Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Съвети и мнения преди покупка на Land Rover Discovery 2

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До: Съвети и мнения преди покупка на Land Rover Discovery 2

    Първоначално публикуван от damyan_rm Преглед на мнение
    Ех ... тоя тракшън ще ви избоде очите - като работи, все едно си с LSD отпред и отзад...
    Не, не е така. Грешно е да се смята че "тракшъна" е някакъв вид блокировка на дифа. Това е система за "овладяване" на подхлъзването на гумите при потегляне. Тоест, вместо водача да се грижи да подава по малко газ при липса на сцепление и гумите да не буксуват на място, системата се грижи това да не се случва. Това става с контрол на спирачното усилие на всяко колело и контрол на оборотите на двигателя. Контрола се осъществява по електронен път, като информацията за ъгловата скорост на всяко колело се взима от датчиците на АБС-а. Тоест, намираме се на хлъзгава настилка, раздаваме газ и за да не боксуват колелата на място, системата ограничва силата подадена от нас към двигателя, бие спирачка на колелата до степен на получаване на сцепление, колата стартира и в процеса на ускоряване продължава да следи и контролира сцеплението, като при необходимост се намесва.
    LSD-то е маханичен и процентов блокаж на дифа, който може да развъртаме със силата подадена от нас до максималните обороти на двигателя.
    Тая тънка разлика ни помага извън пътя, когато ни трябват обороти да почистваме гумите. Тоест, хем блокаж, макар и процентен, хем максимална ъглова скорост на гумите и самопочистване.
    Другото неприятно при тракшъна са датчиците на ABS, с които работи системата. Разположени в главината, те не обичат калта и не живеят дълго в тежки условия. После, ако няма виско-муфа в раздатката става лошо. Оставаме в определени ситуации почти 4x2, даже 4x1.
    За рязането, имах в предвид ако разширяваме с минусови джанти. А такова разширяване е задължително според мен.
    Последно редактирано от Аndro 160; 26-03-10, 19:18.

    Коментар


    • До: Съвети и мнения преди покупка на Land Rover Discovery 2

      Първоначално публикуван от Аndro 160 Преглед на мнение
      Не, не е така. Грешно е да се смята че "тракшъна" е някакъв вид блокировка на дифа. Това е система за "овладяване" на подхлъзването на гумите при потегляне. Тоест, вместо водача да се грижи да подава по малко газ при липса на сцепление и гумите да не буксуват на място, .....
      Говорим си за Диско 2 - ETC при него е нещо по-различно от подобните системи при леките автомобили - някъде бях превеждал статия за модела, ето цитат от там:

      Към датата на пускане на модела, Ленд Ровер вече имат разработени и внедрени 2 различни системи за контрол на сцеплението - системата монтираща се на задния мост на Рейндж Ровер (П38 и 4 каналната система вграждана при Фрелендер с ABS ). Системата при новото Дискавъри е нова вариация на системата за електронен контрол на сцеплението която дава невероятно добри резултати без необходимост от виско муфа или механизъм за заключване на междинния диференциал между предния и задния мост.
      Системата използва ABS сензорите не само за да открие и контролира разликите в оборотите на колелата на всяка от отделните оси индивидуално - което се проявявя когато едно от тях загуби сцепление - но също и да засича разликите в моментите между предния и задния мост. Точно по тази причина системата има възможност да симулира контролирането на тягата между преден и заден мост за която задача се използва вискомуфа при моделите на Фрееландер и Рейндж Ровер.
      ETC работи при всички режими (он и оффроуд) но при скорости до 100км/ч (62 мл/ч). Използва 2 основни стратегии, автоматично избирани според избрания режим на раздадката (Low/High). При Low Range - където въздейстивто на спирачната система по-трудно може да доведе то угасване на двигателя - се прилага доста по-агресивно, като системата е твърде 'нетолерантна' към всяко пробуксуване.
      Ограничаването на свободното въртене на колелата при този по-твърд подход, не само води до увеличаване на сцеплението, но и намалява вероятноста от нарушения на настилката и последващо неприятно окопаване водещо до увеличен риск от повреди.
      Системата е много сериозно тествана извън пътя на разнобразни настилки и при много различни климатични условия, както в развойния център така и при автомобили участвали на сериозни експедиции и съревнования. При каране в нормални пътни условия системата е програмирана да бъде про-активна, за по-голама сигурност и безопастност на пътя.
      Не виждам принципна разлика в крайния резултат между LSD и ЕТЦ (в горния смисъл) - в крайна сметка е все тая от кой край на свободно въртящата се полуоска ще и въздейства, та буксуващата половина от моста да получи момент(т.е. частта със сцепление)...
      LR Disco II, Td5

      Коментар


      • До: Съвети и мнения преди покупка на Land Rover Discovery 2

        Първоначално публикуван от damyan_rm Преглед на мнение
        Говорим си за Диско 2 - ETC при него е нещо по-различно от подобните системи при леките автомобили - някъде бях превеждал статия за модела, ето цитат от там:

        Не виждам принципна разлика в крайния резултат между LSD и ЕТЦ (в горния смисъл) - в крайна сметка е все тая от кой край на свободно въртящата се полуоска ще и въздейства, та буксуващата половина от моста да получи момент(т.е. частта със сцепление)...
        Ето ти едно мнение на наш много компетентен колега. Ако се разтърсиш ще намериш безброй много подобни на това. Ако пък направиш проби, сам ще се убедиш.

        Първоначално публикуван от ... Преглед на мнение
        Значи проблема е следния паджеро 3 3.5 гди автоматик има система против поднасяне и против буксуване от копчето което е на централната конзола се гаси само системата която е против поднасяне но когато го набуташ в дълбок сняг в момента в който започне да буксува се пуска системата която е против буксъване и започва да се опитва да спре бъксуващите гуми през спирачките до тук добре но проблема е,че 1-не дава мотора да получи мощност и от там засилката е невъзможна и 2-звуците които се чуват с повечко газ от хлабините на трансмисията не са особенно приятни някой знае ли как се гаси тази система или да и търся
        бушона?

        Коментар


        • До: Съвети и мнения преди покупка на Land Rover Discovery 2

          Първоначално публикуван от mohera Преглед на мнение
          Да разбирам ли, че с под 130км/ч се движи добре, то аз чесно казано и по нашите "магистрали" не смея да вдигам много много, 130-140 с лека кола, че има места дето са си опасни да подскачаш с тая скорост, за извънградско принципно си спазвам ограничението

          п.п. сетих се да питам, бихте ли дали примерно по равен участък при 2000/2500/3000/ об/мин. с каква скорост се движи диско 2 за Тd5 става на въпрос.

          "Всеки знае себе си".Налагало се е да бързам и съм го карал с 150-160 на магистралата,върви ,но не е комфортно.Иначе,редовно като се прибирам 130-140 пак там и проблем няма,освен разхода на нафта.Според моите впечатления и ускорението му си е доста добро.Едма ли е ,като СУВ ,но имам приятели и с други автомобили от този клас и според Диското 2 си е по-добро в много отношение.Не съм толкова тенхнически грамотен ,като повечето колеги,някои от тях знаят какви проблеми имах с автомобили/слава ,Богу/.Досега вече повече от три години проблем с двигателя не съм имал/Дай,Боже всекиму/Друг автомобил нямам,с този ходя и на риба и на лов,като го измия и лъсна ходя и на сватба с него.Досега само веднъж съм затъвал и са ме теглили,но беше в една нива ,като понтон потъна до вратите.Имай предвид,че всеки го товари различно и впечатленията са различни,няма еднакви ситуации на и извън пътя.Затова и поведението на автомобила е различно.А за комфорта няма какво да се спори,аз съм фен на въздушното и си поддържам същото.
          Поздрави.
          Ланд Ровър-Дискавъри,ТД5-1999 год.,готин е.
          "Мъжко е да обещаеш,човешко да не го изпълниш."
          "Правото на глас,не винаги означава да имаш право на избор."

          Коментар


          • До: Съвети и мнения преди покупка на Land Rover Discovery 2

            п.п. сетих се да питам, бихте ли дали примерно по равен участък при 2000/2500/3000/ об/мин. с каква скорост се движи диско 2 за Тd5 става на въпрос.
            До колкото имам спомен при 3000 оборота на 5-та се движи с около 120 - 130 км/ч.
            [IMG]http://forum.offroad-bulgaria.com/attachment.php?attachmentid=79977&stc=1&d=1237313877[/IMG] Дискавъри 2 , ТД5

            Коментар


            • До: Съвети и мнения преди покупка на Land Rover Discovery 2

              Първоначално публикуван от egbelev Преглед на мнение
              До колкото имам спомен при 3000 оборота на 5-та се движи с около 120 - 130 км/ч.
              Това е интересна информация за тези, които не са карали Диското. Някой може ли да сподели същото само, че за автомат?
              Land Rover Discovery 300tdi

              Коментар


              • До: Съвети и мнения преди покупка на Land Rover Discovery 2

                При 130 даже 140 км/ч е около 3150-3200 оборота,ама пак си е ръчка.
                Ланд Ровър-Дискавъри,ТД5-1999 год.,готин е.
                "Мъжко е да обещаеш,човешко да не го изпълниш."
                "Правото на глас,не винаги означава да имаш право на избор."

                Коментар


                • До: Съвети и мнения преди покупка на Land Rover Discovery 2

                  И при автомата е същото. Автомата превключва на следваща предавка, около 2 200 оборота в зависимост от това колко е натиснат педала на газта.

                  При кик-даун (при натискане на педала до дъно), сваля 1 или 2 предавки надолу при нужда от изпреварване. На 3-та съм го цедил до 4500.

                  В режим спорт, превклщчва на 3-3500 в зависимост от това колко е натиснат педала.

                  Има си тънкости при автомата за икономично каране..
                  Разбира се има места които с автомата се взимат на 1-ва бърза, вместо да включваш на бавни.

                  По някога си мисля даже че автомата е подобър за ъфроуд. (разбира се с някой подобрения-като правилни гуми например)
                  LR Disco II,'99,TD5,,HDC,ETC,R380,T-Max 9500,Safari,General AT,Light bar, CDL, 3" lift procomp
                  LR Disco II,'02,TD5,SLS,ACE,HDC,ETC,ZF4HP
                  [IMG]http://ftp.domainbg.com/SG/mydisco2logo.jpg[/IMG]

                  Коментар


                  • До: Съвети и мнения преди покупка на Land Rover Discovery 2

                    Първоначално публикуван от SG Преглед на мнение
                    Има си тънкости при автомата за икономично каране..
                    Разбира се има места които с автомата се взимат на 1-ва бърза, вместо да включваш на бавни.

                    По някога си мисля даже че автомата е подобър за ъфроуд. (разбира се с някой подобрения-като правилни гуми например)
                    Имах не-добри предубеждения за автоматика, но напоследък почвам да се замислям именно над това което казваш. Като че ли най-много ме притеснява по-високия разход. По книга е (около) литър в повече.До колко е притеснително това всъшност? Право ли пишат в книгите?
                    Land Rover Discovery 300tdi

                    Коментар


                    • До: Съвети и мнения преди покупка на Land Rover Discovery 2

                      Не ..

                      Зависи колко ти е тежък крака.

                      С около 80 литра минавам 450 километра градско. Извън града (пак зависи колко натискаш) минавам между 650 и 800 километра. Грубо 10-12 на 100. Аз го хич не го жаля и си плащам за това

                      Според мен няма какво да притесняваш от автомата. просто трява да го обслужваш, както е писано по книгите. масла филтри честа проверка и качествени части консумативи.
                      LR Disco II,'99,TD5,,HDC,ETC,R380,T-Max 9500,Safari,General AT,Light bar, CDL, 3" lift procomp
                      LR Disco II,'02,TD5,SLS,ACE,HDC,ETC,ZF4HP
                      [IMG]http://ftp.domainbg.com/SG/mydisco2logo.jpg[/IMG]

                      Коментар


                      • До: Съвети и мнения преди покупка на Land Rover Discovery 2

                        Първоначално публикуван от egbelev Преглед на мнение
                        До колкото имам спомен при 3000 оборота на 5-та се движи с около 120 - 130 км/ч.
                        Първоначално публикуван от rova Преглед на мнение
                        При 130 даже 140 км/ч е около 3150-3200 оборота,ама пак си е ръчка.
                        Първоначално публикуван от SG Преглед на мнение
                        ...
                        .С около 80 литра минавам 450 километра градско. Извън града (пак зависи колко натискаш) минавам между 650 и 800 километра. Грубо 10-12 на 100....
                        Пичове, до тук нищо по-различно от оригинала (200тди)

                        Специално извънградското - 100 литра нафта 1100 км[Софе-Созополе-Софе. (4 човека, багаж)]

                        Коментар


                        • До: Съвети и мнения преди покупка на Land Rover Discovery 2

                          То и за да е нещо по-различно от оригинала, трябва да е нещо принципно по-различно от оригинала. Например кубатурата да не е 2.5, а да е 4.5 и да е с още поне 2 цилиндъра отгоре. Искам да кажа, че принципна разлика в оборотите на един дизел при тези скорости ще видите при дизели от 4-5л. и нагоре.

                          Оригиналът (200тди) е също така и с няколко блондинки по-лек.

                          Коментар


                          • До: Съвети и мнения преди покупка на Land Rover Discovery 2

                            Първоначално публикуван от Lazar Преглед на мнение
                            Пичове, до тук нищо по-различно от оригинала (200тди)

                            Специално извънградското - 100 литра нафта 1100 км[Софе-Созополе-Софе. (4 човека, багаж)]
                            С ръчката го правя. Натоварен с багаж, средна скорост около 100 км/ч. 90 литра 950 километра. Много зависи от горивото. И пак казвам зависи от крака който натиска педала
                            LR Disco II,'99,TD5,,HDC,ETC,R380,T-Max 9500,Safari,General AT,Light bar, CDL, 3" lift procomp
                            LR Disco II,'02,TD5,SLS,ACE,HDC,ETC,ZF4HP
                            [IMG]http://ftp.domainbg.com/SG/mydisco2logo.jpg[/IMG]

                            Коментар


                            • До: Съвети и мнения преди покупка на Land Rover Discovery 2

                              Благодарско за разясненията скорост/обороти.
                              Полезно е, че грубо добиваш няк'ва представа.
                              Страхът от свободата е един от основните страхове на човека. И все пак той иска да бъде свободен.
                              И в същото време я ограничава-застраховки, ипотеки,
                              вярвания, обичаи, религии, общности, идеологии, догми, политически движения...

                              Коментар


                              • До: Съвети и мнения преди покупка на Land Rover Discovery 2

                                Най-после остана малко време за писане.

                                Нещата които не ми харесват:

                                Смяната на шарнири е просто ужас.

                                Конструкцията на предните шенкели - каретата са с гумен маншон, което е изключително ненадеждно за в гората. Ако се скъса, греста изчезва много бързо и не се ли усетиш навреме и карето е "чао"
                                При лифт на окачването, кастора трябва да се коригира с нови щанги или с тампони с изместени отвори, което води до увеличаване на ъгъла на долното каре на кардана, докато при конструкцията със сфери се сменят последните с такива с изместени отвори. Оправя се кастора без да увеличаваш ъгъла на долното каре.

                                Разположението на компресора за въздушното и блока на ACE-то.


                                Габаритите и свесовете вече сте ги писали, обаче за теглото и мощността:

                                Д1 е малко под 2 тона, при 113кс се получават около 58кс на тон
                                Д2 е 2.2т при 140кс, което е около 63кс на тон....
                                И тук вече идва хубавото, че мотора може да се "чипне" до 170 (поне толкова си спомням, че ми казвали Боби и Дидо)

                                Другото нещо което много ценя е това, че предния кардан е с двойка карета при раздатката.


                                А, сетих се!
                                Въпрос: С какво мостовете на Д2 са по-здрави от на 300тди?!
                                Нито дифовете са 4 сателитни, нито пък знам полуоските да са по-дебели, а че и на двата са 24 шлицови е ясно...



                                Ааа, и още едно голямо предимство - няма 20 годишни двойки. За сега.
                                Последно редактирано от Lazar; 03-04-10, 19:02.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X