Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Mitsubishi Pajero II 2.8 TDI Face Lift, 2 Doors, SuperSelect, R/D Lock

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    Сега започвам да мисля и да разсъждавам над нещата.

    Когато купувах джипа, както бях описал в началото по спомен, не можеше да вдигне повече от 120 км/ч. на равен път и повече от 3000 оборота на 5-та скорост.

    В момента е същото, само че стига максимум до 3-та скорост на 3000 оборота.

    Според мен това се дължи на факта, че както при мен, така и при предния собственик е била бутана помпата, за да върви повече.

    Реално погледнато има някакъв проблем, който все още не ми е известен, но ми е много интересно да го разбера.

    Днес след работа отново ще оставя колата в сервиза, а в понеделник ще я гледат.

    Коментар


    • #62
      Първоначално публикуван от c0dy^ Преглед на мнение
      Сега започвам да мисля и да разсъждавам над нещата.

      Когато купувах джипа, както бях описал в началото по спомен, не можеше да вдигне повече от 120 км/ч. на равен път и повече от 3000 оборота на 5-та скорост.

      В момента е същото, само че стига максимум до 3-та скорост на 3000 оборота.

      Според мен това се дължи на факта, че както при мен, така и при предния собственик е била бутана помпата, за да върви повече.

      Реално погледнато има някакъв проблем, който все още не ми е известен, но ми е много интересно да го разбера.

      Днес след работа отново ще оставя колата в сервиза, а в понеделник ще я гледат.
      Още в началото ти казах, че този мач го играх. Накрая минах на компромис пушене/ палене/ вървене. Получи се на различно от фабричното зацепване и много занимавка в сервиза. Уж дърт и прост дизел, но никой не можа да го направи.
      Ford Maverick II 2.3 XLT
      Ford Mondeo MK5

      Коментар


      • c0dy^
        c0dy^ коментира
        Редактиране на коментар
        А дано, ама надали. Но пък не пречи да опитам.

      • Urko
        Urko коментира
        Редактиране на коментар
        Стига бре хора, толкова па да няма майстор или сервиз дето да не могат да оправят един дизел от 90те години?!

        То верно- на скоро един приятел с W124 бензин търсеше майстор да му направи центровка- ми не намери!

      • Asen Kushlev
        Asen Kushlev коментира
        Редактиране на коментар
        Ми няма. И със 124-ката пуснах брада, и с Паджерото. Първото с тоци/ електроника, второто с горивна система. И при все, че вече 5 години откак съм продал 124-ката и 3 без Паджерото.

    • #63
      Малко ъпдейт да дам.

      Днес, (вече вчера), ми се обадиха от сервиза и ми казаха да отида и да тествам Паджерото.

      Качих се и го изкарах да го покарам малко. Реално погледнато е доста по-добре спрямо предния път. Форсира се до високи обороти както на празен ход, така и на скорост. Нямах възможност да го изкарам на магистралата, за да го тествам изцяло, но от сервиза ми казаха (не цитирам дословно, а по спомен), че са му бутнали предверението, както и порцията на горивото.

      Една идея малко повече пуши спрямо предния път, когато го карах, но в пъти по-малко пуши от миналата година, когато не успяхме да го запалим и трябваше съвсем да му надуем помпата.

      Така или иначе си мисля, че по-добре няма да се получи, а и не ми се занимава за момента. Не очаквам да се движи със скоростта на самолет, затова им казах да го събират.

      Вече остава, живот и здраве, когато го покарам малко повече, да дам повече информация като динамика, ускорение, максимална скорост и разход на гориво, но това по-нататък.

      Багажника стои сигурно от над месец готов и не ми остава време да го монтирам.

      Коментар


      • koceto90
        koceto90 коментира
        Редактиране на коментар
        А какво точно му правиха?

    • #64
      Днес взех Паджерото от сервиза. Това е вече друго нещо.

      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:1.jpg
Прегледи:257
Размер:316.1 КБ
ID:6960893

      След това отидох да го заредя, да го измия, да монтирам багажника и да го прибера.

      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:2.jpg
Прегледи:248
Размер:196.5 КБ
ID:6960897

      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:3.jpg
Прегледи:248
Размер:232.9 КБ
ID:6960894

      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:4.jpg
Прегледи:249
Размер:194.8 КБ
ID:6960895

      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:5.jpg
Прегледи:250
Размер:284.5 КБ
ID:6960896

      За багажника не съм се изхвърлял с идеи. Исках нещо семпло и елементарно. Дори захватите трябваше да са други, но това намерих, което да ми върши работа.

      Коментар


      • ИВАН НЕДОКЛАНОВ
        ИВАН НЕДОКЛАНОВ коментира
        Редактиране на коментар
        Я да те питам, и предното ти паджеро имаше багажник на покрива .За какво го ползваш ? Аз на Галопера имах, ползвах го 2 пъти , ама ми е много неудобно и си взех ремарке : )
        Последно редактирано от ИВАН НЕДОКЛАНОВ; 26-03-24, 10:17.

      • c0dy^
        c0dy^ коментира
        Редактиране на коментар
        Багажникът на предното Паджеро беше малко по-различен. Ако този мога да го нарека "скара", другият беше "леген". На старото Паджеро, по спомен, го ползвах точно два пъти. Първият път беше, че носих в кашони някакви буркани от Варна към село и всичко беше фул отгоре. Вторият път беше, когато взимахме едни италианци от Златните и трябваше да ги караме към една къща. Тогава бяхме 7 души в джипа и целият багажник беше пълен с куфари. Друг път нямам спомен да ми се е налагало да го ползвам багажника.

        Този багажник в случая, ако трябва да бъда наистина откровен, не ми се струва, че изобщо ще го ползвам за нещо, но пък нищо не се знае. Може пък и да влезе в употреба.

        На предното Паджеро имах идея да му правя покривна палатка. Трябваше да бъде с панти в предната част, като да може да се отваря напред. На предната броня щеше да има захвати, където да лягат подпорните греди и щеше да стане малко като на две нива, но по цялата дължина на джипа. Идеи, идеи... Но така и не го направих това.

    • #65
      Отказа ли се от него ? Май видях обява .
      Колкото по-проходима ти е колата ..... от толкова по-голяма дупка ще те ВАДЯТ
      За добри дела .....БЪДЕТЕ ГОТОВИ !!!!

      A1+

      Коментар


      • c0dy^
        c0dy^ коментира
        Редактиране на коментар
        Не, не съм се отказал. Обявата я има от самото начало, откакто съм го купил. Всеки път на различна цена. Както се казва - да съм в играта. Просто сега, освен ремонта на апартамента, реших да се хвана и с къщата на село и реално не знам, колко свободно време ще ми остане. Иначе обявата да си стои там. Отвреме навреме я свалям, когато почнат много да звънят, а само се пазарят по телефона за спорта.

        А също така съм намерил и човек, който да го позакърпи. Ако до май-юни месец не го продам, вероятно ще го закърпя.

    • #66
      Иначе ето едно кратко видео, което заснехме и монтирахме за няколко часа.

      Коментар

      Активност за темата

      Свий

      В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

      Зареждам...
      X