Обява

Свий
Няма добавени обяви.

JEEP ,кой ?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    Споко ,тепърва ще има обикаляне ,гледане,консултации.Иначе всеки си има автомобил ,джип,ван ,камион фаворит за хвалене.И аз така,но не робувам ,а експлоатирам.Глезя машини само с консумативи,ма то си еза моя сигурност и сметка.
    Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

    Коментар


    • #32
      "Мопар" отдавна не е проблем. Крайслеровите автомобили най-накрая "нахлуха в българския бит" и търговците първо видяха пазарна ниша, достойна да си мръднат г@за да я снабдяват, след което почнаха и да се конкурират в снабдяването й и цените паднаха. Има стари теми тука с вдъхновител Joro_CSKA за групов внос на масла с контейнер - отдавна не се налагат такива упражнения. Части има, масла има.
      "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

      Коментар


      • #33
        Това е важен приоритет при покупка на автомобил с широка експлоатация и на пътя и извън него.Части,консумативи.
        Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

        Коментар


        • #34
          Първоначално публикуван от ivied

          Ама нали иска катерач... не SUV... За шосе и семейно става, новите горят малко и т.н. всички екстри и т.н. Ама никви трънки и камъняци, няма как да стане...
          Значи Тойота от 58, 68, 78, 88-а може... а други - от 98-а - не, а?! Аз ако искам катерач - новото Джимни, трепе всички... и без да го лифтосвам и барам...
          Тойотите от 58-78 не са коли, а трактори. Защо ZJ от 98 г. е по-зле от ZJ от 93 г. по пише на 1001 места в раздела - едното е фул-тайм, другото он-деманд с виско-муфа, която отдавна е умряла на оцелелите екземпляри, няма да ровя за примери - който не е чел, да е чел. SUV значи точно това, което Faster иска. "Превозно средство за спортна употреба" = за лов, риболов, ски, сърф, да влачи лодки и да те вози по магистралата, после по черния път или през снега до мястото, където отиваш "да спортуваш". Че някакви "обикновени дизайнери" (като в оня соц-виц) почнаха така да кръщават малко по-високи автомобили за пред кафенето, че и с 4х2 голяма част от тях, това евентуално променя значението на съкращението само в главите на тези, които викат на "Рено Каптюр" - "джипа".
          "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

          Коментар


          • #35
            Точно това е положението.
            Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

            Коментар


            • #36
              Не разбрах защо не вземеш Фронтера 3.2, при положение, че и знаеш дертовете, а зорлем се буташ да се чудиш и маеш с тия ....неща ?
              0899 шест5313нула
              За всекиго по нещо

              Коментар


              • #37
                Първоначално публикуван от faster Преглед на мнение
                Честита баба Марта!Към всички маниаци на JEEP,за евентуално "нов "втора употребаВъпроса ми е кой Гранд или Чероки 2 Либърти?Плюсове минуси ,очаквам мнения от ползващи от тези машини!Дълги години Фронтераджия на дълга база и дъртия не ме е предавал никога ,глеза го!Ако не намеря добра Фронтера Б ,обмислям да е от някоя от двете споменати машини!Само бензин -газ вариант,враг съм на печките ,още от монтьорската дейност.Искам яко добиче,японците са добри ,но по -старите генерации,поне за мене!Купуване ,снабдяване на части също ме интересува за София!Преди години беше проблем,сега трябва да има повече вериги които подържат консумативи за JEEP.Та общо взето е това .Правенето и подръжката си е от мене ,та сервизи не ме интересуват ,освен ако се наложи подръжка на автоматик евентуално,че.такова и газ не пипам!
                Колега потърси в мненията ми какво мисля за WJ, не като джип, а като кола. Може да ти е полезно в избора.
                И само да кажа - не давам съвети, а информация от първо лице!

                Коментар


                • #38
                  Първоначално публикуван от noname12 Преглед на мнение

                  Колега потърси в мненията ми какво мисля за WJ...
                  И-и-и-и-и, бря-бря-бря. Натиснете снимката за да я уголемите  Име:worship.GIF Прегледи:0 Размер:1.2 КБ ID:6567627
                  Да изучава трудовете на класиците, казваш?
                  А ще можеш ли да ми кажеш на мен (понеже съм петимен да се ограмотя) как да намеря повече от визуализиращите се на страницата ти 3 (три) мнения?
                  "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                  Коментар


                  • #39
                    Първоначално публикуван от sonda Преглед на мнение
                    Не разбрах защо не вземеш Фронтера 3.2, при положение, че и знаеш дертовете, а зорлем се буташ да се чудиш и маеш с тия ....неща ?
                    Дани ,няма такива ,а ако има са рядкост.И за моята става леко ,полеко тегаво с някои части.Знам и дертовете и на тях и на някои други.Черокитата са ми най -неясни като експлоатационни възможности и то Грандовете и Чероки 2 ,кутиите не знам колко са им проблемни.Щото безпретенциозно магаре съм свикнал и ми е добре ,ама трябва да се мисли за смяна и изпадам в уджас ,че няма да има две ръчки.Може и автоматик с две ръчки ,high и low.!Не знам обаче как деянат на натоварване ,че да се завреш някъде и да разчиташ на машината а тя да се чуди кво да прави си е гадна работа.
                    Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

                    Коментар


                    • #40
                      Първоначално публикуван от faster Преглед на мнение

                      Дани ,няма такива ,а ако има са рядкост.И за моята става леко ,полеко тегаво с някои части.Знам и дертовете и на тях и на някои други.Черокитата са ми най -неясни като експлоатационни възможности и то Грандовете и Чероки 2 ,кутиите не знам колко са им проблемни.Щото безпретенциозно магаре съм свикнал и ми е добре ,ама трябва да се мисли за смяна и изпадам в уджас ,че няма да има две ръчки.Може и автоматик с две ръчки ,high и low.!Не знам обаче как деянат на натоварване ,че да се завреш някъде и да разчиташ на машината а тя да се чуди кво да прави си е гадна работа.
                      Аз когато си търсех ОФБ 3.2 V6, също нямаше, не и читави, колегата Дани, ми помогна и в крайна сметка си докарахме въпросната Фронтера от Швейцария на достоверни и истински 107 000 км, вече няколко години ми служи вярно, (пу-пу) та мисли в тази насока...

                      Автоматика е голяма благинка и в комбинация с бавни в гората, що сила има тогава леле мале, няма да повярваш докато лично не се убедиш

                      Коментар


                      • #41
                        Актуално мнение .Мерси!Обаче и Грандовете ме кефат ,в резервен план Либърти,обаче сбутано ми се вижда като багажник и задни седалки,поне от снимки на салона.
                        Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

                        Коментар


                        • Kalin Galinov
                          Kalin Galinov коментира
                          Редактиране на коментар
                          Що не идеш да видиш на живот тоя-оня автомобил? Да, Либърти/Чероки III има много по-малко място за джунджурийки - няма джобове. няма чекмеджета - в сравнение с Туран-а, който карам, 5 човека се чувстват удобно на дълъг път, няма да казвам аз как се чувствам офроуд

                      • #42
                        Да бе ,тия дни ще пообиколя!Туран и офролд,не че нещо ,ама....не го виждам в истински такъв!Ше ме извиняваш,нищо лично!
                        Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

                        Коментар


                        • Kalin Galinov
                          Kalin Galinov коментира
                          Редактиране на коментар
                          И двамата вадите думите от контекста Туран-а го споменах във връзка с местата за багаж и всякакви джунджурийки, не с офроуд-а

                      • #43

                        "Туран-а, който карам, 5 човека се чувстват удобно на дълъг път, няма да казвам аз как се чувствам офроуд "

                        Дай малко по сериозно.Иначе следя темата с интерес,кво читаво ще излезе от грандовете.

                        п.п. Не мога да се оправя с тоя нов форум,да ге.

                        Коментар


                        • #44
                          Подхода да се търси точно определена марка , точно определен модел и точно определен двигател , е грешен.Става само ако се купува нов автомобил. За стар автомобил , най-добре да се набележат няколко марки , и се взима това което е в най-добро техническо състояние и без ръжди.
                          В НАТО - Рамбо го бият , пребоядисан партизанин му носи вода

                          Коментар


                          • #45
                            Да бе,знам .Имам опит с покупка и преслушване на разностранни МПСта и все успешни .Това ще гледам Грандове и Либърти !В режим търсене и разучаване съм ,но не бързам!За това и питам тука хора с опит и практика от експлоатацията на тия машини!Няма лошо и кой квото е чул и видял от познати ,винаги има нещо верно и в таккава информация!Електроника и автомат- кутии ,това ме интересува като евентуални проблеми ,в смисъл дали дават систематични дефекти .
                            Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

                            Коментар

                            Активност за темата

                            Свий

                            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                            Зареждам...
                            X