Обява

Свий
Няма добавени обяви.

DAF T244 Layland 4x4 Overland Motorhome - нова година, нов късмет :)

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Моля да стоварите това нещо върху продавачката... виждам, че тежи достатъчно.
    П.П. Надявам се че не го приемате сериозно, че ще ме подведат като подстрекател на опит за убийство... Може би и не, защото българските закони не познавам, а пък ингилизките съвсем не познавам.
    За двигателя: нормално е да работи така на празен ход, ако е монтиран на мотокултиватор, на водна помпа, лебедка, въздушно духало, косачка, ииии... , но не е нормално така да се държи на електрогенератор.
    Монтиран на електрогенератор с поне 150-200 вата товар трябва да държи стабилни обороти и честота около 50 или 60 херца в зависимост от енергийната система, за която е правен електроагрегатът.
    Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

    "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

    Коментар


    • Хващам се на бас че в карбуратора ще има живи жаби. Това ако няма някакви електроники, дето да симулират живи жаби де.
      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

      Коментар


      • s_s1
        s_s1 коментира
        Редактиране на коментар
        Може, но са жаби - бензинопийци.

      • KingofROAD
        KingofROAD коментира
        Редактиране на коментар
        Виж му и въздушния филтър, и както някой по-горе каза - промий и резервоара, а и маслото в движока също е добре да се смени, че не се знае кога е сменяно за последно.

    • Прилича на Briggs & Stratton , което не е никак лошо. Части трябва да има доволно много.
      А този двигател от B&S го монтират на всякакви машинарии - косачки, култиватори и т.н.

      Коментар


      • Провери връзката между карба и главата.
        Обикновено на студено е ОК, а като загрее започва да смуче въздух, сместа обеднява и прекъсва.
        Кольо "Дупетата вървят и с мастика... "

        Ясен Супер Модератор: "Абе при мене как не увисва?" "хм, представих си Багера по бельо."

        Коментар


        • Здравейте Всички, много благодаря за съветите и идеите!

          Сега поръчвам маркучи, нова свещ мисля имам, ще почистя всичко основно и ще погледна в цилиндъра за нагар.

          Всичко това обаче не ми е приоритет точно сега, защото имам да сменя зимните гуми на Сахарата, да подпра и повдигна фургона и да продължа с рязането на каросерията.

          Послепис:

          Оказа се, че маркучите не са и те проста работа, има за оловен, за безоловен, за масла и т.н. лудница и не знам какво точно да поръчам за да е УНИВЕРСАЛНО решение като резервна част.
          1. Има ли маркучи, които да държат и на бензини и на дизел, и на масла? Двутактовите ползват бензин + масло, за това и питам.
          2. Ако няма универсални то тогава какви материали да търся за бензин, за дизел и за бензини + масло?
          3. Има ли сред нас във форума някой, който с това се занимава за да ми спретне и да ми прати комплект от примерно 2 метра дължини във всички масови размери от 2мм до към 20мм примерно, 2, 3, 3.5, 4, 5, 6, 8, 10 и т.н. вътрешен диаметър дебелини?
          4. Има ли някакви магазини в България, които предлагат добро качество и са надежни в тия куронни времена? Куриерите си работят без грижи, адаша ми прати чисто ново телоподаващо и пристигна точно за седмица, от врата до врата, което е супер според мен.
          Благодаря предварително за съдействието.
          Последно редактирано от BatGeorgeone; 08-05-20, 09:46.
          Бъдете живи и здрави!

          Коментар


          • sparkybg
            sparkybg коментира
            Редактиране на коментар
            Горивните даянат на всичко освен някои антифризи. Не им се връзвай толкова - просто купи от добър търговец, за да не попаднеш на менте. От всички сменени от мен марклучи до сега не съм имал нито един нацепен.

            Когато не са горивни, не издържат на всичко. Например има разни силиконови, които издържат на масло, но не и на гориво - ползват се за турбо пътища, водни съединения понякога, вакуумни магистрали. Но понеже тук са предимно сини/червени/жълти на цвят, никога не съм купувал. Черни тук почти няма, а аз не искам да правя дискотека в двигателния отсек.

        • Рециклиране и вкарване в употреба на части и компоненти от други проекти и машини продължава.

          Следва тестване на комплект филтри за пречистване на вода за питейни нужди.

          Седиментен филтър следван от активен въглен и накрая керамичен филтър.

          Мисля да се снабдя с 12/24Волта помпа с автоматично вкл/изкл при спад на налягането за да се постигне нещо като хидрофор за кемперни нужди.

          Ето една снимка от филтърната част.

          Натиснете снимката за да я уголемите  Име:IMG_20200508_142951.jpg Прегледи:0 Размер:359.7 КБ ID:6601015

          Вчера изкопах и комплект тегличи с различни накрайници, внос от САЩ, не паснаха на моя Вранглер и сега мисля да ги приспособя за камиончето.

          Идеята, е не толкова да се дърпат ремаркета колкото да се ползва теглича за велосипеден багажник или нещо друго от този род + за дърпане на закъсали леки автомобили и т.н.

          За хладилник и фризер случайно видях много интересно решение.

          Семейство Румънци след като обикаляли из света няколко години с кемпери и след мъките с различни хладилници и фризери, решили да си сглобят нещо сами.

          Взели хубав А+++ хладилник и му сменили компресора с 12Волтов.

          Оказало се страхотно решение и сега с това си вадят хляба, живеят, произвеждат и пращат от Германия.

          Цените им са на около 1/3 от подобни аналози, всичко е чисто ново и идва с гаранция.


          P.S. Натиснете снимката за да я уголемите

Име:42653805_1886007708186070_2559294814671601664_n.jpg
Прегледи:639
Размер:106.2 КБ
ID:6601610
          Последно редактирано от BatGeorgeone; 11-05-20, 15:28.
          Бъдете живи и здрави!

          Коментар


          • BatGeorgeone
            BatGeorgeone коментира
            Редактиране на коментар
            Страхотна идея, Красимир, супер дори.

            Колеги с такива камиони си возят мотоциклетите отпред, та за едни велосипеди ли няма да стане.

            Много благодаря за хрумването.

          • KingofROAD
            KingofROAD коментира
            Редактиране на коментар
            Велосипеди отпред, няма ли да е малко проблем с видимостта? Той камиона не е паджерото по габарити, ама въпроса е ушатите по разни страни и територии първо какво мислиш ще гледат? Отзад по-трудно се забелязва, а и по-трудно ще има за какво да се заядат, но за ябълката на предната броня, е по-добре да се направи така, че да може да се качва, и да се сваля, пак по същите причини. И само когато потрябва, да се ползва по предназначение в критичен момент. Освен това и монтажа и закрепването да не са само за бронята, а и за лонжероните на рамата, повечко железо по диагоналите не излишно...
            Последно редактирано от KingofROAD; 11-05-20, 14:50.

          • BatGeorgeone
            BatGeorgeone коментира
            Редактиране на коментар
            КингОР, по-горе пуснах снимка на същия камион с мотоциклет отпред, това мисля е един известен на много пътешественици мост в Сибир.

        • Оказа се, че по стара украинска поговорка, който работи в Неделя не му се получавал добре кемпера...

          За това набързо погребахме един таралеж, който почина сутринта в двора ми, въпреки опитите да го спасим.

          След това спретнахме едно кемперно барбекю сделано с донорски части от камиона, разни строителни остатъци + резервни части от прасе мариновани по стара украинска рецепта, гъби, чушки, млади картофчета и лук, всичко това джакузирано във врящо рапично олио(щото педалите почти не предлагат слънчогледово олио по магазините).

          Теста на диска от брана още известен като барбекю-скара мина успешно, урока бе научен(нужен е слаб огън с малко дърва, а не клада за вещици).

          Rachido4x4 жив и здрав да си земляк, че ми подари и изпрати тия две брани, няма да забравя, че имам да черпя

          Ето едно доказателство от събитието.

          Натиснете снимката за да я уголемите  Име:BBQ.jpg Прегледи:0 Размер:755.2 КБ ID:6601507
          Бъдете живи и здрави!

          Коментар


          • krasi-mir
            krasi-mir коментира
            Редактиране на коментар
            Е що не казА за украинската поговорка в Събота?!
            Сега лежа на дивана и чакам доставка от Амазон.
            Това в резултат на неуспешния ми неделен опит за почистване на фугите между тухлите на гаража. Прецакан ъглошлайф, и счупени едно абразивно, и две диамантени свредла.
            БаСи яките тухли са правели англичаните преди 50г.!

            А за олиото имам теория - тва е конспирация от национален мащаб на супер магазините, не само за олиото.
            Понеже в тези дни на пандемия клиента е на пангара, що да не му пробутаме всичката стока, която в нормални дни никой не поглежда.

            Тия зелените бидони в твоя двор ли са?!
            Щото, като гледам летвите до БиБиКю-то, викам да не си съсекъл кльона към украинските земи.

          • BatGeorgeone
            BatGeorgeone коментира
            Редактиране на коментар
            krasi-mir Вече знаеш, шегата на страна това за Неделите е "вярно".

            Мои са кошовете за боклук. Преди, контейнера за трева и храсти беше почти безплатен, после стана златен и аз им казах да го дуат и каквото режа като трева и клончета го правя на компост. Преди имахме право и на два контейнера(черни) за смесен боклук, после след голям скандал ми казаха, че вече имам право само на един педразите решиха да ми играят сечено, но те знаят, че съм злопаметен и хвъвлям боклук и в контейнерите за рециклиране, да се оправят, плащам им не малко всеки месец.

            Хаха, малко хора ще те разберат за конспирациите, който не е видял и не е изпитал на гърба си няма как да го осъзнае и няма да повярва хич.

            УкрайнПацанСтрой му писна на дедовия и ми каза преди малко, че си хваща дърмите и бяга за Германия, простотията тук на острова с тия грипове надминава Замундландия

        • УкраинПацанСтрой си тръгна, аз останах съвсем без подкрепа когато се наложи, ще се налага да режа всички железа на малки парчета, които мога да вдигам и размятам сам

          Чакам една специална риза за заварчици защото последния път с плазмата, горещи капки ми напълниха пазвата и не е приятно никак, а и ми предстоят много разрези където съм под и в страни на детайла.

          Надявам се в следващите ден два да продължа работата по камиона, тоест да запретна плазмата и да почна да кастря каросерията, но ще видим, тук нещата с ковидконспирацията стават тъжни и драматични
          Бъдете живи и здрави!

          Коментар


          • Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
            Хващам се на бас че в карбуратора ще има живи жаби. Това ако няма някакви електроники, дето да симулират живи жаби де.
            Имаше жаби но не в карба а в резервоара.

            Измих резервоара хубаво с вода, подсуших го на силното слънце.

            Маркучите са добре, нямат нужда от смяна все още.

            Почистих свеща.

            Почистих карба, сложих мъничко силикон където карба среща главата, останалите гарнитурки бяха добре, явно са сменяни не отдавна.

            Заредих ново гориво, оставих го над час да напълни карбуратора защото хондата няма гумичка за подкачване на гориво.

            Вдигнах резервоара над нивото на двигателя за малко.

            Запали от раз и след няколко секудни си оправи оборотите, не работи перфектно, но на празен ход не се брои, ще тествам под товар някой път и ще си проличи дали съм оправил напълно проблемите.
            Бъдете живи и здрави!

            Коментар


            • BatGeorgeone
              BatGeorgeone коментира
              Редактиране на коментар
              Не се е оправило, днес запали от раз, поработи като трактор няколко секунди и спря. Според мен не влиза нормално гориво в карбуратора, има един странен клапан, който не знам как работи и не ми вдъхва доверие. Когато ме обхване музата ще го боря.

          • Дай картинка на този клапан.
            Верно е това че баламите нямат свършване, няма нужда от кука, захапват влакното и стискат здраво. Стария.
            Селска фурна аспух нема. Пак същият.
            В+ LZ1HAN нула три осмици 9014две тройки

            Коментар


            • Ето го клапана, мерси предварително за съдействието.

              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20200527_075225.jpg
Прегледи:362
Размер:288.7 КБ
ID:6606963

              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20200527_075244.jpg
Прегледи:367
Размер:333.8 КБ
ID:6606962

              Натиснете снимката за да я уголемите  Име:IMG_20200527_075232.jpg Прегледи:0 Размер:351.5 КБ ID:6606925
              Последно редактирано от BatGeorgeone; 27-05-20, 11:39.
              Бъдете живи и здрави!

              Коментар


              • KingofROAD
                KingofROAD коментира
                Редактиране на коментар
                това не е ли по-скоро бензонасос?

            • Това ми мяза на клапан за картерни газове, ако съдим по това къде е нанизан единия му маркуч. Не знам при двутактовите как стои въпроса с картерната вентилация (или пък въпросното е 4-тактово?), та може и да не съм прав.
              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

              Коментар


              • sparkybg
                sparkybg коментира
                Редактиране на коментар
                Пак - единия извод на "клапана" е вързан към картера, или поне така изглежда на снимката. Мисля че нещо недоглеждаш - не си представям през това да минава гориво. Гориво няма какво да търси в картера, нито картерното налягане би-могло с нещо да регулира горивото. Може да завършва в карбуратора или около него, но това според мен са си просто картерни газове, а клапана просто ги пуска да минат, когато им се вдигне налягането над някакво ниво.

              • BatGeorgeone
                BatGeorgeone коментира
                Редактиране на коментар
                Добавих още две снимки, на които ясно се вижда как гориво идва из под резервоара и се вижда как от черното нещо горивото отива в карба.

              • KingofROAD
                KingofROAD коментира
                Редактиране на коментар
                е, значи бензонасос е

            • Е това ако е бензинова помпа, разчитаща на тласъците на картерното налягане за да помпи, плашим се! Аз поне за друго не мога да се сетя.
              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

              Коментар


              • alexalex69
                alexalex69 коментира
                Редактиране на коментар
                Или вакумно кранче , което пуска гориво само при работещ двигател . При някой от мотоциклетите с карбуратори преди да се премине на инжекционно впръскване се използват . За вакумна помпа за гориво знам на Ямаха Супер Тенере и май старата Хонда Африка имат , за други не мога да кажа .

              • motor_men
                motor_men коментира
                Редактиране на коментар
                Ако двигателя е едноцилиндров/и при някои двуцилиндрови/ освен налягане се образува и вакуум. При Хускварна от 80-те , на същия принцип работеше смазването , така качваше масло в главата да смазва газоразпределението.

            • Това трябва да е бензинова помпа. Работи като използва промяната на налягането.

              Последно редактирано от motor_men; 27-05-20, 12:02.
              В НАТО - Рамбо го бият , пребоядисан партизанин му носи вода

              Коментар




              • Това е на Ямаха вакуум помпата , но е свързана към всмукателния колектор.
                В НАТО - Рамбо го бият , пребоядисан партизанин му носи вода

                Коментар


                • BatGeorgeone
                  BatGeorgeone коментира
                  Редактиране на коментар
                  Супер, мерси много!

                  Това обяснява защо когато има налягане двигателя пали и работи добре а когато горивото няма налягане(явно компрометиран вакуумен маркуч/помпа).

                  Ще насоча усилията си в тази посока.

                • BatGeorgeone
                  BatGeorgeone коментира
                  Редактиране на коментар
                  Колега, може ли да споделиш някой и друг манюъл за стари двигатели, нищо, че са за мотоциклети, искам малко да си обогатя познанията в тази област защото искам да си купя стар мотоциклет и АТВ може и да ЛС да ми пуснеш линк ако не искаш тук. Мерси предварително.

              Активност за темата

              Свий

              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

              Зареждам...
              X