Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Новата придобивка - ТЕRRANO 2

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: Новата придобивка - ТЕRRANO 2

    Първоначално публикуван от I.Stoyanov Преглед на мнение
    Днес след като един приятел го подкара за проба, стоейки отстрани забелязах, че пуши черно и то доста. Двигателя не беше загрял съвсем.
    1.Нормално ли е да пуши така, чак леко задния стоп е задимен . Не се бях заглеждал така отстрани, аз си мислех, че само на място и когато е бавна маневрата пуши.
    2. Възможно ли е да е от нафтата, че почивните дни сипвах от една доста изоставена бензиностанция ?
    3. Спарки, тъй като от други теми знам, че имаш ксенон на тераното искам да те попитам, дали ксенонови крушки H4 (къси и дълки) се побират без интервенции по фаровете ? Заслепяват ли настрещните. Каква марка да сложа, заглеждам се по бошовските .

    Поздрави !
    Усилено се говори,че КАТ ще правят проблем за НЕфабричен ксенон.Чува се,че дори направо щели да спират колите от движение.За това аз лично си сложих едни крушки на Осрам Cool Blue които светят/е поне така ги дава производителя им де/ на около 5000 келвина.Спокойно мога да кажа,че са една добра алтернатива на ксенона.На тях пише също ,че са забранени за използване в Европа,но все пак мисля,че проблемите с КАТ биха били в пъти по-малки от това ако започнат да се заяждат за ксенона.
    При интерес ,мога да ти пусна снимки как светят и то дори сравнение не с обикновена клушка ,а с такава на Филипс Блувижън,която е със спектър 4000келвина....направо жълтеят спрямо Осрама...
    П.П.Спарки,а има ли някъде постнато инфо,за лупите ти във фаровете.От къде,за колко и...монтажа им разбира се.Ако го има някъде това,ще те помоля дай линк...ще е интересно на доста хора,а ако няма никъде писано,ще ни осветлиш ли???
    Поздрави!
    NISSAN FOREVER
    -----------------------------------------------------------------------------
    Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

    Коментар


    • #47
      От: Новата придобивка - ТЕRRANO 2

      Първоначално публикуван от I.Stoyanov Преглед на мнение
      Днес след като един приятел го подкара за проба, стоейки отстрани забелязах, че пуши черно и то доста...
      Какви обороти държи на място?

      Коментар


      • #48
        От: Новата придобивка - ТЕRRANO 2

        Първоначално публикуван от lubashki777 Преглед на мнение
        Усилено се говори,че КАТ ще правят проблем за НЕфабричен ксенон.Чува се,че дори направо щели да спират колите от движение.За това аз лично си сложих едни крушки на Осрам Cool Blue които светят/е поне така ги дава производителя им де/ на около 5000 келвина.Спокойно мога да кажа,че са една добра алтернатива на ксенона.На тях пише също ,че са забранени за използване в Европа,но все пак мисля,че проблемите с КАТ биха били в пъти по-малки от това ако започнат да се заяждат за ксенона.
        При интерес ,мога да ти пусна снимки как светят и то дори сравнение не с обикновена клушка ,а с такава на Филипс Блувижън,която е със спектър 4000келвина....направо жълтеят спрямо Осрама...
        П.П.Спарки,а има ли някъде постнато инфо,за лупите ти във фаровете.От къде,за колко и...монтажа им разбира се.Ако го има някъде това,ще те помоля дай линк...ще е интересно на доста хора,а ако няма никъде писано,ще ни осветлиш ли???
        Поздрави!
        Не инфо. Има цяла тема: http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=87867
        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

        Коментар


        • #49
          От: Новата придобивка - ТЕRRANO 2

          Първоначално публикуван от Аndro 160 Преглед на мнение
          Какви обороти държи на място?

          ами нормално около 850-900 около тези, върви нормално, няма никакво колебаене в оборотите, няма тресене. Просто си пуши, ще опитам с добавка, но за сега не смятам да го пипам, щото съм на принципа (щом нещо работи, не го пипаЙ).

          Аз взех някакви крушки на Osram (night rider) или нещо от сорта. Сега остава леко да ги настроя че бият. Как е най добре да се настроят - срещу стена или като ги насоча към пътя и коригирам ?

          Поздрави.
          Последно редактирано от I.Stoyanov; 24-07-12, 11:35.

          Коментар


          • #50
            От: Новата придобивка - ТЕRRANO 2

            Първоначално публикуван от I.Stoyanov Преглед на мнение
            ами нормално около 850-900 около тези, върви нормално, няма никакво колебаене в оборотите, няма тресене. Просто си пуши, ще опитам с добавка, но за сега не смятам да го пипам, щото съм на принципа (щом нещо работи, не го пипаЙ).

            Аз взех някакви крушки на Osram (night rider) или нещо от сорта. Сега остава леко да ги настроя че бият. Как е най добре да се настроят - срещу стена или като ги насоча към пътя и коригирам ?

            Поздрави.
            Нормалните обороти са 725 +/- 25. Ако има включен климатик ги вдига до около 850. Ако се движиш с над 3-4км/ч отново ги вдига до около 850. Но на място и без климатик - 725, при това ако е в ред ги държи супер стабилно.

            Пушещо терано със сигурност не е в ред. Търси причината.
            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

            Коментар


            • #51
              От: Новата придобивка - ТЕRRANO 2

              Туко що го запалих, без климатик държи около 730-735 оборота. На място НЕ пуши, не тресе, не се колебае. Когато подам гориво след 1000 оборота пропушва лекичко до към 2000 след това НЕ пуши.
              Какво може да е ?
              Каква добавка да слагам ?

              Коментар


              • #52
                От: Новата придобивка - ТЕRRANO 2

                Не го гледай на място. Гледай какво става докато караш. Ако от огледалото можеш да забележиш пушек, значи пуши повече от нормално. След сраборване на турбото и над да речем 2500 оборота аз моето не мога да го накарам да пуши, независимо колко настъпвам и с каква скорост съм. Единствено когато прекаля с газта при ниски обороти (под 2000) може да пропуши, и това докато излезе от турбодупката.
                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                Коментар


                • #53
                  От: Новата придобивка - ТЕRRANO 2

                  Явно и тук става нещо такова, незнам. Днес пак ще се загледам, но попринцип от огледалото не виждам никакъв пушек. После ще накарам бащами да кара зад мен и ще видим какъв е резултата.

                  А може ли да се е задръстил нещо и сега да му трябва малко повече ръчкане за да изчисти ?
                  Може ли маслото да не му е правиллното. Сложихме sinthron 10w40?

                  Поздрави !

                  Коментар


                  • #54
                    От: Новата придобивка - ТЕRRANO 2

                    Тая марка масло не я познавам. 10W40 е ОК, обаче. Аз лятото карам с немски Castrol 10W40, а зимата - с Motul 5W40. Карал съм и с 15W50 в началото - пак не пуши, така че твърдо не е от маслото. А и това двигател е правен във времена, в които днешните масла са били скъпа екзотика, ако въобще ги е имало, тъй че точно с масло да го впечатлиш - трудна работа.
                    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                    Коментар


                    • #55
                      От: Новата придобивка - ТЕRRANO 2

                      А каква добавка да взема ?

                      Коментар


                      • #56
                        От: Новата придобивка - ТЕRRANO 2

                        Ей тук ще трябва колегите да кажат. Аз не съм слагал никога. Едно че го взех на реални 80000, и второ че дюзите ми бяха перфектни, а в момента са още по-перфектни - чисто нови, на около 20000км. Карам единствено с двутактово масло в нафтата, четвърт бутилка на резервоар.
                        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                        Коментар


                        • #57
                          От: Новата придобивка - ТЕRRANO 2

                          Досега правих експерименти, явно причината е била лошата нафта, сега с епоизчисти. Вече почти не пуши само когато е в ниски обороти на висока предавка, но е в реда на нещата. Един комшиоя идва с неговото да ги сравняваме и всичко беше 6.


                          Основният проблем си остава задната врата, която я планирам за тези дни. Прилагам снимки и очаквам вашите предложения за най-здраво изпълнение :

                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC02593.jpg
Прегледи:1
Размер:76.4 КБ
ID:5394530Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC02590.jpg
Прегледи:1
Размер:138.5 КБ
ID:5394529Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC02588.jpg
Прегледи:1
Размер:95.8 КБ
ID:5394528Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC02589.jpg
Прегледи:1
Размер:62.5 КБ
ID:5394531

                          Благодаря

                          Коментар


                          • #58
                            От: Новата придобивка - ТЕRRANO 2

                            Вместо добавка, първо пробвай от нафтата на ОМВ, от тази по-скъпата. Ефекта е осезаем, но ще трябва да издухаш поне около 20-тина литра.Двигателя започва да работи по равномерно на празен ход, пушенето намалява и разхода при мен е по-малък от колкото с другата. Като го сметнеш в лева на км. излиза почти на цената на обикновената.

                            Коментар


                            • #59
                              От: Новата придобивка - ТЕRRANO 2

                              Контра гайки ли да слагам на болотовете са който ще правя задната врата или по 2 обикновени ?

                              Коментар


                              • #60
                                От: Новата придобивка - ТЕRRANO 2

                                Аз съм сложил по една обикновена. Не са мръднали до сега. Все пак ако имах самозаконтраши се (от тия с пластмасата), бих сложил от тях.

                                Друг вариант, ако положението е МНОГО зле - купуваш си по-читава задна врата от някоя морга. Има ги, и е твърде вероятно с малко търсене да намериш и същия цвят дори, макар че твоя не е от най-масовите.
                                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X