Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Съвети и мнения преди покупка на Land Rover Discovery 2

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #91
    До: Съвети и мнения преди покупка на Land Rover Discovery 2

    Първоначално публикуван от SG Преглед на мнение
    Не мога да разбера защо не можете да приемете и да си признаете че може да се създаде нещо по добро от Диско 1 и то е имено Диско 2

    Мразя да влизам в спорове относно това защото работата за почва да избива на "Моя голф най добър и гори най малко и върви най много"
    Напротив, точно това казвам в предния ми пост.
    Че Д2 е по-добро от Д1, с изключение на offroad възможностите му.
    Клуб Ленд Ровър Ентусиастс България
    LR Discovery 1, 1993, 200 TDI с разбит лагер на раздатката към преден кардан 23.10.2009
    Да живееш над възможностите си води до зависимости вместо до независимост.

    Коментар


    • #92
      До: Съвети и мнения преди покупка на Land Rover Discovery 2

      Първоначално публикуван от Радослав Райчев Преглед на мнение
      ...Д2 е направено на порядък по комфортно от Д1, но няма как offroad възможностите да не са леко поорязани.
      Няма начин да се подобри поведението на магистрала и offroad възможностите едновременно. Взаимоизключващи са.
      Което в никакъв случай не го прави паркетен...
      Не съм съгласен.
      Като изключим допълнителните системи при Д2, които контролират стабилността в завои, разните там esp-та и т.н., промените по него с цел подобряване на пътното поведение, в сравнение с Д1 НЕ са принципни. Така, че няма откъде толкова да дойде жертването на възможностите извън пътя. Да, Двойката е комфортна на асвалт (заради възглавниците отзад, когато работят) и по-бърза (заради двигателя) от единицата, но в същото време е твърде далеч от една Х5-ца например като комфорт на асвалт, нали?

      Иначе твоята теория е вярна, относно подобряването на пътното поведение, което се отразява негативно на възможностите извън пътя. Но в случая не е приложима. Приложима е за машини, които са в някаква по-висока степен на модификация. Мога да дам примери и с други марки и модели, но не мисля, че е необходимо.

      И пак да поговорим конкретно:
      За офроуд - и двете искат лифт, по-големи гуми, блокировки (нови касети), усилвания тук там, това, онова. Двойката е по-лоша предимно ако не единствено, с влошения си (спрямо единицата) свес отзад. За сметка обаче на багажния обем. Е, и както беше казал Лазо по-назад в темата, по-скъпа.

      За експедиционни приложения - колкото става едната щатно, точно толкова и другата, като окачване, полезен товар. Да, при Д2, разните му там ел. системи не са ти реално нужни и ще те държат буден in the bush. В такива ситуации, когато се пътува в отдалечени локации, човек е добре да тръгне с по-проста и лесна за оправяне (механично) машина.
      Последно редактирано от Yaro; 26-03-10, 08:15. Причина: Много правописни грешки, за картон.. :)

      Коментар


      • #93
        До: Съвети и мнения преди покупка на Land Rover Discovery 2

        Освен задния надвес, второто нещо, по което 2-ката отстъпва, е по-голямото собствено тегло. И до там.
        А за дългите преходи при експедиции / отдалечени локации 1500-2000км./ с Д1 ще се разцепиш от пътуване. Например аз не бих тръгнал с УАЗ на такова пътуване само защото е ремонтно-пригоден. За гората не коментирам.
        За жалост продадох старото муле след 12 годишна езда. Утехата е, че отива при ловец.

        Коментар


        • #94
          До: Съвети и мнения преди покупка на Land Rover Discovery 2

          Първоначално публикуван от c_gul Преглед на мнение
          Освен задния надвес, второто нещо, по което 2-ката отстъпва, е по-голямото собствено тегло. И до там.
          А за дългите преходи при експедиции / отдалечени локации 1500-2000км./ с Д1 ще се разцепиш от пътуване. Например аз не бих тръгнал с УАЗ на такова пътуване само защото е ремонтно-пригоден. За гората не коментирам.
          Да, прав си, теглото. А за Д3, на не говорим откъм тегло.. Ама пък какъв кораб е... Отплеснах се...

          Относно далечни пътувания в bush-a.
          Четох преди много време пътувания на руснаци със 110-ки, стандартно с Тд5. Едните бяха решили да играят насигурно и бяха насадили 300тди на мястото на тд5. Другите.... С едно пликче датчици някъде на сухо и давай...

          Относително е, за къде, за какво.
          И друг път съм писал, помня първите коментари (предимно на журналисти) като излезе Тд5. Разсипаха ги. Години по-късно из Южно-Африканските и Австралийски форуми се появиха собственици с машини на по 400К+ км. без особени проблеми..

          Коментар


          • #95
            До: Съвети и мнения преди покупка на Land Rover Discovery 2

            Първоначално публикуван от Yaro Преглед на мнение
            Първоначално публикуван от Радослав Райчев Преглед на мнение
            Д2 е направено на порядък по комфортно от Д1, но няма как offroad възможностите да не са леко поорязани.
            Няма начин да се подобри поведението на магистрала и offroad възможностите едновременно. Взаимоизключващи са.
            Което в никакъв случай не го прави паркетен.
            Не съм съгласен.
            ........
            Ето малко технически данни за двата модела
            Д1/Д2

            Ъгъл на преден свес 42/31
            Ъгъл на заден свес 30/21 (25 при въздушно окачване)
            Клиренс 253/208

            С кое точно не си съгласен?
            Данните за Д1 са от Workshop manual, а за Д2 - каквото намерих от нета.
            Клуб Ленд Ровър Ентусиастс България
            LR Discovery 1, 1993, 200 TDI с разбит лагер на раздатката към преден кардан 23.10.2009
            Да живееш над възможностите си води до зависимости вместо до независимост.

            Коментар


            • #96
              До: Съвети и мнения преди покупка на Land Rover Discovery 2

              Първоначално публикуван от Радослав Райчев Преглед на мнение
              Ето малко технически данни за двата модела
              Д1/Д2

              Ъгъл на преден свес 42/31
              Ъгъл на заден свес 30/21 (25 при въздушно окачване)
              Клиренс 253/208

              С кое точно не си съгласен?
              Данните за Д1 са от Workshop manual, а за Д2 - каквото намерих от нета.
              Конкретно в този случай с клиренса (не съм съгласен). Къде ги видя тези 25см, при единицата и само ~21 при двойката? Излизат с почти еднакви гуми. При положение, че мостовете на двойката са за предпочитане излиза, че тя е с Бая по-малки диференциали.

              Както писах и преди, двойката е с по-лош заден свес, видно е, от инфото, което си дал, че е с по-лош и преден свес.
              Както и да е, оverall за мен двойката няма недостатъци спрямо единицата, като изключим някои неща за които вече говорихме дотук. За сметка на това получваш други, които няма как да ги имаш при единицата, освен след модификации.

              Коментар


              • #97
                До: Съвети и мнения преди покупка на Land Rover Discovery 2

                Клиренс 253мм ??????? Радо това е печатна грешка. Или са го мерили на канал.
                Мисля, че е 210.
                За жалост продадох старото муле след 12 годишна езда. Утехата е, че отива при ловец.

                Коментар


                • #98
                  До: Съвети и мнения преди покупка на Land Rover Discovery 2

                  Първоначално публикуван от Yaro Преглед на мнение
                  Конкретно в този случай с клиренса (не съм съгласен). Къде ги видя тези 25см, при единицата и само ~21 при двойката? Излизат с почти еднакви гуми. При положение, че мостовете на двойката са за предпочитане излиза, че тя е с Бая по-малки диференциали.
                  Първоначално публикуван от c_gul Преглед на мнение
                  Клиренс 253мм ??????? Радо това е печатна грешка. Или са го мерили на канал.
                  Мисля, че е 210.
                  Може да е и печатна грешка, но тя е повторена и при бензиновите двигатели:







                  От там съм гледал. Не съм го измислял сам.
                  Клуб Ленд Ровър Ентусиастс България
                  LR Discovery 1, 1993, 200 TDI с разбит лагер на раздатката към преден кардан 23.10.2009
                  Да живееш над възможностите си води до зависимости вместо до независимост.

                  Коментар


                  • #99
                    До: Съвети и мнения преди покупка на Land Rover Discovery 2

                    http://catalog.auto.ru/catalog/cars/.../#discovery_ii
                    Тук може да се видят и 3-те модела, като на 1-цата го дават 230мм на 2-ката 210мм

                    п.п. понякога и тук има някой разминавания, но като цяло им вярвам на братушките

                    п.п.2 Между другото да питам за Д2 с каква скоростан кутия е по добре и надеждно автомат или ръчка. Аз автомат принципно не съм карал, но не мисля, че е от значение.
                    Страхът от свободата е един от основните страхове на човека. И все пак той иска да бъде свободен.
                    И в същото време я ограничава-застраховки, ипотеки,
                    вярвания, обичаи, религии, общности, идеологии, догми, политически движения...

                    Коментар


                    • До: Съвети и мнения преди покупка на Land Rover Discovery 2

                      Разни размери от RAVE CD за Д2:







                      Kакто се вижда, разлика няма (явно методиката при мерене на просвета е неинтуитивна)
                      Прикачени файлове
                      Последно редактирано от damyan_rm; 26-03-10, 11:48.
                      LR Disco II, Td5

                      Коментар


                      • До: Съвети и мнения преди покупка на Land Rover Discovery 2

                        Сега, аз написах по назад, че "в тоя вид е абсурд да ходи в гората". И по принцип си е така. Щото хубавия черен път изведнъж може да стане не толкова хубав. Още повече в комбинация с подходящо време. Остава и за компания да имаме някой екстремист и разходчицата си стана екстрем. И кво правим? Ще потрошим хубавата кола и ще се разочароваме от "офроуд звяра".
                        Яро е прав обаче, че при желание може да стане по добра от Д1.
                        Дето вика - така и така сменяме окачването. Разкарваме недоразумението ТК и слагаме ARB-та. Клиренса по малък, ама мостовете по яки - монтираме по големи и агресивни гуми. С малко рязане и минусови джанти. Разкарваме тая кутия и я заменяме с кутия с блокаж. Айде последно да се изкефим като засилим пластмасовите брони в контейнера и видим яките тръби отпред и от зад. И общо взето сме готови. Даже и лебедка не трябва, така ще копа.
                        Е малко електрониката е в повече на моторетката, ама се преживява. Такъв е живота.

                        Коментар


                        • До: Съвети и мнения преди покупка на Land Rover Discovery 2

                          Четейки тази http://spisanie.mobile.bg/djipove/la...covery-ii.html статия, попадам в нея на "купе

                          прониква толкова вода, без дори да са напускали асфалта. Проблемът се усеща безпогрешно по миризмата на застояла влага от мокетите, напоявани обикновено от уплътненията на предното стъкло, люка и вратите. Увеличените габарити в сравнение с Discovery I предполагат повече вътрешен простор и такъв действително не липсва, но достъпът до задната седалка постарому се затруднява от тесния отвор на вратата. В багажника на британския всъдеход също има"

                          хм съмнява ме това с водата в купето да е така, или журналиста нещо му е било криво.
                          Страхът от свободата е един от основните страхове на човека. И все пак той иска да бъде свободен.
                          И в същото време я ограничава-застраховки, ипотеки,
                          вярвания, обичаи, религии, общности, идеологии, догми, политически движения...

                          Коментар


                          • До: Съвети и мнения преди покупка на Land Rover Discovery 2

                            Първоначално публикуван от mohera Преглед на мнение
                            Четейки тази http://spisanie.mobile.bg/djipove/la...covery-ii.html статия, попадам в нея на "купе

                            прониква толкова вода, без дори да са напускали асфалта. Проблемът се усеща безпогрешно по миризмата на застояла влага от мокетите, напоявани обикновено от уплътненията на предното стъкло, люка и вратите. Увеличените габарити в сравнение с Discovery I предполагат повече вътрешен простор и такъв действително не липсва, но достъпът до задната седалка постарому се затруднява от тесния отвор на вратата. В багажника на британския всъдеход също има"

                            хм съмнява ме това с водата в купето да е така, или журналиста нещо му е било криво.
                            Виж сега, ако ще се шегуваме, може да прегледаме какво пише и в БГ мама за Диско двойката...
                            Всеки, които има елементарна представа от модела, ще разбере, че писанията в едновремешния Автопазар, от всеизвестния авто-клоун also known as "Автомитак" имат толкова общо с реалността, почти колкото и излезлият наскоро "Аватар"... Чел съм статии за марки и модели, за които имам някаква представа и там освен един приповдигнат дух в стил на футболен коментатор и текст, преливащ от градски легенди друго не можеш да хванеш. Същия този за Дифендъра беше писал, че разполага с всички блокажи стандартно от завода. И за да не кажете, че нещо съм се 'натоварил' на човека, ето:

                            Двойното предаване на Land Rover по традиция е перманентно - предният и задният мост са включени постоянно. Водачът разполага с всички възможни блокировки на трите диференциала.
                            Цитатът е взет от тук.

                            Коментар


                            • До: Съвети и мнения преди покупка на Land Rover Discovery 2

                              Ех ... тоя тракшън ще ви избоде очите - като работи, все едно си с LSD отпред и отзад, но предполага към по-специфично каране - на криви места просто трябва да позадържиш за секунда две за да може да сработи ...

                              Какво рязане? Стандартно влизат почти 31-ци (245-75-16 е 30.5") а с 2" за 230-240 лири, 32-ките не са никакъв проблем - ако си умерен - дори не ти трябват по-дълги спирачни маркучи или кастор кит за отпред. За повече - по-дебел портфейл...

                              След първата разходка халогените са аут, след втората и гърнето отзад ще се намести при майсторите . А и електрониката (като работи) си е удобство - на бавни поведението на педала на газта се променя - имаш много повече контрол колко да подаваш.
                              За ACE системата (стабилизиращите щанги) - под 30км/ч на бавни се отключват -т.е. не ограничавт ходовете, а при страничен налкон, над 15, се заключват за да компенсират наклона на купето.

                              Раздатката на повечето екземпляри си има блокаж - от седмица карам със свален преден кардан за подмяна на каретата (стандартно не е предвидено да се гресират точно тези на двйния джойнт) - само дето не е направено да се включва от купето (инженерите на Нейно Величество решили, че TC е супер и няма нужда от друго, но пък склададжиите и рекли - "Има цял куп радатки на склад - к'во ще ги чиним?" и продължили да ги слагат докато свършат - някъде в началото на 2001, а после към 2003 пак почнали да слагат такива - май ентусиастите се размрънкали нещо...)

                              То е ясно, че от Диско - Патрул няма да стане, еле пък Самурай - 2.200кг си тежът и това е ... Не можеш и да го измиеш просто с маркуча - има една торба скъпи компютри - аквафоби, както и трудно съхнещи мокети.

                              Та, не че не си го хваля, ама просто много бъркате като казвате "нестава за off" и "много по-зле е от 1-ца извън пътя..." - само мерак да има ...

                              .... хммм а като се замисля - моя за асфалт не го бива много - над 130 ми идва шумно, 2-та му тона доста мудно се ускоряват, трака бръмчи и скърца като камион (с извинение), а с новото окачване дето му подарих - си подрусва доста осезаемо ...
                              LR Disco II, Td5

                              Коментар


                              • До: Съвети и мнения преди покупка на Land Rover Discovery 2

                                Първоначално публикуван от damyan_rm Преглед на мнение
                                .... хммм а като се замисля - моя за асфалт не го бива много - над 130 ми идва шумно, 2-та му тона доста мудно се ускоряват, трака бръмчи и скърца като камион (с извинение), а с новото окачване дето му подарих - си подрусва доста осезаемо ...
                                Да разбирам ли, че с под 130км/ч се движи добре, то аз чесно казано и по нашите "магистрали" не смея да вдигам много много, 130-140 с лека кола, че има места дето са си опасни да подскачаш с тая скорост, за извънградско принципно си спазвам ограничението

                                п.п. сетих се да питам, бихте ли дали примерно по равен участък при 2000/2500/3000/ об/мин. с каква скорост се движи диско 2 за Тd5 става на въпрос.
                                Последно редактирано от mohera; 26-03-10, 15:53.
                                Страхът от свободата е един от основните страхове на човека. И все пак той иска да бъде свободен.
                                И в същото време я ограничава-застраховки, ипотеки,
                                вярвания, обичаи, религии, общности, идеологии, догми, политически движения...

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X