Обява

Свий
Няма добавени обяви.

JEEP ,кой ?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение

    То, ако е да се радва окото, няма проблем да ти снимам и показания на БК с под 10 на 100 ...
    Това не е моментен разход, а е като се върнах от 1000 км. пътуване в Сърбия. Каране по шосе при спазване на разните 60-80 ограничения.
    В Клета майка не е постигано никога.
    "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

    Коментар


    • s_s1
      s_s1 коментира
      Редактиране на коментар
      Моя включва последната скорост при 120 км/ч. и реален разход пълно/пълно на бензин 13,5/100 бензин показа само като го караше жена ми за първи път като го купихме и то в мъгла.

  • #62
    За 2 тона и отгоре +мотор над 2.5 всеки моментен разход под 15-16 е все нещо!При 120 и нагоре до 18-20 на 100 бензин си е в рамката .Хем голем мотор,да върви и да е икономичен ,такъв филм нема!
    Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

    Коментар


    • toniko
      toniko коментира
      Редактиране на коментар
      Дъщеря ми кара ML500 5000см3 и 315 к.с. среден разход на гза казва, че е около 15-16/100. Дори го е сваляла до 12/100 извън града (Не го хваля, не се продава)

    • s_s1
      s_s1 коментира
      Редактиране на коментар
      при 120 на автопилот е под 18/100 газ.

  • #63
    Първоначално публикуван от faster Преглед на мнение
    За 2 тона и отгоре +мотор над 2.5 всеки моментен разход под 15-16 е все нещо!При 120 и нагоре до 18-20 на 100 бензин си е в рамката .Хем голем мотор,да върви и да е икономичен ,такъв филм нема!
    Моментният разход не ти дава особено много информация. Като катеря планината от едната страна моментният скача на 40-50 на 100. Като преваля и започна да се спускам - пада и до 2-3 на 100, ама не ще да започне да връща ...

    Та много зависи от условията, при които караш и тежестта на десния крак. Древният 4.0 редови шестак на равномерно каране на магистрала или спазване на ограниченията по предимно равен терен пада до 12-14 / 100.
    Извънградско - планински терен с много завои средно 18 - 20 / 100. Само градско - 20+.
    Ние не сме неутрални!

    Коментар


    • коко келеша
      коко келеша коментира
      Редактиране на коментар
      Може би само ако става дума за 6-так монтиран във WJ евентуално, защото в XJ го докарва ДО 20 в супер задръстване и то на газ.

    • Чавдар (V93)
      Чавдар (V93) коментира
      Редактиране на коментар
      4.0 в Черок е ОК. За Гранд леко слабее.

  • #64
    Е това е повече от ясно!Имам впредвид нормално каране ,смесено извънградско и градско ,не дълги разстояния,по 20 до 50 км.на ден.В очертаващо се офф каране влизам.с пълна бутилка газ и 20 литра бензин ,та ако ще да е и за 10км. само,понякога мятам и една 10литрова.Това обаче е друго за офф е ясно,там и на 6 квадратни метра кал може и да отиде сума ти гориво ,ако няма лебедка или някой да те дръпне.
    Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

    Коментар


    • #65
      За 2 тона и отгоре +мотор над 2.5 всеки моментен разход под 15-16 е все нещо!При 120 и нагоре до 18-20 на 100 бензин си е в рамката .Хем голем мотор,да върви и да е икономичен ,такъв филм нема!
      При мен с WJ 4.7 резултатът е средно около 13.5 на сто при изцяло магистрално каране, което при мен е поддържане на 130, в някои участъци 140. Стигал съм и до над 14 на сто при по-бързо каране, както и до към 11-12 ако не карам по магистрали. Това е при замерване на база на реално колко съм заредил, по борд компютър разходът е една идея по-малък от реалния. Градско си отива към 25-6 на сто при положение, че карам без да мисля за разход, ако се опитвам да карам по-пестеливо, съм успявал да сваля до 22 на сто, но разликата е достатъчно малка, за да не ми се занимава. Гумите са BF Goodrich AT K02 245/65/17.

      Коментар


      • #66
        Полезно!
        Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

        Коментар


        • Иво Иванов
          Иво Иванов коментира
          Редактиране на коментар
          Да споделя и аз малко лични впечатления.
          От 2 години съм с KJ 3,7 2006г.
          Първите впечатления от колата бяха отлични- Дядо Владо дори я избира.
          Окачване- перфрктно, без грам теч на масло от никъде, ДВГ впечатляващ- както и на щосето така и по черно ( там и сериозни машини бяха с газ до дупка, докато KJ-я не усещаше).
          Но това докато навъртях 10х километра...разтропа се ...почна да тече масло..включително и преден щарнир ми изпада...
          Сега съм на последната права по смяна на всичко проблемно- от маслените уплътнения, до последните шарнири и лагери..
          Обобщеното мнение на участващите в смяната специалисти, а и моето е , че да се стигне от безупречно до лошо състояние за толко кратко време (на видимо подържан джип) е използването на евтини части. До сега сменяна при мен част не е дала проблем, а вече му навъртях 60х.
          Относно разхода 14-20л.
          Даже първото ходене до морето даде 20..повече от колкото градското ми каране...оказа се че автоматика иска научаване при каране....резките движения на десния крак са неефективни..и ненужни. Сега разтоянието Костинброд-Младост ми дава не повече от 15 газ.
          Най-големия проблем е багажника (не без съдействието на газовата бутилка). Реших проблема с покривен багажник.
          Колега, ако ходиш до Дядо Владо- обадете се- наблизо съм- може да огледаш и покараш...а и Дедо о основен участник в подръжката (Както и Еди)
          Поздрави

      • #67
        Ще го имам впредвид!Благодарности!
        Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

        Коментар


        • #68
          Първоначално публикуван от Александър_ Преглед на мнение

          При мен с WJ 4.7 резултатът е средно около 13.5 на сто при изцяло магистрално каране, което при мен е поддържане на 130, в някои участъци 140. Стигал съм и до над 14 на сто при по-бързо каране, както и до към 11-12 ако не карам по магистрали. Това е при замерване на база на реално колко съм заредил, по борд компютър разходът е една идея по-малък от реалния. Градско си отива към 25-6 на сто при положение, че карам без да мисля за разход, ако се опитвам да карам по-пестеливо, съм успявал да сваля до 22 на сто, но разликата е достатъчно малка, за да не ми се занимава. Гумите са BF Goodrich AT K02 245/65/17.
          WJ 4.7 2002г при мен от 18 до 30 на 100, като 30/100 ми е давала само 1-2 пъти, поради много лоша газ, обикновено градско беше около 24-26/100.
          За да избегна спекулациите ще кажа, че с мотора и с газовата уредба проблеми не съм имал. Масло не е харчела, поне толкова доколкото може да се хване от щеката.
          +Зимата докато позагрее лапше бензин достаъчно - правил съм си някакви изчисления и приравнено към бензин ми се връзваше около 18/100.

          Коментар


          • #69
            На студено 2.4 бензин ми дава 15-16 ,та за 4.7......,18 си е ок ,според мене!
            Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

            Коментар


            • noname12
              noname12 коментира
              Редактиране на коментар
              Среден разход на бензин 20-22/100 хич не е добре от финансова гледна точка. На газ да речем, че е ОК! За дълъг път спрямо мощноста и размера даже е много ОК. Друг е въпроса за какво ти е тоя американски курник. Ако си постоянно по нивите и извън пътя става, ама да си го купиш за фемили кар трябва да си мазохист. Аз поне моя го ползвах по предназначение!

          • #70
            Друг е въпроса за какво ти е тоя американски курник.
            Е са ше ти наскачат сички фенове на марката.

            Коментар


            • #71
              Първоначално публикуван от gimax Преглед на мнение

              Е са ше ти наскачат сички фенове на марката.
              Мани ги тия сектанти, нека човекът си купи трактор.
              Щото точно това:
              Ако си постоянно по нивите и извън пътя става...
              още не са го забелезАли баш-спИцЯлисторите.

              "По нивите и извън пътя" ставало, пък за семейна кола - не
              Според мен с тук коментираните KJ и WJ-WK е точно обратното.
              Това са коли за ВСЯКАКЪВ... ПЪТ. Требе да се наблегне на думата ПЪТ - черен, разкалян, неремонтиран от Таатово Златно време насам, или нов построен на вълнѝ от строЙтелите на съвременна КМБ, за немска магистрала, по която да си фъркаш със 180-200, после да отбиеш по нещо неасфалтирано. Заснежен, навят с преспи, заледен, наводнен с 40 см. вода, но ПЪТ.
              За "извън пътя" (което не значи "извън асфалта", нали) има друг модел Jeep, "Wrangler" се нарича.
              "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

              Коментар


              • #72
                Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
                Това са коли за ВСЯКАКЪВ... ПЪТ. Требе да се наблегне на думата ПЪТ - черен, разкалян, неремонтиран от Таатово Златно време насам, или нов построен на вълнѝ от строЙтелите на съвременна КМБ, за немска магистрала, по която да си фъркаш със 180-200, после да отбиеш по нещо неасфалтирано. Заснежен, навят с преспи, заледен, наводнен с 40 см. вода, но ПЪТ.
                За "извън пътя" (което не значи "извън асфалта", нали) има друг модел Jeep, "Wrangler" се нарича.
                То тва го може всеко едно щар по щар ,дето има раздатка /не говориме за новите произведения на компютърджиите и търговците / .Както понаписах по горе и аз се пооглеждам,обаче тия осмаци по ги виждам на пикап,поне като харчи да е многофункционално и обем да има и за газово и за багаж и за све.И па е за пътя,щото за извън него е бая големшко.Щото аз същото го мога с една печка/до 150-160,щото компЮтеро не пуща нафта повече/ама с друг разход
                Са и една историика с един познат:Преди години имаше джипка/не Jeep/,поотъркаля я,бракува я и си купи Jeep,Гранд.За 3-4 години ги смени два,после пак си купи същия модел дето имаше.Според него не са сигурни и безпроблемни машини.Марката нема значение тук.Та не знам.


                Коментар


                • #73
                  Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
                  ...
                  Според мен с тук коментираните KJ и WJ-WK е точно обратното.
                  Това са коли за ВСЯКАКЪВ... ПЪТ. Требе да се наблегне на думата ПЪТ - черен, разкалян, ....
                  За всякакъв?!? Верно?!?

                  И това си е път ...

                  Натиснете снимката за да я уголемите  Име:off-gb.JPG Прегледи:0 Размер:272.4 КБ ID:6569857


                  Ние не сме неутрални!

                  Коментар


                  • #74
                    Първоначално публикуван от gimax Преглед на мнение

                    Е са ше ти наскачат сички фенове на марката.
                    То останаха ли такива?

                    Коментар


                    • #75
                      Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение

                      За всякакъв?!? Верно?!?

                      И това си е път ...

                      Натиснете снимката за да я уголемите Име:off-gb.JPG Прегледи:0 Размер:272.4 КБ ID:6569857

                      Това е за извратени и подготвени машини.В това число и Чироци.За такива трасета Рубиконь си е класика и пак подготвен за хард каране и подходящо прикачно оборудване.
                      Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

                      Коментар


                      • Чавдар (V93)
                        Чавдар (V93) коментира
                        Редактиране на коментар
                        Рубикон - да. Ама аз WJ / WK по този път не бих вкарал ...

                    Активност за темата

                    Свий

                    В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                    Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                    Зареждам...
                    X