Обява

Свий
Няма добавени обяви.

DAF T244 Layland 4x4 Overland Motorhome - нова година, нов късмет :)

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Бензинова помпа си е!!

    https://www.ebay.co.uk/c/28015568882

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:s-l300.jpg
Прегледи:648
Размер:11.5 КБ
ID:6607223
    Кольо "Дупетата вървят и с мастика... "

    Ясен Супер Модератор: "Абе при мене как не увисва?" "хм, представих си Багера по бельо."

    Коментар


    • BatGeorgeone
      BatGeorgeone коментира
      Редактиране на коментар
      Да, така е, мерси много. Сега остана да намеря време и желание да я поправя. Прегледах маркучите, изглеждат перфектни остава да е помпата запушена или скъсана мембрана.

  • Или двигателя няма достатъчно компресия да дръпне вакума. Едно скутерче ми правеше подобни цигании . Понеже се кара само събота и неделя на следващата седмица се убиваше да върти докато запали после два дни няма проблем.
    088455338две
    "Е нищо не пали като японските, палят като те видят да вадиш ключа от джоба"
    Джамбазов 2010г..

    Коментар


    • BatGeorgeone
      BatGeorgeone коментира
      Редактиране на коментар
      Хмм, дано не си прав, но с няколко капки "дебело" масло в цилиндъра би трябвало да мога да симулирам компресия и да си проличи. Баси, сега ще трябва и комплект за измерване на компресия да си купувам, отлагах го от години

  • Първоначално публикуван от Jivko Преглед на мнение
    Или двигателя няма достатъчно компресия да дръпне вакума. Едно скутерче ми правеше подобни цигании . Понеже се кара само събота и неделя на следващата седмица се убиваше да върти докато запали после два дни няма проблем.
    Мембраната се движи постоянно , при движение на буталото нагоре , вакуума я дърпа , при движение на буталото надолу , мембраната се връща обратно/може и пружина да има/. Така засмуква гориво от резервоара и го качва в карбуратора. Двигателя е 4-тактов , трябва да създава нужния вакуум , много малко и е нужно на мембраната. Трябва да има много голямо износване , да минават много изгорели газове покрай сегментите , за да се губи вакуума. Трябва да се огледа подробно двигателя , дали няма някъде клапан-отдушник на двигателя , може там да е проблема и от там да губи вакуум. Не ми се вярва единствения отвор да е този към помпата.
    И помпата не е съвсем проста , ако не е скъсана мембраната , може да са запушени отворите , повреден клапан , счупена пружина , ...
    В НАТО - Рамбо го бият , пребоядисан партизанин му носи вода

    Коментар


    • BatGeorgeone
      BatGeorgeone коментира
      Редактиране на коментар
      Евала човек, уцелваш в десятката. Много благодаря за помоща!

      Да, има още отвори и мисля, че маркуча там е скъсан и в лошо състояние, аз просто не му отдавах значение а се оказва, че е много важно. Най-вероятон от там се губи вакуум/налягане.

      Въпреки всичко, ще погледна помпичката защото собственичката ми каза, че го е купила като неработещ този генератор и се е оказало мръсно и старо гориво.

  • Сменям концепцията, ще правя това по-долу.

    https://www.dropbox.com/s/65lbhjmor2...giphy.gif

    Трябва да свалите изображението и да го отворите отделно защото форумния софтуер е дървен
    Бъдете живи и здрави!

    Коментар


    • BENZBOSS
      BENZBOSS коментира
      Редактиране на коментар
      Предлагам покрива да е плосък,да може да кацаш с хеликоптера на него

    • sparkybg
      sparkybg коментира
      Редактиране на коментар
      ...а при "deploy" на къщата една ръчичка вади един куфар, слага го на покрива и по познатия от кличето метод, куфара се разгръща спрямо кефа на собственика до хеликоптер или business-jet.

  • Нищо му няма на форумния софтуер.

    От картинката аз не хващам каква е идеята.
    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

    Коментар


    • Анимиран GIF - 29 MB. Нито може да се качи, нито да се покаже като видео. Качих го на форумния хостинг, за да може да се вижда по-лесно:

      https://files.offroad-bulgaria.com/p...ding_house.gif

      P.S Интересен обрат.
      "Не е толкова трудно да разбереш хората - те са главно его и либидо. А, да - и повечето са прости" - Буда

      Коментар


      • KingofROAD
        KingofROAD коментира
        Редактиране на коментар
        Йеееехаааааа. Ябадабадууу. Нека да е лято, ако ще да идва зимаааа.

    • СмЕтам дето от новата концепция рязко ще ти се напукат петичките.
      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

      Коментар


      • Малеййй! Ама къде ще се намира обзавеждането?
        יעבור
        «И това ще мине»

        Коментар


        • Първоначално публикуван от Skorpion_BG Преглед на мнение
          Малеййй! Ама къде ще се намира обзавеждането?
          В другия ТИР, а носачите и провизиите в третия.

          Коментар


          • Накрая май при дървосекачите да му се радват .

            Коментар


            • Това по-горе разбира се е шега, просто го видях някъде и реших да разведря обстановката

              Последните два-три дни съм на черешата, от сутрин до след полунощ, прецака ми се нещо ел инсталацията на апартамента и се боря като прасе с тиква, оправям две-три неща развалям четвърто и така все още съм преди финала

              Но, преди малко взех 2Квата соларни панели за Диана, дори още не съм ги разтоварил от Сахарата.

              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20200605_122355.jpg
Прегледи:449
Размер:405.9 КБ
ID:6610160
              Бъдете живи и здрави!

              Коментар


              • Има ли развитие? Изненадай ни след цялото това рязане!

                Коментар


                • krasi-mir
                  krasi-mir коментира
                  Редактиране на коментар
                  BatGeorgeone в момента е на източния фронт - реже дръвя в България.
                  https://offroad-bulgaria.com/forum/о...и#post6628356
                  Последно редактирано от krasi-mir; 27-07-20, 08:22.

                • BatGeorgeone
                  BatGeorgeone коментира
                  Редактиране на коментар
                  Има, но много слабо, не съм пипал в тази област от много седмици.

              • Мисля си за регистриране на Диана в България, нещата на острова вървят на много зле, ще обясня за някой скорошни тъпотии и ще задам сума въпроси, надявам се знаещи хора могат да помогнат с отговори.

                На острова съвсем скоро приеха закон всички камиони и автобуси да имат гуми НЕ по-стари от 10 години, това удря мен и много като мен, комплект нови гуми с джанти струват повече от колкото струват камионите ни, и няма измъкване от това, никак.

                Тия Брекзити, коронашитове и други наливат още повече минуси в тази област.

                И на края, черешката на говнотортата - приеха закон с който се криминализира паркирането за повече време на нерегламентирани места, мното строг закон умишлено приет с много неясни елементи за да може да се увласти и без това малоумната полиция и лобитата. Директната цел е да се ударят циганите и т.н. скитници, хора които живеят в бусове из цялата страна, циганите и скитниците са десетки хиляди возила, не хора, като хора може би гонят половин милион и този закон директно удря и нас с кемперите щото ни третират в едни с по-горните две категории това напълно изключва острова от местата за свободно къмпиране както беше

                ВЪПРОСИ:

                Колко струва данъка за година на камиона, как се определя по тегло, години, по обем на двг?

                Колко струва винетка за 7.5т и 11т камион ще видя. - 97 лева годишно

                Колко често се минава ГТП на камион за Собствен превоз, тоест лични не комерсиални цели? - всеки 6 месеца

                Колко струва ГТП на 7.5т и на 11т камион? - може би 50 лева

                Частни камиони без стопанска дейност трябва ли да имат тахограф?

                Колко струва поставяне и подръжка + консумативи на тахограф годишно?

                Колко струва застраховка Гражданска и/или Каско на камиони за лично ползване, не стопанска дейност?

                Има ли изисквания за тежки возила, примерно да не се карат в Неделя, да се паркират еди си къде и други такива специфики?

                Мога ли да регистрирам в България камион с десен волан?

                Колко би ми струвало регистрация, еко такса(1550лв), номера и т.н. всичко общо на камион в България?

                Има ли други важни неща които да обмисля преди да скоча в гюбрето?
                Последно редактирано от BatGeorgeone; 29-07-20, 17:04.
                Бъдете живи и здрави!

                Коментар


                • https://www.vinetki.eu/bulgaria-vine...tni-taksi.html

                  Последно редактирано от Пенчо; 29-07-20, 16:03.

                  Коментар


                  • https://pravatami.bg/21003

                    Коментар

                    Активност за темата

                    Свий

                    В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                    Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                    Зареждам...
                    X