Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Съвети и мнения преди покупка на Land Rover Discovery 2

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #76
    До: Съвети и мнения преди покупка на Land Rover Discovery 2

    За маслото - вискозитета ясно 10W40, ама да разбирам минерално масло ли , като знам на зета пасата помпа дюза е с пълна синтетика. Всъщност не ми е ясно по какъв начин се определя маслото за даден двигател от производителя. Като този за който говорим в момента и на пасата, и двата са помпа-дюза, аз мислех че има значение това ама май не е така.

    Td5 е с верига, ако правилно съм разбрал от прочетеното, ама разни ролки там подобни трябва ли да се сменят

    Абе малко съм бос (да не се бърка със boss ) по разните му двигатели ама чета чета.
    Страхът от свободата е един от основните страхове на човека. И все пак той иска да бъде свободен.
    И в същото време я ограничава-застраховки, ипотеки,
    вярвания, обичаи, религии, общности, идеологии, догми, политически движения...

    Коментар


    • #77
      До: Съвети и мнения преди покупка на Land Rover Discovery 2

      Първоначално публикуван от mohera Преглед на мнение
      ...Другото което искам само да вметна, че общо взето съм си харесал субару форестър, санта фе (старото) и хонда црв около 2001-02, ама това само между другото.
      От старото Санта Фе искрено (и лично ) бих те посъветвал да избягаш бързо, Форестъра е моят категоричен фаворит в тази тройка.

      Първоначално публикуван от mohera Преглед на мнение
      Говорим за Td5 мотора, нещо не разбрах маслото полусинтетика или пълна синтетика е? На разни места четох, че може и двете да се ползват в зависимост от условията на експлоатация.
      Пълната синтетика е категорично по-добрият вариант.

      Първоначално публикуван от Радослав Райчев Преглед на мнение
      ...
      Диско 1: липса на електроника, никакви проблеми от такова eстество. Турбодизел с механична помпа, много проходим, по-малко комфортен от Д2

      Диско 2: с доста електроника, въздушни възглавници, двигателя е с електроника (обаче няма данни да създава проблеми). Доста по-комфортен и по-малко проходим от Д1...
      Радо, това как точно се преценява? Че Д2 е по-малко проходим от Д1? При еднакви други условия (т.е. ако разглеждаме стандартни машини), единствения недостатък на двойката е че има по-лош заден свес от единицата, като единицата стандартно (т.е. без да е повдигната) не грее с изключителен свес също... Но пък например двойката има чувствително повече 'двигател', който да те 'извади' от където и да е. Та?

      Коментар


      • #78
        До: Съвети и мнения преди покупка на Land Rover Discovery 2

        Първоначално публикуван от Chico Преглед на мнение
        Ако ще караш предимно по асфалт и пътуваш повечко избери ТД5 .Може и чип да му се сложи.Ако е за офроад и можеш да си позволиш да го къртиш,избери пак ТД5.Просто 300ТДИ си е слаб двигател и тва да се влачиш по пътищата със 100 направо си е разсипия.Пък ако му сложиш едни по-големи гуми пак не може да откине.
        Мисля си че ако някой от каращите 200 или 300 се качи в Д2 няма да слезне ама...
        Който пък ти каже че не става за офф - погледни колегите от Габрово какви машини правят на база Д2.

        П.П.Аз карам 300.
        Първоначално публикуван от c_gul Преглед на мнение
        Чакай, чакай. Сравняват се съпоставими неща. Това габровското е Д2 само по талон. Относно заводска окомплектовка Д1 е неставнимо с Д2 в гората. На асфалт, както и на лек офф, важи пък обратното. Относно 2-ките в Сф - следам ги от 2г. Този Лазар Манов продава ЛР още от времето, когато купувах моето. Преди година говорих с него, но нещо не ми хареса. Диското от картинката седи повече от 2г и тръгна от цена около 19к.
        А за мнението на Барбарона ще кажа, че след определена възраст човек повече се блазни от глезотийките. Аз се въздържах от 2-ката по чисто финансови причини. Само като си помисля какво налях в мойто, и помислих за 2-ката ме хвана скомина
        Цецо, обясни защо е несравнимо? По-кекавия и тесен мост на единицата, категорично по-тромавия и слаб мотор, пак на единицата, кое я прави несравнима спрямо Д2 в гората?

        Аз смятам, че Емо е напълно прав, като не съм съгласен с него относно маслото. Нека да сме честни, предимствата на единициата (200/300тди) пред двойката (тд5) са, че:
        - са все още по-ефтини, и като покупка и като поддръжка
        - прости и лесни
        - двигателя е некапризен към горива и т.н.
        - след подготовка, стават и за офроуд и за експедиции, по-скоро за експедиции, ако говорим за комплектация с дизела.
        и спираме дотук.
        Разгледайте колата в тази тема и се замислете. Ако беше двойка, промените щяха да са по-малко, мое мнение. От това, което чета за подготовка на Discovery в Щатите и Австралия за пътувания, по default се вади моста на единицата и й се насажда такъв от двойка и т.н...
        Последно редактирано от Yaro; 25-03-10, 08:34.

        Коментар


        • #79
          До: Съвети и мнения преди покупка на Land Rover Discovery 2

          Td5 също е помпа - дюза, но на Lucas. Според мен доста интересна разработка и изглежда останала единствена в историята. В момента VAG се отказват от PD технологията защото е скъпа и се произвежда в малки серии (всички други са CR) и защото не може да покрие Евро 5 стандарта.
          Факт е обаче, че PD технологията се оказа доста надеждна и непретенциозна към по - калпавите горива. Не съм чевал Фолкщайген да сменят дюзи за разлика от Мерцедес например.
          Като поведение на пътя помпа - дюза дизелите имат по - ясно изразен пик на кривата на въртящия момент, в колата се усеща като необуздано ускорение, докато комън рейла ускорява по - плавно и запазва макс. въртящ момент в по - широк диапазон.
          Не бързай ако искаш да стигнеш
          __________________________________
          Discovery II TD5 10P

          Коментар


          • #80
            До: Съвети и мнения преди покупка на Land Rover Discovery 2

            Първоначално публикуван от mohera Преглед на мнение
            За маслото - вискозитета ясно 10W40, ама да разбирам минерално масло ли , като знам на зета пасата помпа дюза е с пълна синтетика. Всъщност не ми е ясно по какъв начин се определя маслото за даден двигател от производителя. Като този за който говорим в момента и на пасата, и двата са помпа-дюза, аз мислех че има значение това ама май не е така.

            Td5 е с верига, ако правилно съм разбрал от прочетеното, ама разни ролки там подобни трябва ли да се сменят

            Абе малко съм бос (да не се бърка със boss ) по разните му двигатели ама чета чета.
            Аз на моето TD5 сагам пълна синтетика (MAGNATEC Diesel 5W40). Много добре му идва.
            Toyota Hilux 3.0 D4D 2008
            Discovery 2.5 TD5 2000 EX
            Land Rover Discovery 2.5 TDI 1996 EX

            Коментар


            • #81
              До: Съвети и мнения преди покупка на Land Rover Discovery 2

              Не знам как върви Диско 1, ама един приятел има Диско 2. Колата се подържа само в МП. Нищо особенно като "вървене". Отгоре на това го прегряха на магистралата и правиха основен ремонт. И това е май някаква легенда че е "много як мотор".
              Отгоре на това няма блокаж в централния диф. Снабден е с някаква ел. система за контрол на сцеплението, дето си прави каквото си иска. Един път го прибираха с ПП, че му изпадна един от карданите. Отзад е с въздушно окачване. Абсурд в тоя вид да ходи в гората.
              Какъв е проблема от стария мотор да се истискат тия 140-тина кончета на ПД-за мотора?

              Коментар


              • #82
                До: Съвети и мнения преди покупка на Land Rover Discovery 2

                Първоначално публикуван от Аndro 160 Преглед на мнение
                Не знам как върви Диско 1, ама един приятел има Диско 2. Колата се подържа само в МП. Нищо особенно като "вървене". Отгоре на това го прегряха на магистралата и правиха основен ремонт. И това е май някаква легенда че е "много як мотор".
                Отгоре на това няма блокаж в централния диф. Снабден е с някаква ел. система за контрол на сцеплението, дето си прави каквото си иска. Един път го прибираха с ПП, че му изпадна един от карданите. Отзад е с въздушно окачване. Абсурд в тоя вид да ходи в гората.
                Какъв е проблема от стария мотор да се истискат тия 140-тина кончета на ПД-за мотора?
                Андро
                Какво да кажа... Добре, че в тази част на галактиката има един два прегряти td5 или 300тди, за да можем щастливо да кажем, че не е толкова як мотор... Един бърз преглед на оплакванията от този двигател в този форум и в произволно избран друг ще даде една по-реална преценка. Чудя се, защо обаче, когато тези проблеми са за 'добър ден' при други марки и модели, то тогава е само от невнимание на собственика и неправилна поддръжка в продължение на 20г.

                Нищо особено като "вървене"?... Спрямо какво? И по отношение на какво?

                Коментар


                • #83
                  До: Съвети и мнения преди покупка на Land Rover Discovery 2

                  Първоначално публикуван от Yaro Преглед на мнение
                  Андро
                  Какво да кажа...
                  За съжаление имам само един приятел с Диско 2 и няма как да напрявя "представителна извадка".
                  В интерес на истината колата се подържа перфектно, но и се кара като лека кола, тоест "ръчка" на магистралата. Поне до преди да и "заварят" буталата. Исках да кажа че като е ПД-за, това не значи че не страда от същите проблеми като на старите дизели.
                  В МП смениха въздушното окачване с пружини. Честно, твърдото возене е съизмеримо с возенето на моя ресьорен Патрул.
                  "Вървенето" да е една идея повече.
                  Не изчезвай повече, че беше голяма скука във форума.

                  Коментар


                  • #84
                    До: Съвети и мнения преди покупка на Land Rover Discovery 2


                    Няма как да не се разсмея, на тази щедрост от твоя страна
                    Да кажеш, че вървенето на Td5 е 'една идея' повече от на RD28T... Не ми остава друго, освен да си замълча.
                    Категорично не съм съгласен, че Td5 има (или носи) които и да са проблеми на старите дизели. Да, може да има типични за новите дизели проблеми, но all in all, този двигател се оказа един от най-сполучливите съвременни дизели за 4х4.

                    П.П.
                    Относно представителната извадка - имах предвид да се прегледат публикации тук и навън. Ако правим представителна извадка по машини от приятели, по-добре Патруладжията в теб да замълчи и да отпие една приятно охладена бира.

                    Коментар


                    • #85
                      До: Съвети и мнения преди покупка на Land Rover Discovery 2

                      Първоначално публикуван от Аndro 160
                      Май е с някакви 29-ки. Ако махна калните 32-ки и монтирам пистови 29-ки, може и да го бия!
                      Пропускаш, че тоя кош тежи много повече от моя кош.
                      Наистина продължавам да се смея...
                      Малко над 29, но малко. Прав си, че тежи повече.

                      Коментар


                      • #86
                        До: Съвети и мнения преди покупка на Land Rover Discovery 2

                        Първоначално публикуван от Yaro Преглед на мнение
                        Радо, това как точно се преценява? Че Д2 е по-малко проходим от Д1? При еднакви други условия (т.е. ако разглеждаме стандартни машини), единствения недостатък на двойката е че има по-лош заден свес от единицата, като единицата стандартно (т.е. без да е повдигната) не грее с изключителен свес също... Но пък например двойката има чувствително повече 'двигател', който да те 'извади' от където и да е. Та?
                        Диско 1 (200 TDI) няма стабилизиращи щанги, откъдето идват и по-големите му ходове.
                        Пак заради това е и ужасно неустойчив ...
                        Клуб Ленд Ровър Ентусиастс България
                        LR Discovery 1, 1993, 200 TDI с разбит лагер на раздатката към преден кардан 23.10.2009
                        Да живееш над възможностите си води до зависимости вместо до независимост.

                        Коментар


                        • #87
                          До: Съвети и мнения преди покупка на Land Rover Discovery 2

                          Първоначално публикуван от Радослав Райчев Преглед на мнение
                          Диско 1 (200 TDI) няма стабилизиращи щанги, откъдето идват и по-големите му ходове.
                          Пак заради това е и ужасно неустойчив ...
                          Разликата в окачванията отзад е принципна между 1 и 2. В интерес наистината, не разполагам с данни относно хода и сравнение между Д1 200, Д1 300 и Д2 тд5, но силно се съмнявам последния да се справи по-лошо.

                          Не ме разбирай погрешно не казвам твърдо и само Disco 2, но има определени предимства, на една друга цена разбира се.

                          Коментар


                          • #88
                            До: Съвети и мнения преди покупка на Land Rover Discovery 2

                            Първоначално публикуван от Yaro Преглед на мнение
                            Разликата в окачванията отзад е принципна между 1 и 2. В интерес наистината, не разполагам с данни относно хода и сравнение между Д1 200, Д1 300 и Д2 тд5, но силно се съмнявам последния да се справи по-лошо.

                            Не ме разбирай погрешно не казвам твърдо и само Disco 2, но има определени предимства, на една друга цена разбира се.
                            Не отричам предимствата на лукса и подобренията в мотора. В никакъв случай.
                            Наистина мостовете на Д2 са по-широки и по-здрави - няма спор.
                            Нали все пак в новия модел (Д2) трябва да са отстранени някои от проблемите в предния (Д1). Затова и полуоските са с повече шлици и скоростната кутия е по-добра и кардана е с двойно каре и т.н. ...
                            Допълнителните системи подобряват комфорта несравнимо.
                            Д2 е направено на порядък по комфортно от Д1, но няма как offroad възможностите да не са леко поорязани.
                            Няма начин да се подобри поведението на магистрала и offroad възможностите едновременно. Взаимоизключващи са.
                            Което в никакъв случай не го прави паркетен.

                            П.П. До сега по разходки не е имало случай Д2 да не мине от там откъдето минават и другите с Дефендър и Д1. Става въпрос за леки и приятни разходки с редки усложнения в терена. За хард разходки има други модели.
                            Клуб Ленд Ровър Ентусиастс България
                            LR Discovery 1, 1993, 200 TDI с разбит лагер на раздатката към преден кардан 23.10.2009
                            Да живееш над възможностите си води до зависимости вместо до независимост.

                            Коментар


                            • #89
                              До: Съвети и мнения преди покупка на Land Rover Discovery 2

                              Не мога да разбера защо не можете да приемете и да си признаете че може да се създаде нещо по добро от Диско 1 и то е имено Диско 2

                              Мразя да влизам в спорове относно това защото работата за почва да избива на "Моя голф най добър и гори най малко и върви най много"

                              ТД5 двигателя е един прекрасен мотор. Много еластичен и когато имаш нужда от мощност той ти я дава. Когато изстискаш от 300 ТДИ 140 кончета, от ТД5 може да изстискаш и 180 (примерно не знам колко ги оравят с пауър босковете), но това си има цена и за 2-та двигателя.

                              Процентно погледнато Д1/Д2 във форума както и темите пуснати за Д1/Д2 просто няма база за сравнение. Д2 е с доста по скромни на брой публикации свързани с оплаквания от водачите им.

                              Винаги ми е харесвало това, че с Д2 както си карам по магистралата със 130, бия спирачки и влизам в нивата! Окалвам се като марок и пак се качвам на магистралата и пак си го карам със 130.

                              Относно маслата хората са си дали препоръките.
                              Прикачени файлове
                              LR Disco II,'99,TD5,,HDC,ETC,R380,T-Max 9500,Safari,General AT,Light bar, CDL, 3" lift procomp
                              LR Disco II,'02,TD5,SLS,ACE,HDC,ETC,ZF4HP
                              [IMG]http://ftp.domainbg.com/SG/mydisco2logo.jpg[/IMG]

                              Коментар


                              • #90
                                До: Съвети и мнения преди покупка на Land Rover Discovery 2

                                Първоначално публикуван от Радослав Райчев Преглед на мнение

                                П.П. До сега по разходки не е имало случай Д2 да не мине от там откъдето минават и другите с Дефендър и Д1. Става въпрос за леки и приятни разходки с редки усложнения в терена. За хард разходки има други модели.
                                И за хард става дедо попе, и за хард !
                                Днеска успях да изкрива предна кормилна щанга. И изхвърлих задна лява пружина. Странно. Досега винаги съм изхвърлял само дясна. Но пък днешната разходка с жена ми за навигатор имаше много образователен ефект. Като се поуспокои и спря да пищи, кротко рече : "чак сега разбрах защо всеки път имаш кал по покрива"..............
                                Тази земя, по която тъпча сега,
                                тази земя, която пролетен вятър пробужда,
                                тази земя – не е моя земя,
                                тази земя, простете, е чужда.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X