Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Съвети и мнения преди покупка на Land Rover Discovery 2

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До: Съвети и мнения преди покупка на Land Rover Discovery 2

    Напоследък се оглеждам в Диско 2 тд5 за употреба предимно на асфалт. Но проучвам възможностите, след време да се превърне в експедиционен автомобил или просто мъжка играчка.
    Дразни ме въздушното окачване, лесно и възможно ли е да се смени с един кит от падокс +2 и да се махне.
    Поздрави!
    VARADERO SD2

    Коментар


    • До: Съвети и мнения преди покупка на Land Rover Discovery 2

      Първоначално публикуван от rosslan Преглед на мнение
      Напоследък се оглеждам в Диско 2 тд5 за употреба предимно на асфалт. Но проучвам възможностите, след време да се превърне в експедиционен автомобил или просто мъжка играчка.
      Дразни ме въздушното окачване, лесно и възможно ли е да се смени с един кит от падокс +2 и да се махне.
      Поздрави!
      Може, прочети това: ...ЦЪК.
      Даже има колеги който го направиха, но не споделиха нищо .....
      Land Rover Discovery:
      - ... "Най-хубавото на тази джипка е, че като закъсаш, можеш да си седиш вътре комфортно.".
      Land Rover, може да те закара навсякъде, но може и да не те върне!

      Коментар


      • До: Съвети и мнения преди покупка на Land Rover Discovery 2

        Първоначално публикуван от 5-ракиев Преглед на мнение
        Може, прочети това: ...ЦЪК.
        Даже има колеги който го направиха, но не споделиха нищо .....
        Аз сменях, ама на Р 38. На Stangista. Има малка заигравка с компа. Не знам дали на TD5 е същото. Боби може да го направи без проблем.
        За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

        Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

        Коментар


        • До: Съвети и мнения преди покупка на Land Rover Discovery 2

          Първоначално публикуван от rosslan Преглед на мнение
          Напоследък се оглеждам в Диско 2 тд5 за употреба предимно на асфалт. Но проучвам възможностите, след време да се превърне в експедиционен автомобил или просто мъжка играчка.
          Дразни ме въздушното окачване, лесно и възможно ли е да се смени с един кит от падокс +2 и да се махне.
          Поздрави!
          Абсолютно възможно, даже препоръчително.
          Погледни тук. Аз не бих препоръчал кита от Падок обаче.

          Коментар


          • До: Съвети и мнения преди покупка на Land Rover Discovery 2

            Първоначално публикуван от rosslan Преглед на мнение
            Напоследък се оглеждам в Диско 2 тд5 за употреба предимно на асфалт. Но проучвам възможностите, след време да се превърне в експедиционен автомобил или просто мъжка играчка.
            Дразни ме въздушното окачване, лесно и възможно ли е да се смени с един кит от падокс +2 и да се махне.
            Поздрави!
            Лесно се сменя. Накрая остава една лампа да свети, която се гаси със софтуер.

            Аз си взех кит на Bearmach (води се +45мм - сини меки пружини и амове TuffBack +2" ). Трябват също и легла за пружините + по два болта за всяко от леглата - болтовете са специални, резбооформящи и като ги навиваш за пръв път си правят резба в една втулка заварена за планките дето са на моста. Вземи си легла за RRC или Диско 1 - тези за диско2 са по-дъбоки и може да имаш проблем при монтажа им- при мен опряха в моста преди да легнат на съответните платформи и се клатеха напред/назад-достараша ме да ги сложа с подложки и чаках 10-на дни да дойдат другите (интересно е да караш диско с вирната предница )- пък и ще ти добават около 1/2" лифт отзад.

            Отнема средно по час на ъгъл, а ако си по-сръчен и по-малко. Също препоръчвам и чифт ръце допълнително, щото се налага.

            Отпред :
            - Вдигаш едната страна и подпираш шасито на стойка. Махаш гумата
            - Разкача се ама от турет-а.
            - Разкача се биалетката на стабилизиращата щанга
            - Разкачат се спирачните апарати и се откача датчика на АБС-а
            - Разкача се ам'а и отдолу, дето е хванат на моста
            - Напъва се моста с допълнителен крик надолу и леко-леко ам'а заедно с пружината излизат накуп.
            - събираш всичко по обратния път и си готов
            Правиш същото и от другата страна

            Отзад:
            - Вдигаш едната страна и подпираш на стойка (колко лесно звучи а? - но си е проблем къде точно да сложиш стойката) Махаш гумата.
            - въздуха от възглавниците най-лесно излиза като отвориш кутията на компресора и с ключе развъртиш въздуховодите от към клапанния блок.
            - може да не се разкачат спирачните апарати - но трябва да внимаваш да не скъсаш кабела на датчика за АБС-а - най-добре е да се разкачи за да се избегнат проблеми
            - биалетките на стабилизиращата щанга също може да не се разкачат- но пък ще ти трябват скоби с които да свиеш пружините.
            - на вече спадналите възглавници се разкача се въздуховода- ако е от по-стария тип - с ключе се развива една гайка - ако е от по-новите - натискаш едно пръстенче навътре и дърпаш тръбичката навън - излиза без никакво усилие. После въртиш цялата възглавница на 90 гр. и я махаш.
            - разкачаш височинните датчици (ако решиш да разкараш всичко);
            - разкачаш ам'а
            - монтираш леглото за пружината;
            - слагаш пружината - може да не бързаш с махането на скобите -като почнеш да вдигаш моста с допълнителен крик за да наместиш и монтираш ам'а, ще се отпуснат и по-лесно ще се измъкнат;
            - монтираш ам'а и закачаш наред квото си разкачил. каот понаместваш спирчните маркучи да не дойдат опънати по време на артикулация

            от другата страна по същия начин.

            На финала се маха бушона за компресора - намира се при бушоните в двигателния отсек - дето е до казанчето за антифриза. Това, за да не му скимне на комп-а да помпа възглавници дето ги няма и да ти дърпа ток от акумулатора.

            това е,

            успех
            LR Disco II, Td5

            Коментар


            • До: Съвети и мнения преди покупка на Land Rover Discovery 2

              Благодаря за помощта и изчерпателната информация. Още съм в процес на организиране на средсва, но Диското в доста вероятен вариант за мен. Поздрави!
              VARADERO SD2

              Коментар


              • Здравейте сЪфорумци !
                Сравнително отдавна чета из вашите писания.Основно LR групата ... не че не съм обръщал внимание и на другите ...но след многото четене Discovery 2 ще е новият ми следващ автомобил.
                В тази връзка изкам да ви попитам следното:
                Цени от порядъка на 12 000 -13 000 лева възможни ли са ?....в немските сайтове цените започват от 6000 еуро. Може би това означава, че нашите тук са гробници с пренавити километри и фалшиви сервизни книги...
                Ако няма разбирач със мен мога ли да разчитам само на ДАРУ или Moto-Phoe?
                И какво мислите за този екземпляр
                Пише че са два и е сравнително нова обява?
                Кажете няколко думи за автоматика vs. ръчката, че като гледам автоматиците са окомплектовани май по lux-озно пък излизат на същите пари.
                Кожата, която не е перфорирана на първите версии 2000-2002 как е?
                Кажете някакви впечатления...да не е като в БДЖ-то.
                Благодаря

                Съобщение от модератор:
                Горе в дясно е бутона ТЪРСЕНЕ. Прочетохте ли това
                ...ЦЪК
                Прикачени файлове
                Последно редактирано от PETER PETRAKIEV; 19-12-10, 19:47.

                Коментар


                • До: Съвети и мнения преди покупка на Land Rover Discovery 2

                  В швабско запазените екземпляри са скъпи. Моята единичка например струваше 4 500 евро, на пък сменям само консумативи, т.е. струвала си е парите.
                  Този който сте си избрали изглежда много добре, чист е, няма следи от душмански прояви.
                  От тук нататък следва диагностика и пазарлък. Електрониката в МПф, другото на ухото на разбиращ приятел, щото някои раздатки се оказаха сухи отвътре.
                  Не бързай ако искаш да стигнеш
                  __________________________________
                  Discovery II TD5 10P

                  Коментар


                  • До: Съвети и мнения преди покупка на Land Rover Discovery 2

                    Отдавана не съм следил пазара на 2-ки - но ми изглеждат нормално цени от по 12-13к (преди 2г дадох 17 на Горубляне за италиянка)

                    Неща на които да обърнеш внимание:
                    - АБС: при даване на контакт, всички лампи (т.е. повечето) светват, обърни специално внимание на TC, ABS и HDC, ако не светнат, значи са ги покрили за да скрият вероятен проблем там. Ако можеш да покараш - прекарай я през някакви неравности на скорост - може да светнат и 3-те наведъж - значи пак проблем с него

                    - гледам на снимките (последната) че казанчето за антифриза е подозрително празно - може да е нещо просто като уплътненията на fuel cooler-a (има тема) или да е от теч някъде другаде в охладителната система не е лошо един CO тест на антифриза за всеки случай (антифриза трябва да е от розовия)

                    - миризма на нафта в коша - най-вероятно, протекъл fuel pressure regulator - намира се точно над стартера - ако продължи да тече може да го прецака

                    - масло в червения куплунг на ЕКУ-то - лекува се с нов injector harness

                    - искай си крика - оригиналния си е много удобен и има голям ход

                    - включи 2-ра бавна, дай много газ и отпусни рязко - ослушвай се за резки и отчетливи удари - ако има или са тампони или прекалено големи хлабини по дифовете - най-вероятно този в раздатката.

                    - при подаване на газ (около 60-70) се ослушвай за вибрации - може предния кардан да си е тръгнал (на двойния джойнт от към раздатката не му се гресират каретата) - огледай и гуменото каре на задния - все са неща за които да се попазариш

                    - за въздушното - ако, като пристигнеш, е вдигната отзад, много е вероятно да е така за да скрият теч във въздушна възглавница - като е вдигната може да си седи така с дни - просто имай едно наум.

                    - виж климатика как работи, дали пуска въздух където трябва като му сменяш режимите - има и как да му пуснеш самодиагностиката някъде из темите, но не ми се рови в момента

                    - ако е с двойно казанче за хидравлична течност значи е с ACE (на снимките не е в кадър) - т.е на стабилизиращите щанги има по едно хидравлично бутало да ги стяга в завой - огледай им магистралите - най-вече да няма течове, че като избие лесно се подпалвал (така разправят препатили)

                    - (ако е с ръчни) педала на съединителя оцепва някъде по средата - ако е много долу може да е пътник долната помпа - погледни отдолу дали няма теч - но е много вероятно да не се види щото помпата е под обратен наклон - тогава ще се оттича между камбаната и скоростите - ако разбира се има хлабина в гарнитурата там - не че това е кой знае какъв проблем ... много е вероятно от синхронизатора между 1-ва и 2-ра да прихърква при превключване - моята го прави но и свикнах - завсии ти как гледаш на нещата ... със смяната на маслото ефекта намалява, но не се оправя...

                    - за автоматик, друг да сподели - нямам такъв опит

                    това ми идва наум - със сигурност има и още неща, ама не се сещам в момента. Там други разни като хлабини в кормината уредба, турбо, течове всякакви (предно стъкло, шибидаци, двигател, скорости дифове ...), виско и т.н. май са си стандартни проверки като за всяка кола на старо

                    успех
                    Последно редактирано от damyan_rm; 20-04-10, 09:47.
                    LR Disco II, Td5

                    Коментар


                    • До: Съвети и мнения преди покупка на Land Rover Discovery 2

                      Здравейте, въпреки че карам Диско 2 от 3 месеца, искам само да кажа, че информацията дадена от Дамян е много полезна и не само за хора тепърва търсещи си такъв джип, за което съм му много благодарен! Някой от нещата които той бе споменал въобще не ги бях гледал като си го копувах, но сега си сверих часовника и съм много радостен че всичко е наред!
                      Моето е същото като това което колегата е видял в мобилето, само че преди 3 месеца си го купих за 14 000 лв. Ако прегледаш всичко което Дамян е споменал, мисля че би трябвало да си сигурен в надеждността на джипката! И късмет!

                      Коментар


                      • До: Съвети и мнения преди покупка на Land Rover Discovery 2

                        Привет,
                        При включване на бавни освен, че се променя чувствителността на педала за газ, променя ли се режима на скоростната кутия при автоматика? Т.е. позволява ли каране на по-ниски обороти.
                        Land Rover Discovery 300tdi

                        Коментар


                        • До: Съвети и мнения преди покупка на Land Rover Discovery 2

                          Много ясно колега-все пак включваш на понижаваща предавка.
                          Не помня със тоност но поне два пъти е понижението на предавките.

                          Коментар


                          • До: Съвети и мнения преди покупка на Land Rover Discovery 2

                            Първоначално публикуван от goncheff Преглед на мнение
                            Привет,
                            При включване на бавни освен, че се променя чувствителността на педала за газ, променя ли се режима на скоростната кутия при автоматика? Т.е. позволява ли каране на по-ниски обороти.
                            Карам Диско 1, но автоматик и ще си позволя да ти отговоря, въпреки, че допускам да греша.
                            ДВГ имат минимални обороти. Не е чужда на съзнанието мисълта, че ДВГ, който работи на празен ход на около 800об/м, ако падне осезаемо ще загасне, особено дизел.
                            Не е в реда на логиката да падат оборотите като се смени предавателното число на трансмисията. Имам предвид скорост/мощност. Винаги трябва една константа. Освен това - редно е човек да се запита "защо да падат оборотите при бавна предавка" или по-скоро "защо да са повишени оборотите на бързата предавка". И тогава отговорите са прости.

                            Коментар


                            • До: Съвети и мнения преди покупка на Land Rover Discovery 2

                              Здравейте,
                              Благодаря за отговорите, който ги разбирам малко противоречиви.
                              Снощи успях да поразровя из документации на диско2 и до голяма степен да разбера как става работата. Ще си позволя да коментирам малко с цел да изясним нещата за други "младши участници" и въпроса ми да не изглежда толкова тъп. Логиката е следната: не мощността а въртящия момент движи колата, мощноста пък е функция от оборотите*въртящия момент. Предавките пък са защото при ниски обороти двг-тата нямат достатъчен въртящ момент, както и при високи за двигателя обороти пак намалява. Запитвам се "защо да падат оборотите при бавна предавка" - защото при ниски обороти, съответно "нисък" върт. момент на двигателя, трансмисията го увеличава и на колелата се предава достатъчен момент, което става за сметка на скороста. И защото не искаме двигателя да прегрява и харчи гориво ако няма нужда. Пък на другия "защо" въпрос обратното. Дано да съм се изразил правилно. На колегата pinocio да кажа, че не е много ясно ако не знаш как работи нещото. Едно логично предположение е че ще се опитва да държи едни средни обороти при, които двигателя има най-добър въртящ момент. В действителност се оказа, че много зависи колко натискаш педала, не само от оборотите. В общи линии ако натискаш по-малко, скоростите се включват така, че двигателя да работи в по-ниски обороти и обратното, което е наистина логично хубаво измислено. И така при "ниски" предавки, въртящия момент е достатъчен, колата върви, няма нужда от подаване на много газ, съответно предавките се включват в ниските обороти. Това разбира се е на теория където условията са път без наклон и неравности. Интересно ми беше на практика как се получава.
                              Поздрави на всички и най-вече на Velio на когото му се събира много черпене

                              П.С. Аз май-вече се убедих, че автоматика ще ми е много забавен за каране
                              Land Rover Discovery 300tdi

                              Коментар


                              • До: Съвети и мнения преди покупка на Land Rover Discovery 2

                                Първоначално публикуван от 5-ракиев Преглед на мнение
                                Може, прочети това: ...ЦЪК.
                                Даже има колеги който го направиха, но не споделиха нищо .....
                                И аз смених въздушното с пружини.Става до обяд,возията почти не се променя и остава една лампа да свети,еми гасиш я и нея и си ОК.
                                Според мен автомата е по-добре от ръчката.
                                За двигателя няма какво да говоря!
                                Страхотна машина,и за асфалт и за черно и малко по-хард разходки.Дори без никакви доработки
                                Аз лятото правих Иракли-Емона-Свети Влас в един дъжд и си умрях от кеф!
                                LAND ROVER DISCOVERY II 2000,Td5,AUTO

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X