Обява

Свий
Няма добавени обяви.

DAF T244 Layland 4x4 Overland Motorhome - нова година, нов късмет :)

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    Ето снимка на лапите за захващане на фургона към гредите на камиона, това е стандарт от последните години, в предната част на камионите се ползват тези пружинни връзки а в задната част на камиона се хваща плътно с планки.
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Front_Mount.jpg
Прегледи:688
Размер:277.6 КБ
ID:6583019


    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:second_mount_back.jpg
Прегледи:694
Размер:253.3 КБ
ID:6583020

    Днес тук времето беше разкошно, и цял ден бях навънка, използвах за донор едно желязо от камиона, една дискова брана от Рачо от Добрич, жив и здрав да е (Rachido) и с УкраинПацанСтрой набързо сделахме едно барбекю/кастьор, мисля добре се получи. Удобен случай беше и да тестваме на баща ми едно инверторно електроженче, баси кефа е това инвертора, жужи като пчеличка и супер готино се заварява.

    Натиснете снимката за да я уголемите  Име:20200404_180741.jpg Прегледи:0 Размер:535.3 КБ ID:6583017

    Последно редактирано от BatGeorgeone; 04-04-20, 20:26.
    Бъдете живи и здрави!

    Коментар


    • #62
      Купих ей това нещо, плазма с пилотна дъга - https://www.ebay.co.uk/itm/233540202051

      Ще видим дали моя компресор ще му стигне дебита и налягането.

      Когато се реже, нали може човек да се адаптира и полека лека с изчакване да си свърши работата, ако компресора не му стига силицата?

      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:s-l1600.jpg
Прегледи:738
Размер:187.7 КБ
ID:6583029
      Бъдете живи и здрави!

      Коментар


      • #63
        Може.

        Колко въздух харчи зависи от ръкохватката. Ако са ти дали ръкохватка като за 80А, харчи като за 80А, Ако пък такава за 60А, харчи като за 60А (поне с 30% по-малко).
        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

        Коментар


        • #64
          Таци плазма според мен я смятай макс 40А (може и да греша) . Компресора ти по-тих ли е от ъглошлайфа ?
          0 8 9 8 4 8 1 3 3 0

          Коментар


          • #65
            Първоначално публикуван от travelling Преглед на мнение
            Таци плазма според мен я смятай макс 40А (може и да греша) .
            Може и да грешиш.

            Иска хубаво мрежово и кабели до нея, обаче. С евтина макара 3x1.5 квадрата от магазина няма да стане.

            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

            Коментар


            • BatGeorgeone
              BatGeorgeone коментира
              Редактиране на коментар
              Спарки мерси, мрежово какво означава, хубав ток?
              Аз нямам проблем и 3 х 6мм да пусна, кабели имам хубави и дълги, не е проблем но както казах, не мисля да режа дебели железа обаче в местата със заварки там май дебелинта е значителна към 10те мм, ще видя, в крайна сметка винаги мога да заобиколя дебелите участъци и резна в тънките.

            • sparkybg
              sparkybg коментира
              Редактиране на коментар
              Хубаво мрежово напрежение значи. А идеята с дебелите кабели е да няма допълнителен пад по тях, иначе машината вдига входния ток и започва да изключва по-често.

          • #66
            Подготовка за боядисване и антикорозия:

            1. UPOL Acid 8 Etch Primer Grey Aerosol 450ml ACID/AL - киселинен грунд за местата без налична боя и цели детайли подложени на механично въздействие, перфектен за последващ бед лайнър от точка четири по-долу
            2. Power Strip Paint Stripper Remover High Strength 2.5L с Метилен Хлорид
            3. U-Pol Raptor Anti Corrosive Epoxy Primer Grey 1 litre Kit plus Hardener Upol - Епокси грунд за места с налична боя и не много механични въздействия
            4. U-Pol Raptor BLACK Liner,Tough Durable waterproofing 1001 - черен бед лаънър, полиуретаново покритие

            Трябват ми някакви разредители, валяци, гъбки и четки имам. За сега плановете са всичко да се нанася с четка и валяк, нямам условия и инструменти за пръскане все още.

            ВЪПРОС - как е най-удачно да се свали боя от пластмасови и гумени (не метални детайли) без да се повреди детайла?
            Бъдете живи и здрави!

            Коментар


            • stefsab
              stefsab коментира
              Редактиране на коментар
              Има препарат на Вюрт на водна основа. Механично се сваля грубата ръжда, финото се третира с препарата. След технологично време се боядисва в/у него. Познати реставратори на ретро коли го ползват и са много доволни. Утре ще мога да го снимам при интерес.

            • sparkybg
              sparkybg коментира
              Редактиране на коментар
              Вюрта не прониква добре, запечатва и отдолу си работи. Личен опит. За да стане работата иска много добо почистване, и не търпи мазнотии изобщо.

              Имам всички основания да твърдя че Fertan-а е по-добро. Може да се работи на мокро, търпи повече мазньоч (вюрта не търпи изобщо), защото съдържа разтворители, съдържа и фосфорна киселина (вюрта само танинова), не прави собствен слой и не запечатва, а прави ръждата на прах, който се измива после, може да се прилага няколко пъти (вюрта като направи ли слой, и 10 пъти да межеш отгоре, все си е запечатано), ако ръждата е по-дълбока, докато я махне всичката.

            • BatGeorgeone
              BatGeorgeone коментира
              Редактиране на коментар
              Много благодаря за съветите.
              И аз имам такива намерения, ако смивката работи и е лесно, свалям всичко защото ще е лесно и бързо, ако смивката не работи, ще се чисти механично където има нужда и където падне.
              После нещо за преобразуване на ръждата, може би Фертан, цените не са толкова страшни.
              Ще видим, до тогава трябва да дойде плазмата, да успея да нарежа каросерията, да успея да направя здраво скеле и магарета с които да подпра фургона, после да успея да измъкна камиона изпод фургона, да успея да отрежа всички останали железарии от каросерията за да се оголи шасито на камиона, всичко това преди да мога дори да помисля за антикорозийна обработка.

          • #67
            Следват четири почивни дни тук но времето няма да е толкова страхотно, според жена ми, което ме навежда на мисълта за работа вътре във фургона.

            Иска ми се да започна с мокрото помещение, баня, не съм още убеден, че искам и тоалетната да е в банята, имам място за т.н. суха тоалетна и отделна баня, в крайна сметка банята може да се ползва и за бърза/спешна малка нужда и за складиране на обемисти неща.

            Мисля си за много здрава и лека дървена конструкция, импрегнирано дърво + допълнително третирано от мен, слепено с лепило + здрави винтове, плюс може би подсилено със стъклопласт и епоксидна смола, идеята е да няма разхлабване при вибрации/друсане, лакиране с епоксидна смола (против влага) на края, всичко това за скелета/рамката на банята.

            После, всичко това, отвътре облечено с листове акрил или стъклопласт, първото го има в цветове и големи размери, а аз искам баня поне 90см х 70см ако не и по-голяма. Листовете залепени към дървената рамка, вече знам, че съществуват лепила с които може да се правят и космически кораби, нямат разлепяне с години и в тежки условия.
            Всички ъгли добре силиконирани за да няма течове.
            Легени/тави за бани има всякакви, не ми пречи и да ползвам тежки керамични или модерни стъклопластови с емайлирано покритие.
            Искам посредством рамката, пода на банята да започва с поне 20см отстояние от пода на фургона за да е лесно ремонтопригодно, там да са сифон, тръби, помпи, кабели и т.н.
            Решил съм кабинката на банята да завършва с таван по-нисък от тавана на фургона(фургона е 2.4-2.5м вътрешна височина), поне 20тина см, които да ми дадат възможност да изведа парите/влагата на страни, а не на горе през тавана на фургона.
            НЕ искам да дупча покрива на фургона защото искам да сложа соларни панели а и в тия 20см мога да сложа няколко тихи вентилатора и допълнително пространство за кабели, електрически неща и т.н.
            Решил съм цялата кабинка на банята да е преместваема, това нещо ще струва торба пари и време защо да не се направи като монолитен детайл, тежеста каквато и да се получи не ме тревожи никак.

            Сега ми пуши главата на работа, инак ще седна да рисувам и ще постна скици с идеите си.
            Бъдете живи и здрави!

            Коментар


            • #68
              Пристигнаха някой нещица.

              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20200407_140522.jpg
Прегледи:564
Размер:407.8 КБ
ID:6584696
              Бъдете живи и здрави!

              Коментар


              • #69
                Тествах Боди Смивката от снимката по-горе.

                Започва да надува боята след минутка две, след 10тина мин. боята се сваля с полъх на вятъра, обаче, има две-три обаче'та.
                1. Боя на слоеве/ръце, се сваля слой по слой, независимо колко химия слагаш, тоест налага се повтаряне и потретване и т.н.
                2. На места смивката като, че ли не действа, съмнява ме, че това са местата с мазнини/т.н. консервираща вакса, май ще се налага добро водоструене с малко сапунка или химийка в разтвора преди смивката.
                3. Под боята имам нещо черно и меко, като смола за асвалт, май смивката не му влияе много но пък е много меко и се сваля с шпатула лесно.

                Някой би ли споделил трикове и тънкости при работа с боди смивка?
                Бъдете живи и здрави!

                Коментар


                • BatGeorgeone
                  BatGeorgeone коментира
                  Редактиране на коментар
                  Няма да е лесно

                  Има много слоеве боя и става много бавно и пипкаво, това ми е впечатлението без да ползвам водоструйката, че нямах време да я закачам и да тествам.

              • #70
                Тук имаме четири дни почивка и аз си правих сметките без кръчмаря (както обикновенно) да свърша супер много работа и да напредна значително по камиончето, е Да, Да ама Не.

                Почнах вчера да режа с големия флекс панелите, които свалихме, просто са много големи, тежки и неудобни за складиране в скип, 1-2 среза и флекса каза Мяу с малко пушек.

                След половин час псуване, търсене в нета за големи флексове и още псувни и проверки на всички кабели, след разглобяване на флекса, много проверки и всичко на теория и на проверка в порядък флекса не ще и не ще да тръгне.

                Мина още половин час правейки нещо друго и изведнъж ме осени прозрение с голямо П, в паниката, че оставам с вързани ръце насред работата проверих всичко по два-три пъти но бушона в щепсъла, който беше в къщата не проверих, е, смених го за 5 секудни и Вуала

                И след 5 мин работа почнах да получавам множество СМСи един след друг, съседа ме ругаеше, че работя на този свят ден, правели помен на майка му, било ден за тихо обмисляне и равносметка за спомени и т.н. стана ми супер гадно, не защото ме наруга а защото се поставих на негово място, ако имах наливна бира сигурно шях да ударя 1кило на екс, толкова гадно ми стана

                Както и да е, след няколко часа осмисляне на ситуацията реших да продължа с тихи занятия и почнах други неща да правя по-двора, пак свързани с кемпера но без шум.

                Резултата е малко по-чист и прибран преден двор и пренатрупан заден двор, но Се Ла Ви както се казва.

                Беше...

                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:2020-04-04 12.49.123.jpg
Прегледи:478
Размер:402.0 КБ
ID:6586621

                Стана...


                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:2020-04-10 19.03.342.jpg
Прегледи:473
Размер:447.1 КБ
ID:6586622
                Бъдете живи и здрави!

                Коментар


                • #71
                  Е ти верно ли по празниците реши да режеш?
                  Тука комшията мина изрично да ми каже да не си помислям дори косачката да вадя.

                  Коментар


                  • BatGeorgeone
                    BatGeorgeone коментира
                    Редактиране на коментар
                    Е вече знам, ама пуста реалност само в тия празници аз имам шанс да пипна нещо, инак все други задачи или не сме у дома.

                • #72
                  Ръчен циркуляр, Зеге - дали няма да е по-тихо?

                  Коментар


                  • BatGeorgeone
                    BatGeorgeone коментира
                    Редактиране на коментар
                    Да, с нещо като зеге ама турбо вариант с 20см нож отрязах всичко, което не е метал, метала няма шанс, неръждавейка супер здрава, дебела около 1см + заварки. 230мм отрезен диск с 2000Вата флекс се зори и ръмжи зверски докато реже, козата си сака пръч но ще трябва търпение.
                    Последно редактирано от BatGeorgeone; 11-04-20, 23:21.

                • #73
                  Преди малко от един близък град до Лондон, купих 350Л резервоар за вода.

                  Малко обаче ми се струва големичък, исках да го вкарам под едната от пейките в т.н. динет (трапезария) но ширината му е 1м и ми се струва, че няма да е удачно, не знам, още не съм мерил но ми се струва големичък за там по ширина.

                  Мисля си, че има и вариант под едното легло за децата, за двете хлапета замислям единични легла на два етажа и може би резервоара да пасне под долното легло.


                  Натиснете снимката за да я уголемите  Име:93018953_3480552791962152_9178166264818827264_n.jpg Прегледи:0 Размер:67.7 КБ ID:6586857
                  Бъдете живи и здрави!

                  Коментар


                  • BatGeorgeone
                    BatGeorgeone коментира
                    Редактиране на коментар
                    Мда, ще видя как би изглеждала ситуацията този резервоар да е под детското легло, ако не е добре, ще го разкарам или ползвам за нещо друго у дома.
                    Май прибързах и не помислих добре преди да го купя, много е голям и два по-тесни и дълги биха били по-добра идея си мисля.

                • #74
                  По фабричните изпълнения, под леглата-ракли слагат въдуховоди за отопление и са склад за завивки и т.н. "мокрото" е или отвън или в сервизната част, като има възможност за бързо пълнене отвън и авариен дренаж. При такава площ на дъното на резервоара - помисли и за наклоненото му поставяне, за да имаш мин. "мъртав обем" от вода.

                  Коментар


                  • BatGeorgeone
                    BatGeorgeone коментира
                    Редактиране на коментар
                    Мерси за съвета.
                    Аз имам две киматични тела останали от фризера, мисля да ги ползвам за утопление на фургона посредством циркулация на горещ антифриз през тях това когато работи двигателя, има вариант и за подгряване на същата система с разни дизелови нагреватели/печки.
                    От 350Л някакви дребни литри мъртъв обем никак не ме притесняват, не ги мисля дори.
                    Авариен дренаж и някаква защита против наводнение мисля да сътворя.
                    Мисля да термоизолирам резервоара за вода, отново лош опит на хора пътували в Скандинавия и Русия, при -30-40С вътре във фургона всичко е замръзнало, чиста, мръсна вода, газта, включая бензина и специалния дизел с добавки, тоест, ако не е била печката на дърва е щяло да стане трагедия.
                    В студени условия, един голям резервоар за вода, може да акумулира топлина която бавно да отдава, ако е навън, колкото и да е изолиран ще замръзне или ще е студен и после подгряването ще хаби много енергия и време.

                  • KingofROAD
                    KingofROAD коментира
                    Редактиране на коментар
                    А за обратната вода няма да ли да е подходящ? намираш му някъде място под шасито (двоен под ако трябва) и всички обратни води от баня, тоалетна, мивка и тн. се събират в него. И дренаж за източване на кемперстоп, или там където има шахти за това.

                • #75
                  Ако мислиш за ползване при отрицателни температури , то си има практични начини измислени вече . Под фургона , между шасито двоен под отопляем . Резервоари за чиста и мръсна вода - там . Останалото може също да се използва за ниши за оборудване , багаж или каквото си искаш.

                  Коментар

                  Активност за темата

                  Свий

                  В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                  Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                  Зареждам...
                  X