Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Лека кола или джип по БГ дупките

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Според мен въпросът така зададен е подвеждащ и то доста! По опита (макар и малък) мога да съдя че окачването на джипа ще издържи повече. НО за българия с тези цени на горивата просто по-разумно е да се кара кола. Имам едно диско и една корса "с". Тая корса колкото и да я правя постоянно ми лопа нещо по нея, и двете машинки се карат на руския принцип (голяма дупка - голяма газ). Като цяло окачването на джипа не е мръднало (едни болтове(1,20лв.) само на предното окачване им се бяха прецакали резбите и се бяха разхлабили и нищо друго по него) просто има си други "кусури" ама не и окачването. Също знам за на шефа туарега на 300 хиляди км, по окачване - няма проблем, ама не и по електрониките. Всяко нещо си има свойте +/- и то винаги! Аз избирам в случая джипа, защото ми е по спокойно като си карам, няма да съм "на тръни" за някой кратер и за скорост няма да си имам главоболия. Другия вариант - Колата, ако ще е поне цолажа да е 15 и гума на 60,65 височина.

    Първоначално публикуван от antonyzp Преглед на мнение
    ...
    Темата е стара. По въпроса възможно е Ленд Роувъра (не говоря за фрилендър, по-конкретно за Дискавъри) да издържи повече, ама там ще имаш други проблеми, така че работите накрая пак ще са на кантар с лек превес на лекия автомобил (и то от към разхода на гориво). А за личния ти опит мога да кажа че, имам наблюдения над корса "с" и астра "G" и разликата в окачването е голяма, корсата е е точно както ти си описал, вчера смених тапмоните на предните носачи и пак си лопа. Ама астрата си е друга "бира" там предните носачи са с едни втулки дето са си доста якички и на корсата има такива втулки ама само по една на носач и за 80 хиляди км. не са мърдали.
    Последно редактирано от CarTest™; 31-05-11, 09:54.

    Коментар


    • От: Лека кола или джип по БГ дупките

      "джип", "джип" колко да е "джип"
      "Истинските" "Джипки", не са много много за пътища - харчат Много, държат се Не много добре на пътя и така нататък, за тях естествената среда е Извън Пътя (асвалтовия).
      Сегашните СУВ-ове и Кросовъри въобще не им е препоръчително да излизат извън пътя (макар и донякаде да могат), а на пътя са много приятни и не харчат много повече от лека кола (от същият клас!!!). Те имат няколко Съществени (поне за мен!) Предимства -
      1. По висока позиция на седена - по-добра видимост напред!!!
      2. По-висок Клиренс и ЗНАЧИТЕЛНО по-безпроблемно минаване през Дупкит, ямите и Кратерите у нас
      3. Не всички но много от тях имат 4 задвижващи колела, които на пътя рядко, НО помагат (моят опит показва 3-10 пъти в годината главно зимните месеци!)
      4. като правило са по-големи, някой са и 7 местни, което за моето семеиство е +
      5. По-здраво окачване (като принцип)

      Минусите са:
      1. поради по-вискоият клирънс, са по-нестабилни в завой, но това се забелязва не при всички модели и при много СПОРТНО каране, каквото поради напредналата ми възраст не практикувам
      2. по-висок разход на гориво, но с малко!

      Та за мен ибора е ясен, докато мога да си го позволя, ще карам СУВ/Кросоувър, като не мога - каквото мога

      Коментар


      • От: Лека кола или джип по БГ дупките

        Газ 69

        Коментар


        • От: Лека кола или джип по БГ дупките

          Хеликоптер , може би е най-добрият вариант.

          Коментар

          Активност за темата

          Свий

          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

          Зареждам...
          X