Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Новата придобивка - ТЕRRANO 2

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Новата придобивка - ТЕRRANO 2

    Благодаря ВИ,
    - за ограничителите, още от как съм го взел, вече почти година, само съм мацнал литиева грес и няма и помен от "сряскащият" звук при крайно полужение на волана.
    - това трeсене дето си говорим на студен ход го знам, но след като поработи 5-10 мин и няма и помен,
    * проблема, който ме интерестува, ще се опитам да го опиша най-тоно.
    И така, качвам се в джипа, паля, и потеглям и таман като съм на полусъединител се чува "туп" на желаяно. След това като превключа на 2-ра предавка и пак точно преди да отдели напълно съединителя пак "туп", така на всички предавки, ако го изфорсирам над 2к. оборота и пусна съдинителя по-рязко след превключване, не се усеща. При потегляне на зад пак така, при изключване от скорост, и пускане на съдинителя, само 1-вият път пак го прави,ама по-леко...
    - след като съм избрал дадена предавка, примерно 2-ра и започна рязко да подавам газ и да отпускам (демек да го сецам ) пак се чува;
    -понякога при потегляне го чувам по-силно и стряскащо. Интерсното е, че така си го взех и вече почти 10 000км, няма никаква промяна.
    -маслата още утре ги сменям, навсякъде, като го взех уж "временно" само проверих нивото и долях по 100-200 мл.
    - те това е проблема който не ми дава мира, такъв човек съм, че дори 1 винтче да е разхлабено, разбито или повредено по джипа и сън не ме хваща докато не го разнищя и отремонтирам
    * снощи говорих и с един майстор, при който ходя от доста години, но вече все по-еядко, понеже взех сам да си поддържам автомобилите, поне което разбирам. Та той, каза, че било от маховика, ама така щяло да кара мноого време, струвал 2000лв, и ФРОНТЕРИТЕ, които били с подобни клопали по 100 000км. така без да има проблеми. Изводите си направете сами, ама май ще го сменям и този.
    Ааа... когато поставя раздатката на N и изредя скоростите, звука го няма, при вдигане във въздуха и заклащане на колелата пак се чува, май е от скоростната кутия/раздатката, ама не мога да го определя точно.

    Поздрави !
    - предложения приемам ВСЯКаКВИ
    - джипката я карам главно на големи разстояния и се притеснявам да не ме остави насред пътя !
    Последно редактирано от I.Stoyanov; 26-04-13, 16:59.

    Коментар


    • От: Новата придобивка - ТЕRRANO 2

      На бившия ми Патрол при рязко подаване на гас на скорост и след това при рязко отнемане се чуваше една "чат"...бях се поболял.Карета на кардана ли не проверявах,шлицови връзки на кардана ли не оглеждах,умувах за евентуален проблем в ск. к-я, и в крайна сметка се оказа...разбити до изпадане пружини на феродовия диск.След смяната му всичко стана бетон!
      Така,че има вероятност и проблема да е там.
      Това за маховика е смехотворно....Тераното е с плътен маховик,а не като някои Фронтери с демферен.Демпферните маховици се късат наистина и се получава вибрация и дрънчене и наистина един маховик е над 1000 лв. за повечето автомобили с този тип маховик,но пак казвам...Тераното НЕ Е ОТ ТЯХ!!!
      За маховик и проблем забрави.
      Поздрави!
      NISSAN FOREVER
      -----------------------------------------------------------------------------
      Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

      Коментар


      • От: Новата придобивка - ТЕRRANO 2

        Абе и аз така мисля, ама "майстори " какво да ги правиш.
        Идеята ми е да набележим евентуалният причинител, щото съединителя се сменя най -лесно, ама ако не е ог него . Още утре сменям маслата, и ще го кача на канал да го огледам по - обдтойно, макар, че с гледане няма да се оправи
        - просто се надявах, някой да се е сблъсквал вече и да сподели.

        Поздрави!

        Коментар


        • От: Новата придобивка - ТЕRRANO 2

          Няма причинител. Причинител са ти луфтовете от коляновия вал, та до колелата. И от магазина като го вземеш, пак има луфтове - просто са по-малки. Няма да те остави никъде, не и заради това дрънчене.

          Маховик със сигуност не е. Няма какво да дрънка в плътен метален диск.

          Карай си джипката и стига си мислил за глупости. Ако идваш към София се обади и ще му ударя едно кръгче, пък после ще го сравниш с мойто.
          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

          Коментар


          • От: Новата придобивка - ТЕRRANO 2

            Имах подобен проблем - изчаткване при тръгване от място - удряше нещо на желязо.
            Оказа се че предните накладки тропат в спирачния апарат. Ако преди да потегля съм карал назад и съм натиснал спирачките при последващо потегляне накладките се преместват в обратна посока и се чува този звук.

            пп: не е много по темата но може да е от полза на някой
            Последно редактирано от rsv; 26-04-13, 21:56.

            Коментар


            • От: Новата придобивка - ТЕRRANO 2

              Тоя филм го играх с Черока. При сменяне на посоката на движения нещо изтрещяваше зловещо, оказа се че задните накладки се заклиняват в барабаните
              Утре ще отида до едно приятелче монтьор да му се почудим, пък дано Спарки да се окажд прав :very_drunk :

              Коментар


              • От: Новата придобивка - ТЕRRANO 2

                И си погледни тампона на скоростите...

                Коментар


                • От: Новата придобивка - ТЕRRANO 2

                  И такаа.. днес смених маслото в скоростите и раздатката, също така и в диференциалите. Прегледах всички тампони и тампончета, всичко си е на мястото и в отлично здраве
                  - звука остана , но щом СПарки и всички майстори, познавачи и карачи казаха, че е нормално, вече не го мисля, пък каквото стане.
                  БЛАГОДАРЯ, на всички дали съвет и както винаги СПЕЦИАЛНО на СПАРКИиии

                  *сега остана още нещо , имам чисто нов 100A, акумулатор, дето така си ми стои, а НисанА е с някакъв жабарски ментак. Ообааче, тоя дето имам е малко по-дълъг, около 37 см, спрямо 33.5см, за монтирания. Та за да освободя малко местенце съм намислил да преместя стойката на някакво метално реле, дето стои странично на акумулатора. Така ако влезне новия, ще остава около 1см до ролката на хидравлика, има ли проблем ?

                  Поздрави !
                  п.п. препоръчайте ми ролка за ремъка на динамото, че сутрин нещо съвсем леко, но изключително дразнещо поциква, след 5мин изчезва

                  Коментар


                  • От: Новата придобивка - ТЕRRANO 2

                    Това метално реле , както го описваш , би трябвало да е за подгревните свещи. Можеш да го местиш където си искаш , с подходящи кабели ( тока на подгрева е значителен). Укрепи добре акумулатора !!

                    Коментар


                    • От: Новата придобивка - ТЕRRANO 2

                      ...или просто си купи акумулатор какъвто трябва.

                      Паразитна ролка на ремъка на алтернатора не помня да има. До колкото помня имаше само на климатика. При това най-вероятно шуми самия ремък. Като ги смениш, 2 седмици не шумят, и после пак запяват старата песен. Като позагреят се оправят.
                      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                      Коментар


                      • От: Новата придобивка - ТЕRRANO 2

                        Е значи нямам проблеми

                        - акумулатор ще взимам, майй май

                        Коментар


                        • От: Новата придобивка - ТЕRRANO 2

                          Здравейте, днес приключи на-дългото пътуване което съм правил с Нисана - 2700км . След толкова изминати километри за 3-дни само установявам колко добра машина съм взел. Но както знаете пълно щастия НЯМА !!! Та чукането откъм отпускането на съединителя си оста все същото - ДРАЗНЕЩО. Чува се при антискане и при отпускане на съединителя, особено силно е когато се потегля рязко. С колко ли майстори, познавачи и тарикати не говорих.
                          -Един вика нормално е.
                          - Друг демпферния маховик
                          - трети - разбиене скорости ;
                          Та затова и още не съм свалил скоростната кутия, щото не знам какво да търся, най-много ме съмнява нещо по вилката на лагера ...
                          -интересно е,че се чува и при натискане ;
                          - звука е същия и когато на място при изгасен мотор превключвам скоростите, това ме кара да мисля че е нещо в скоростната кутия
                          *Деуго свързано със съединителя е педала. Понякога не се връща докрай а остава сеедно е натиснат 2 пръста. Така е откакто го взех. Теч, загуба на спирачна течност няма. Съединителя отделя посредата, ня боксува.
                          Та си мислех, че вероятно се е уморила спираловидната пружина, койято го връща. Проблем ли е да си добавя една обикновена да помага ?

                          Третото нещо, което съм почти убеден,че не е проблем , а по-скоро споделям като информация, се изразява в загасване на CD-то по време на движение. Случвало ми се беше 1 път до сега, когато включих фаровете + халогение, при полужние че климатика беше включен и вентилатора беше на 6. От тогава нямаше такива проблеми, но сега след това продължително пътуване ту спираше ту тръгваше. Плеъра е на 1 година и съм почти убеден, че проблема не е в него, а в акумулатора, който незнам когашен. Акумулатора кипи, когато работи джипа. На една бензиностаниция едвам запали - направи 1 оборот спря и едваам завъртя втори път.Та предполагам, че някоя клетка е окъсила и акумулатора се презарежда, оттам и проблемите с CD-то. Сега като си дойдох, мерих с мултицета :
                          в покой - напражението на клемите на акумулатора е 13.8 V;
                          при форсиране - напрежение 13.85 V ;
                          Това май е нормално, затова ще взема нов акумулатор още при първа възможност, все отлагах, най-вече от недостик на време ма , дано се оправи

                          Поздрави !
                          п.п. сипвай накакво турско гориво с добавка и джипа полетя, направо не съм вярвал, че е възможно подобно нещо

                          Коментар


                          • От: Новата придобивка - ТЕRRANO 2

                            Още нещо, за да съм 100% сигурен, че алртернатора е вред преди да сложа новия акумулатор. Правилно ли замервам какво напрежение достига до акумулатора (замервам на самите клеми акумулатора). Вчера след продължително каране ми показа 13.85 V. Днес пак ще го замерч, но в ръководството пише 14,1-14,7 V .
                            - Къде да измеря колко излиза директно от акумулатора ?
                            - как да проверя реле-регулатора дали работи нормално ?

                            Поздрави !

                            Коментар


                            • От: Новата придобивка - ТЕRRANO 2

                              Неизправен акумулатор може да те излъже за зареждането.

                              По принцип:

                              1. На изключен двигател и без консумация, напрежението на акумулатора трябва да е около 12,5V
                              2. Когато въртиш на стартер, напрежението трябва да пада до около 10,5V.
                              3. Вече като запалиш, даваш газ до около 2500-3000 оборота и за различните автомобили го дават 13,5-14,7V. Това напрежение се определя от самия реле-регулатор. Т.е ако е сменян той, може да си с леко различни стойности, но пак в тези граници
                              4. След това включваш повечко консуматори (фарове, вентилатор, задния реотан) и отново на 2500-3000 оборота напрежението не трябва да пада с повече от 0,2-0,3V от предната стойност
                              5. Добре е за измериш утечката при пълен покой, тя не трябва да е повече от 50 mA.
                              Nissan Terrano 2,7 TDI

                              Коментар


                              • От: Новата придобивка - ТЕRRANO 2

                                Първоначално публикуван от bullet_pk Преглед на мнение
                                Неизправен акумулатор може да те излъже за зареждането.

                                По принцип:

                                1. На изключен двигател и без консумация, напрежението на акумулатора трябва да е около 12,5V
                                2. Когато въртиш на стартер, напрежението трябва да пада до около 10,5V.
                                3. Вече като запалиш, даваш газ до около 2500-3000 оборота и за различните автомобили го дават 13,5-14,7V. Това напрежение се определя от самия реле-регулатор. Т.е ако е сменян той, може да си с леко различни стойности, но пак в тези граници
                                4. След това включваш повечко консуматори (фарове, вентилатор, задния реотан) и отново на 2500-3000 оборота напрежението не трябва да пада с повече от 0,2-0,3V от предната стойност
                                5. Добре е за измериш утечката при пълен покой, тя не трябва да е повече от 50 mA.
                                Точно така направих:
                                При празен ход и без консуматори 13,85 V
                                на празен ход и всички възможни консуматори 13,8V
                                При форсиране с всички фабрични консуматори + CD-на макс 4x52W 13,84 V
                                Та затова си мисля, че всичко е вред, но явно акумулатора се базика по време на движение и затова CD-то гасне.


                                Поздрави !
                                п.п. в пълен покой черпенето на ток е 46 mА
                                А защо в ръководството пише, че акумулатора е 65Аh , много много не ми се връзва и съм сколонен да не му вярвам, след като в там пишеше, че скоростите + раздатката събират около 6литра , аз използвах 7 и едвам ми стигна ..
                                Последно редактирано от I.Stoyanov; 25-06-13, 16:27.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X