Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Новата придобивка - ТЕRRANO 2

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Новата придобивка - ТЕRRANO 2

    Здравейте, мина време откакто писах последно. Навъртях му 8к. километра и да чукна на дърво, машинката ме слуша. Доста съм доволен от избора си ! Точно това което търсех. Абе направо сбъдната мечта .
    След похвалата следва и въпроса. Тераното го взех с някакви всесезонни гуми, който изобщо не ме кефят как се държат в наскоро падналия сняг. Та искам да си взема един комплект зимни + джанти. Намерих доста изгодно джанти, но незнам дали ще се съберат с гуми 235/75/15. Джантите са Mangels, ако има значение, на тях пише 7.0x15 / PCD5.5mm/ офсет 13mm. Джантите са с 6 отвора. Още не съм решил каква марка ще са гумите, но трябва да са с размер 235/75/15, по-големи не ми трябват, по-малки не са варянт, щото искам да си ползвам стандартната резервна 235/75/15.
    Та джанти с тези параметри + гуми с този размер ще се съберат ли без интервенции ?

    Поздрави !

    Коментар


    • От: Новата придобивка - ТЕRRANO 2

      Да.
      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

      Коментар


      • От: Новата придобивка - ТЕRRANO 2

        Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
        Да.
        Благодарско, тичам да се обурудвам


        Поздрави !

        Коментар


        • От: Новата придобивка - ТЕRRANO 2

          Здравейте, Всела Коледа, пожелавам ви много здраве, радост и късмет, останалот само ще си дойде .
          На въпроса, остана ми малко свободно време около празниците, освободи се гаража и реших да се заема с един проблем чакащ доста отдавна - луфт в лагера на предна лява главина. Има лек луфт който се усеща при аксиално разклащане на предното колело, предполагам с притягане ще се оправи, но как и с каква сила да го натегна ? Пулих се в ръководството, но нещо не ми стана ясно, дадено е силата с която трябва да се натегне гайката на главината, но след това със силомер трябва да се пробва с какво усилие се върти колелото, ообаче това е за нови лагери, а за обиране на луфта при стари ?
          * искам да ревизиврам и хъбовете - скаква грес да ги смажа ? И тази lock nut дето е на хъба може ли да се развърти с друго освен специализирания инструмент ?

          Поздарви и весели празници !
          Последно редактирано от I.Stoyanov; 27-12-12, 11:17.

          Коментар


          • От: Новата придобивка - ТЕRRANO 2

            Е никой ли няма да сподели ? Спарки ?!
            Айде, че утре го почвам

            Поздрави !

            Коментар


            • От: Новата придобивка - ТЕRRANO 2

              Уф, сигурно ще ми е 20-то обясняване.

              - Махаш спирачния апарат.
              - Стягаш до толкова, че да започне да се върти тегаво.
              - Правиш няколко оборота напред-назад
              - слагаш килограмов чук на едната шпилка, като я подравняваш да е водоравно спрамо центъра на главината
              - Започваш да отхлабваш докато главината превърти и чука падне (пазиш си палците или други телесни части при което).
              - Достягаш до 30 градуса (не отхлабваш, достягаш), с цел дупките за законтряшите болтчета да съвпаднат с някои от дупките на законтрящата шайба.
              - законтряш, затваряш. Ако пак има луфт, опитваш процедурата пак след 1000 километра, и ако и тогава има луфт след стягането, значи лагерите ти са за смяна.
              - ако в следващите 4-5000км пак се появи луфт, пак стягаш по горната процедура, и ако след още 4-5000км пак има луфт, лагерите са за смяна.

              Препоръчвам ти да го направиш и на двете колела. А не е зле и да гресираш, а най-добре да махнеш главината, да почистиш/измиеш с нафта, да гресираш, и тогава да стягаш. Това ако има признаци за остаряла или недостатъчно количество грес, или влизали боклуци. Ако има влизали боклуци, вероятно ще трябва да смениш и семеринги.

              Капиш?
              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

              Коментар


              • От: Новата придобивка - ТЕRRANO 2

                Ей, както винаги, перфектно обяснено. Златен си
                Весели ПРазницИ !

                Айде да бягам, да го почвам, че търпение нямам !

                Коментар


                • От: Новата придобивка - ТЕRRANO 2

                  Аз да попитам....Какво стана с водната помпа-виско на Valeo???
                  Монтира ли я и какви са ти впечатленията???
                  П.П.много неща продавам на тази фирма и като цяло всичко е много качествено и безпроблемно,но...все пак знае ли човек...Може точно пък този артикул да им куца...
                  Поздрави!
                  NISSAN FOREVER
                  -----------------------------------------------------------------------------
                  Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

                  Коментар


                  • От: Новата придобивка - ТЕRRANO 2

                    Първоначално публикуван от lubashki777 Преглед на мнение
                    Аз да попитам....Какво стана с водната помпа-виско на Valeo???
                    Монтира ли я и какви са ти впечатленията???
                    П.П.много неща продавам на тази фирма и като цяло всичко е много качествено и безпроблемно,но...все пак знае ли човек...Може точно пък този артикул да им куца...
                    Поздрави!
                    Ами виското + водна помпа на валео е монтирано от лятото. Нямам наблюдения върху оригиналното виско на терано, но на буса го сменях преди време с оригинално и сега като направя сравнение новото на валео и това на буса се държат по един и същ начин. Сега в студа почти не се чува, щото го карам на кратки разстояния. Сутрин като го запаля и го изфорсирам виското фучи за малко и след това "отцепва", когато стрелката на температурата стигне средата на скалата пак се чува, но това сега ства рядко, пшопринцип седи една идея под средата и перката не се усеща като зацепила. И тестове с весник правих и всичко изглежда наред. Та като цяло за цена на полувина водната помпа на валео си е направо супер, даже я препоръчвам

                    Весели празници !

                    Коментар


                    • От: Новата придобивка - ТЕRRANO 2

                      Първоначално публикуван от I.Stoyanov Преглед на мнение
                      Ами виското + водна помпа на валео е монтирано от лятото. Нямам наблюдения върху оригиналното виско на терано, но на буса го сменях преди време с оригинално и сега като направя сравнение новото на валео и това на буса се държат по един и същ начин. Сега в студа почти не се чува, щото го карам на кратки разстояния. Сутрин като го запаля и го изфорсирам виското фучи за малко и след това "отцепва", когато стрелката на температурата стигне средата на скалата пак се чува, но това сега ства рядко, пшопринцип седи една идея под средата и перката не се усеща като зацепила. И тестове с весник правих и всичко изглежда наред. Та като цяло за цена на полувина водната помпа на валео си е направо супер, даже я препоръчвам


                      Весели празници !
                      Е..щом и лятото не е правило проблем с вдигане на температурата над средата...значи ще върши работа.
                      Ти откъде го поръча тогава?
                      NISSAN FOREVER
                      -----------------------------------------------------------------------------
                      Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

                      Коментар


                      • От: Новата придобивка - ТЕRRANO 2

                        Ами честно да ти кажа не знам от коя точно фирма е, щото го поръча мой приятел, занимаващ се с търговия на авточасти. Помня че беше на цена от 210лв с транспорта.
                        * А иначе преди да го сменя лятото по големи изкачвания в най-големите жеки на 5-та и газ до ламарината стрелката стигаше на 3/4 дажи и малко по-нагоре и след това започваше да сваля, но все пак реших да го сменя. СЛед като го смених на каквито и извращения да го подлагах стигаше малко над средата и сваляше. Последния път когато се връщахме от Атина на един байр 35-40 км изкачване, ама някакакъв страшен наклон, вънка 45+ градуса на сянка, климатика на последна степен, имаше задръстване, постоянно тръгване и спиране, стрелката не се качваше повече от 3/4 след което спадаше до средата. Спарки ме посъветва да сменя темостата с 82 градусов, ама аз не го направих и въпреки това никакви проблеми, сега си мисля ако го бях сменил зимата как щеше да се дървя в тераното, то така или иначе загрява след 15км, пък и с по-малкът термостат .

                        Поздрави!
                        п.п. ако ти е важно, мога да питам от къде е поръчано

                        Коментар


                        • От: Новата придобивка - ТЕRRANO 2

                          Аз ще открия ,но може и да питаш за улеснение,за да не се лутам.
                          Поздрави!
                          NISSAN FOREVER
                          -----------------------------------------------------------------------------
                          Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

                          Коментар


                          • От: Новата придобивка - ТЕRRANO 2

                            Първоначално публикуван от lubashki777 Преглед на мнение
                            Аз ще открия ,но може и да питаш за улеснение,за да не се лутам.
                            * Лубашки, не съм те забравил, просто моя човек се е запилял някъде покрай празниците и като го издиря ще пиша

                            Към въпроса с луфта в лагерите - спазих стриктно описаната процедура от Спарки, луфт усещах само от шофьорското място, натегнах и всичко заспа, по инструкция проверих и другата - луфта по-голям , както и да е стягам пак по процедурата и хоп, луфт остана. Махнах законтрящата шайба и стегнах по-яко, след което разхлабих докато чука падне и дозатегнах. Така луфта изчезна. Въпроса :
                            - възможно ли е да е отимало луфт в главината или просто е трябвало да се стегне повече, за да се намести лагера ?

                            Поздрави !

                            Коментар


                            • От: Новата придобивка - ТЕRRANO 2

                              Стягането повече и няколкото оборота в двете посоки е точно за да се намести лагера.

                              След няколко (2-5) хиляди километра провери пак луфтовете и пак ги откоригирай, ако са се появили. Това също е с цел наместване на лагера. Ако и след втората проверка и евентуално донатягане след още няколко хиляди (пак 2-5) луфтове отново има, значи лагерите са за смяна. След смяната процедурата е същата - натягане (в книжката се споменава доста сериозно такова, ако помня 60-80 нотонметра на стягащата гайка), няколко оборота в двете посоки, и после реглаж. След смяна също е добре да се проверят след 1000-3000км и да се донатегнат, ако е нужно.

                              Всичките галимации са за да ги докараш в работен режим да са в норма. Всеки лагер има някакво донаместване след като си го регулирал. Дали самия лагер или черупките му спрямо леглото - все тая. А като е работил известно време с луфт (твоя случай), той си се е наместил спрямо тоя луфт, и после му трябва време за да се намести към новия режим и да се кротне, ако състоянието му позволява да се кротне.
                              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                              Коментар


                              • От: Новата придобивка - ТЕRRANO 2

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X