Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Лека кола или джип по БГ дупките

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #91
    До: Лека кола или джип по БГ дупките

    Първоначално публикуван от nikezin Преглед на мнение
    Имам пежо 605 92г. незнам какъв вид ти е туарега ама на един тест драйв карах туарег, возията на тоя джип няма шанс да догони возията на пежото ми.
    Карам аз и питам чичкото до мене какъв е този амортесьор на дисплея а той ми вика, виж сега как ще се смени возията като натисна ето това бутонче, и хоп гледам аз натисна той а джипа си вози все така дървено замълчах си щото не исках да му обяснявам колко ми е смешно.
    Пробвай да подкараш Пежо-то по някое черно пътче със 100, да видиш колко смешно ще ти стане като излезнат предните амортисьори през капака.

    Коментар


    • #92
      До: Лека кола или джип по БГ дупките

      Първоначално публикуван от kinex Преглед на мнение
      Пробвай да подкараш Пежо-то по някое черно пътче със 100, да видиш колко смешно ще ти стане като излезнат предните амортисьори през капака.
      то това е пределно ясно, но аз не съм си взел колата да я карам офроуд със 100 км/ч а и като гледам темата е за бг. дупките а не бг офроуд.

      Коментар


      • #93
        До: Лека кола или джип по БГ дупките

        Че то по пътищата има по-големи дупки отколкото извън тях.

        Коментар


        • #94
          До: Лека кола или джип по БГ дупките

          забелязвам, че голяма част от "джиповете" намаляват повече на легнал полицай отколкото аз с лека кола... А си спомням, че с Лендкрузера с +2" оптималната скорост за спящ полицай беше 60кмч - даже не се разклащаше...
          помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

          Коментар


          • #95
            До: Лека кола или джип по БГ дупките

            Първоначално публикуван от kinex Преглед на мнение
            Че то по пътищата има по-големи дупки отколкото извън тях.
            За Пример - Пътя до Танцуващите Мечки

            По Черно се кара много по-Бързо и по-леко

            Коментар


            • #96
              До: Лека кола или джип по БГ дупките

              аз дори и със лека предпочитам май неравностите на черен път пред дупка на асвалт. ама какво да говорим за наще пътища.... само говореха и обещаваха.аз последните месеци не съм видял някъде да оправят път.а дупките се роят.а все пак и от джип до джип (сори на истинските собственици на Джиип за нарицателното) и от лека кола до друга има огромна разлика. сега тука ни е изпаднало едно старо Ауди 100 Куатро и се кефим яко.бях забравил колко здрави бяха едно време колите.... окачването и държанието са си уникални. а някой дето беше писал че със джип намаляват на паднал полицай- то е да не подскача а не за да не се счупи все пак ;-). ама защо ли и аз пиша по дъвкани теми ;-).като нищо ново не казвам. просто носталгия лека по старите здрави коли които пък се движеха по по-здрави пътища.а сега като че ли пътните фирми и автопроизводителите и такива на части + сервизите са една голяма корпорация работеща срещу нас (е поне у нас). колите по-слаби - пътищата по-зле ;-). ама колкото и да "ревем" без коли не можем ;-) , а и без пътища ще се оправим ;-).
              висете отпуснато

              Коментар


              • #97
                До: Лека кола или джип по БГ дупките

                Първоначално публикуван от Tony33
                които пък се движеха по по-здрави пътища.а сега като че ли пътните фирми и автопроизводителите и такива на части + сервизите са една голяма корпорация работеща срещу нас
                Те пътищата са толкова зле само у нас. Разходи се до всяка друга държава от ЕС и ще се осъзнаеш, че никакъв пакт няма между автопроизводителите и пътните компании, ами просто доминира тривиалната българска мърлящина. Същата, която прави средностатистическият кенеф у нас по-зловещ и от най-гадния в цяла Шотландия, визирам оня от Трейнспотинг.

                Румънците, на които се смеехме последните години, си изпонаправиха пътната мрежа. Който е ходил до Букурещ и го сравни със София, веднага ще му светне за какво говоря.

                Вижте например това видео от Ирак:
                http://www.youtube.com/watch?v=Rxx1Lo8fZwQ

                Даже и там няма дупки, въпреки, че може всеки момент да те отнесе граната или да изгаснеш от глад. Просто в БГ неумението да се изграждат пътища представлява най-висшата еманация на човешката некадърност, алчност и мърлящина. И не опира до пари, пари има в европейски фондове, бюджета, могат да се теглят заеми. Просто сме си мърлячи, алчни и келеши, посредствени. Нито повече, ни по-малко. А би трябвало да си оправим дупките, не само щото друса, ами защото в тях често си заминава поредния невинен човек, жертва на беразличните околни.

                И накрая - вина имаме всички, със своята овча безучастност. Щото ако редовно се стоварват 2000 джипа от тоя форум пред парламента с искане за по-добри пътища, нали се сещате, че тия вътре работата със софийските таксита ще им се стори приятно дежаву.
                Vitara 2.0 V6
                Honda CRV (Gen 1)
                Honda CRV 2.2 I-CTDI (Gen 3)
                ВАЗ 2131

                Коментар


                • #98
                  До: Лека кола или джип по БГ дупките

                  преди 2-3 години пуснах една темичка как се "усвояват" пари като се кърпи абсолютно здрав асфалт, а се заобикалят големи дупки и пропадания... със снимки от конкретно място... Никакъв интерес не събуди дори във Форума...
                  Последно редактирано от Тедо /LJ73/; 27-11-09, 13:27. Причина: добавка
                  помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

                  Коментар


                  • #99
                    До: Лека кола или джип по БГ дупките

                    Първоначално публикуван от ixeos Преглед на мнение
                    Даже и там няма дупки, въпреки, че може всеки момент да те отнесе граната или да изгаснеш от глад. Просто в БГ неумението да се изграждат пътища представлява най-висшата еманация на човешката некадърност, алчност и мърлящина. И не опира до пари, пари има в европейски фондове, бюджета, могат да се теглят заеми. Просто сме си мърлячи, алчни и келеши, посредствени. Нито повече, ни по-малко. А би трябвало да си оправим дупките, не само щото друса, ами защото в тях често си заминава поредния невинен човек, жертва на беразличните околни.

                    И накрая - вина имаме всички, със своята овча безучастност. Щото ако редовно се стоварват 2000 джипа от тоя форум пред парламента с искане за по-добри пътища, нали се сещате, че тия вътре работата със софийските таксита ще им се стори приятно дежаву.
                    Истината е някъде там. Гражданско неподчинение и стачки, задръстване на булеварди и международни пътища. Няма логика пътният данък да се определя на базата кубатура на ДВГ. А и даго платиш или да не го платиш, дупките са си същите или по дълбоки. На какво отгоре трябва да плащам по 385 лв данък на година за джипката, като дори тя ме люлее и друса на асфалта сякаш съм в трактор из камънаците.

                    Нека юристите във форума да кажат: Можем ли да не си плащаме пътния данък, ако примерно улиците в квартала ни или от дома до работното място са осеяни с дупки?

                    Намерим ли такава вратичка и не си плащаме пътния данък... нали разбирате, че все някои ще загубят едни (много) пари и поне ще започнат да се стараят.

                    Ако такава вратичка няма, трябва да се съберем неколко хиляди джипки и не само, можем да поканим и други авто форуми и да задръстим (и без това задръстената) София... и да си изкрънкаме точка в закона. Бате Бойко нали уж е за правата на хората и против кражбите и незаконното усвояване. Нека го докаже с правата ни да не плащаме данъци, ако пътищата не отговарят на стандартите. Стандартите са ясни мисля даже,че са международни.
                    Не е луд, който яде баницата.... Кучето си лае, кервана си върви... ДОКОГА?
                    Форд Фокус 1,4 1999 г., Крайслер Гранд Вояджър, Corvette C5
                    ИСКАМ БЪЛГАРИЯ ЧИСТА

                    Коментар


                    • До: Лека кола или джип по БГ дупките

                      проблемите с дупките в града са на 80% от строителство, ВиК и прокарване на кабели - ако постегнат малко тия вредители...
                      помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

                      Коментар


                      • До: Лека кола или джип по БГ дупките

                        Първоначално публикуван от Тедо /LJ73/ Преглед на мнение
                        проблемите с дупките в града са на 80% от строителство, ВиК и прокарване на кабели - ако постегнат малко тия вредители...
                        Тези вредители не ме интересуват. Аз плащам данък на тъпата община и държава. Паразитите за да направят каквото и да било получават разрешение от тия дето ми ядат парите. Затова не търся вина у тях, а в контролиращия орган.
                        Не е луд, който яде баницата.... Кучето си лае, кервана си върви... ДОКОГА?
                        Форд Фокус 1,4 1999 г., Крайслер Гранд Вояджър, Corvette C5
                        ИСКАМ БЪЛГАРИЯ ЧИСТА

                        Коментар


                        • До: Лека кола или джип по БГ дупките

                          Лека кола или джип по БГ дупките

                          Коментар


                          • До: Лека кола или джип по БГ дупките

                            Да бяха само дупките...

                            В София има "спящи полицаи", така "изчислени", че задират отдолу всяка нормална лека кола. А не винаги движението позволява да изчислиш диагонала и т.н.

                            Има и доста "двупосочни" улици с едно действащо платно (другото е заето от паркирали, от вечно паркирали (т.е. изоставени) коли, от контейнери за боклук. Когато се срещна по средата на такава уличка с някого, без проблем се качвам на тротоара - макар че това се смята за незаконно и некултурно - и му правя път.

                            Да не говорим за строители, които без да им пука затварят асфалтовия достъп до половин квартал - и те вкарват зорлем в офроуд в града.

                            Скоро тази тема ще може да се прекръсти - по БГ пътищата джип или БТР.

                            Поздрави!
                            Искам България чиста!

                            Коментар


                            • До: Лека кола или джип по БГ дупките

                              Първоначално публикуван от kinex Преглед на мнение
                              Лека кола или джип по БГ дупките
                              В същност, какво толкова има да се обсъжда по този въпрос?!? Джип, естествено.
                              Ние не сме неутрални!

                              Коментар


                              • До: Лека кола или джип по БГ дупките

                                Аиде да кажа нещо по ТЕМАТА.Имам 150 000 км с кадет Е-2 шарнира,и 100 000 км с астра Ф-1 шарнир и 2 задни тампона на носачи.Колите си карам като чужди.Минаване през легнал полицаи 70+ км,на дупките повече газ да прелита(има ефект).Това за около 8 год с двете,една след друга.Незнам какво МПС ще извади по-здрава ходова част.Всичко на всичко само 2 гуми срязани и 7-8 джанти криви(много здрави гуми)
                                Работех в сервиз за двигатели кутии и ХОДОВА част и избора ми на лека кола е продиктуван от опита ми там.За моите доходи ,тези коли и вектра А ,са шампиони в тая област
                                Калин Владов,09РСПБЗН

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X