Обява

Свий
Няма добавени обяви.

JEEP ,кой ?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • JEEP ,кой ?

    Честита баба Марта!Към всички маниаци на JEEP,за евентуално "нов "втора употребаВъпроса ми е кой Гранд или Чероки 2 Либърти?Плюсове минуси ,очаквам мнения от ползващи от тези машини!Дълги години Фронтераджия на дълга база и дъртия не ме е предавал никога ,глеза го!Ако не намеря добра Фронтера Б ,обмислям да е от някоя от двете споменати машини!Само бензин -газ вариант,враг съм на печките ,още от монтьорската дейност.Искам яко добиче,японците са добри ,но по -старите генерации,поне за мене!Купуване ,снабдяване на части също ме интересува за София!Преди години беше проблем,сега трябва да има повече вериги които подържат консумативи за JEEP.Та общо взето е това .Правенето и подръжката си е от мене ,та сервизи не ме интересуват ,освен ако се наложи подръжка на автоматик евентуално,че.такова и газ не пипам!
    Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

  • #2
    Питай дедо Владо.

    Коментар


    • #3
      Аз бих търсил Гранд Чероки WJ/WG с 6-цилиндров мотор АМС 242, aвтоматик какъвто са сложили и раздатка 242. Казвам го от гледна точка на човек, който се ужасява от повече от два транзистора на кръст. За мен простата механика е над всичко. Предполагам, че като дългогодишен фронтераджия ще го оцениш подобаващо. Освен това, WJ/G има дупка за резервната гума под багажника, така че не се налага да откриваш топлата вода при намиране място на бутилката за АГУ-то.
      Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
      Из "Златния телец"

      Коментар


      • #4
        Благодарности!Така е ,не обичам мтого електрониката ,изнервя ме,но вече е навсякъде!Иначе ше стигна и до Дедо,но събирам актуални мнения от ползватели !Колкото повече инфо ,толкова по-добре!Автоматите са ми мугла,карал съм ,свалял съм,но не и обслужвал!
        Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

        Коментар


        • #5
          Не си споменал бюджет.
          Предполагам, че ще го ползваш ежедневно, което според мен значи, че е препоръчително да не е с цял мост отпред.
          Дори и да е малко над бюджета, бих ти препоръчал WK/WH, защото виждам, че не си сменяш колите на две години, и мисля, че в твоят случай ще е по-разумна покупка.
          ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

          Коментар


          • #6
            Така е ,може да купя допълнителна кола ,но към основната се привързвам като към домашен любимец,без да и робувам маниакално.Работно и семейно магаре ,което да ме закара почти навсякъде!В Чероците зяпам отдавна ,но снабдяването с части ме триумеше много!Поради тая причина прескочих и Вояджърите като семеен, екскурзионен ван преди години.И на това съм фен.Става въпрос обаче за катерачите на марката.
            Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

            Коментар


            • #7
              Еее, ако искаш катерач, което ще рече, че и ще се заиграеш с него, XJ 4.0 или Урунгел според парите.
              ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

              Коментар


              • #8
                Аз също като заклет фронтераджия, карам ОФБ ДБ 3.2 V6, автомат, та се бях загледал към jeep само осмак - HEMI двигател, това което ме отказа да ги заглеждам вече, е че спрямо фронтерата, като седнеш пред волана, тавана се оказва нисък като при лека кола, това много ме разочарова и не го вярвах докато не се качих, иначе погледнато отвън, бих казал че е с висок таван, така че имай го предвид, аз съм 178 см висок, това за сравнение.

                Коментар


                • #9
                  Първоначално публикуван от коко келеша Преглед на мнение
                  Аз бих търсил Гранд Чероки WJ/WG с 6-цилиндров мотор АМС 242...
                  Пред Фронтера 3.2 V6 това ще бъде хаПсолютен мРътвец. Двигател от 1964 г. (всъщност от доста преди това, но върха на еволюцията си е достигнал тогава, "совершенство не требует изменений").
                  "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                  Коментар


                  • коко келеша
                    коко келеша коментира
                    Редактиране на коментар
                    Ако в първия пост беше споменал Фронтера V6 изобщо нямаше да се обаждам

                • #10
                  Останах с впечатление, че ти трябва за ежедневна употреба, а после каза, че търсиш "катерач".
                  Всъщност, каква е идеята за ползване ?
                  ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                  Коментар


                  • #11
                    Катерач в смисъл за навсякъде ,като и фронтерата.Нея я ползвам всеки ден и за навсякъде почти.Тия с 3.2 не са масови и не се намират много,заради това и гледам в.масовите Чероци ,Грандове и Либърти,като за вторите нямам никакви впечатления.
                    Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

                    Коментар


                    • Джоу (x3mrjoe)
                      Джоу (x3mrjoe) коментира
                      Редактиране на коментар
                      Ясно, ама в кви пари трябва да се вместиш ?

                  • #12
                    До към 8,ма квото изпадне при търсенето в бъдеще.Интересуват ме мнения въобще за двата модела.Проблеми.по кутиите ,чести ли са ,части,магазини,електроника.
                    Последно редактирано от faster; 01-03-20, 16:11.
                    Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

                    Коментар


                    • #13
                      Първоначално публикуван от faster Преглед на мнение
                      Тия с 3.2 не са масови и не се намират много,заради това и гледам в.масовите Чероци ,Грандове и Либърти,като за вторите нямам никакви впечатления.
                      Кои са тия с 3,2 - Фронтери или има eдни Чероки КL ама след 2014 г. с 3,2 - за такова на старо ще ти трябват около 3-4 пъти по 8000 лв.?
                      "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                      Коментар


                      • #14
                        3-4 по 8бона отиваш на почти ново!Тия опции ги иби!Директно вкаран от човек не е 3-4 по 8,цените са завишени изкуствено за доста МПС ,некои риби купуват ,други не!Пазар кво да правиш!В Мобиуето другливи магарета държат ебати и парите ,ма някой ще клъвне,а и явно има търсене и пазар!Щото Фронтери резко нема.Некакви къси А от 3и 5 нагоре ,Б некви дръгели по 5 и нещо .Събирам мнения а набавянето ще е в бъдеще и сигурно с човек от автобранша/вноса/.Може и от човек с доказана история на машината.Купувал.съм и така без проблеми.Мотор и ходова част си ги гледам аз и не съм имал проблем,дори при купени от човек ,в тая бройка и избирани за познати.
                        Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

                        Коментар


                        • #15
                          Черок 4.0 от последните ако стигнат парите,тук тия вече нямат пипане освен ако мноооого не те гони мерака,за мъртьвци не говорим
                          TOYOTA SEQUOIA ‘11
                          W140 S420 '99

                          Коментар

                          Активност за темата

                          Свий

                          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                          Зареждам...
                          X