Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Новата придобивка - ТЕRRANO 2

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    От: Новата придобивка - ТЕRRANO 2

    Засега ще стои тази врата. Ще видим какво ще излезе. Остава да измисля какво да правя от страната на пантите, където е двойната ламарина. На пеобраза няма как да сложа гайки. Идей ?Още когато го купувах забелязах някой дребни забележки по боята :
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC02597.jpg
Прегледи:1
Размер:116.5 КБ
ID:5395047Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC02596.jpg
Прегледи:1
Размер:106.5 КБ
ID:5395046
    Има ли някакъв начин да се пооправят. Преди имаше едни такива писалки дето ги ремонтираха, дали ще свършат работа ?

    Поздрави !

    Коментар


    • #62
      От: Новата придобивка - ТЕRRANO 2

      Честито колега!!!!! Със здраве да си я караш!!!

      Коментар


      • #63
        От: Новата придобивка - ТЕRRANO 2

        Трудно ще се оправят, но пук и няма да тръгне ръжда от там. Отдолу е двойно поцинковано.
        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

        Коментар


        • #64
          От: Новата придобивка - ТЕRRANO 2

          БЛАГОДАРЯяя !!!

          Не се притеснявам от ръжда, ами просто ме дразни нали знаеш как е - нова придобивкА всичко трябва да е 6 .

          Никой ли не е пробвал от тези писалки ?

          Поздрави !

          Коментар


          • #65
            От: Новата придобивка - ТЕRRANO 2

            Първоначално публикуван от I.Stoyanov Преглед на мнение
            БЛАГОДАРЯяя !!!

            Не се притеснявам от ръжда, ами просто ме дразни нали знаеш как е - нова придобивкА всичко трябва да е 6 .

            Никой ли не е пробвал от тези писалки ?

            Поздрави !
            Писалките са за драскотини,а тук направо ти е олющен лака и язвата е доста голяма.На моя имам на едно място подобна язва,но не мисля да я оправям.Там както каза и Спарки,ръжда няма да тръгне...
            Поздрави!
            NISSAN FOREVER
            -----------------------------------------------------------------------------
            Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

            Коментар


            • #66
              От: Новата придобивка - ТЕRRANO 2

              Още една задачка е отметната, а именно задната врата, която безкрайно ме дразнеше. Ето снимки, малко са, но все пак да се добие представа:
              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC02601.jpg
Прегледи:1
Размер:95.2 КБ
ID:5395497Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC02602.jpg
Прегледи:1
Размер:109.4 КБ
ID:5395496 След това имаше и няколко укрепителни заварки.


              СЕГААаа, остана да измисля как да оправя предната седалка която из едната страна е заварена (незнайно защо f,) Предишният собственик е бил МНОООГО " изобретателен" и още повече с изключително "богата" техническа култура. - както и да е.... Тя не е належаща.
              Радиото се оказа пълен скраб, пак отиде на майстор и вече май ще хваща вечените ловни полета

              Основна остана задачава да сменя виското и тук отново опирам на вашите опит, знания и умения. Трябват ми координати на магазин, сервиз, дистрибутур или когото и да е за да си закупя въпросната перка. От моята нищо не излиза. По възможност дайте и на НЕ оригинални части, че вече ДОООСТА надхвърлихме бюджета , НО нека не изключваме и възможноста за оригинална перка, кой каквото има да дава, пък аз като зазвъня да питам ще се разбере.

              Амии това е за сега, очаквам Вашата ПоМоЩ.

              БЛАГОДАРСКО !

              Коментар


              • #67
                От: Новата придобивка - ТЕRRANO 2

                Ако не ти се дават над 300 кинта за оригинална - така и така ше сменям мойта (на 1 година е, и около 10-15000км) -ще я получиш за 125кинта (в магазина по спомен нещо около 250). То не е "перка" ами е водна помпа + вискосъединител. Друг вариант общо взето май наличен няма. За колко време и за какви пари могат да ти внесат някаква друга марка, нямам идея. За оригинална предполагам си питал и знаеш цената - patrol fen и mimo13 са хората.
                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                Коментар


                • #68
                  От: Новата придобивка - ТЕRRANO 2

                  Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                  Ако не ти се дават над 300 кинта за оригинална - така и така ше сменям мойта (на 1 година е, и около 10-15000км) -ще я получиш за 125кинта (в магазина по спомен нещо около 250). То не е "перка" ами е водна помпа + вискосъединител. Друг вариант общо взето май наличен няма. За колко време и за какви пари могат да ти внесат някаква друга марка, нямам идея. За оригинална предполагам си питал и знаеш цената - patrol fen и mimo13 са хората.
                  За моето Терано проверявах при Патрол Фен и цената за оригинална беше 400лв. + 10 дни доставка.
                  В интерес на истината и във връзка с обсъжданите позагрявания на машините мога смело да кажа,че на няколко пъти при палене на студен мотор на моето Терано се чува ясно как вие при подаване на гас до около 2500оборота виското и след 20-30секунди си изключва.
                  Дали обаче това дава отговор на въпроса за сменяне ли е моето или не......????
                  NISSAN FOREVER
                  -----------------------------------------------------------------------------
                  Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

                  Коментар


                  • #69
                    От: Новата придобивка - ТЕRRANO 2

                    Sparky може ли да ми дадеш координати на магазина от който си взел твоята - 250 лв, да питам дали имат в наличност. Втора ръка също е вариант, но нека проверя първо за нова.
                    Телефонче на хората с оригинала ?
                    Мерси

                    Коментар


                    • #70
                      От: Новата придобивка - ТЕRRANO 2

                      Първоначално публикуван от lubashki777 Преглед на мнение
                      За моето Терано проверявах при Патрол Фен и цената за оригинална беше 400лв. + 10 дни доставка.
                      В интерес на истината и във връзка с обсъжданите позагрявания на машините мога смело да кажа,че на няколко пъти при палене на студен мотор на моето Терано се чува ясно как вие при подаване на гас до около 2500оборота виското и след 20-30секунди си изключва.
                      Дали обаче това дава отговор на въпроса за сменяне ли е моето или не......????
                      Това говори че имаш масло във виското, и ако не работи, няма да е поради липса на масло, а поради лоша биметална пластина или блокирала ос на клапанчето, дето биметалната пластина върти.

                      Първоначално публикуван от I.Stoyanov Преглед на мнение
                      Sparky може ли да ми дадеш координати на магазина от който си взел твоята - 250 лв, да питам дали имат в наличност. Втора ръка също е вариант, но нека проверя първо за нова.
                      Телефонче на хората с оригинала ?
                      Мерси
                      От евро07 я взех, точно преди миналия събор.
                      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                      Коментар


                      • #71
                        От: Новата придобивка - ТЕRRANO 2

                        Мерси, аз намерих на VALEO и мисля да поръчвам. Надеждни ли са, имайки предвид, че са на половин цена от оригинала ?

                        Блаодаря !

                        Коментар


                        • #72
                          От: Новата придобивка - ТЕRRANO 2

                          Първоначално публикуван от I.Stoyanov Преглед на мнение
                          Мерси, аз намерих на VALEO и мисля да поръчвам. Надеждни ли са, имайки предвид, че са на половин цена от оригинала ?

                          Блаодаря !
                          Аз към самата помпа нямам претенции. Виското не се държи както трябва. От това колата никога няма да прекрее, защото се пуска по-често, а не по-рядко от нужното, ама някак не ми допада зимата да карам практически постоянно със зацепено виско, даже и при -15 навън, а лятото да продължава да е зацепено много, ама много след като термостата е затворил.

                          Мойто "помпо-виско" е някакво японско, уж. Има и тема по въпроса, та можеш да видиш снимки.
                          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                          Коментар


                          • #73
                            От: Новата придобивка - ТЕRRANO 2

                            Океy, ами ще поръчвам пък каквото излезе, термостата ми е чук и не мисля да го сменям. Направих теста във топла вода с термометър и всичко си е точно.
                            Как е най-добре да си регулирам фаровете - срещу стена или ? (вече питах, но никой не ми отговори)

                            БЛАГОДАРЯ

                            Коментар


                            • #74
                              От: Новата придобивка - ТЕRRANO 2

                              Първоначално публикуван от I.Stoyanov Преглед на мнение
                              Мерси, аз намерих на VALEO и мисля да поръчвам. Надеждни ли са, имайки предвид, че са на половин цена от оригинала ?

                              Блаодаря !
                              Ако вземеш на Valeo ще чакаме отзиви,и ако излезне сполучливо ще се има предвид при нужда.За Valeo-то още май никой не е споделил впечатления..
                              NISSAN FOREVER
                              -----------------------------------------------------------------------------
                              Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

                              Коментар


                              • #75
                                От: Новата придобивка - ТЕRRANO 2

                                Първоначално публикуван от I.Stoyanov Преглед на мнение
                                Океy, ами ще поръчвам пък каквото излезе, термостата ми е чук и не мисля да го сменям. Направих теста във топла вода с термометър и всичко си е точно.
                                Как е най-добре да си регулирам фаровете - срещу стена или ? (вече питах, но никой не ми отговори)

                                БЛАГОДАРЯ
                                Здравей Колега,

                                Ще ти кажа как аз си регулирах фаровете преди време:
                                1. Закарваш колата на тъмен прав участък от пътя и отваряш предния капак (оставяш двигателя да работи)
                                2. Взимаш инструмент за настройка на фаровете (отверка или глухо ключе) и покриваш единия фар с някакво дреха или парчал, така че да не пропуска светлина
                                3. Регулираш единия фар да свети така че да се вижда края на лъча прожектиран на пътя.
                                4. Повтаряш операцията за другия фар.
                                5. След приключване на настройките сядаш в колата и си отваряш зелена бира ;-)

                                След като направих сам настройка на фаровете, определено започнах да виждам по-добре пътя през нощта.
                                Никой не ми е присветквал, че го заслепявам.
                                Ако имаш съмнения за настройката - отиди в сервиз да ги настроят на стенд.

                                Успех
                                Нула 8 Седем 8 500 225 Ogi Lazarov
                                Nissan Terrano II 2.7TDi '01 (дълга база)
                                Opel Campo 3,1 TD '99
                                Надпис в каменоломна: "Повече камъни за народа"

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X