Обява

Свий
Няма добавени обяви.

DAF T244 Layland 4x4 Overland Motorhome - нова година, нов късмет :)

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • DAF T244 Layland 4x4 Overland Motorhome - нова година, нов късмет :)

    Здравейте,

    След като разкарах вана защот ми бе малък и не ми се нравеше за кемпер, днес се сдобих със следното возило.

    Daf T244 Layland, 4x4, пет скорости, бързи/бавни с принудителен блокаж в раздатката, не знам за дифовете все още
    1992 година, 6литра дизел, 6 цилиндъра редовии Къмингс двигател,24V система но без нито един кабел по ДВГ, РК, СК
    По талон са я писали 7.5тона, но знам, че конвертирани в кемпери стават до към 10.5-11тона обща маса.
    Машинката е уж на по-малко от 10,000КМ.
    Днес я покарах за около 200КМ.
    Идеята ми е да опитам да си направя Овърланд Кампър.



    Ето още една снимка от Уики

    Натиснете снимката за да я уголемите  Име:Leyland_DAF_5-tonne_truck.jpg Прегледи:6 Размер:368.0 КБ ID:6552425

    Следва продължение...
    Последно редактирано от BatGeorgeone; 25-01-20, 20:41.
    Бъдете живи и здрави!

  • #2
    Е желая ти успех с начинанието и много приятни мигове с машинката!
    Примерна идея в какво трябва да се превърне ще сложиш ли?
    За всеки ден прекаран в риболов господ дава по два
    0878 79 20 61 Борис

    Коментар


    • #3
      Ето нещо такова ми е в главата като посока.

      Удължаване на рамата с около 80-90см, удължаване на кабината с около 20-30см за да побира 4 човека, в момента има три места а по талон дори са две.

      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:daf-leyland-militaer-camper-shelter-expeditionsfahrzeug.jpg
Прегледи:1902
Размер:227.6 КБ
ID:6552450
      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:a95d85fcd473c2841257d087b0bf3ce4.jpg
Прегледи:1696
Размер:385.2 КБ
ID:6552451
      Бъдете живи и здрави!

      Коментар


      • gabocvet
        gabocvet коментира
        Редактиране на коментар
        А стандартно с двойна или удължена кабина има ли?
        Примерно както бяха мадарите едно време, с три вида кабини, къса, с легло и с четири места

    • #4
      Чудесна база за разкошен проект. Ще следя с интерес. Честита придобивка!
      08седемшест5едно513четири

      Коментар


      • #5
        Мале колко идеи имаш.......споделяй,че ми е интересно
        TOYOTA SEQUOIA ‘11
        W140 S420 '99

        Коментар


        • #6
          Интересна играчка, честито.

          Мятай по някоя снимка от процеса

          Коментар


          • #7
            Интересно,ще следя с интерес!
            0осем9осем7шест0осем7едно
            Миро

            Коментар


            • #8
              Сега на дневен ред е получаването на новия талон на мое име. В стария талон има няколко неточности и една много важна подробност - за да може да се конвертира возило на кампер, трябва да е било регистрирано в една от 10 специални категории (линейка, радио камион, панелен ван, минибус и т.н.), в моя талон категорията НЕ е една от правилните и ще трябва да опитам да накарам местния КАТ да направи промяна. Имам около половина година до следващия ГТП, имам застраховка и платени данъци, може да се наложи да купя някой използван хладилен контейнер, който да кача на моето шаси и така да опитам да сменя категорията, това обаче е сложна игра с редица рискове и много неизвестни, стриктно описани правила и изисквания няма, от където произлиза и трудноста и риска, много субективизъм и труд и творчество. Докато не се оправи това по-горе няма смисъл от инвестиции и вложения, стискайте ми палци.
              Бъдете живи и здрави!

              Коментар


              • #9
                Честита радост! Всичко ще се нареди ! Дядо Боже и Той слага по едно рамо за да се сбъдват мечтите!! Обаче давате ли си сметка , коооолко от пишещите и четящи ТУК в "петролните" си сънища "сърфитат" (и аз включително) с този красавец из трудните терени .(това казано с искрена усмивка). Прекрасна машина!

                Коментар


                • #10
                  Честито! Стискам палци за документите и чакам много интересна тема

                  И също много важно - снииим-ки, снииим-ки
                  Последно редактирано от nissan_gr; 29-01-20, 16:15.

                  Коментар


                  • #11
                    Ако имаш възможност, огледай някой от "легалните" за преработка и сравни рамата с твоя. Може да имат съществени разлики.
                    Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

                    Коментар


                    • #12
                      Първоначално публикуван от santaclash Преглед на мнение
                      Ако имаш възможност, огледай някой от "легалните" за преработка и сравни рамата с твоя. Може да имат съществени разлики.
                      Нямат разлики, рамата и самото возило нямат никаква (почти) връзка с какво пише по талон, моя според документа за ГТП се води т.н. Гънбъс, тоест бусче за стрелба, престави си возило в Афганистан пълно с войници или същото возило в гората пълно с ловци дебнещи дивеч, има хора, които "наричат" по документи камиончето си "за превоз на живи товари/животни" и пак минава номера, та доста е динамично и несигурно в тази област.

                      Ще видим, аз още не съм си получил талона та не знам още по кой път ще поема, дали ще е по пътя с коруба от хладилен камион или ще е по пътя за Минибус уж, че ще возя хора отзад, не знам, търпение ми е нужно сега
                      Бъдете живи и здрави!

                      Коментар


                      • #13
                        Получих талона на мое име, сега трябва да инсталирам 4та седалка за детето, да направя снимки, да напиша писмо и да върна талона за поправка/корекция на три неща - кубатура на двигател, модел на камиона и промяна от две на четири седалки,пожелайте ми успех в това начинание.
                        Бъдете живи и здрави!

                        Коментар


                        • gy6ter
                          gy6ter коментира
                          Редактиране на коментар
                          Успех , и няма да ходиш в КАТ и на технотест - от любопитсво питам как се случват нещата ?

                      • #14
                        Успех в начинанието!
                        Имам кемпер и винаги си мисля, че основното предимство по време на път м/у кемпера и караваната е, че можеш в движение да отидеш до кемперната част, за да затвориш някоя незаключена врата, да вземеш нещо от хладилника и дори да ползваш тоалетната.
                        В този ред на мисли при кемпер като Вашия няма ли възможност за проход м/у кабина и кемперна част?
                        Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                        "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                        Коментар


                        • #15
                          Страхотен избор !
                          Успех ! Стискам палци и следя сВ  интерес
                          TLC: LJ70 2LT ; FJ80 3FE

                          Коментар

                          Активност за темата

                          Свий

                          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                          Зареждам...
                          X