Обява

Свий
Няма добавени обяви.

JEEP ,кой ?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    Нямам представа колко вървят като гагичовия към момента, но се напъни малко и се вземи подобен. Нèма нужда да е HEMI.
    ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

    Коментар


    • #17
      Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение
      Нямам представа колко вървят като гагичовия към момента, но се напъни малко и се вземи подобен. Нèма нужда да е HEMI.
      Има нужда да е Хеми, ма ти не ги разбираш нещата.
      ( Я, Чжоу ми се визуализира в новия форум? )
      Предимства на Хеми:
      - Харчи колкото 4,7, че и по-малко, върви много повече;
      - Винаги е комплектован с "куадра-драйФ 2" (при WK често можеш да попаднеш на 4,7 или 3,7 без "бавни" и/или без блокажи, че и 4х2, ама той Faster ще го разпознае такъв);
      - Съветските другари по рускоезичните форуми казват, че 5,7 се трОшел по-малко от 4,7. В КаЭмБея няма база за сравнение - хемитата са 12 бр. у цЕлата страна Е, може да има някой "нов внос";
      - Много е тих и не ти надува главата на дълъг път. Ся, който иска "боботене на осмак", дупчи гърнета, маха катализатори или ако му се дават пАре слага некви "мъфлери".
      "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

      Коментар


      • Джоу (x3mrjoe)
        Джоу (x3mrjoe) коментира
        Редактиране на коментар
        Не ме сфанà.
        Ако трябва да извади още 2-3 и може да си вземе не-HEMI, а за HEMI ще му трèбват още 5-6, които ше му дойдат байгън, не е ли по-добре да си вземе WK/WH, отколкото WJ/WG, щото за HEMI нèма кешовица ?

    • #18
      Предполагам, че ще го ползваш ежедневно, което според мен значи, че е препоръчително да не е с цял мост отпред.
      Целият преден мост мисля, че малко се преекспонира. Карам WJ (4.7 с quadra drive) като единствена (семейна) кола и нямам проблеми с целия преден мост и в града като карам, и на дълъг път. Даже не усещам с нещо да вози зле, минавал съм най-много към 1500 км на ден с тази кола и вози достатъчно добре, за да се чувствам добре накрая, естествено без возенето да е нещо невероятно. Като управление също мисля, че не е нищо страшно, естествено винаги е препоръчително да се шофира внимателно, но магистрални скорости се поддържат без проблем. Това е първият ми 4x4 автомобил, преди това карах Мазда 3 и адаптацията не беше кой знае колко трудна.

      Коментар


      • Джоу (x3mrjoe)
        Джоу (x3mrjoe) коментира
        Редактиране на коментар
        Всеки има различно възприятие, Колега. Имам няколко познати които се возят в София с кални 37", а аз усещам разлика във возѝята при разлика в налягането на гумите от 0.2bar, а и при близки по размер, но различни гуми.
        Не виждам смисъл от от цял преден мост за обща употреба, дори и да има нèкви горски разходки.

      • Александър_
        Александър_ коментира
        Редактиране на коментар
        Аз карам с най-големите гуми, които могат да се поберат без повдигане, които са доста скромни (29.5'') и доста далеч от 37'', може би за това не е проблем. Но аз нямам предвид специално да се търси автомобил с цял преден мост, а по-скоро че ако всичко останало е приемливо и колата е технически изправна, не си струва човек да се откаже от автомобила заради целия преден мост (според мен).

    • #19
      Точно нещо ми пасва 4.7 WJ.Ако има някой да каже нещо за Черок 2 Либърти ,кефи ме като купе ,обаче като кутии ....?Търпят повдигане и първото нещо ,махане на "тръбните"прагове ,като и на всеки джип!Задължително!
      Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

      Коментар


      • #20
        Първоначално публикуван от faster Преглед на мнение
        Точно нещо ми пасва 4.7 WJ.Ако има някой да каже нещо за Черок 2 Либърти ,кефи ме като купе ,обаче като кутии ....?Търпят повдигане и първото нещо ,махане на "тръбните"прагове ,като и на всеки джип!Задължително!
        Какви са тия "тръбни прагове"?
        "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

        Коментар


        • #21
          Предпологам, че става дума за това

          За всеки ден прекаран в риболов господ дава по два
          0878 79 20 61 Борис

          Коментар


          • BENZBOSS
            BENZBOSS коментира
            Редактиране на коментар
            На това тук му викат Стъпало по нашенски,първото нещо което пада като срещнеш камък с правилния размер,хванато с едни нефелни планки и за стъпало става.

            https://www.letgo.com/en-us/i/nerf-b...1-162160e927c5

            Ето на какво приличат планките,колко да не е без нищо

          • s_s1
            s_s1 коментира
            Редактиране на коментар
            https://www.letgo.com/en-us/i/nerf-b...1-162160e927c5
            Access Denied

        • #22
          Първоначално публикуван от gabocvet Преглед на мнение
          Предпологам, че става дума за това
          ...
          Те нямат оригинално такива? Нито Либърти, нито Гранд Чероки.

          За сметка на това т.нар. "интегрирана рама" въобще не е ташак. Има я, съвсем сериозни греди, преди време се уверих. Просто дъното на колата е под нея, а не купето върху нея и да можеш да го разкачаш и да му правиш разни "боди-лифтове".
          "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

          Коментар


          • gabocvet
            gabocvet коментира
            Редактиране на коментар
            А кой каза, че трябва да са оригинално там, а не някаква доработка?

          • Bogoljub Gagic
            Bogoljub Gagic коментира
            Редактиране на коментар
            Faster пише, че първото нещо щяло да бъде "махане на тръбните прагове, както и на всеки джип". Аз па на Liberty такава глупост не съм виждал сложена.

          • mokanina
            mokanina коментира
            Редактиране на коментар
            Overland WJ/WG има така наречените rock slider-и.

        • #23
          Почти всеки 2 ри има ,не знам дали са оригинално там или не!На Фронтерите също ги има и на някои са оригинално там.Пазя снимки някога от Фронтерата дето ни вози приятел на сватбата.Чисто нова с оригиналните булбар и тръби.на праговете.За Черокитата не знам ,изглеждат като оригинални и са много често срещани.За мене са излишни .Интересуват ме кутиите и дифовете на Либърти,за Грандовете имам някаква бегла представа вече.
          Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

          Коментар


          • #24
            При 4.7 слушай веригите да не чегъртат, няколко бройки са май, имаше и някаква хидравлика за перката на радиатора дето създава ядове, кутиите не са от най-здравите и слушай за вой от дифовете. Ако вземеш такъв- само мопарски масла в трансмисията. За Чероки KJ имaшe драма с долните шарнири, падат им точилата, Боголюб беше правил някаква трансформация с други носачи.
            Последно редактирано от sonda; 02-03-20, 08:52.
            0899 шест5313нула
            За всекиго по нещо

            Коментар


            • коко келеша
              коко келеша коментира
              Редактиране на коментар
              След фейслифта май вече не им падат точилата, защото имаше сервизна акция по тоя повод.

            • Bogoljub Gagic
              Bogoljub Gagic коментира
              Редактиране на коментар
              Май-май...
              Тя сервизната акция важи за всички под-модели. НякоЙ американски другари са я правили по няколко пъти

          • #25
            Първоначално публикуван от faster Преглед на мнение
            Интересуват ме кутиите и дифовете на Либърти,за Грандовете имам някаква бегла представа вече.
            Бензиново "Либърти" ако търсиш, търсѝ с авт. кутия 45RFE /545RFE/ - това общо взето можеш само по VIN да провериш, но поне VIN-а няма как да го скрият - на предното стъкло е. Също по него можеш да разбереш дали е с LSD заден диференциал. Как се проверява, пише тук.
            "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

            Коментар


            • #26
              За ЛСД диф ясно иии мерси!При първа възможност ще обиколя няколко екземпляра,че си требва време!На дъщеря ми за кола отиде месец обикаляне, почти през ден ,та такава е тая!
              Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

              Коментар


              • #27
                Първоначално публикуван от ivied
                И, кво му е на ZJ - от последните да речем...?! 97-98-а? И там има HEMI-та? За катерач - или за семейна/по-лъскава, става на въпрос? И моторите (за бензин говорим) не са ли същите като на WJ?
                Там нЕма хемита. Има "Магнум". Двигателите са 5,2 и 5,9 л. Раздатките на по-малко старите са с отдавна опечено виско. Не са като WJ (4,0 и 4,7) с раздатки с "Г-роторна маслена помпа", за WK да не говорим.
                "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                Коментар


                • #28
                  Кола на 30 години щом те кефи... Ама не колекционерска, а скъсана от каране или т(м)унинг.
                  Не е да нямаме теми (напр. на "Verter", "glavata" и др. участници) за такива ZJ из форума.
                  Не-е-е-е, ти си тЕрикат, караш електрички и хибриди в гаранция, ма буташ faster да се нахендри на таквоз...
                  "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                  Коментар


                  • #29
                    Първоначално публикуван от sonda Преглед на мнение
                    При 4.7 слушай веригите да не чегъртат, няколко бройки са май, имаше и някаква хидравлика за перката на радиатора дето създава ядове, кутиите не са от най-здравите и слушай за вой от дифовете. Ако вземеш такъв- само мопарски масла в трансмисията. За Чероки KJ имaшe драма с долните шарнири, падат им точилата, Боголюб беше правил някаква трансформация с други носачи.
                    Веригите са две!Хидравликата е виско!"Кутийте" са една скоростна и една раздатка!Вой.....има ама рЕдко!."Мопарските" масла са и Бардал и Тутела примерно!Седем годишна употреба и такива проблеми не съм имал!Семеен гъзовоз!Ако е с цели мостове!Емоцията,която дава е.......абе кат чикийка си е!Седем години!Липсва ми ама пълнолетен................станА..........
                    Тва за 4,7 WJ.
                    Jeep Grand Cherokee 4.7 WJ V8
                    0888854582
                    Дизел втора употреба за лична - НЕ!!!!
                    Китайска поговорка "Не ти пожелавам да живееш в интересни времена" басси!!!

                    Коментар


                    • #30
                      Първоначално публикуван от traun Преглед на мнение

                      Веригите са две!Хидравликата е виско!"Кутийте" са една скоростна и една раздатка!Вой.....има ама рЕдко!."Мопарските" масла са и Бардал и Тутела примерно!Седем годишна употреба и такива проблеми не съм имал!Семеен гъзовоз!Ако е с цели мостове!Емоцията,която дава е.......абе кат чикийка си е!Седем години!Липсва ми ама пълнолетен................станА..........
                      Тва за 4,7 WJ.
                      Колега, знам че в този автомобил има една раздатъчна кутия и една скоростна такава, а употребих множествено число, искайки да посоча, че евентуални проблеми създават всички видове "КУТИИ", поставяни в тоя модел. Мопарски масла са само маслата на Мопар, другите естествено не са мопарски масла. Относно "виското", ето цитат от тук, от Форума:

                      Първоначално публикуван от onufriz Преглед на мнение
                      До: Проблем с хидравликата на WJ 2.7 CRD




                      Предполагам знаеш, че помпата на кормилото върти и перката на радиатора, което още повече затруднява промивката.
                      Относно "чикийката", не знам Фастера дали си търси такава...
                      0899 шест5313нула
                      За всекиго по нещо

                      Коментар

                      Активност за темата

                      Свий

                      В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                      Зареждам...
                      X