Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Лека кола или джип по БГ дупките

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #76
    До: Лека кола или джип по БГ дупките

    Сега следва въпроса: Какъв е смисъла да караш джип за 2-3 снежни дни замата и 2-3 дни когато вали и се е наводнило нещо.За дупките колата е по стабилна дори и да скочиш в нещо голямо няма риск за живота ти.Мой познат с подготвен джип по леко заснежен път на равна отсечка от неравност се въртя на пътя докато не спря в едни храсти с вратите.Това ,че си караш с джипа по дупките без да намаляш е мит,с колата можеш с по-висока скорост без да загубиш контрол.
    Никой не убеждавам ,че е сгрешил , че кара джип.Аз си филосоствам само теоретично и да позапълня малко време. Това са мой наблюдения и върху мои приятели който казват "-Друго си е с джип" - ама немогат да обяснят повече.

    Коментар


    • #77
      До: Лека кола или джип по БГ дупките

      Първоначално публикуван от ceko26 Преглед на мнение
      Сега следва въпроса: Какъв е смисъла да караш джип за 2-3 снежни дни замата и 2-3 дни когато вали и се е наводнило нещо.За дупките колата е по стабилна дори и да скочиш в нещо голямо няма риск за живота ти.Мой познат с подготвен джип по леко заснежен път на равна отсечка от неравност се въртя на пътя докато не спря в едни храсти с вратите.Това ,че си караш с джипа по дупките без да намаляш е мит,с колата можеш с по-висока скорост без да загубиш контрол.
      Никой не убеждавам ,че е сгрешил , че кара джип.Аз си филосоствам само теоретично и да позапълня малко време. Това са мой наблюдения и върху мои приятели който казват "-Друго си е с джип" - ама немогат да обяснят повече.
      Ами въпросът ти не е коректен. Защото никъде няма твърдение, че джип се кара заради 4 дни в годината. Лично аз го карам по съвсем други причини и попътно констатирам и плюсовете от карането в града (минусите са ясни и безспорни). По-горе съм посочил малко повече неща от "Друго си е с джип", така че не виждам необходимост да повтарям отново.

      Също така нямам спомен да съм твърдял, че с джип не можеш да си строшиш главата. Можеш и още как ...

      Що се касае до това кое е мит и кое не - не виждам смисъл да споря. Ти може и с джип да прилазваш баааавничко през дупки и през трамвайни линии, което не значи, че всеки го прави ...
      Ние не сме неутрални!

      Коментар


      • #78
        До: Лека кола или джип по БГ дупките

        Колеги, не мога да разбера за какво е спора... . Ми всеки да си кара каквото му е по сърце ( и по джоба , щото това тук ми заприлича на историята за лисицата и киселото грозде). Аз съм сменил около 15-16 леки коли ( и все стари ) и сега карам джип, щото ми се кара джип. Утре мога да се приумя и да го сменя за нещо друго (я валяк, я булдозерче .....голям майтап ще е... ). Щом някой е убеден, че точно ТОВА возило, което експлоатира в момента му върши най-добра работа, нека си го кара със здраве....
        "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
        Неизвестен мъдрец

        Коментар


        • #79
          До: Лека кола или джип по БГ дупките

          Първоначално публикуван от ceko26 Преглед на мнение
          ......Мой познат с подготвен джип по леко заснежен път на равна отсечка от неравност се въртя на пътя докато не спря в едни храсти с вратите.Това ,че си караш с джипа по дупките без да намаляш е мит,с колата можеш с по-висока скорост без да загубиш контрол.
          ........
          Ми що тогава се хабят бунаците състезатели да дават грешни пари за джипки, че и двойно и тройно след това за оффроуд тунинги . Що не си купят по една колица за 500-600 Е и да карат с 200 по дупките и поляните...
          "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
          Неизвестен мъдрец

          Коментар


          • #80
            До: Лека кола или джип по БГ дупките

            Първоначално публикуван от kuzdov Преглед на мнение
            Колеги, не мога да разбера за какво е спора...
            Въпросът е с повишена трудност. Общо взето, от "кое по-държи на дупки", темата се отмества в посока "Имат ли място джиповете в града" ...
            Ние не сме неутрални!

            Коментар


            • #81
              До: Лека кола или джип по БГ дупките

              Имат, и още как..... . Откак го карам тук-там някой Голф ПК или КН ще се навре, ама и те не смеят много...
              "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
              Неизвестен мъдрец

              Коментар


              • #82
                До: Лека кола или джип по БГ дупките

                Съвсем вярно! Личи си, че се пазят А и не са сигурни, кой е вътре
                Lancia Delta HF Integrale Evolucione

                Коментар


                • #83
                  До: Лека кола или джип по БГ дупките

                  Може би не е коректно да сравняваме лека кола и джип
                  Имат различно ПРЕДНАЗНАЧЕНИЕ
                  А и нали там където свършва пътя за леката кола - там започва моя път
                  За мен джипа е начин на живот
                  BMW X6

                  Коментар


                  • #84
                    До: Лека кола или джип по БГ дупките

                    Някой ме беше питал назад в темата за проучването, което показва джиповете като най-ненадеждните и японците като най-издръжливи. Попаднах случайно на статия, която го коментира, въпреки, че не е самото проучване, което четох в списание в един автомагазин.

                    http://news.scotsman.com/internation...?id=1715822005
                    Vitara 2.0 V6
                    Honda CRV (Gen 1)
                    Honda CRV 2.2 I-CTDI (Gen 3)
                    ВАЗ 2131

                    Коментар


                    • #85
                      До: Лека кола или джип по БГ дупките

                      а и аз да се обадя
                      дотук с Корандото около 8000 км, от тях 2500 лош път, баири, дупки и бабуни. качил съм по баира къмто 15 тона материали с него, строя си . засега да чукам на дърво не е мръднал, дано след като написах това да не изклъчне !!! даже проправих няколко нови пътеки през гората

                      Коментар


                      • #86
                        До: Лека кола или джип по БГ дупките

                        Интересна дискусия става.

                        Според трудно може да се отговори категорично, то си е субективно, относително и изобщо според зависи.

                        Но има един допълнителен довод в полза на джипа, (само) на пръв поглед несериозен и елементарен. А именно:

                        в джипа си по-нависоко и виждаш дупките мъничко по-навреме. А това "мъничко" може да има големичко значение.
                        Искам България чиста!

                        Коментар


                        • #87
                          До: Лека кола или джип по БГ дупките

                          Е, да ама с джипа не се старая да заобикалям по-малките дупки, които иначе бих заобиколил....
                          "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
                          Неизвестен мъдрец

                          Коментар


                          • #88
                            До: Лека кола или джип по БГ дупките

                            Първоначално публикуван от ixeos Преглед на мнение
                            Някой ме беше питал назад в темата за проучването, което показва джиповете като най-ненадеждните и японците като най-издръжливи. Попаднах случайно на статия, която го коментира, въпреки, че не е самото проучване, което четох в списание в един автомагазин.

                            http://news.scotsman.com/internation...?id=1715822005
                            "Land-Rover was rated the least reliable manufacturer, with 45 of every 100 of their vehicles requiring a claim in the past two years."

                            Ти на базата на това изречение ли правиш заключение, че джиповете са най-ненадеждни, защото аз друго свързано с темата не видях...

                            Off topic:
                            "IT USED to be said that the only way to double the value of a Skoda was to fill it with petrol"
                            От цялата статия, това ми хареса най-много
                            "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
                            Неизвестен мъдрец

                            Коментар


                            • #89
                              До: Лека кола или джип по БГ дупките

                              "Попаднах случайно на статия, която го коментира, въпреки, че не е самото проучване, което четох в списание в един автомагазин."


                              Както съм казал по-горе, това не е изследването, така че не си правя извода на базата на линка, който съм дал. Имам както и лични наблюдения, така и сме говорили с приятели по темата. Статията, която четох в списанието беше доста по-подробна.
                              Vitara 2.0 V6
                              Honda CRV (Gen 1)
                              Honda CRV 2.2 I-CTDI (Gen 3)
                              ВАЗ 2131

                              Коментар


                              • #90
                                До: Лека кола или джип по БГ дупките

                                Първоначално публикуван от tutin Преглед на мнение
                                Да, говоря за моята гледна точка. Но все пак и предишната му кола беше висок class - чисто ново Пеугеот 607. Не е като да сравнявам стара астричка с туарег на въздушни възглавници.
                                Имам пежо 605 92г. незнам какъв вид ти е туарега ама на един тест драйв карах туарег, возията на тоя джип няма шанс да догони возията на пежото ми.
                                Карам аз и питам чичкото до мене какъв е този амортесьор на дисплея а той ми вика, виж сега как ще се смени возията като натисна ето това бутонче, и хоп гледам аз натисна той а джипа си вози все така дървено замълчах си щото не исках да му обяснявам колко ми е смешно.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X