Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Лека кола или джип по БГ дупките

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    До: Лека кола или джип по БГ дупките

    Първоначално публикуван от sata Преглед на мнение
    Карам2 бр.. Opel Astra 1.8 и 1.7 TD,1 Opel Vektra 1.6 и едно BMW 318i ,Интернет достав4ик съм .
    Мерси.
    no signature no problems

    Коментар


    • #32
      До: Лека кола или джип по БГ дупките

      Първоначално публикуван от koko11 Преглед на мнение
      абе човек ти колкото нещо изписа за тая джипка дет ша я земаш то досега да си я зел отдавна и да пишеш кво ти се е случило вече с нея а не кво ще ти се случи.кво толкова му мислиш кат си решил купувай.няма кво да се съобразяваш с мненията на околните.един ти вика бяла друг зелена трети нам ква .квато ти сам си избереш.пък ако не стане от първия път те джипките няма да се свършат
      Мииииии, карък бе братче . Първо нямах парите, а после се наложи да замина.

      Като се върна в БГ първото нещо ще е да се огледам за кола и да купя.

      А то че няма какво да се мисли ми стана ясно още февруари, след като ми отговориха в темата, така че отдавна не е до мислене

      Коментар


      • #33
        До: Лека кола или джип по БГ дупките

        Първоначално публикуван от ceko26 Преглед на мнение
        И аз съм на мнение , че е по-добре лека кола.С колата се кара по-бързо, по-лесно се избягват дупките защтото е по-стабилна при резки завъртания на "геврека" и вози по-меко от повечето джипове.
        Въпроса е свързан и със цената, а по-скъпо е да караш джип.
        Според статистика в Германия излиза, че е по-опасно да се кара джип заради високия център на тежеста и годищно ама повече пострадали.
        Най-добре е да се кара по такива дупки - ховъркрафт!
        И така говорят всички... но преди да потрошат неколкократно кола на 2 години и под 40 000 км. Продаде се за 28 000 лева. Честито на печелившите. Иначе карайте леки коли из нашите дупки с пълна газ. Особено когато вaли. Пък като стигне до полуразпад окачването или влезне вода във въздушня filter - аз и още една тумба от този форум ще минем и ще ви издърпаме до сервиза, с нашите гадни, непроходими, чупливи, опасни и неизгодни финансово джипки
        VW Touareg V10, 5000cc

        Коментар


        • #34
          До: Лека кола или джип по БГ дупките

          Първоначално публикуван от tutin Преглед на мнение
          И така говорят всички... но преди да потрошат неколкократно кола на 2 години и под 40 000 км. Продаде се за 28 000 лева. Честито на печелившите. Иначе карайте леки коли из нашите дупки с пълна газ. Особено когато вaли. Пък като стигне до полуразпад окачването или влезне вода във въздушня filter - аз и още една тумба от този форум ще минем и ще ви издърпаме до сервиза, с нашите гадни, непроходими, чупливи, опасни и неизгодни финансово джипки
          Пропусна нестабилни в завоите.

          Коментар


          • #35
            До: Лека кола или джип по БГ дупките

            Лесно се говориза стабилност и скорост когато караш чисто нов Джип за 100000лв +. Ина4е СПОРЕД МЕН за асвалта по одобно е леката кола 4x4 ,слезе6 ли от него задалжително по висок джип.

            Коментар


            • #36
              До: Лека кола или джип по БГ дупките

              Първоначално публикуван от sata Преглед на мнение
              Лесно се говориза стабилност и скорост когато караш чисто нов Джип за 100000лв +. Ина4е СПОРЕД МЕН за асвалта по одобно е леката кола 4x4 ,слезе6 ли от него задалжително по висок джип.
              Да, говоря за моята гледна точка. Но все пак и предишната му кола беше висок class - чисто ново Пеугеот 607. Не е като да сравнявам стара астричка с туарег на въздушни възглавници.

              Сравнявайки висок клас кола с висок class джип - твърдо съм за джипа. Както за градски, така и за извън градски условия. Пеjото нямаше нищо, което да ми липсва сега в туарега. Освен разбира се 2х по-малък разход, но това е въпрос на модел двигател, никой не ме е карал насила да визмам този двигател. Ако певото беше с толко цилиндъра, и то щеше да лупа дизел като невидяло.

              Пак ти казвам, чисто ново пеjо от СФА, за под 2 години и 40 000 км - мина през 9-те кръга на ада и стоя поне 6 месеца по сервизи. Дjaнти съм изправял безброй пъти. Гуми пуках поне 3-4 от дупки. И като връх воден удар. Седя си сега аз на високо и изобщо се чудя къде ми е бил акъла преди да дам толкова пари за кола.
              VW Touareg V10, 5000cc

              Коментар


              • #37
                До: Лека кола или джип по БГ дупките

                - Някой виждал ли е джип такси?
                - Няма и да видите.
                Те карат едни от най-издръжливите коли за Българските условия.
                Няма джип който да издържи на техния пробег градско без сериозни ремонти , а за цена да не споменавам ,за всеки е относително кое е скъпо и евтино.

                Коментар


                • #38
                  До: Лека кола или джип по БГ дупките

                  Първоначално публикуван от ceko26 Преглед на мнение
                  - Някой виждал ли е джип такси?
                  - Няма и да видите.
                  Те карат едни от най-издръжливите коли за Българските условия.
                  Няма джип който да издържи на техния пробег градско без сериозни ремонти , а за цена да не споменавам ,за всеки е относително кое е скъпо и евтино.
                  Е няма що! Намери критерий. Аз пък бих поставил далеч по-напред като причини да няма джип такси по-високата цена на джипа и по-високите разходи по поддръжката ...
                  Ние не сме неутрални!

                  Коментар


                  • #39
                    До: Лека кола или джип по БГ дупките

                    Първоначално публикуван от ceko26 Преглед на мнение
                    - Някой виждал ли е джип такси?
                    - Няма и да видите.
                    Те карат едни от най-издръжливите коли за Българските условия.
                    Няма джип който да издържи на техния пробег градско без сериозни ремонти , а за цена да не споменавам ,за всеки е относително кое е скъпо и евтино.
                    Е, ка че видиш джип-такси?!?
                    Идеята на бакшишите е макси-
                    мум приход- минимум разходи!
                    Тази концепция въобще, ама
                    въобще въобще, не се връзва
                    с ползването на джип като та-
                    кси, нали? Ама въпроса беше
                    не кое е по-евтино, а кое е по-
                    добро, в смисъл по-здраво, по-
                    безопасно и в крайна сметка,
                    кое е по-подготвено да оди из
                    дупките родни.Едва ли това са
                    " Едни гоуеми пюсове", дето
                    джиткат по "Ууиците", науи?
                    А ако искаш да не друса - купи
                    си врътоует, оти грам не друса,
                    дееба и врътуета ...
                    Да живей куманизъма!

                    Коментар


                    • #40
                      До: Лека кола или джип по БГ дупките

                      Такситата според мен са друга тема. При тях не стоят повечето от въпросите, които обсъждаме сега. Например:
                      - Какво го интересува таксиметровия шофьор възможността за паркиране?
                      - Не е интересно как се държи автомобилът през годините - знаете за колко време едно наистина активно експлоатирано такси изяжда ресурса.
                      - За цени на оригинални части не говорим, поне в стандартния случай. Отива се на друга стойност на ремонтите и на друга честота.
                      - Газовите уредби само ще спомена, да не решите, че съм забравил. Не говоря за АГУ въобще, а за любимите модели на таксистите. Ако не подуша нищо от 4-5 крачки, се качвам...
                      - Безопасността е някъде в митологията - битува схващането, че стига да си "професионален" шофьор, и най-евтино направения автомобил е сигурен. Това често води до едно самочувствие... По-предишната зима в Бургас, на светофара на "Краставицата", за две седмици само една сутрин нямаше катастрофа, когато минавах оттам; в две трети от катастрофите единият участник беше такси, а в останалите - и двамата... Говорим за булевард с по три платна в двете посоки, в 7,30 ч. сутринта.
                      - Удобството надали е първостепенен аргумент - ако някой защитава противоположното, да го докаже. Не говоря за екстри, но щом Тикото е между автомобилите за платен превоз на пътници, то Ладичките от 70-те години са нещо като VIP. Аз съм със средни размери (1,82 / 88 кг.), и не успявам да се измъкна от средностатистическо такси за по-малко от минута.
                      И доста други неща има, наглед дребни, но да не правим от това трактат.
                      За мен няма нищо общо между покупката на автомобил за таксиметрови цели, и за лично ползване.
                      P.S. У нас де, в по-белите държави също няма нищо общо, но разликите са други.
                      Последно редактирано от Iliya; 06-06-07, 13:17.

                      Коментар


                      • #41
                        До: Лека кола или джип по БГ дупките

                        Първоначално публикуван от ceko26 Преглед на мнение
                        - Някой виждал ли е джип такси?
                        - Няма и да видите.
                        Те карат едни от най-издръжливите коли за Българските условия.
                        Няма джип който да издържи на техния пробег градско без сериозни ремонти , а за цена да не споменавам ,за всеки е относително кое е скъпо и евтино.
                        Във Варна един ентусиаст караше ISUZU TROPER като такси близо година но го блъснаха на едно кръстовище така че съм виждал
                        Неможе да вземаш трезво решение ако мозъкът ти е изгорял от наркотици и алкохол .
                        Дий Снайдер

                        Коментар


                        • #42
                          До: Лека кола или джип по БГ дупките

                          Първоначално публикуван от ceko26 Преглед на мнение
                          - Някой виждал ли е джип такси?
                          - Няма и да видите.
                          Те карат едни от най-издръжливите коли за Българските условия.
                          Няма джип който да издържи на техния пробег градско без сериозни ремонти , а за цена да не споменавам ,за всеки е относително кое е скъпо и евтино.
                          Отиди в Смолян да видиш чисто новичка Гранд Витара как си работи като такси и си вози хора по Пампорово и района.
                          Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

                          Коментар


                          • #43
                            До: Лека кола или джип по БГ дупките

                            Да ,но таксетата освен цена се гледа и функционалност.Няма джип който да издържи градско 200 000км. на година без да изкара поне 2м. по-сервизите. А съм се качвал и на такси по думите на шофьора било на 800 000км с втори двигател пък си возеше добре.Та за тези километри е скачал в повече дупки от колкото ще скочат вашите джипове преди да ги продаде някой като старо желязо.
                            Главното предимство на джипа е 4Х4 което в града и извън града по шосе е ненужно за дупките също.
                            Повечето джипове в Бг се карат целогодишно само на задно с какво е по-различен тогава от бус.
                            Предимствата в града са, че гледаш от по-високо , по-лесно се влиза и излиза и може би единственото за което го опревдавам е при ПТП, а и вечер не те заслепява всеки бакшиш със собственоръчно регулирани фарове.
                            Недостатъците са повече - много по-дълъг спирачен път, риск от обръщане,по-трудно се маневрира по уличките, не може да се паркира на повечето свободни места,по трудна потдръжка по-скъпи резервни части и консумативи и разхода на гориво.
                            Хората са го измислили:
                            за шосе - кола
                            за шосе и голямо вътрешно пространство - ван или бус
                            за големи товари - камьон
                            за извън шосе и в планина- джип
                            Джипа може да поткрие частично тези нужди, но с компромиси нещо като всесезонната гума уж върши работа ама нещо и липсва.
                            Това е просто моментна мода да караш джип в града и по пътищата.

                            Коментар


                            • #44
                              До: Лека кола или джип по БГ дупките

                              Това пък от къде го реши за километрите и сервизите? Ако един нормален джип се кара като лека кола ще живее форева.... А от недостатъците които си написал само по-високите експлоатационни разходи са вярни, всичко друго не е коректно и не е така.
                              Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

                              Коментар


                              • #45
                                До: Лека кола или джип по БГ дупките

                                Чакам евтиното да доиде на мода и си купувам скутерче.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X