Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Новата придобивка - ТЕRRANO 2

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Новата придобивка - ТЕRRANO 2

    Благодарско за изчерпателния отговор. Остава да помисля за боята. Ще поразпитам за нещо от сорта на битум или гума. Моята мисъл е, че битума е се нанася на дебело и е гумиран. А отдолу е най-важното именно това, да е нещо дето да издържа на камъчетата, който хвърлят гумите.Ако греша ме поправете !


    Поздрави !
    п.п. мостовете и амортесьорите също ще намажа
    - малко по-конкретно към Спарки - струва ми се, че откъм страната на шофьора, отпред джипа е савсем леко по-нисък, сеедно има 30 кила на шофьорската седалка. Мерейки с ролетката установих че м/у двата предни калника разликата е 1 см. Фрапираща разлика ли е или може и така да стои ?

    Коментар


    • От: Новата придобивка - ТЕRRANO 2

      Въпросната боя на вюрт за която споменах, че ми хареса е точно такава, като изсъхне си е направо като гума, но е и доста еластична, смятам че това е подходящият завършек. Не очаквай чудеса, според мен ръждопреобразувателя работи чудесно , ако слоя ръжда е минимален, в случай , че ръждата е по- дълбока, продължава да си работи от долу , скрита и като избие, ако избие въобще , пораженията ще са жестоки. Затова не се пести с търкането с телените четки, ако ще си го иставаш джипа за тебе. Иначе може и по шведски-яко боя от долу върху всичката мръсотия , само за да мине преглед, а после-е.би м.ама му! ТАка не ме кефи!
      П.П. - покритието не трябва да е много дебело, иначе ще се отлепи от купето / рамата и между него и ламарината ще се образува кухина , която външно не се вижда, но влага със сигурност ще проникне там , а ръждичката в последствие ще му разкаже всичката игра.

      Коментар


      • От: Новата придобивка - ТЕRRANO 2

        Първоначално публикуван от I.Stoyanov Преглед на мнение
        - малко по-конкретно към Спарки - струва ми се, че откъм страната на шофьора, отпред джипа е савсем леко по-нисък, сеедно има 30 кила на шофьорската седалка. Мерейки с ролетката установих че м/у двата предни калника разликата е 1 см. Фрапираща разлика ли е или може и така да стои ?
        Навии между 2 и 3 оборота на болта на торсиона откъм водача, и ще я изравниш. Може и така да стои - един сантиметър не е болка за умирачка. Провери си и амортисьорите, ако са газови, да няма някой изпуснал.
        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

        Коментар


        • От: Новата придобивка - ТЕRRANO 2

          Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
          Навии между 2 и 3 оборота на болта на торсиона откъм водача, и ще я изравниш. Може и така да стои - един сантиметър не е болка за умирачка. Провери си и амортисьорите, ако са газови, да няма някой изпуснал.
          Амортесьорите са си фабричните - те какви са ? Знам как се държи кола с изпуснал амортесиьор/и, тук такива неща няма. Като се занимая са антикорозинната обработка, може и да понатегна, ама ще видим

          Поздрави !

          Коментар


          • От: Новата придобивка - ТЕRRANO 2

            Първоначално публикуван от I.Stoyanov Преглед на мнение
            Амортесьорите са си фабричните - те какви са ? Знам как се държи кола с изпуснал амортесиьор/и, тук такива неща няма. Като се занимая са антикорозинната обработка, може и да понатегна, ама ще видим

            Поздрави !
            Е, щом фабричните, вЕрвай ми, амортисьорите ти много отдавна не са амортисьори, а само имитират дейност. Маслени са, принципно. И даже нови са си мекушави, а какво остава след едни 200000км например.
            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

            Коментар


            • От: Новата придобивка - ТЕRRANO 2

              Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
              Е, щом фабричните, вЕрвай ми, амортисьорите ти много отдавна не са амортисьори, а само имитират дейност. Маслени са, принципно. И даже нови са си мекушави, а какво остава след едни 200000км например.
              - НЕ БЕ, мисълта ми е, че са като оригиналните, а иначе ги смених още когато купих джипа и 4-те.
              Сега легнах под джипката и видях, че "шпилката" на торсионния прът, дето е из водача е с около 2 см по-къса. Демек трябва да се натегне около 4-5 оборота.
              - Нужно ли е да вдигам джипа на крик или може и както си е на земата - развивам законтрящата гайка и навивам основната

              Поздрави !

              Коментар


              • От: Новата придобивка - ТЕRRANO 2

                Пробвай първо с 2-3 оборота. Може и на земята, но ако е вдигнат на крик е по-лесно.

                Това че са натегнати различно шпилките не означава че трябва да ги изравняваш. Може да има малка разлика между торсионите - те затова се регулират.
                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                Коментар


                • От: Новата придобивка - ТЕRRANO 2

                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMAG0096.jpg
Прегледи:1
Размер:76.2 КБ
ID:5470643
                  Благодаря !
                  Последно редактирано от I.Stoyanov; 14-04-13, 20:21.

                  Коментар


                  • От: Новата придобивка - ТЕRRANO 2

                    Е, какво трябва да видя от снимката? Торсионите се регуллират така че да се изрявни предницата и окачването да е в средно положение. В сервизното пише и какво да се мери, макар че няма особен смисъл. Просто натегни торсиона откъм по-ниската страна и толкоз. Не гледай колко за навити шпилките - няма значение това. Един оборот значи около 3-5мм вдигане на мойте торсиони, ама аз не съм с оригиналните.
                    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                    Коментар


                    • От: Новата придобивка - ТЕRRANO 2

                      Просто пробвах дали може да се качват снимки директно от телефона ейй удобно нещо тва андроида

                      Коментар


                      • От: Новата придобивка - ТЕRRANO 2

                        Та такаа, да чукна на дърво, карам си машинката без никакви проблеми, НО все още ме гложди въпроса със чукането при отпускане на съединителя. Прави го и пред и назад, на всяка предавка след пускане на педала.
                        Звука е метално чукащ , при натискане на спирачката на място и по-рязко отпускане се чува осезаемо и силно. Откакто съм го взел е все така вече сумати километри, съединителя няма да приплъзва/боксува. Отделя по средата.
                        - звука е като от разбиено каре на кардана, ама каретата са ми бетон...
                        - ходих на 2-3 майстори и всеки каза различно, единия вика няма проблеми, другия вика от веригата в раздатката е, трети вика от скоростите или съединителя.
                        Къде да търся проблема, ако изобщо има такъв, ама според мен има, щото няма как така да излиза от завода и да чука така
                        Веднага се навивам да сменя съдеинителя, ако знам че е от него, ама да започна да сменям безразборно части, докат се оправи, щото някой "разбирач" си прави догатки.

                        Още не съм сменил маслото в раздатката, ама не мисля, че ще има особен ефект.


                        Та те така, айде помагайте

                        -също така незнам дали има връзка, но "горната" помпа на съединителя ми понякога не връща педала до края, а остават 5-8мм, и се връща от самосебе си след врене, но не всякога. Спирачната течност е до горе и няма никакви течове
                        - знам че се "изциганвам " максимално, но маслото в ьадния диф. Не знам какво е, може ли да е от него? LSD - то работи нормално, все още
                        - все пак залагам на маховик, ама от опити с други марки знам че маховика е доста "солена " част, а ако моя в разбит колко ще изкара и има ли някакви последствия?
                        - а възможно ли е скоростната кутия и разфюдатката при отлепянето на съединителя да чикат?
                        - забравих, звука се чува при палене и гасене и скоростите, осибено при гасене подскачат ксто луди
                        Последно редактирано от I.Stoyanov; 25-04-13, 17:49.

                        Коментар


                        • От: Новата придобивка - ТЕRRANO 2

                          Any ideas?

                          Коментар


                          • От: Новата придобивка - ТЕRRANO 2

                            Виж сега , то не стана много ясно какво и кога прави, предполагам и за това нямаш и отговор до сега. Доколкото разбирам звука се чува при всяко подкарване , независимо напред или назад, а скоростния лост при гасене на мотора вибрира яко. Ако е така , що не си погледнеш тампоните на мотора и скоростната кутия, такова тресене няма от къде другаде да идва. Тези номера със задържането на хидравличния цилиндър не ме кефят, аз бих го сменил, защото в противен случай скоро ще сменяш съединител. На маховика аз не виждам какво можеш да му счупиш , че да дрънчи, твоя не е двумасов, демферен и т.н просто е парче кръгло плътно желязо. Тераното прави проблеми с лагера на съединителя, почити всичките се чуват , ама не вярвам да е от там. Аз бих започнал със смяна на всичките чорби в скоростна кутия р.к дифове с правилните такива и подробен оглед на всичко по време на смяната. Поддръжката е нещо което прави възможно продължителната злоупотреба с това говедо възможна. Не се стискай от към навременна поддръжка в противен случай излиза доста солено... Предполагам , знаеш за ограничителите при завой -пластмасовите им капачки се износват и се чува отвратително стържене при тръгване и навит докрай волан, ама не тресе. предлагам да ги погледнеш- общо са четири броя и ако са износени вариант А мажеш с грес и повтаряш процедурата редовно, вариант Б сменяш ги - не са скъпи. Аз много си го харесвам това добиче и малко ме е яд, че тук ми е много набутващо да карам дизел заради данъците, иначе не бих се колебал пак да си взема терано.

                            Коментар


                            • От: Новата придобивка - ТЕRRANO 2

                              По реда на въпросите:
                              - Моя съединител също оставаше невърнат до края , докато не му сложих една пружина да дърпа обратно педала и вече 7 години си е така
                              -Маслото в дифа . Ако си сигурен че е LSD , просто му сложи препоръчваното 80W90 LS . И без друго трябва да се сменя на 60 000 км.
                              -За звука от съединителя - просто си го карай докато нещо се счупи . Моя дрънчеше точно така и след време се счупи ухото на аксиалния лагер. Е , смених трите елемента (феродов диск , лагер и притискател) и вече 360 000 км. всичко си е наред.
                              - Провери всички масла по трансмисията. Доливай или по-добре сменяй с каквото трябва.
                              Успех!
                              ....И с повече газ и без никаква жал.... !!

                              Коментар


                              • От: Новата придобивка - ТЕRRANO 2

                                Върху ограничителите има пластмасова капачка, а върху пластмасовата - шапчица от неръждавейка. И двете ги има като резервни части и не струват никак много. Ама няма сми - ще се кротне няколко месеца, и после пак ще започне да скърца.

                                За съединителя - в общия случай не трака съединителя, а скоростите, или по-точно луфтовете в тях. И това НЕ Е проблем. Просто си шуми на студен двигател и празен ход, защото не е натоварено и няма какво да обере хлабините. На бензинка не вярвам да шуми - то мойто иска едни 100 оборота нагоре в празния ход, и спира да шуми. На загрял двигател и топло време не го прави - тогава вибрациите от двигателя са на порядък по-малки.

                                За клатенето на ръчката на скоростите при гасене - имаш дърт предкамерен (с висока компресия) дизелов тежък мотор, към който са закачени директно скоростите, и те доволно бахатести. Съесем нормално е да се разклимбуца при гасене, даже всичките тампони да са си в ред.

                                За да си спреш терзанията че това шуми а онова се клати, просто покарай за 10 минути други терано в добро състояние.

                                Отделно, отзад имаш луфт в дифа, сигурно малко луфт в шлиците, малко луфт в сателитите на дифа, и т.н. Това всичкото като се обере при тръгване се случва да се чуе метално издрънкване. Ако и някое каре има лекичък луфт, издрънква и кардана.

                                ПП: Дифа със сигурност е LSD, а освен препоръчваното може да сложиш 75W140 за LSD. По всякакви параметри е по-добро.
                                Последно редактирано от sparkybg; 26-04-13, 12:24.
                                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X