Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Новата придобивка - ТЕRRANO 2

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Новата придобивка - ТЕRRANO 2

    Първоначално публикуван от I.Stoyanov Преглед на мнение
    * Лубашки, не съм те забравил, просто моя човек се е запилял някъде покрай празниците и като го издиря ще пиша ....!
    Не се занимавай....аз я намерих.Струва точно 206лв. на Валео
    Поздрави!
    NISSAN FOREVER
    -----------------------------------------------------------------------------
    Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

    Коментар


    • От: Новата придобивка - ТЕRRANO 2

      Първоначално публикуван от lubashki777 Преглед на мнение
      Не се занимавай....аз я намерих.Струва точно 206лв. на Валео
      Поздрави!
      Радвам се

      Коментар


      • От: Новата придобивка - ТЕRRANO 2

        Здравейте, мина доста време откакто не съм писал за леката кола , ама тва е щото да чукна на дърво нямам никакви грижи. Само дето туко що, наливайки течност за чистачки останових, че от горния маркуч на радиатора, дето влиза в термостата, леко лигави. Затегнах и всияко се нареди, но след това установих, че лигави и от друго място.
        Загоба на антифриз няма или поне е минимална и не мога да я забележа. Мисля, че е м/у стойката за термостата и водната помпа, но не съм сигурен. Ето снимки :
        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMAG0026.jpg
Прегледи:1
Размер:113.4 КБ
ID:5464492
        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMAG0025.jpg
Прегледи:1
Размер:109.5 КБ
ID:5464493
        Прегледах ръководството и доколкото разбрах има 2 гарнитури - една м/у леглото на темостата и блока и една м/у термостата и водната помпа. От ръководството LC-31, или :
        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:14271530374166.png
Прегледи:1
Размер:45.6 КБ
ID:5464494
        10, 20 - пише "rubber seal" или гумено уплатнение .
        Сеага въпроса е :
        - да сложа оригинални гарнитури, клнгерит или черен силикон (Victor Reinz) ?
        - трябва ли да демонтирам водната помпа, за да сваля леглото на термостата ?

        Поздрави !

        Коментар


        • От: Новата придобивка - ТЕRRANO 2

          Ако не тече, няма загуба на антифриз, а само лигави, хич не се разправяй. Мовто също сълзи от там, но само зимата, Лятото си стои сухо. Това е типично за това двигател - кажи речи всичките го правят.

          Естествено, може и да смениш уплътненията, ако те влече. Но просто няма смисъл, щом няма загуба на антифриз.

          ПП: Мисля че не е нужно да демонтираш водна помпа. Аз би сложил оригинални гарнитури и бих ги подсигурил с черен (неутрален) VictorReinz. Тая технология до сега не ме е подвеждала никога.
          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

          Коментар


          • От: Новата придобивка - ТЕRRANO 2

            , загуба няма, незнам от кога лигави, ама явно е от скоро. Ще следя нивото на охладителната течност, ама попринцип когато не що не у ред с джипките ми сън не ме лови докато не го отсраня, пък дори и дреболия да е
            - ако ми доскучае някоя привечер и реша да го опрявя ще стане ли с черен силикон ?

            Поздрави !

            Коментар


            • От: Новата придобивка - ТЕRRANO 2

              Изчакай да се стопли времето, и ако и тогава лигави, тогава го оправяй. Това не е проблем, който трябва да те безпокои. Аз не знам откога не съм доливал антифриз, пък казанчето още си е в норма. Това ми го каза човек, дето е бачкал в NISSAN. Сълзят зимата, от температурните разлики. Лятото си е сухо там. Човека даже ми го каза без въобще да съм го питал, и без там да има сълзене (ходих лятото). Каза ми че зимата ще просълзява понякога, и точно така и стана.

              ...и ако ще го правиш, прави го като бял човек. Поръчай си оригинални уплътнения, пък нищо не ти пречи да се подсигуриш и с Victor Reinz покрай тях, особено ако са хартиени или клингеритови. Не са скъпи.
              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

              Коментар


              • От: Новата придобивка - ТЕRRANO 2

                Okey

                Коментар


                • От: Новата придобивка - ТЕRRANO 2

                  Да си дам и моите 5стотинки...
                  При мен също лигавеше там,и аз също не обичам нещо да не ми е наред по джипката.Поръчах си гарнитурките/едната е профилен гумен пръстен,а другата е тънка хартиена-втората е назад към главата ,а гумения пръстен е долу към водната помпа/.
                  Смяната става с махане на термостата/има 3 болта на фланеца отгоре,като единия от тях е дълъг и държи цялото термостатно тяло към основата надолу/,развиване на още един болт видим-също държащ тялото надолу,и накрая има 4-ри болта които са хванати насрещно в главата.За развиването на последните,трябва да се откачат кабелите минаващи от там и да се бръкне особено за едните два болта буквално под тялото на термостата.Изисква се търпение и...говорене с майка му...
                  След развиването на всичките болтове ,цялото термостатно тяло се сваля,зачиства се добре и се подменят въпросните г-ри.При моя се оказа,че лигавенето е от въпросния гумен пръстен/г-ра/ намиращ се под термостатното тяло.Разбира се,при разглобяването на цялата система е глупаво човек да не смени и задната г-ра.
                  Съвет....не слагай никакъв силикон там.Гумената г-ра си уплътнява перфектно,а на задната хартиената...може да се намаже с грес за лагери.Това последното не е майтап или някакво ТеНеТеМе...масово майсторите ,които си разбират от работата ползват въпросната технология.При мен също действа безотказно!
                  Ами това е....после затягащ болтовете,като започваш от ония насрещни 4-ри болта.Преди да ги натегнеш до последно обаче,обираш другите два надолу без да ги притягаш на макс.Стягаш след това насрещните колкото трябва и дозатягаш/както се казва "до скъсване и четвърт назад...." / и останалите два!
                  Аз лично използвах момента и си смених фланеца над термостата с метален такъв/моя беше пластмасов/,но при теб вероятно оригиналния си е метален!
                  Също така и си смених термостата с такъв на по-ниски градуси/82град./,нещо което е добре да направиш!
                  Ами това е....
                  П.П. Водната помпа НЕ СЕ разглобява!
                  Поздрави!
                  NISSAN FOREVER
                  -----------------------------------------------------------------------------
                  Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

                  Коментар


                  • От: Новата придобивка - ТЕRRANO 2

                    Благодаря ! Нека се постопли и аз ще направя процедурата, ще сменя и термостата - разбира се.
                    - Моето тяло за термостата си е метално, по скоро алуминий.
                    * Технологията с греста и аз я ползвам, знам я от бядо ми, който цял живот се занимаваше с ремонти, Действа безотказно, прилага се при клингеритени и хартиени гарнитурки

                    Поздрави !
                    п.п. гарнитурата за капака на термостат си идва с новия термостат, нали ?
                    - Сапрки разправяше, че имало 2 вида термостати /като модел/, тъй като нямам възможност да отида на място в магазина, ще поръчвам, най-вероятно от Патрол фен, той от правилните ли праща
                    Последно редактирано от I.Stoyanov; 24-03-13, 09:21.

                    Коментар


                    • От: Новата придобивка - ТЕRRANO 2

                      В магазина ходи с оригиналния, и искай да ти дадат същия на външен вид, но по-ниските градуси.

                      Това с греста се прави само и единствено защото "майсторите" искат да минат тънко. Вместо грес, съвсем тъничко намазване със силикон на VictorReinz е къде-къде по-читаво решение.
                      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                      Коментар


                      • От: Новата придобивка - ТЕRRANO 2

                        Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                        В магазина ходи с оригиналния, и искай да ти дадат същия на външен вид, но по-ниските градуси.Това с греста се прави само и единствено защото "майсторите" искат да минат тънко. Вместо грес, съвсем тъничко намазване със силикон на VictorReinz е къде-къде по-читаво решение.
                        * само на място ли може да се вземе точния термостат, просто нямам възможността да сваля този и да отида с него в магазина, щото без нисана няма как да отида до магазина

                        Поздрави !
                        п.п. ти нямаш ли някой изваден да ми го наснимаш и по снимки

                        Коментар


                        • От: Новата придобивка - ТЕRRANO 2

                          Бе аз имам някъде, ама ако видиш кво ми е в гаража.... А и чарковете ми са на 3 места пръснати, като само едното е в София.

                          Някъде из темите беше даден и точния модел, например от Евро07. От техните термостати съм доволен. Ползвам втори, купен от тях, и бачка без проблем.

                          Ей-такъв трябва да е:
                          http://www.offroad-bulgaria.com/show...64#post1728364

                          Имаше и в друга тема и снимки, и точен модел.
                          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                          Коментар


                          • От: Новата придобивка - ТЕRRANO 2

                            Ок, макар че не съм изобщо на зор и без това чакам времето да се постопли, пък и гарнитурите докато дойдат, ако се савсем случайно се навъртиш из гаража направи 2-3 по обстойни снимчици на термостатчето

                            Поздрави !

                            Коментар


                            • От: Новата придобивка - ТЕRRANO 2

                              Итакаа, с термостата и разните други неща не съм се занимавал, щото да чукна на дърво, няма нужда. Теча, който се опасявах че е от корпуса на термостата се оказа разхлабен горен маркуч на водния радятор.
                              Та на въпроса - моето терано е италянка, по-точно от южна италия и за щастие няма грам ръжда, само че ми направи впечатление, как след 1 зима и вече има тук таме повърхностни петънца. И реших да взема мерки докато е време. Доста от темите на Военна рампа разгледах, но не ми стана ясно какви точно преобразовател за ръжда ползват и най-вече какво покритие след това. Битум или нещо от сорта.
                              - Възможно ли е да се направи качествено е домашни условия, с канал и маркуч от чешмата
                              - навремето имах един форд, който го предпазих с някакво битумно изобретение, беше на салами и се разтвар/яше в бензин, след това мажеш и накрая 10 години не можеш с шлайф да го свалиш, та нещо такова ми трябва .

                              Благодаря !

                              Коментар


                              • От: Новата придобивка - ТЕRRANO 2

                                Здрасти!
                                Преобразувателя е на вюрт, малко е скъп, а дали си струва, ще споделя след около месеца , като дойде ред за пролетно измиване на двата таралясника които съм третирал.
                                Технологията е долу-горе такава: измиваш от долу, ръждивите места с телената четка, колкото може, дали на ръка , с дрелка или ъглошлайф ти си решаваш. Вюрт - мажеш с четката, чакаш минимум 3 часа, мажеш втори път и чакаш минимум 3 часа. Аз нямах време да чакам повече, иначе май е по добре да се изчака поне 10 -на часа. Чувствителен е също към слънчева светлина,искам да кажа че пречи на процесите, ама тя как ще освети под колата незнам , освен ако не я обърнеш на една страна де.Ръждопреобразувателя е на цвят и консистенция като прясно мляко, след като си свърши работата , обработените повърхности стават от сини - до черни. Боядисваш директно върху него, т.е. служи и като грунд, но не с бои които съдържат цинк/ не се харесва с тях, пише го на опаковката му/. Аз съм като че ли много доволен от боята на вюрт за подова защита, която вюрт препоръчват за покриване на обработените повърхности. Не можах да си я махна от ръцете 1 месец. Страхотна адхезия има. Заминава много с нормален пистолет за " шагре" защото е доста по - рядка.Може да приплеснеш тръбичката на пистолета дето засмуква боята за да не дърпа много.Върху нея може да боядисваш с нещо друго , ама на опаковката пише , че не трябва да се боядисва от горе и , така че аз не съм го правил. Пробвах и с една шведска боя , уж най - добрата тук , но съм разочарован от нея , а и в Бг едва ли ще я намериш. Казвам "като че ли " защото зимата мина /уж- тука вали сняг а трябва вече да сме с летнин гуми според местния закон за движение по пътищата- да не съм луд, карам с гуми с шипове/ и чакам да се постопли за да огледам какъв е резултата от обработката на дъното на колите след зимата, след като ги измия с обезсмаслител и сапун. Обещавам да пиша , ако има интерес.
                                Наблюдавах същия проблем с моето терано, на третата зима изведнъз избиха точки корозия по цялата иначе читава преди това рама, отдавам го на боклуците с които обработваха зимата улиците във Варна.
                                Ако имаш канал действай смело, няма да имаш проблем, освен че ще се оклепаш до уши. Има представителство на Вюрт в Бг . Ако имаш въпроси може да се опиташ да им звъннеш. Ник също е точен, на мен ми помогна много с отговори на най наболелите въпроси.
                                И нали съм забраван - най -важното: всички други ръждопреобразуватели трябва да бъдат отмити от обработента повърхност след приключване на обработката. Вюрт НЕ ТРЯБВА да се мие, което на мен най - ми допадна.
                                Поздрави!
                                Последно редактирано от kikimora; 13-04-13, 12:45.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X