението. джипа го изкарвам само за офф. там разходи не ме интересуват.та не отписвам аз така с лека ръка леката кола. в София вече твърдо предпочитам да съм с малолитражка. писах и за едно Ауди 100 куатро което един мой приятел скоро прибави към колекцията си и се използва като кола за всичко. ами удоволствие е и за дълъг път.дупките не ги усеща. пък може да си пътуваш комфортно и супер стабилно и по завои (както вика един пич за него- "тая стотица кой знае колко коли е изхвърлила от пътя". в смисъл хората се подвеждат по скоростта и в завои и мислят че като са със нова кола могат да издържат на темпото й.ама не става ;-) та знам ли. не съм съвсем съгласен че само джипките са за наще пътища.има и доста добри алтернативи при "по-малките". и при положение че общо взето на офф си се ходи обмислено и целенасочено.... аз съм "за" лека кола с уговорката "каква" лека кола. пък човек ако му се наложи ще се справи и със по-неподходяща кола (пътувал съм 90 тте години през Карпатите (който е ходил тогава помни какъв ад беше) със "смъкнато" Купе Куатро.качвал съм се на Пампорово със Манта със сликове през зимата ;-).та винаги има и алтернативи.пък си имаме и приказката за "неволята" ;-).
      п.с. също и за снеговалежите предпочитам висока лека "лека кола" 4х4 със зимни гуми.
      висете отпуснато

      Коментар


      • До: Лека кола или джип по БГ дупките

        Предимството да газиш през бордюри е незаменимо. Гледам да карам културно, но постоянно ми се налага да спасявам положение. Карал съм 2 леки коли, Витарата е по-близо до лека кола като разход и размер. През дупки се държи на порядък по-добре категорично! С ремонти на ходови части не знам, не съм почнал да ремонтирам още.

        Коментар


        • До: Лека кола или джип по БГ дупките

          джипът има предимство само на дълбок сняг или киша - поне 15-20см... По шосе с утъпкан сняг лека кола е много по-стабилна... а и вече почти всеки слага зимни гуми на колата, а джиповете масово се карат с "Малатеста Кобра" и др. негодни за зимни условия стари гуми... визирам средностатистическите витари, фронтери, паджера и т.н. които на всичкото отгоре са парт-тайм
          помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

          Коментар


          • До: Лека кола или джип по БГ дупките

            Дилемата си е сериоазна и дойде и моя ред да я мисля тази тема. За приблизително равни суми може да се купи хубав автомобил с достатъчно много екстри и джип с малко по скромно оборудване, на еднакви години. От тук на татък като изключим първоначалната инвестиция почват текущите разходи по един автомобил. Първото е разход тук предимство в общия случай има лекия автомобил, поддръжка и консумативи- по тозии въпрос не мога да се произнеса, но основно разликата идва в по големия брой агрегати и по сложната схема на всъдеходите. Следващото е усещането- тук всичко е субективно, но чувството че можеш да минеш на много места за които не си и помислял е невероятно. Така че при мен дилемата продължва и чета с интерес всички мнения по темата.
            Танки грязи не боятся!

            Коментар


            • До: Лека кола или джип по БГ дупките

              Въпросът е ясен - за град (където се кара бавно) по-подходящ и много по-удобен е джип. "Стабилността" е глупав аргумент за скорости под 80км/ч, а в града се кара с не повече от 50!

              За междуградско и най-вече магистрала - лек автомобил дълга база. Късите бази са изгодни като цена, но се губи цялото предимство на лекия автомобил - удобството му. Малките "смарт" двъчки дори не ги коментирам - те са все едно си яхнал моторна косачка. Ако карате само в задръстване стават...

              От тук насетне се смятат парите. Джиповете са по-скъпи. Ами не случайно - по-хубавите неща са по-скъпи. Аз нямах пари и си купих Лада Нива. Доволен съм. Не бих я "бартерирал" за никаква друга лека кола в този ценови диапазон. Карам я предимно "не на мястото й", т.е. градско.

              Коментар


              • До: Лека кола или джип по БГ дупките

                Първоначално публикуван от Тедо /LJ73/ Преглед на мнение
                джипът има предимство само на дълбок сняг или киша - поне 15-20см... По шосе с утъпкан сняг лека кола е много по-стабилна... а и вече почти всеки слага зимни гуми на колата, а джиповете масово се карат с "Малатеста Кобра" и др. негодни за зимни условия стари гуми... визирам средностатистическите витари, фронтери, паджера и т.н. които на всичкото отгоре са парт-тайм
                Да не говорим колко леки коли имат по 4 различни гуми. Да не би леките коли да са само с нови зимни?

                Тук малко не съм съгласен.

                Аз съм от Пловдив и 90% от "джипките" са със почти нови гуми.
                Да не говорим че карат много повече.

                И не съм съгласен че предимството му е само на дълбок сняг, и на 5см пак имам предимство-повярвай ми.

                Коментар


                • До: Лека кола или джип по БГ дупките

                  Първоначално публикуван от teopajero Преглед на мнение
                  Да не говорим колко леки коли имат по 4 различни гуми. Да не би леките коли да са само с нови зимни?

                  Тук малко не съм съгласен.

                  Аз съм от Пловдив и 90% от "джипките" са със почти нови гуми.
                  Да не говорим че карат много повече.

                  И не съм съгласен че предимството му е само на дълбок сняг, и на 5см пак имам предимство-повярвай ми.
                  Да, аргументът "колата, която ще си купиш е кофти, защото няма да й сложиш хубави гуми" е култов

                  Коментар


                  • До: Лека кола или джип по БГ дупките

                    повярвай ми на сняг лека кола със адекватно задвижване 4х4 е във пъти по-добра. цялата идея на сняг е да седиш отгоре а не да се закоапеш. живея в къща на голямо шосе и зимата редовно снегорините ми засипват входа. джипките се заорават и трябва доста "лашкане" за да излязат.леката ми кола просто си минава отгоре.... а за високия център на тежестта при хлъзгав път дали има смисъл да говорим. от двете страни на "барикадата" съм и споделям мои наблюдения. карам оффроуд от 99 та година и е ясно че винаги съм имал подготвена 'жипка през тия години ;-). да не кажете че си говоря ей така. просто и аз понякога се учудвам на "открития".но моето мнение си го давам според моя опит.и разбира се най-малкото се залъгвам да е меродавно ;-).просто не споделям прочетено в нета или какво си мисля. и пак подчертавам за мен достатъчно височка (20 см клиренс) със адекватно задвижване на 4 те колела (няма да се впускаме кое е "адекватно" и кое не.обсъждани са +и- многократно) лека кола си е перфектна за он роуд в България.единственото предимство на джипката когато съм си в града много по-добър "поглед" от високо има за пътната ситуация.ама пък аз съм толкова неадекватен към него че чак ме е срам.говорим за еластичност,непречене на другите участници,незамърсяване,неплашене на хората че съм с накакъв булдозер и ей сега мога да ги помета ако се ядосам ;-), непрегазване на градинки и "острови.с такива неща аз не се гордея.не се гордея че отнемам повече паркоместа от 2 малки коли които могат да превозят повече хора без да изхабят и 20 процента от енергията която "гълта" джипа. правил съм ги тези неща едно време. и ме е срам сега.сериозно. има и някои неща като природа, общество, консумация на енергия. та това е част от това аз как го чувствам.а иначе извън пътя си обичам МТ, клиренса, рева на големия мотор и сигурността която получавам като чувство.ама там няма на кой да се доказвам освен на себе си ;-).
                    п.с. имаше и нещо за стабилността във градски условия ,че намало значение.явно не сте виждали търкалящи се джипки по всеки голям булевард в София (особено зимата) като някой нови притежатели решат че със джип (обикновено колкото по-скъп толкова по-фрапиращо.няква зависимост има май там.комплекси ли знам ли) физичните закони не важат за тях ;-).
                    п.п.с. джип го използвам условно (нямам впредвид Джиип)
                    Последно редактирано от Tony33; 28-11-09, 18:29.
                    висете отпуснато

                    Коментар


                    • До: Лека кола или джип по БГ дупките

                      Първоначално публикуван от Tony33 Преглед на мнение
                      ... не се гордея че отнемам повече паркоместа от 2 малки коли които могат да превозят повече хора без да изхабят и 20 процента от енергията която "гълта" джипа. ...
                      Ако човек много се напъва да се срамува зорлем, сигурно може да си измисли и по-сериозни причини от тази ...

                      Това, че джиповете били заемали повече място за паркиране си е абсолютно измишльотина

                      Дължина на автомобилите, които съм карал или карам:

                      Деу Тико - 3,34 м
                      VW Polo - 3.71 м
                      Опел Вектра А - 4,35 м
                      Опел Омега - 4,73 м
                      Хюндай Галопер - 4,60 м
                      Нисан Патрол - 4,24 м

                      Както се вижда, дори и в най-"тежкия" случай, на мястото на един джип не можеш да натъпчеш 2 автомобила като Тико (доколко това нещо заслужава да се брои за автомобил е друг въпрос).

                      В нормалния случай джипът има дължина приблизително равна на тази на лек автомобил от среден клас. Т.е. по никакъв начин не може да се твърди, че джиповете заемат повече място.
                      Изключение са истински камиони като Нисан Патрол дълга база, който обаче е напълно съпоставим с едно голямо комби, напр. Опел Омега.

                      Но ти можеш да продължиш да се чувстваш неудобно де! Защото едно Субару Форестър, което отговаря на описанието ти за адекватен за български условия лек автомобил, е дълго цели 4,45 см. Т.е. с цели 21 санта повече от моя Патрол ...

                      П.П. Сигурно се имаш за много оригинален с това демонстративно избягване на главните букви, обаче по-голямо количество текст, написано по този начин, е доста неприятно за четене ...
                      Ние не сме неутрални!

                      Коментар


                      • До: Лека кола или джип по БГ дупките

                        извинавам се за малаките букви. в полемика не ми се влиза, но бъдещето на проблема с паркирането е във подземни и надземни многоетажни гаражи. в много градове из Европа за целта (повече парко места) има такива гаражи със ужасно нисък таван (веригата за измерване която виси на входа и не съм успявал да вляза многократно).та във доста от тия градове таксуват и джип почти двойно за абонамент за паркиране в града.съгласен съм, че винаги ще има изключения от казаното разбира се.и не мисля каквото казвам, че е някакво меродавно мнение.просто мое мислене споделям ;-).
                        и не правя нищо за да съм оригинален. честна дума!
                        Последно редактирано от Tony33; 28-11-09, 19:19.
                        висете отпуснато

                        Коментар


                        • До: Лека кола или джип по БГ дупките

                          За всеки избора е строго индивидуален и обусловен от комплексни фактори, който вече бяха коментирани.
                          През последните 5 години съм "заложил" на Пасат G-60 и съм доволен от компромисните му качества.
                          -Винаги е въпрос на приемлив компромис,но по добре е да се ангажираме с активна позиция като данъкоплатци.

                          Коментар


                          • До: Лека кола или джип по БГ дупките

                            Първоначално публикуван от philipp Преглед на мнение
                            Да, аргументът "колата, която ще си купиш е кофти, защото няма да й сложиш хубави гуми" е култов
                            Явно не ми схвана мисълта,но няма нищо.

                            Коментар


                            • До: Лека кола или джип по БГ дупките

                              Първоначално публикуван от Tony33 Преглед на мнение
                              извинавам се за малаките букви. в полемика не ми се влиза, но бъдещето на проблема с паркирането е във подземни и надземни многоетажни гаражи. в много градове из Европа за целта (повече парко места) има такива гаражи със ужасно нисък таван (веригата за измерване която виси на входа и не съм успявал да вляза многократно).та във доста от тия градове таксуват и джип почти двойно за абонамент за паркиране в града.съгласен съм, че винаги ще има изключения от казаното разбира се.и не мисля каквото казвам, че е някакво меродавно мнение.просто мое мислене споделям ;-).
                              и не правя нищо за да съм оригинален. честна дума!
                              Лека кола или джип по БГ дупките

                              Коментар


                              • До: Лека кола или джип по БГ дупките

                                Аз пък викам нямали начин да натиснем тези от които зависи да няма дупки,а/м-у другото имам и джипка и кола/
                                не ме е яд когато ме лъжат а когато си мислят че им вярвам

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X