Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Новата придобивка - ТЕRRANO 2

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #91
    От: Новата придобивка - ТЕRRANO 2

    Докато има спирачна течност - не.
    Поглеждай го ежедневно и се надявам да не се прее.е посред зимните студове.
    Защо не питаш Patrol fen за цена. Досега винаги ми е допадал, като предложения и коректност.
    Поздрави от шведско.

    Коментар


    • #92
      От: Новата придобивка - ТЕRRANO 2

      Ако из каталозите има номер на точно това уплътненийце, и наистина тече, а не е само омаслено, не вярвам да е някакви невъзможни пари.
      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

      Коментар


      • #93
        От: Новата придобивка - ТЕRRANO 2

        И на моето Терано спирачната помпа сълзи точно от там,между казанчето и тялото.Странното е че го прави,само когато е студено времето.Засега карам така,но ако го оправиш,ще ти бъда благодарен да споделиш.

        Коментар


        • #94
          От: Новата придобивка - ТЕRRANO 2

          Хех, явно това си им е хронично, аз моето го купувах лятото и му навартях около 4-5к. километра и нямаше никакви грижи. Онзи ден докато савсем случайо наливах течност за чистачките установих това сълзене. Явно когато застудее се втвърдява гумата и започва да просълзява. Тия дни ще проверя от къде може да се намерят въпросните маншончета и на каква цена. Пък дотогава ще стои така. Това да му е кусура.

          Поздрави !

          Коментар


          • #95
            От: Новата придобивка - ТЕRRANO 2

            Днес се поразрових и не можах да намеря номер на въпросните уплатнения. Навсякъде си вървят със спирачното цилиндърче.
            Някакви идеии ?

            Благодаря !

            Коментар


            • #96
              От: Новата придобивка - ТЕRRANO 2

              Първоначално публикуван от I.Stoyanov Преглед на мнение
              Днес се поразрових и не можах да намеря номер на въпросните уплатнения. Навсякъде си вървят със спирачното цилиндърче.
              Някакви идеии ?

              Благодаря !

              Коментар


              • #97
                От: Новата придобивка - ТЕRRANO 2

                Явно трябва да се разглоби и да се търсят тези уплътнения в магазин по размер.Ако някой има бракувана такава помпа може да помогне.

                Коментар


                • #98
                  От: Новата придобивка - ТЕRRANO 2

                  Ами то тука по наще географски ширини е сложно намирането на каквото и да било, така че исках да имам гумичките пък след това да разглобявам.

                  Поздрави !

                  Коментар


                  • #99
                    От: Новата придобивка - ТЕRRANO 2

                    Дойде време да сменям антифриза и след като прочетох мануала ми се изясниха нещата, ама не можх да открия пробката на блока и прекратих операцията. Та въпросът е къде епробката? Тази от снимката ли е ?

                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC02971.jpg
Прегледи:1
Размер:144.6 КБ
ID:5419567

                    Благодаря !

                    Коментар


                    • От: Новата придобивка - ТЕRRANO 2

                      Не. Пробката е отзад, под турбото, и до нея не знам как може да се стигне без да махаш кюнците.

                      Свали термостата, свали радиатора, после маркуча от чешмата - в термостата, докато не започне да тече чиста водица. 2-3 пъти припалваш за по 2-3 секунди да изкара каквото може, и после пак маркуча в термостата. Накрая спираш водата, припалваш за последно, монтираш празния и промит радиатор, сипваш 5 кила антифриз концентрат, и доливаш с дестилирана вода докато напълниш. Ако не побере 5 кила, останалото го сипваш в казанчето и доливаш до малко над максимума. Затваряш. Стискаш маркучите на радиатора по няколко пъти, да напълни където може. Отваряш радиатора и досипваш концентрат, или ако е свършил - дестилирана вода. Нато не иска да се пълни повече, затваряш и палиш да загрее и да отвори термостата, като през това време също можеш да стискаш маркучите от време на време, че да изгониш някой и друг мехур. Форсираш няколко пъти докато работи, след като е отворила термостата. След като изстине, гледаш в казанчето дали трябва да се долива, и ако трябва - доливаш. При първото каране след смяната обръщаш особено внимание на стрелката за температура да не започне да прегрява, и ако започне, караш я с по-малко зор за да изстине. На другата сутрин вече всичко трябва да е пълно, и ако има нужда от доливане - доливаш.

                      Хубаво е докато източваш задницата да е по-високо от предницата, и обратно - като наливаш и обезвъдушаваш, предницата да е по-високо. Така хем ще източиш повече, хем като наливаш радиатора ще е най-високата точка и ще се обезвъздуши лесно.
                      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                      Коментар


                      • От: Новата придобивка - ТЕRRANO 2

                        Кристално ЯСНО, както винги

                        Коментар


                        • От: Новата придобивка - ТЕRRANO 2

                          Колеги, да питам и аз нещо. От горния десен край на радиатора като застанеш срещу него ми сълзи и то по точно където се съединява с пластмасата.

                          Коментар


                          • От: Новата придобивка - ТЕRRANO 2

                            Първоначално публикуван от perchi Преглед на мнение
                            Колеги, да питам и аз нещо. От горния десен край на радиатора като застанеш срещу него ми сълзи и то по точно където се съединява с пластмасата.
                            Разбрахме че сълзи, ама какво е питането?
                            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                            Коментар


                            • От: Новата придобивка - ТЕRRANO 2

                              Дали може да се притегне нещо или е спукан радиатора.

                              Коментар


                              • От: Новата придобивка - ТЕRRANO 2

                                Спукан е.
                                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X