Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Съвети за начинаещ

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    До: Съвети за начинаещ

    Дайте инфо от къде да се сдобия с мерцедесови графитни набивки ???

    Коментар


    • #62
      До: Съвети за начинаещ

      Колеги, помагайте за тия набивки, че само те ми останаха да купя и да събирам мотора. Ако някой има идея от къде мога да ги купя да сподели !

      Коментар


      • #63
        До: Съвети за начинаещ

        E из цял Видин ли няма такава набивка?
        По магазините за авточасти все някъде трябва да има.

        Коментар


        • #64
          До: Съвети за начинаещ

          Жоре, по магазините има , ама са много ментерливи , за по лев, казват, че мерцедесовата е видимо по- добра. Хайде, помагайте, ако някой има мерцедесови съм склонен да ги купя.

          Коментар


          • #65
            До: Съвети за начинаещ

            Първоначално публикуван от kiro_vd Преглед на мнение
            Жоре, по магазините има , ама са много ментерливи , за по лев, казват, че мерцедесовата е видимо по- добра. Хайде, помагайте, ако някой има мерцедесови съм склонен да ги купя.
            Имам Кире, но в Бяла Слатина.
            ГАЗ 69 УАЗ 452-2 броя УАЗ 31512 Kia Sportage 2.0 16v
            Калта за УАЗа е като водата за водолаза 0886445318

            Коментар


            • #66
              До: Съвети за начинаещ

              В магазина на Мерцедес няма да е един лев. Там търси ли?
              Случайни хора УАЗ не карат

              Коментар


              • #67
                До: Съвети за начинаещ

                Утре не съм в града, но във вторник ще проверя в магазините за западни автомобили. Ако и там няма ще търся помоща на Драго .

                Коментар


                • #68
                  До: Съвети за начинаещ

                  Отдавна не съм писал, че много работа се отвори.
                  Така, първо мотора е събран и кротко чака да се монтира, скоростната и раздатъчната кутия са ревизирани , но имам проблем с монтажа им. Нямам тампоните и планките с който се захващат за рамата. Та въпроса ми е как да захвана камбаната за гредата , с какъв тампон. Мотора и камбаната са 24-10, оригиналният тампон никак не става, кутийте са ми от ГАЗ 69. Нямам и петите на който лежи раздатката, а гредата си е на рамата. Може ли някой да качи снимки на тези работи и размерите на петите и тампоните , за да си ги правя сам. Помагайте колеги.

                  Коментар


                  • #69
                    До: Съвети за начинаещ

                    За камбаната май трябваше да не е оригиналния (или поне по нисък) тампон, виждал съм с 2 от купе на 469, 24ковата камбана се дупчи и се слага този като се изпили частта от към по широкото (метала чрез който орегинално се фиксира на рамата на 469) незнам можеби има и по добри варянти.
                    За раздатката незнам трябва импровизация, такива тампони не съм виждал никъде.
                    Нали понагласи луфтовете на валовете от тези пластини на 3тата снимка?
                    Прикачени файлове
                    Случайни хора УАЗ не карат

                    Коментар


                    • #70
                      До: Съвети за начинаещ

                      Първоначално публикуван от Nik Преглед на мнение
                      За камбаната май трябваше да не е оригиналния (или поне по нисък) тампон, виждал съм с 2 от купе на 469, 24ковата камбана се дупчи и се слага този като се изпили частта от към по широкото (метала чрез който орегинално се фиксира на рамата на 469) незнам можеби има и по добри варянти.
                      За раздатката незнам трябва импровизация, такива тампони не съм виждал никъде.
                      Нали понагласи луфтовете на валовете от тези пластини на 3тата снимка?
                      Не съм ги пипал, всичко си беше ОК, даже останах приятно изненадан от състоянието на раздатката - без забележки е.
                      Някой може ли да ми измери колко е висока петата на раздатката ????
                      Мерси за снимките, но си остава мисленето за тампона на камбаната, дайте идей !!!
                      Последно редактирано от kiro_vd; 14-12-09, 22:45.

                      Коментар


                      • #71
                        До: Съвети за начинаещ

                        Камбаната я монтирах с оригинален тампон от Волга, с две шпилки 8 мм през гредата на рамата и две през камбаната .
                        Утре ще правя нови лапи на рамата за мотора, тампони мисля да слагам от Лада.
                        Дайте идея от къде да се сдобия с тампони за раздатката или поне размерите им.

                        Коментар


                        • #72
                          До: Съвети за начинаещ

                          Киро, може да станат тампони от раздатката и двигателя на УАЗ. Не са като оригиналните, но като няма други
                          ГАЗ 69 УАЗ 452-2 броя УАЗ 31512 Kia Sportage 2.0 16v
                          Калта за УАЗа е като водата за водолаза 0886445318

                          Коментар


                          • #73
                            До: Съвети за начинаещ

                            Здравей, тампони за раздатка на ГАЗ 69 има при Савов, с. Горски извор близо до Хасково, тел. 0888 248 480.
                            ГАЗ 69, Chevrolet Blazer 99
                            д-р инж. Георги Попов - 0877 719 701

                            Коментар


                            • #74
                              До: Съвети за начинаещ

                              Първоначално публикуван от kiro_vd Преглед на мнение
                              ......Може ли някой да качи снимки на тези работи и размерите на петите и тампоните , за да си ги правя сам. Помагайте колеги.
                              Днеска се сетих да слагам раздатката, а да снимам преди малко...
                              Ето на петите (ако това си имал предвид) утре и на тампоните

                              Съжалявам за лошите снимки
                              Прикачени файлове
                              Случайни хора УАЗ не карат

                              Коментар


                              • #75
                                До: Съвети за начинаещ

                                [QUOTE=kiro_vd;958918]
                                Някой може ли да ми измери колко е висока петата на раздатката ????

                                Колега, ако възнамеряваш да правиш нова пета, най-добре е да имаш мостра. Петите не са симетрични спрямо вертикалната равнина, минаваща през двата отвора за ушите на раздатката. Отворите за закрепване на петата към раздатката са изместени така, че не ушите, а картера на раздатката е по средата на напречната греда, на която се закрепва тя. Конзолите са лява и дясна - не можеш да им размениш местата. Ако не се справиш, пиши ми коя ти е необходима да решим проблема.
                                0886 854 174

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X