Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Новата придобивка - ТЕRRANO 2

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Новата придобивка - ТЕRRANO 2

    Ок !

    Коментар


    • #32
      От: Новата придобивка - ТЕRRANO 2

      Първоначално публикуван от I.Stoyanov Преглед на мнение
      Такаа джипката вече си има ново масълце 10w40 и нови филтри, нО сега забелязах аксиален луфт във виското.

      1. Като бутна перката да се завърти се върти свободно при студен двигател, при не много топъл е по-тегаво при загрял (достигнал средата на скалата)не съм пробвал. Като я размърдам напред назад към стъклото и към бронята има луфт пак при не много горещ мотор,. Нормално ли е ?

      2. Като стискам горното съединение на радятора се чува някакво цъкане предполагам че е от термостата ?

      Благодаря !
      Нещо по въпроса ?

      Коментар


      • #33
        От: Новата придобивка - ТЕRRANO 2

        На стъуден преди да го запалиш перката трябва да се върти трудно. Веднага след палене (до минута примерно), като вдигнете над 1500-2000 оборота трябва да се чува виене от перката, защото виското още не си е "наместило" течността където трябва. След всяко гасене за повече от половин-един час и палене след това - същата програма. Не чуваш ли перка - нямаш виско.

        Шума при стискане на горното съединение е нормален. От термостата се чува. Има едно малко "чопче", което помага системата да се обезвъздуши, а и пуска съвсем малък поток течност дори и при затворен термостат, за да може загрелия антифриз да обтича термостата и да го отвори при нужда.
        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

        Коментар


        • #34
          От: Новата придобивка - ТЕRRANO 2

          другия вариант е сутрин като го палиш за първи път отваряш капака и като го запалиш гледаш дали се върти или някой друг на го запали и подава малко газ,ако завърти и при подаване на газта започне да бучи имаш големи шансове да работи,казвам големи защото същия този шум трябва да го чуеш икогато достигне нормална ималко малко над норамална температура,ако при загряло положение не се чува значи не работи
          а работещо виско дори и при затворени прозорци с пусната музика(оригиналната)пак се чува как бучи

          Коментар


          • #35
            От: Новата придобивка - ТЕRRANO 2

            Първоначално публикуван от akxel Преглед на мнение
            другия вариант е сутрин като го палиш за първи път отваряш капака и като го запалиш гледаш дали се върти
            Дори и да не е в ред пак ще се върти. Дори и да не е зацепил изобщо, пак ще се върти. Ама няма да вие.Трабва да вие на високи обороти, и така максимум минута, после да отпусне.
            А ще го чуеш да вие при прегряване едва когато термостата е отворил напълно, и малко след това - това са ония 2-3мм над средата на скалата. Под това не би трябвало да зацепва, или зацепва в малка степен, която не се чува.

            Така се държи оригинално виско. Неоригиналното - зимата си стои зацепено почти постоянно. Лятото след като зацепи веднуж, отцепва едва когато температурата падне сериозно под средата, а това не е редно, защото термостата отдавна е затворил и виското си вие залудо, като само харчи гориво и спъва мотора.

            С 2 думи - оригиналното зацепва плавно, и ще го чуеш наистина да вие чак когато другото не може да се справи - отворен термостат на максимум и повишена още температура. Веднага след като падне малко - спира, или поне намалява виенето до степен че не се чува.

            Ако си на място и пуснеш климатика, и той загрее и пусне електрическия си вентилатор, тогава от жегата на радиатора на климатика и потока от електровентилатора ще зацепи и виското. Това обаче приключва бързо - до 10-ина секунди след тръгване, когато се изключи вентилатора на климатика - да, ама пак с оригинално виско. Неоригиналното пак зацепва дълго и напоително отново докато температурата не падне много под средата, и това ако изключиш климатика. Ако не - практически вие постоянно, нищо че се движиш например със 140 и на 3400 оборота.


            Затова и ще сменям това недоразумение. Да, с него никога няма да загрее, да, по-евтино е, обаче не се държи оптимално и ме дразни максимално.
            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

            Коментар


            • #36
              От: Новата придобивка - ТЕRRANO 2

              Абе няма какво да му мислите работи ли или не това виско. Щом се чудите значи нямате виско. То тая пущина така вие като зацепи, че няма начин да не го чуеш. Аз със затворени прозорци чух виското на приятел на 30 метра зад мен когато качихме един стръмен наклон.
              Terrano 2.4 LPGi тел. 0888536080

              Коментар


              • #37
                От: Новата придобивка - ТЕRRANO 2

                Вече съм 100% сигурен че виското е ауТ. При напълно загрял мотор (достигнал средата на скалата) виското може да се хване и да се държи с ръка без проблем. При подаване на газ перката превърта (не зацепва). Затова и в жегите ми е дигал над средата практически съм бил без перка за охлаждане на двигателя.

                Още нещо - каква резервна гума да сложа (евентуално и джантата да сменя) за да облекчи задната врата и стойката ?

                Поздрави !

                П.п. Колко струва оригиналното виско и само то ли се сменя ?
                Последно редактирано от I.Stoyanov; 22-07-12, 08:55.

                Коментар


                • #38
                  От: Новата придобивка - ТЕRRANO 2

                  Първоначално публикуван от I.Stoyanov Преглед на мнение
                  Вече съм 100% сигурен че виското е ауТ. При напълно загрял мотор (достигнал средата на скалата) виското може да се хване и да се държи с ръка без проблем. При подаване на газ перката превърта (не зацепва). Затова и в жегите ми е дигал над средата практически съм бил без перка за охлаждане на двигателя.

                  Още нещо - каква резервна гума да сложа (евентуално и джантата да сменя) за да облекчи задната врата и стойката ?

                  Поздрави !

                  П.п. Колко струва оригиналното виско и само то ли се сменя ?
                  При първо палене за деня чуваш ли го?

                  При стрелка по средата трябва да е отцепило, та нищо не си проверил.
                  Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                  Коментар


                  • #39
                    От: Новата придобивка - ТЕRRANO 2

                    Не се чува да фучене или какъвто и да е шум от вентилатора. Както вече писах, когато е по средаа на скалата перката може свободно да се държи с ръка. Също така има аксиален луф от около 4-5мм което смятам че не е в реда на нещата.

                    За резервната гума какво може да се измисли ?

                    Поздрави !

                    Коментар


                    • #40
                      От: Новата придобивка - ТЕRRANO 2

                      за резервната гума трябва да си е същия размер като останалите,защото ако не е и трябва да е сложиш отзад ще товариш дифа щото е ЛСД ако е отпред и не е включено предното само ще дърпа на някоя страна

                      Коментар


                      • #41
                        От: Новата придобивка - ТЕRRANO 2

                        То като диаметър ще е същата като ширина имам впредвид. А по-лека джанта може ли да се намери, моята е метална от фабричните?


                        Поздрави !

                        Коментар


                        • #42
                          От: Новата придобивка - ТЕRRANO 2

                          Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                          При първо палене за деня чуваш ли го?
                          Трябва ли? Аз май моето не го чувам при първо палене, но днес го слушах, включи се малко над средата на термостата, поработи, падна под средата температурата и си спря.

                          А колегата смени си антифриза и да знаеш, че радиатора може да не е пълен а казанчето да е пълно, на мен ми се случи, не беше запушено, не знам как се получи!
                          Maverik/Terrano 2 2.7 TDI, 1997
                          X-trail 2.2 Di 2003
                          Maverik/Terrano 2 2.7 TD, 1994

                          Коментар


                          • #43
                            От: Новата придобивка - ТЕRRANO 2

                            Първоначално публикуван от afgany Преглед на мнение
                            Трябва ли?
                            Трябва, или поне не съм видял виско да не го прави. Говоря за първите 10 секунди до минута след паленето. Като настъпиш и вдигне 2000-3000 оборота - би трябвало отчетливо да вие. Показва че вътре има достатъчно масло. А е зацепено, защото маслото се стича в долната му част при покой, и после му трябва известно време да се намести в работно положение. Докато е студено, си седи където си седи (обикновено в периферията) и виското се върти лесно. Когато се задейства от висока температура, биметалната пластина отваря или затваря клапан, маслото започва да циркулира между периферията и центъра, процеждайки се през едни концентрични ламели, и понеже е гъсто (като гъст студен пчелен мед), ефекта е че перката превърта трудно спрямо оста на помпата и е принудена да се движи с нея, но забележи - никога не е зацепена абсолютно на 100%.

                            Представи си виското като помпа, която смуче маслото от периферията и го пуска през центъра, и от там през ламелите то отново се стреми да отиде в перицерията, заради центробежните сили. Ако не се позволява на маслото да отиде до центъра, всичкото се разпределя равномерно по периферията, няма досег с ламелите и перката се върти свободно.
                            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                            Коментар


                            • #44
                              От: Новата придобивка - ТЕRRANO 2

                              Днес след като един приятел го подкара за проба, стоейки отстрани забелязах, че пуши черно и то доста. Двигателя не беше загрял съвсем.
                              1.Нормално ли е да пуши така, чак леко задния стоп е задимен . Не се бях заглеждал така отстрани, аз си мислех, че само на място и когато е бавна маневрата пуши.
                              2. Възможно ли е да е от нафтата, че почивните дни сипвах от една доста изоставена бензиностанция ?
                              3. Спарки, тъй като от други теми знам, че имаш ксенон на тераното искам да те попитам, дали ксенонови крушки H4 (къси и дълки) се побират без интервенции по фаровете ? Заслепяват ли настрещните. Каква марка да сложа, заглеждам се по бошовските .

                              Поздрави !

                              Коментар


                              • #45
                                От: Новата придобивка - ТЕRRANO 2

                                1. Не е нормално. Мисли за някакви добавки да го поизчистят малко. В краен случай - дюзи или поне разпръсквачи, но предполагам добавките ще свършат работа.
                                2. Възможно, но малко вероятно. Все пак - изхаби я до колкото можеш и сипи например от OMV - никога не съм имал грижи с пушеци от тяхна нафта.
                                3. Ако искаш да те псуват - слагай такива крушки. Аз съм с лупи - разбирай, светят където трябва, а не в очите на насрещните.

                                BOSCH категорично не правят ксенонови комплекти за H4. Всъщност, не знам въобще да правят ксенони. Ако някой твърди обратното се опитва да те клати зверски.
                                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X