Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проект - създаване на СуперУАЗ

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение

    Защото концепцията е сбъркана.
    Малко крайно, но за онагледяване-имам стар москвич. Ама гори много, та искам да сложа двигателя от трабанта на сясо ми.
    С малко отпушване на карбуратора и полиране на портовете за клапаните, уголемяване на самите клапани ще му вдигна конете. Как да направя така, че като вдигне 220-240(поради увеличената мощност) да няма фучене на вятъра. Ще сменя ресьорите с такива от камион Газ, ама само няколко листа, за да вози хем комфортно хем стабилно.
    И как да направя разхода около 3-3,5.
    Както в самото начало казах темата е за ентусиасти и положително настроени хора, скептици и хейтъри могат да се надлъгват в други теми. Идеята е КАК ЩЕ СТАНЕ - мненията на хора, които смятат, че няма да стане, не интересуват никого. Така че моля спрете се с форумното талибанство.

    Коментар


    • Кольо
      Кольо коментира
      Редактиране на коментар
      Хахаха намерил се кой да обвинява в талибанство...

      Ама дерзай и само гледай да не се утрепеш, другото е само финансов минус.

    • Skorpion_BG
      Skorpion_BG коментира
      Редактиране на коментар
      "Идеята е КАК ЩЕ СТАНЕ"
      Ами така както си го описал в началото няма как да стане. Карал съм 3200 килограма брашно със серийна Газела. Бавно, по асфалт. Докарах ги. Счупих планките на амортисьорите и един лист от ресорите само. Ама УАЗ и Газела са малко различни. 3500 килограма на УАЗ, при това самосвал няма как. Ама хич.
      Последно редактирано от Skorpion_BG; 06-01-20, 20:12.

  • #32
    Първоначално публикуван от Владо М Преглед на мнение

    Както в самото начало казах темата е за ентусиасти и положително настроени хора, Идеята е КАК ЩЕ СТАНЕ - Така че моля спрете се с форумното талибанство.
    А сега за да стъпите "на здраво" прегледайте всички постове по Темата ВИ и кажете колко от тях отговарят на посочените критерии. Успех с броенето.

    Коментар


    • #33
      Понякога човек сам трябва да си строши главата по пътя към топлата вода.

      Коментар


      • #34
        Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение

        Абе, Иване? Да не си ти това

        Имаме познал верния отговор

        Коментар


        • #35
          Ванката и всичките му производни бяха доста назад от техническите познания на този колега, въпреки че въпросните хич не са цвете за мирисане.

          Коментар


          • #36
            УАЗ и СУПЕР не бива да се слягат в едно изречение!
            Ако Стефан чете темата вече е получил ерекция.
            Garage 31 Ltd - Classic Land Cruisers restoration

            Коментар


            • #37
              Първоначално публикуван от rusev Преглед на мнение
              УАЗ и СУПЕР не бива да се слягат в едно изречение!
              Ако Стефан чете темата вече е получил ерекция.
              А някой има ли идея какво стана с белия лебед?

              Коментар


              • #38
                Първоначално публикуван от Kirilpm Преглед на мнение
                Ванката и всичките му производни бяха доста назад от техническите познания на този колега, .
                Оптимистично,
                може да се очаква завършен продукт, много по технологичен от Трабанта!

                Коментар


                • Kirilpm
                  Kirilpm коментира
                  Редактиране на коментар
                  Ставаше въпрос за колегата Терзиев.Сега четох темата за трабанта, не я бях виждал, ама се смях от сърце, а чета отзад напред и съм стигнал едва до зъбните колела и кардана с многото карета.
                  Направи ми впечатление че и Ванката я чете с новия псевдоним, та Търтея май позна?

              • #39
                Той трабанта тръгна. Имаше клипчета.
                Уаз с три тона товар искам да видя в гората.
                И още чакам някой да каже на зил 157 колко е полезния товар.
                И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                Коментар


                • Kirilpm
                  Kirilpm коментира
                  Редактиране на коментар
                  Написах ти в предния коментар 2500-4500 според Википедия.

                • turtey
                  turtey коментира
                  Редактиране на коментар
                  @кипилпм Не съм видял че си писал, толкова е, по долу съм писал аз.
                  Разликата е асфалт/черно

                  Той младежа който заварява с шлосери не се сети за жокера, но е достатъчно да се види разликата в рамата между уаз и зил.

                  Но така е то с Ванката1

                • Kirilpm
                  Kirilpm коментира
                  Редактиране на коментар
                  Аз не се сещам да съм виждал ЗиЛ 157 самосвал от завода, ама тука може да направим някой технологичен пробив.

              • #40
                За де затруднявам ванката1

                Грузоподъемность ЗИЛ-157 зависит от типа местности. По шоссе она составляет 4,5 т, по грунту — 2,5 т.

                Демек в гората 2,5т.
                Но ние на уаз 3,5т.
                Мхм.
                Да.
                И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                Коментар


                • #41
                  ГаЗ-а който дадох горе за пример, е пряк наследник на Виетнамката. Представлява "гражданска" 66-ца, защото оригиналната е била за военните и там отношението към оперативния персонал липсва въобще. Тук е примерно +2 по десетобалната. Т.е. пак не е много за хора, ама зависи и от хората. Ако са мотивирани-става.

                  Иначе да, проекти бол. Но е доста трудно нещо да се направи легално за пътищата.
                  Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

                  Коментар


                  • vasil_karov
                    vasil_karov коментира
                    Редактиране на коментар
                    Ако се сложи двигател от педалета, ще може да се кара и като свърши горивото. Чрез подходящ редуктор, но верижен да не е червячен, че пада къпъдъто. И пред КАТ регистрацията ще е по облекчена.

                • #42
                  То вече е направено. Плащаш и караш...
                  FORD Maverik-2,3L, AWD, XLT-2 броя

                  Коментар


                  • Владо М
                    Владо М коментира
                    Редактиране на коментар
                    Едва ли е Б - категория, екзотика - части?, прекалено дълга база май, скъпи са...

                  • Kirilpm
                    Kirilpm коментира
                    Редактиране на коментар
                    Отвори ЗДвП и провери къде точно има самосвал с двойно предаване, товароподемност 3.5т и се кара с Б категория?С М категория не щеш ли, че по-лесно се взима.

                • #43
                  Е, не знам каква е тази талибанщина - за една вечер да осе***е темата - то Ванката, то трабанти, то камиони, то хейт и злоба. Модератори има ли в този форум? Или са още коледна ваканция?
                  Абе make sex, not spam, толкова ли е трудно да си намерите гадже. Все повече се убеждавам, че от българите нищо не става. Вярна приказката, че на бг казана в Ада охрана няма, защото се дърпат един друг надолу. С тая ваша простотия изгонихте и малкото читави участници - не ви ли поне малко срам??? Не ви ли е поне малко неудобно? Вижте си постовете от Иранската ядрена програма до как да зидаме комин - на всяко гърне -мерудия. Всестранно развити личности - плод на зрелия комунизъм. Наистина ли си вярвате, разбирате от всичко? Що не кандидатствате за Нобелова награда, ами дремете във форума? Ако модераторите не почистят темата, по добре да я заключват или да я местят в раздел трабант или общ лаф и да правя нова. Не знам колко е нормалното време за реакция от тяхна страна или трябва да пиша специално до някой- ако някой знае да каже или да ми пише на лично, защото заради малцина талибани НЕ трябва да страдат всички потребители и посетители.
                  Последно редактирано от Владо М; 06-01-20, 23:25.

                  Коментар


                  • #44
                    Разсипаха я тая държава!!!

                    Коментар


                    • #45
                      Путин е виновен.
                      За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

                      Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

                      Коментар

                      Активност за темата

                      Свий

                      В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                      Зареждам...
                      X