Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Лека кола или джип по БГ дупките

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    До: Лека кола или джип по БГ дупките

    "потръжката" - това някакъв жаргон ли е ??
    VW Touareg V10, 5000cc

    Коментар


    • #62
      До: Лека кола или джип по БГ дупките

      Сагласен съм с колегата TUTIN ,затова нека перефразирам ,Зависи от това колко пари можеш да дадеш зада скача6 по нашите дупки(асвалтов път).
      СПОРЕД МЕН до10000 лв -по добре лека кола 4x4
      до 20000 лв - пак лека кола 4x4
      над 50 000лв ве4е влизат магистрлните бегачки
      Джипове които си заслужават парите и не отстъпват на
      леките коли даже ги превъзхождат по асвалтовия път.

      Коментар


      • #63
        До: Лека кола или джип по БГ дупките

        При каране ако малко от малко потбирате дупките и с доза късмет шанса да се изкриви желязо от окачването е нищожен .Поне до сега не ми се е случвало да кривя мост, носач или щанги за последните 10 г.Гуми съм пукал по-дупки и джанти съм кривил.Предполагам , че и джиповете не се оплакват от криви железа по дупки.Проблема идва от стареенето на гумените тампони , а при джипа са с повече гума и повече на брой.След време започва едно клатене и люлеене по неравности и завои.
        По лесно е да уцелиш свястна кола на 10 г. отколкото джип.Има коли на по 300 - 400 000 км. и 15 години със 100% заводски части по окачването и все още здрави.
        Джип на 10-15 г. като го вземеш и почваш да сменяш штанги и тампони маслата са му 4 различни вида ако имаш луфт и виене по диференциалите се примиряваш защото ремонта струва колкото си го купил целия.Продължава с луфт на долана с който трябва да свикнеш.И още много други чисто джипови проблеми.Просто не са констуирани за дълъг пробег.Ако знаеш ,че живота му е 300 000 км. защо да ходиш например до морето с него вместо да го ползваш по предназначение. Новите "асвалтови джипове" може и да издържат повече - времето ще покаже, макар че от отзивите на познати са дори по-зле.
        Предполагам че вашите джипки са много здрави и не се развалят или поне много рядко и поне един път на седмица 4Х4 ви вади от безизходна ситуация, защото аз живея в София и за последната година работата която си свърших с джипа и с която нямаше да се справи колата ми, беше да си закарам един матрак до нас.
        Последно редактирано от ceko26; 07-06-07, 10:08.

        Коментар


        • #64
          До: Лека кола или джип по БГ дупките

          С две думи : ако НАИСТИНА нямаш НУЖДА от джип - не си купувай джип . Щото дискусия утива в посока : искам да карам Унимог , ама ми е бавен по асфалта и много гОри.
          Ни шакл, ни, тем более веревоньки, рваться не должны!!! Все должно быть настолько прочно чтобы отрывало мосты!
          Ει ςεγα ςι εδα μαματα ςαβςεμ

          Коментар


          • #65
            До: Лека кола или джип по БГ дупките

            Първоначално публикуван от ceko26 Преглед на мнение
            Предполагам че вашите джипки са много здрави и не се развалят или поне много рядко и поне един път на седмица 4Х4 ви вади от безизходна ситуация, защото аз живея в София и за последната година работата която си свърших с джипа и с която нямаше да се справи колата ми, беше да си закарам един матрак до нас.
            Ами, колега, изводът от последното ти изречение е, че на тебе джип май не ти трябва. Ама темата все пак не беше за или против джиповете, а

            На кое ходовата част издържа повече по нашенските БГ дупки
            Ние не сме неутрални!

            Коментар


            • #66
              До: Лека кола или джип по БГ дупките

              Първоначално публикуван от V93 Преглед на мнение
              Ами, колега, изводът от последното ти изречение е, че на тебе джип май не ти трябва. Ама темата все пак не беше за или против джиповете, а
              +100
              Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

              Коментар


              • #67
                До: Лека кола или джип по БГ дупките

                Не аз съм за джип извън пътя.

                Коментар


                • #68
                  До: Лека кола или джип по БГ дупките

                  компромисно решение за каращите 99% по шосе и понякога по черен път: SUV - върви почти като лека кола, но държи повече на дупки, може да катериш и бордюри... За съжаление на средния българин цените дори на втора употреба са над 20000лв...
                  помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

                  Коментар


                  • #69
                    До: Лека кола или джип по БГ дупките

                    Аз много много не намалям на дупки. Окачването се износва много повече ако минаваш през дупка със спирачки. Ако има време убивам леко скороста ако няма си минавам без да намалям.
                    На леките коли съм късал пет шест гуми и един път усуках купето на Ситроена. Ама тва си е в редът на нещата.

                    Коментар


                    • #70
                      Джип

                      По нашенските "улици" с дупчици и мини "езерца" - гласувам с две ръце за джип.

                      Поддържам едно от горните мнения, че който веднъж се е качил на джип след това му е малко терсене да се движи по-близо да асвалта.

                      Разбира се вярно е, че поддръжката е по-скъпа, но никой насила не го карат да си купува джип .
                      На цената на която си взех 11 г. джип можех да си купя някоя 5-6 г. кола. Това обаче изобщо не означава, че чавка ми изпила мозъка , просто това исках. Въпрос на приоритети. Например като събера малко средства ще си взема комплект нови гуми А/Т, вместо да си направя ремонт на банята например. (и ще изхвърля автоматичните хъбове )

                      Усещането, че можеш да минеш оттам, откъдето другите не могат,
                      мисля, че няма нужда да го описвам.
                      Усещането, че можеш да кривнеш встрани от здравия път, навсякъде където видиш две успоредни следи от гуми ..... не коментирам, защото и много познати не могат да ме разберат.

                      Усещанията от този вид просто ми харесват и естествено си плащам малко повече. Изборът си е мой.

                      P.S. Гледайки снимките от разходките, искрено Ви завиждам обаче. Наистина.
                      ... to be continued

                      Коментар


                      • #71
                        До: Лека кола или джип по БГ дупките

                        Да си кажа и аз мнението на джипа окачването е по здраво от на лека кола а на камиона окачването е по здраво от на джипа и някои кара ли камион градско за да се чупи по-малко. Колега беше писал че в центъра на София му било по лесно да паркира дъго дисковери отколкото лека кола ИНТЕРЕСНО. Та според мен всичко е въпрос на приоритети. Никой не избира джип пред лека кола заради дупките по улицата, има и голяма доза тръпка, и в никой случай не е по изгодно. Леката кола е предвидена и е по удачна за градско каране маневреност габарити спирачен път ускорение разход и т.н. Джипа има своите плюсове но не за асвалт а именно клиеренс 4х4 и т.н. А както казах някой може да реши че ако кара танк по малко ще му се чупи окачването. И не на последно място навъртял съм около 70хил км градско с рено 19 в София и не съм спукал нито веднъж гума или да изкривя джанта или воден удар или да идва някой с джип да ме тегли от някъде но .........
                        Нищо лично мое мнение.

                        Коментар


                        • #72
                          До: Лека кола или джип по БГ дупките

                          Е то остава и да спукаш с Рено 19, дето гумата му е 165/75/14 ако не и по-тлъста. Пък за дjaнтата от стомана какво да ти кажа - нормално че не си я изкривил.

                          Като колата ти е на гуми 235/40/17 с леки алуминиеви дjaнти - тогава приказката е съвсем друга.

                          А за това дето казваш, че не знаеш някой, който да се е качил на джип заради дупките - вече знаеш. Аз точно за това се качих, писна ми от дупки, локви, малки морета, павета, строежи, разлят бетон по улицата и прочие.
                          VW Touareg V10, 5000cc

                          Коментар


                          • #73
                            До: Лека кола или джип по БГ дупките

                            Искаш да кажеш че тръпката и влечението към безпътието е дошло после?

                            Коментар


                            • #74
                              До: Лека кола или джип по БГ дупките

                              axa
                              VW Touareg V10, 5000cc

                              Коментар


                              • #75
                                До: Лека кола или джип по БГ дупките

                                Първоначално публикуван от koi4a Преглед на мнение
                                Колега беше писал че в центъра на София му било по лесно да паркира дъго дисковери отколкото лека кола ИНТЕРЕСНО.
                                Какво има толкова интересно? Има коли и коли. Много джипове са съпоставими по дължина с леките коли. Напр. Патрулът, който карам сега, е с 15-на см по-къс от Вектра-та, която имах преди. Да не говорим пък за сравнение с Омега Караван, която съм карал преди това ...

                                Първоначално публикуван от koi4a Преглед на мнение
                                Та според мен всичко е въпрос на приоритети. Никой не избира джип пред лека кола заради дупките по улицата, има и голяма доза тръпка, и в никой случай не е по изгодно. Леката кола е предвидена и е по удачна за градско каране маневреност габарити спирачен път ускорение разход и т.н. Джипа има своите плюсове но не за асвалт а именно клиеренс 4х4 и т.н.
                                Прав си за приоритетите и за по-скъпата поддържка на джипа (нещо, което никой не оспорва). За другото обаче - не толкова.
                                Много хора избират джип именно заради лошото състояние на улиците и пътищата. Както поради по-здравото окачване, така и с оглед на това, че седиш по-високо и имаш по-добре видимост напред.
                                Отделно си има и другите малки плюсчета от карането на "камионче" в града. Примерно, преди време ежедневно ми се налагаше в края на работния ден да излизам с ляв завой от пряка на "Дондуков". При натоварено движение с "Вектрата" това упражнение понякога ми е отнемало до 10 (десет) минути. След като я смених с джип, процесът много забележимо се съкрати. В повечето случаи беше достатъчно леко подаване на муцуната и движещите се по "Дондуков" спираха за да ме пропуснат ...

                                Както повечето колеги, каращи джип в града, са констатирали, мераклиите да натискат агресивно джип (особено с по-солидни размери) са далеч по-малко, отколкото по отношение на лека кола.

                                Също така не съм съгласен с тебе, че по-големият клиренс и 4х4 са полезни само извън асфалта. В софийски условия те честичко вършат чудесна работа. Примерно:
                                - Има места, които при почти всеки по-сериозен дъжд се пълнят с вода (да речем - подлеза под Цариградско шосе при МВнР). Ако се пробваш там с 19-ката, ти най-вероятно ще я "удавиш". Аз с джипа просто ще прецапам тази 50-60 см дълбока локва и няма да разбера.
                                - Години наред през зимата в София вътрешните улици в кварталите НЕ се почистват от снега. При по-сериозен снеговалеж и студено време (като напр. миналата зима) тези улици стават доста трудно проходими за леки коли. Още по-сериозен проблем става и паркирането, заради натрупаните в страни от платното купчини сняг.
                                При такива условия джипът има далеч по-малко проблеми и при движение, и при паркиране. Просто нагазваш в пряспата и си готов. Само да не забравиш да заключиш хъбовете преди това, ако си с парт тайм ...
                                Ние не сме неутрални!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X