Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Съвети за начинаещ

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #76
    До: Съвети за начинаещ

    Първоначално публикуван от Nik Преглед на мнение
    Днеска се сетих да слагам раздатката, а да снимам преди малко...
    Ето на петите (ако това си имал предвид) утре и на тампоните

    Съжалявам за лошите снимки
    Имаш бира от мен !!!!!!

    Коментар


    • #77
      До: Съвети за начинаещ

      [QUOTE=Иван/Ivan;966333]
      Първоначално публикуван от kiro_vd Преглед на мнение
      Някой може ли да ми измери колко е висока петата на раздатката ????

      Колега, ако възнамеряваш да правиш нова пета, най-добре е да имаш мостра. Петите не са симетрични спрямо вертикалната равнина, минаваща през двата отвора за ушите на раздатката. Отворите за закрепване на петата към раздатката са изместени така, че не ушите, а картера на раздатката е по средата на напречната греда, на която се закрепва тя. Конзолите са лява и дясна - не можеш да им размениш местата. Ако не се справиш, пиши ми коя ти е необходима да решим проблема.
      Ако не стане с едни други тампони, по-голями , ще ти се обадя задължително !!!

      Коментар


      • #78
        До: Съвети за начинаещ

        Първоначално публикуван от beetle Преглед на мнение
        Здравей, тампони за раздатка на ГАЗ 69 има при Савов, с. Горски извор близо до Хасково, тел. 0888 248 480.
        Тампоните са само 3, но поне имам от какво да взема мярка и да си направя другите 5, ако не си намеря оригинални.
        Ако някой има за продаване да каже, търся 5 тампона за Раздатъчна кутия за Газ 69.

        Коментар


        • #79
          До: Съвети за начинаещ

          Ето


          Оказа се че има два вида конзоли/опори/пети (който както го нарича), сега като се замисля корпусите на раздатките имаха някакви минимални разлики в отливката.















          Но две по две са еднакви, незнам защо Иван/Ivan казва че не са симетрични









          Ето и тампона



          или каквото е останало от него





          Болта с тампона



          М16 с 1.50 стъпка предполагам



          Тук се вижда (който може да види щото снимките са мнгого зле ) разликите между двата вида опори/пети





          П.С. Май няма да минеш само с бира
          Случайни хора УАЗ не карат

          Коментар


          • #80
            До: Съвети за начинаещ

            Много си прав, че няма да мина само с бира !!!!!!

            Коментар


            • #81
              До: Съвети за начинаещ

              И аз си мислех ,че има някакви разлики между двете планки ,но колегата NIK доказа ,че са симетрични.Но пак трябва да се внимава при монтажа им,виждал съм ГАЗ69 с една не добре сложена(неориентирана планка,пък може и двете) и се появяваше проблем в един от карданите ,свързан с големи вибраций и шум!Така ,че е добре когато сглобяваме да погледнем някоя книжка или да се залегне под друг ГАЗ69 за да се избегне евентуален проблем!
              ГАЗ69,Fiat Dukato maxi бордово 3,40м.Omai4x4 тристранен самосвал и Витара в проект!

              Коментар


              • #82
                До: Съвети за начинаещ

                Ами аз преди месец монтирах и не бяха заменяеми /лявата отдясно и обратно/. Просто никак не стнаха докато не ги размених. До сега не бях се замислял даже, но при мен е факт. В сряда ще ги снимам и ще ги кача във форума. Извинявам се, ако съм написал нещо невярно и съм подвел колега. Ще огледам внимателно още веднъж. Кутията е съвсем гола - още не съм сложил купето, но от едната страна със сигурност моите конзоли със сигурност не са отрязани под прав ъгъл и "П"-то на профила също не е точно под прав ъгъл от едната страна.
                0886 854 174

                Коментар


                • #83
                  До: Съвети за начинаещ

                  Няма за какво да се извиняваш.
                  И трети вид ако има както казваш...
                  Колкото повече информация -толкова по добре.

                  Явно едните са правени в Уляновск, а другите в Горки
                  Случайни хора УАЗ не карат

                  Коментар


                  • #84
                    До: Съвети за начинаещ

                    Предполагам, че тази "изрязаната" пета е от към шофьора, защото там кутията е по-"тумбеста" . Ако не е така, моля да ме поправите .
                    Още веднъж благодарности на колегата за качените снимки.
                    Прикачени файлове

                    Коментар


                    • #85
                      До: Съвети за начинаещ

                      При мене бяха две изрязани на едната кутия и две неизрязани на другата кутия.
                      Случайни хора УАЗ не карат

                      Коментар


                      • #86
                        До: Съвети за начинаещ

                        Сега легнах под джипката и се оказа ,че моите планки са лява и дясна и са от прорезаният тип,като отпред са скосени а в задния край са си прави .Прорязаното стои от външните страни на кутията.На снимката се виждат и тампоните от транспортна лента,които съм сложил преди 5 години,понеже не намерих оригинални,малко е твърдо окачването ,но е здраво и ръчната действа по добре.

                        Поглед отпред откъм шофьора


                        Хубаво се вижда задната права част- откъм шофьора


                        Пак от към шофьора



                        Тук хубаво се вижда скосената предна част-пак от към шофьора


                        Поглед отпред откъм навигатора


                        Това е поглед отзад -от към навигатора



                        Извода е ,че има различни видове ,но при мен са лява и дясна и има значение как се монтират!
                        Последно редактирано от Светозар Стеев; 22-12-09, 20:45.
                        ГАЗ69,Fiat Dukato maxi бордово 3,40м.Omai4x4 тристранен самосвал и Витара в проект!

                        Коментар


                        • #87
                          До: Съвети за начинаещ

                          Ето такива са и моите конзоли/планки. Тази раздатка ми е четвъртата, която свалям и слагам и досега са били само от този модел. Затова се изненадах като прочетох че има и вариант без лява и дясна.
                          Коледно настроение и весели празници на всички колеги от форума!
                          0886 854 174

                          Коментар


                          • #88
                            До: Съвети за начинаещ

                            Колеги, търся тези две планки, на който ляга раздатката.
                            Хайде, помагайте, ще си ги платя !!!!!!!!!

                            Коментар


                            • #89
                              До: Съвети за начинаещ

                              Първоначално публикуван от kiro_vd Преглед на мнение
                              Колеги, търся тези две планки, на който ляга раздатката.
                              Хайде, помагайте, ще си ги платя !!!!!!!!!
                              Имаш ги Кире! Няма да ми ги плащаш, подарявам ти ги
                              ГАЗ 69 УАЗ 452-2 броя УАЗ 31512 Kia Sportage 2.0 16v
                              Калта за УАЗа е като водата за водолаза 0886445318

                              Коментар


                              • #90
                                До: Съвети за начинаещ

                                Първоначално публикуван от dragomir_68 Преглед на мнение
                                Имаш ги Кире! Няма да ми ги плащаш, подарявам ти ги
                                Много съм ти задължен !!!!!!!!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X