Обява

Свий
Няма добавени обяви.

HDJ100 - Baseline и подготовка за пътешествия

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Ванката , че ще прескочи тия пушещи ,проблемни неща и направо ще електрифицира - гледам с некви батерийки , дето не ми говорят нищо , си играе . Надали случайно
    TLC: LJ70 2LT ; FJ80 3FE

    Коментар


    • BatGeorgeone
      BatGeorgeone коментира
      Редактиране на коментар
      Аз предлагам да навием Ванката да мине в ДЖИЙП групата, взема един Гладиатор и всичките му проблеми изчезват

    • MoridinBG
      MoridinBG коментира
      Редактиране на коментар
      Сега ми се иска да можех да dislike-на коментар

  • Ааа да бе , само той твори в Йота групата , глей да го зарибиш с Жийп . Без него е голяма суша - щот не ни се трошат хич бабаите , а и са перфектни . Виж по Жийп винаги има къде да сложиш тел и тиксо
    TLC: LJ70 2LT ; FJ80 3FE

    Коментар


    • Първоначално публикуван от MoridinBG Преглед на мнение

      Някъде в най-южните части на пелопонес мернахме и тия франсета. 79?

      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_1022.jpeg
Прегледи:923
Размер:267.3 КБ
ID:6775344
      Тия франсета са си екстра!
      Only after the last tree has been cut down,
      Only after the last river has been poisoned,
      Only after the last fish has been caught,
      Only then will you find that money cannot be eaten.

      Коментар


      • BENZBOSS
        BENZBOSS коментира
        Редактиране на коментар
        На твърдо и утъпкано……..

      • MoridinBG
        MoridinBG коментира
        Редактиране на коментар
        Изобщо не ми харесват тия каравани натоварени върху пикапи. В случая бонус точки, че е крузер. Нито имаш каквото и да е останало от маневреността и проходимостта на кррузера, нито имаш пълния комфорт на нормален кемпер.
        Според мен един хубав 4х4 бус ще е по-смислен от това - много по-лек, и с по-нисък на центъра на тежестта - съответно по-проходим, освен в дърварски коловизи, по-добра подредба и полезен обем вътре.

      • blackfirefly
        blackfirefly коментира
        Редактиране на коментар
        Зависи човек какво търси - комфорт, или спокойствие и усамотение... За двама човека си е ОК според мен с всичко необходимо за наистина диво къмпингуване. Ето още няколко подобни тук https://globe-camper.com/

    • Наскоро ми попадна това:Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20210908_130603.jpg
Прегледи:754
Размер:475.5 КБ
ID:6775946
      Младежи, уважавайте старостта - тя е вашето бъдеще...
      0887/осемпет 66 4осем

      Коментар


      • Страхотна тема. Успях да изчета всичко.
        Имах идея за 80-ка, която да разглобя и обработя по същия начин... то май по-добре направо 200...
        Много труд и ищах трябва! Поздравления за упоритостта!

        Коментар


        • MoridinBG
          MoridinBG коментира
          Редактиране на коментар
          Аз стоков, с практически празен резервоар, на кантар бях 2700кг. Горе долу толкова казват и други хора, които са се теглили. Бензиновите са по около 2500.

        • Kalmar
          Kalmar коментира
          Редактиране на коментар
          Да, аз точно Wholesale Automatics визирах, те имат и мод за твоята кутия, но предполагам вече си наясно.
          Единия от 4WD 24/7 сглоби Крузър от всякакви части и е с твоя двигател и скорости. Като гледам какъв тормоз му раздава си мислех, че е корава кутията. Това е видеото: https://www.youtube.com/watch?v=ab4gpN9hXUU
          33-ки за J100 ми се виждат напълно достатъчни. Това според мен е турър, не е за катерене на канари. А ако сложиш заключващ диф на ABR вместо предния? Дали ще е по устойчив...
          За тежеста: така ги дават в техническите характеристики, колко е в реалния живот,,, е друга бира.

        • Kalmar
          Kalmar коментира
          Редактиране на коментар
          Сега видях, че ти вече си сменил предния диф с такъв на ARB.

      • Човече, знаех че съм луд /не на тема екстремни возила/ ама това твоето те издига във висините на безумието/ в добрия смисъл, разбира се.Ти колко години смяташ, че ще живееш?
        Поздрави за мерака!

        И едно питане, ако може: Колко е висока до върха на събрана палатка, че проектирам гаража за новата къща.....

        И

        Коментар


        • MoridinBG
          MoridinBG коментира
          Редактиране на коментар
          С 32ките беше 1.95см до фабричните релси, около 2.30 до върха на палатката, сега с 33ките - още 1-2см.

        • nissan_gr
          nissan_gr коментира
          Редактиране на коментар
          Аз бих добавил десетина сантиметра на вратата на гаража за сигурност

      • Благодаря!

        Коментар


        • С тия малки пътища там и аз не знам дали 200 е на 100% правилно еле с тия скапани седалки в багажника. Въпреки това АЗ поне бих избрал 200 еле след всичките тия пари,време и мъка с това нещо в ръцете ти.Не казвам,че е грешка,просто различно виждане,на мен 200 ми идва малка,за 100 да не говорим,половината багаж остава на пътя.

          6 степенния автомат си е кукла,брата е с мотора и скоростите на 100ца и сравнение с моето дърво което е с мотора и скоростите на 200 мммммм няма нищо общо,върви на дзвер и харчи доста по-малко пък и е по-яка доста.
          TOYOTA SEQUOIA ‘11
          W140 S420 '99

          Коментар


          • Много са скъпи 200 за мен... тези от 2008-2010 вървят по 50-60 хилки в лв. тук и са на по 250000 км поне...
            Иначе бих взел 200 вместо 100. А седалките в багажника се демонтират, ако пречат, каквото аз бих направил веднага.

            Коментар


            • BENZBOSS
              BENZBOSS коментира
              Редактиране на коментар
              Верно се демонтират ма пак си остава среден размер от малките,а като ти потрябват седалки те са останали в гаража.Мен едно от основните неща които ме спря да скоча на 200 бяха точно тия седалки,комбито е комби докато не ми потрябва да е рейс,свалям багажа и качвам 8 човека,това си беше яка контра за 200

          • На 200 , ако не й е обръщано внимание , цирка с ръждата е същия , все пак 200 правят от 2007г . Има и двугодишни екземпляри , карани само тук , с ръжди .
            Ще е чудо да се намери 200 на под 250к км . Знаейки Иван , би било пак , само началото на филма
            TLC: LJ70 2LT ; FJ80 3FE

            Коментар


            • Абе има ама 2014-15 на по около 90000 - 120000 км. ама и цените са едни...
              То и аз бих влязъл във филма, ако мога да заделя достатъчно средства. Ама то ако имаш пари за 200 ще намериш и за филмиране...

              Коментар


              • На 6-7г и с моя късмет ....бих заложил по 50к км на година , за такава кола , която ти е кеф да караш , не те изморява (и ако е печка , даже не аби мн нафта).
                TLC: LJ70 2LT ; FJ80 3FE

                Коментар


                • Ъпдейт по проекта има ли? Нещо взех да се зарибявам за 100...

                  Какво стана с нафтата в маслото?

                  Коментар


                  • Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_1457.jpeg
Прегледи:442
Размер:874.1 КБ
ID:6781605

                    ×



                    Коментар


                    • Защо си махнал капака на клапаните?
                      Дано ги регулираш само...
                      Младежи, уважавайте старостта - тя е вашето бъдеще...
                      0887/осемпет 66 4осем

                      Коментар

                      Активност за темата

                      Свий

                      В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                      Зареждам...
                      X