Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Лека кола или джип по БГ дупките

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До: Лека кола или джип по БГ дупките

    Първоначално публикуван от ixeos Преглед на мнение
    ...
    Допълнително си мисля, че дъртите джипки с цели мостове отпред при сблъсък в дупка със само едно колело при висока скорост са си чиста проба опасни, тъй като цялото предно окачване почва да осилира сватбарската. При наистина свиреп удар даже може и да се откъсне моста. Не че независим носач е по-добре, ама ... поне ще продължи човек на триколка.
    Ма само си мислиш.
    Колко цели мостове си видял откъснати на пътя?
    От друга страна, не вярвам някой да не е виждал откъснат носач на макферсон.

    Коментар


    • До: Лека кола или джип по БГ дупките

      Първоначално публикуван от Аndro 160
      Колко цели мостове си видял откъснати на пътя?
      Аз откъснати носачи на пътя на живо все още не съм виждал - нито цели мостове, нито независими. А карам доста откакто съм си взел книжката - 10 години. Такава ми е част от работата. На спукани картери обаче съм се нагледал. В тая категория по-високото, каквато и да е, безапелационно печели.

      Премълча тактично първата част от въпроса - кое осилира по-повече при удар в дупка с висока скорост (>90 км/ч) и респективно е по-опасно?
      Vitara 2.0 V6
      Honda CRV (Gen 1)
      Honda CRV 2.2 I-CTDI (Gen 3)
      ВАЗ 2131

      Коментар


      • До: Лека кола или джип по БГ дупките

        Първоначално публикуван от ixeos Преглед на мнение
        ...

        Премълча тактично първата част от въпроса...
        Не знам "осилира"ли, не осилира ли, ама съм се нагледал на 15-20-се годишни Патрули, 70-сетки, Ге-та и подобни, с не пипани връзки по окачването. А тия машини не са карани само по асфалт.
        Имаше една друга тема - нещо от рода "кое окачване е по здраво". Всеки е в правото си да се самозаблуждава.
        Последно редактирано от Аndro 160; 29-11-09, 11:45.

        Коментар


        • До: Лека кола или джип по БГ дупките

          Първоначално публикуван от ixeos
          ама съм се нагледал на 15-20-се годишни Патрули, 70-сетки, Ге-та и подобни,
          То и аз съм виждал дърти опели и мазди с минимални интервенции по окачването. И какво от това? Както и едно Г наскоро, което комично се беше копнало в една готина кал и на въпроса ми "що ти се въртят само предните колела", оня ми каза, "ами счупено ми е 4х4-то". Да съдя ли по това, че на всички Г-та им е калпаво 4х4-то? Разбира се, че не.

          Колкото до осилира, приеми, че имам предвид "осцилира". Последното поне го има като "официална" чуждица в българския.
          http://bg.wiktionary.org/wiki/%D0%BE...80%D0%B0%D0%BC

          Самата тема беше започната като отговор на много теми от типа "има много дупки пред блока, какъв джип да си купя, че да не правя ходова част". Тезата ми е, че човек купувайки си 4х4 машина *само* заради "дупките пред дома" обикновено се набутва. Щото за дупките, поне според мен, помага най-много малката джанта с голяма, здрава, балонна гума. Всичко друго идва на второ място.

          А, че окачването на Г-то е по принцип по-здраво от това на най-калпавия Фиат, то всички си го знаем и няма смисъл да се коментира.
          Vitara 2.0 V6
          Honda CRV (Gen 1)
          Honda CRV 2.2 I-CTDI (Gen 3)
          ВАЗ 2131

          Коментар


          • До: Лека кола или джип по БГ дупките

            Първоначално публикуван от ixeos Преглед на мнение
            ...

            А, че окачването на Г-то е по принцип по-здраво от това на най-калпавия Фиат, то всички си го знаем и няма смисъл да се коментира.
            а-а не обиждай фиатите - имам 100 хиляди км с Фиат Пунто без ремонти по предницата... На 100хкм смених един тампон и след това мина още 6-7 хиляди преди да я продам...

            Да обобщиме:
            - ако под "по-добре" се разбира по-евтино (по-изгодно финансово), твърдо ЗА лек автомобил от непретенциозна марка

            - ако под "по-добре" се разбира по-комфортно, по-безопасно, твърдо "ЗА" по-новичък СУВ или миниван /по-висок, по-добра видимост, не закача отдолу при дупки и "полицаи")

            "Джип" от типа на Вранглер, Чероки, Витара, Паджеро 1 и 2, Ленд Крузер 7х и 80, Патрол и др. подобни подходящи за офроуд-разходки според мен не е оправдано да се купуват с цел "за всеки ден в града и в събота до вилата" или "за да не буксувам зимата"... Това, разбира се, не пречи който иска да си го ползва с това предназначение... и явно много хора го правят, защото забелязвам, че джипките стават все повече за разлика от "нормалните" Европейски страни, където не са популярни...
            помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

            Коментар


            • До: Лека кола или джип по БГ дупките

              Първоначално публикуван от Тедо /LJ73/
              а-а не обиждай фиатите - имам 100 хиляди км с Фиат Пунто без ремонти по предницата...
              С нищо не желая да обиждам Фиат. За тях и Рено битува мнение, че имат слаби окачвания. Не се наемам да коментирам така ли е или не, тъй като не съм запознат първа ръка с тия две марки. Дадох го просто като пример.

              А това, че си имал Пунто със 100 хил. без ремонти по предницата трябва да го кажеш на някой, който си е взел "джип" с единствената цел да гази дупките без да му се чупи колата.
              Vitara 2.0 V6
              Honda CRV (Gen 1)
              Honda CRV 2.2 I-CTDI (Gen 3)
              ВАЗ 2131

              Коментар


              • До: Лека кола или джип по БГ дупките

                Не само в София сте зле с пътищата. Варна също не е цвете за мирисане. Имаме две МПС-та - едното Гранд Чероки, другото Форд Фокус. Допреди да взема джип (преди около 5 години), с фокуса ходех по язовири и реки. Държеше се много прилично. На 128 000 км, по окачването имам сменени само биалетки, защото инженерната мисъл ги е направила с пластмасови легла. Колата продължава да се държи перфектно на пътя, вози добре - няма трака, няма лопа... Обаче жена ми предпочита джипа за шофиране. Преди караше тойотата, сега кара джипа. Който по нейно желание сменихме да е автоматик. Никой не я мачка, никой не я засича. Еле пък като видят блондинка зад волана. Кара си спокойно из дупките в града, паркира където си пожелае. Има видимост напред и както съм я учил се съобразява не само/чак по спирачките на предния автомобил. Децата се чувстват доста комфортно на задната седалка, за спане и седене на дълъг път, както и в града.

                Докато не оправят пътищата и не се превъзпитат водачите (нарочно не споменавам думата шофьор - повечето имат книжки, но не са такива) на МПС-та, заставам твърдо за карането на джип по пътните мрежи в и извън населените места.
                Не е луд, който яде баницата.... Кучето си лае, кервана си върви... ДОКОГА?
                Форд Фокус 1,4 1999 г., Крайслер Гранд Вояджър, Corvette C5
                ИСКАМ БЪЛГАРИЯ ЧИСТА

                Коментар


                • До: Лека кола или джип по БГ дупките

                  Преди малко бях на гости на приятел. Ето какво се казва "Софийска улица" - това е паркингът пред блока му. Карам без газ на първа бавна скорост:



                  През цялото време се старая ръката ми да бъде неподвижна. Някоя по-ниска кола просто няма шанс. Нормалните - просто минават по вече разучени улеи или бавно-бавно на полусъединител. Ако си гост на паркинга - джаста праста...

                  Тук малките джанти и дебелите гуми не са проблема. Говорим си за счупени престилки, гърнета, картери. Приятелят каза, че всъщност паркинга се ползва все по-малко (а той е доста голям). Повечето коли са изоставени, а съседите по-често паркират далеч и ходят пеша (разбирайте задръстват чужди паркоместа по "главните улици").

                  Помислете си обаче как се минава пеша през тази кал...
                  Последно редактирано от Filthy@JvruceR; 30-11-09, 13:06.

                  Коментар


                  • До: Лека кола или джип по БГ дупките

                    Като ви чета мненията , направо ми иде да си купя една фадрома. Ще мога да си местя коли , джипове , дет' ми се пречкат на пътя , лесно се паркира , мога да направя път на някой човечец , дето не може да мине по тротоара , като изрина паркираните там превозни средства , видимост перфектна , безопасно , проходимо превозно средство.А на жената търся едно малко тракторче,ама с задна седалка-да може да вози децата.Ама такова няма ...та не знам.А може , ако не намеря тракторче, направо едно БТР-че по-мъничко , като тия амфибиите , хем шнорхел няма да трябва.

                    Сега сериозно:
                    Прави са колегите дето казват ,че трябва да се премахне причината за лошите пътни условия , а не да умуваме за следствието-с какво по безпътието.
                    Твърдя , че този форум е сред най-сериозните по отношение на автомобилните.Не може ли да се излезе с някаква петиция или нещо такова ,като се заяви , че няма да си плащаме данъците за автомобилите,докато не се решат проблемите с пътищата.Тук сред нас има компетентни люде и нека кажат възможно ли е това и как да се формулира.Може да се обединим всички автомобилни форуми (мога да съдействам за някои). Извинявам се , ако е разисквана тази тематика , моля дайте линк (уж търсих).
                    Това което ни липсва ни кара да мечтаем.

                    Коментар


                    • До: Лека кола или джип по БГ дупките

                      Горният пост на agogov- това го слушам откак карам кола. Въпросът е какво правим в момента. Газим бурдюри и дупки!
                      Пробвай навигация да видиш откъде ще те прекара . В града и извън! По пътя към морето колко се чудих тия чужденци с лъскавите коли що щат по най-разбитите пътища

                      В този форум има една подобна тема, нещо от рода "Бихте ли заменили "джипа" за кола. Има и анкета. Аз сякаш я четох цялата, примерно от 50 мнения ЗА "джип" имаше 2 ЗА кола.
                      Предоволен за момента! Не си го сменям!
                      Последно редактирано от Rabin; 30-11-09, 20:54.

                      Коментар


                      • До: Лека кола или джип по БГ дупките

                        Такъв протест е добър, но само ако е масов... Тоест изисква сериозна организация и дори пари. Не знам как ще се случи такова нещо в България...

                        Коментар


                        • До: Лека кола или джип по БГ дупките

                          Първоначално публикуван от philipp
                          Такъв протест е добър, но само ако е масов... Тоест изисква сериозна организация и дори пари. Не знам как ще се случи такова нещо в България...
                          Пари не иска много, щото всеки би дошъл с личната си кола на такова мероприятие, но нали се сещаш, че държавата с гадните си институцийки веднага ще погне организаторите на протеста с какви ли не подмолни средства. Веднъж го изпитах покрай подготовката на едно протестче. Появи се един от ДАНС усмихнато приятелски "да ни изслуша проблемите".

                          Имаше в нета "опън-сорс" начини за организиране на нелидерски протести за държави, където на водещите такива им резват т*пките (справка виж Китай). Ама според БГ законите, ако дадено лице, институция, организация няма разрешение, то даден протест е незаконен. Та въпросът е наистина прост - "има ли някой желание да си развали рахатлъка и да се жертва в името на общото благо?" Ами не, в БГ такива хора се срещат адски рядко и участниците в тоя форум не правим изключение, в това число и аз.

                          И вместо да коментираме как да елиминираме първопричината за тая дискусия, си мърморим с кое ни е по-евтино и леко в кочинката ни - "С джип или лека кола".

                          Някакви нови техническо обосновани мнение по темата има ли? С кое мислите по-лесно се борят дупките из кочинката?
                          Vitara 2.0 V6
                          Honda CRV (Gen 1)
                          Honda CRV 2.2 I-CTDI (Gen 3)
                          ВАЗ 2131

                          Коментар


                          • До: Лека кола или джип по БГ дупките

                            Уважавам избора на всеки какво ще кара в града или извън него .... (в крайна сметка всичко се чупи в даден момент ... неизбежно е, а ако не сме небрежни към леките си коли - не е толкова страшно - имам предвид "абе тука нещо ми трака ама ще си карам така"

                            явно имам късмет защото минавам по същите улици, освен дупките фаворит са ми и паважните настилки
                            без поводи за чесане зад ушите или бъркане в носа - "ох, какво стана"

                            КОЕ Е ПО-ДОБРО - АМИ ЗА ВСЕКИ РАЗЛИЧНО смятам, че влияе и стилът на шофиране, влияе и това точно колко караме и дали минаваме по един и същи маршрут - ако е така са ни добре познати всички трапове и ями, закачки и изненади - в непознати райони "жокер" са ни колите пред нас и "маневрите им" - ако "ви не требе жокер става и с газ и ръчна по завоите "

                            в темата намесихте джигитите в леките коли, но леко позабравихте същите в джипките - има доста арогантни, от по-високата си видимост и двойното си тегло (примера е спрямо моята малолитражка),а и какво става когато и те паркират по ъгли и тн

                            за мен еднозначен отговор няма
                            Последно редактирано от Софианитка; 01-12-09, 13:05. Причина: избягали ми бяха препинателните знаци

                            Коментар


                            • До: Лека кола или джип по БГ дупките

                              Първоначално публикуван от Софианитка Преглед на мнение
                              Уважавам избора на всеки какво ще кара в града или извън него .... (в крайна сметка всичко се чупи в даден момент ... неизбежно е а ако не сме небрежни към леките си коли не е толкова страшно - имам предвид "абе тука нещо ми трака ама ще си карам така"

                              явно имам късмет защото минавам по същите улици, освен дупките фаворит са ми и паважните настилки без поводи за чесане зад ушите или бъркане в носа - "ох, какво стана"

                              КОЕ Е ПО-ДОБРО - АМИ ЗА ВСЕКИ РАЗЛИЧНО смятам, че влияе и стилът на шофиране, влияе и това колко точно караме и дали минаваме по един и същи маршрут - ако е така са ни добре познати всички трапове и ями закачки и изненади - в непознати райони "жокер" са ни колите пред нас и "маневрите им" - ако "ви не требе жокер става и с газ и ръчна по завоите "

                              в темата намесихте джигитите в леките коли, но леко позабравихте същите в джипките - има доста арогантни от по-високата си видимост и двойното си тегло (примера е спрямо моята малолитражка) и какво става когато и те паркират по ъгли и тн

                              за мен еднозначен отговор няма
                              +1
                              Най-точното мнение до момента.Благодаря колежке !
                              Това което ни липсва ни кара да мечтаем.

                              Коментар


                              • От: До: Лека кола или джип по БГ дупките

                                Значи тука въпроса е следнат - кола или джип в България и какво по-малко се чупи. Съответно тука излизат такива мнения за коли, като Фиат Пунто и Брава, Форд Ескорт на по 20 години, Фиеста, Фокус, Хлопел и така нататьк. Колеги казват, че изминават по 100000 км без да правят ремонти по ходовата част. ще ви ва кажа защо. От личния си опит ще кажа, че при Опел, Деу и Фиат Брава е все едно също усещането на пътя без значение, дали вчера си правил ремонта по окачването или преди 100000 км. Просто не се усеща, по един и същия начин тресе волана и усещат се дупки. Преди седмица закарах Брава на своята приятелка и се оплаках за много неща по окачването (сам карам Мерседеса Е класа 98 година. може да се сетите каква е возията). В сервиза ми казаха че окачването е в перфектно състояние. Затова предлагам да сравняваме нормални коли, които имат някаква возия о когато се счупи нещо - то се чува или се усеща. При мен в Мерса нищо не се чува и нищо не се усеща. Веднага, щом започне - отива в сервиз. Ама Бравата си е от конвеера за сервиз. В тази тема трябва да се правят сравнения на коли с прилична возия, като моя Мерс и на джипките. И съответно да се каже, например, по асфалт (по БГ дупки) мерса е класата ще издържи 20000 км след ремонт, а един Рейндж Ровер или Фрилендер 100000 км (не знам за тях, пиша като пример). И вече тогава, може да сравняваме разходи за поддръжката на окачването на Ровера с тази на Мерседеса, като в този конкретен пример, Ровер ще излезе по-евтино дори с поскъпите части. Затова, моля, колеги, стига с тези ама моя "Трабант" издържа 100000 без да му правя окачването. Не може да се сравнява с джипката.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X